№ 91: Як зрабіць капусту з брокалі

У № 87: Сульфарафан - распаўсюджванне слова № 4 Я напісаў, што вырошчваю ўласныя парасткі брокалі, таму што яны настолькі багатыя сульфарафанам. У гэтым пасце я запішу свой досвед вырошчвання іх.

Што вам трэба:

• Насенне брокалі
  • Jars Jason Mason Jars (я зараз іх выкарыстоўваю 8)
  • Мейсон Jar прарошчванне крышкі для шырокіх рота Mason Jars Jars (я выкарыстоўваю таксама 8 з іх для Mason Jars)
  • Spinner для салаты (дадаткова: я проста выкарыстоўваю гэта для больш эфектыўнага высыхання парасткаў перад захоўваннем)
  • Ёмістасці для захоўвання прадуктаў (дадаткова: я проста выкарыстоўваю іх для захоўвання парасткаў у халадзільніку, калі хачу спажываць іх у іншы дзень)
  • Шкала кухні і ежы (дадаткова: я проста выкарыстоўваю гэта для ўзважвання парасткаў)
  • Кулінарны тэрмометр (дадаткова: я выкарыстоўваю гэта, каб павялічыць сульфарафан у капусце брокалі ў ~ 3,5 разы, больш падрабязна ніжэй)

Што вам трэба зрабіць:

1. Пакладзеце дзве сталовыя лыжкі насення брокалі ў слоік для муляра з шырокім ротам, пастаўце на яго парасткі, прамыйце адзін раз свежай вадой, а потым заліце ​​іх вадой.
  2. Пастаўце слоік у злёгку цёплае і цёмнае месца на 8–12 гадзін, каб яны пачалі прарастаць. Вы можаце зрабіць гэта, напрыклад, вечарам.
  3. На наступную раніцу (па меншай меры 8 гадзін праз) зліце ваду і прамыйце свежай вадой.
  4. Пакладзеце, напрыклад, банку з мулярам дагары нагамі ўнутр міскі, каб любая пакінутая вада можа сцячы. Пастаўце слоік муляра назад у цёмнае месца стадыі 2.
  5. Наступным этапам будзе толькі пачакаць ~ 12 гадзін (на наступны вечар), каб зноў прамыць іх свежай вадой і паставіць назад у цёмнае месца этапу 2. Рабіце гэта прыблізна на 4 дні (ранішняе паласканне і вячэрняе паласканне). Вы ўбачыце, як насенне разрываюцца і растуць.
  6. Калі парасткі даўжынёй каля сантыметра, яны могуць пераносіць сонечнае святло або ўздзеянне святла. Таму пастаўце банкі ў месца, дзе парасткі атрымаюць трохі святла.
  7. Вы можаце з'есці насенне, як толькі ўбачыце цёмна-зялёныя лісце. У агульнай складанасці працэс займае каля тыдня. Я таксама запускаю кожную каменшчыцу ў іншы дзень, так што ў мяне пастаяннае харчаванне.
  8. Неабавязкова (калі занадта шмат парасткаў засталося). Я проста сушы іх з Spinner Salad і захоўваю ў халадзільніку з кантэйнерамі для захоўвання прадуктаў

Калі вы хочаце паглядзець відэа, я магу парэкамендаваць тут

Колькі з'есці:

Каб атрымаць выгаду ад шматлікіх даследаванняў, у відэазапісе Ронда Патрык яна падлічвае, што нам трэба есці дзесьці ад 100-140 г (я атрымліваю па меншай меры 100 г кожны дзень з 8 масонскіх слоікаў, якія я выкарыстоўваю). Глядзіце таксама яе слайд, які паказвае гэта:

Таксама для павелічэння сульфарафана ў ~ 3,5 разы я награваю ваду (для гэтага выкарыстоўваю варачны тэрмометр) да 158 градусаў па Фарэнгейце (70 градусаў Цэльсія), і як толькі вада трапляе ў 158, я наліваю яе ў высокабаковую талерку (альбо слоік) з парасткамі і накрыйце іншай талеркай. Цяпер я ўсталёўваю таймер на 10 хвілін. Па заканчэнні 10 хвілін я кладу парасткі ў мой блендер з халоднай вадой і змешваю. Акрамя таго, я змешваю яго з іншымі садавінай / гароднінай, такімі як банан, моркву, ягады і г. д. Які мой ранішні смузи. Больш пра смузи ў іншым пасце.

Глядзіце таксама гэта відэа адносна павелічэння сульфарафана ў парастках:

Першапачаткова апублікавана на https://www.ronatory.com.

Падпішыцеся на штотыднёвыя зводкі штодзённых паведамленняў.

Сачыце за мной на Twitter @ronatory альбо тут на Medium @ronatory.