99% хатніх кулінараў няправільна прыпраўляюць патэльні з чыгуну - вось як гэта працуе. . .

Вы ніколі не спрабавалі заправіць чыгунную патэльню? Ці былі вы расчараваныя вынікамі? Там не хапае людзей, якія кажуць вам, як гэта зрабіць. Ёсць больш за 2,6 мільёна гісторый і 1,1 мільёна відэа, якія, як кажуць, лепшы спосаб - большасць незразумела - я ведаю, таму што я спрабаваў шмат з іх. Пасля некалькіх адмоў, чым я хачу прызнацца, я думаю, што я знайшоў лепшы спосаб прыправіць чыгунную патэльню. Перш чым я даведалася, я змагалася са сваімі каструлямі, якія былі выпацканы, грубымі і ліпкімі, таму я не выкарыстаў іх як чуму. Замест гэтага я спадзяваўся на факел, каб спаліць розныя вавёркі, якія я прыгатаваў, выкарыстоўваючы метад sous vide (гл. Ніжэй).

Нядаўна я арганізаваў невялікую вячэру, дзе ўбачыў восем міньёнаў з філе. Выкарыстанне факела з такой колькасцю філе проста займае занадта шмат часу. Таму я вырашыў нагрэць дзве мае патэльні з непрыгожамі з часнаком, алеем, алеем і рознымі водарамі. Я дазволіў абедзьвюм патэльням паліць, перш чым пакласці па чатыры філе ў кожную рондаль. Праблема? Пашуканне філе павінна было заняць толькі 1 хвіліну ў бок, але праз пяць хвілін я ўсё яшчэ быў незадаволены вынікам. Філе паглынала цяпло з рондаля і астывала і ніколі не атрымала карамелізаваную скарыначку, якую я люблю. Ісціна заключаецца ў тым, што няма лепшага спосабу абсмажыць стейк sous vide, чым у правільна вытрыманай чыгуннай патэльні. Я ведаў, што прыйшоў час высветліць, як выправіць мае чыгунныя патэльні.

Крок першы

Спачатку ачысціце патэльню і выдаліце ​​алей і / або іржу. Прасцей за ўсё выкарыстоўваць сталёвую вату і цёплую ваду, каб вярнуць яе на асноўны метал. Калі вы ўбачыце голы метал, пастаўце рондаль на пліту, каб адварыць пакінутую вільгаць.

Крок другі

Затым натрыце патэльню ўнутры і звонку ільняным алеем. Можна выкарыстоўваць і іншыя алею, але некаторыя навукоўцы мяркуюць, што ўласцівасці ільнянога алею лепш за ўсё працуюць, паколькі, у адрозненне ад іншых алеяў, працэс, званы палімерызацыяй, робіць яго больш цяжкім і жорсткім, чым любое іншае харчовае алей. Нарэшце, пры дапамозе чыстага папяровага ручніка выдаліце ​​з патэльні як мага больш ільнянога алею - вы хочаце, каб вечка была максімальна тонкай.

Крок трэці

Цяпер пастаўце сваю патэльню дагары дном у духоўку і нагрэйце яе да максімальна высокай тэмпературы не менш за гадзіну - я маю на ўвазе 550 градусаў. Па крайняй меры, яна павінна быць гарачэй, чым кропка дыму алею (точка дыму льнянога алею 225 градусаў), каб справакаваць палімерызацыю. Згодна з многімі інструкцыямі, 350 градусаў дастаткова, але я ніколі не дабіўся тых жа вынікаў, што і пасля награвання духоўкі да 550. Затым дайце патэльні астыць у духоўцы, пакуль яна не холадна навобмацак. Патэльня павінна быць гатовая да эксплуатацыі, але калі вы не задаволены паверхняй, вы можаце паспрабаваць яшчэ раз, калі вы нанеслі алей вельмі тонка (калі яно было занадта густым, магчыма, вам трэба спачатку пачаць).

Сыход і кармленне

Пасля таго, як вы выпраўце патэльню, ніколі не трэба чысціць яе мылам. Проста прамыйце яго і высушыце на пліце пасля выкарыстання. Затым вытрыце яго алеем, якое вы выкарыстоўваеце. З кожным выкарыстаннем патэльня становіцца ўсё лепш і лепш - калі вы будзеце рэгулярна карыстацца, вам, магчыма, не давядзецца зноў ставіць яе назад. Прыемна рыхтуйцеся!

Пра аўтара

Аляксандр Муза

Аляксандр Муза - серыйны прадпрымальнік, аўтар StartupMuse, супрацоўнік Forbes і кіраўнік партнёр кампаніі Sumo. Праверце яго падкаст на iTunes. Вы можаце звязацца з ім у Twitter, Facebook, LinkedIn і Instagram.