9 месцаў, каб даведацца, як праграмаваць на працягу 15 хвілін ці менш у дзень

Гэтыя гульні і праграмы кадавання дапамогуць вам даведацца праграмаванне ў самыя кароткія тэрміны.

Я прачытаў апошні артыкул распрацоўшчыка TechCrunch ад Basel Farag з вялікай цікавасцю. У раздзеле "Калі ласка, не вучыцеся пісаць код", аўтар настойліва тлумачыць, чаму курсы і лагеры для заняткаў - не ўсё, што хочуць рабіць штодзённыя праграмісты.

Я згодны з Базелем шмат у чым.

Далёка не кожны інжынер альбо праграміст.

І як і так шмат заданняў, існуе вялікая розніца паміж некалькімі гульнямі кадавання, каб даведацца асновы і пачаць працу. Праблематычна, калі чалавек, якому не хапае пэўнай веды ці вопыту, бярэ на сябе адказнасць за выкананне задачы, па якой яны не маюць кваліфікацыі.

Мы з гэтым згодныя.

Але я павінен зрабіць выключэнне з гэтай заявы з першага пункта гэтага артыкула:

"Усе павінны навучыцца праграмаваць. Але вось праблема з гэтай ідэяй: кадаванне - не новы навык. "

Ці не так?

Тлумачачы, чаму навучальны код не робіць вас праграмістам, Базэль не заўважыў адзін вельмі важны момант: не ўсе хочуць стаць праграмістам.

Кадаванне мае вельмі шмат неверагодна карысных і важных прыкладанняў у многіх сферах бізнесу і маркетынгу.

Возьмем, напрыклад, прадпрымальніка, які наймае толькі двух праграмістаў для яе запуску. Як яна мяркуе ацаніць вопыт і вопыт гэтых праграмістаў без асноўнага разумення таго, што яны робяць?

Ці падумайце ўладальніка невялікай мясцовай кампаніі, які нарэшце наняў сваю першую маркетынгавую кампанію. Яны далі яму выдатную сістэму кіравання кантэнтам (CMS), але для яго было б значна больш затрат і час, каб час ад часу ўносіць некаторыя нязначныя змены, якія яму патрэбныя, калі б ён мог гэта зрабіць. сабе.

Чорт вазьмі, у мяне ўсё праграмнае забеспячэнне з аплатай за клік (ППК) вырасла з праграмнага забеспячэння, якое я распрацаваў для сябе, каб аўтаматызаваць некаторыя паўтараюцца задачы, якія мне давялося рабіць у рэкламным кансалтынгу КПП.

Вось толькі некалькі бізнес-прычын, чаму людзі вучацца праграмаваць:

• Як сказаў Стыў Джобс, кадаванне вучыць вас думаць і вырашаць праблемы.
  • Вы можаце зрабіць больш для сябе ў Інтэрнэце, што з'яўляецца вялікай перавагай для стартапаў з невялікімі грашыма.
  • Сувязь з праграмістамі і ІТ-аддзеламі паляпшаецца, бо вы можаце размаўляць на іх мове і разумець іх праблемы.
  • Вы атрымаеце больш і больш глыбокае ўяўленне аб распрацоўцы прадукту.
  • Вы лепш разумееце, наколькі вакол вас (і вашай кампаніі) усё больш кіраваны тэхналогіямі.
  • Ацэнка праграмнага забеспячэння і прыкладанняў, якія вы можаце выкарыстоўваць у вашай кампаніі, становіцца больш простым, і ваша разуменне становіцца больш значным.
  • Вы можаце распрацаваць уласнае аўтаматызаванае рашэнне для эканоміі часу, каб палегчыць жыццё.

Давайце адыдзем ад ідэі, што навучыцца праграмаваць трэба толькі вундарэў і тэхнікаў - гэта проста не так.

Кадаванне не з'яўляецца модным і не захапленнем. Гэта мова, якая кіруе большай часткай нашага свету сёння: ад партатыўных прылад, якія мы зараз носім, да інструментаў, якія мы выкарыстоўваем на працоўным месцы, да разумных прылад у нашых дамах.

Кадаванне - гэта новая пісьменнасць.

Раней я пісаў, як выбраць, якую мову праграмавання вывучыць і дзе навучыцца праграмаваць бясплатна.

Сёння мы будзем шукаць складаныя метады навучання праграмаванню не больш за 15 хвілін у дзень: з кадаваннем гульняў і прыкладанняў.

Дзякуючы гейміфікацыі, навучанне - гэта забава, незалежна ад вашага ўзросту, і вы можаце карыстацца прыкладаннямі ў хаду, калі ў вас ёсць час, са свайго мабільнага прылады.

Паспрабуйце:

1. Неабходнасць

Відэа, тэсты і інструкцыі экспертаў праграмістаў з Google, Facebook і іншых буйных кампаній робяць гэта дадатак каштоўным дадаткам. Спампаваць яго для Android бясплатна з Google Play.

2. Lrn

Lrn - гэта магутнае прыкладанне, якое дазваляе карыстальнікам чытаць, пісаць і размаўляць на мовах HTML, CSS, Python, Ruby і Javascript на Android або iOS.

3. Тынкер

Tynker быў распрацаваны з графікай для дзяцей, але выдатна падыходзіць людзям усіх узростаў. Ён выкарыстоўвае галаваломкі для навучання асновам кадавання, а потым дазваляе карыстальнікам ствараць свае ўласныя гульні. Атрымайце прыкладанне ад iTunes.

4. Lynda Apps

З падпіскай на суму 25 долараў вы маеце доступ да такой колькасці курсаў Lynda.com і ў іх ёсць прыкладанні для ўсіх тыпаў прылад. Гэтыя курсы ідэальна падыходзяць для людзей, якія націскаюць на час, таму што вы можаце рабіць усё, што толькі ўмееце, і працягваць пазней, дзе вы спыніліся.

5. Хуткі

Swifty для iPhone прапануе больш за 200 падручнікаў памеру ўкусу ў 14 раздзелах, каб даведацца пра Swift.

6. Жаўвы

Javvy - яшчэ адзін рэсурс, спецыяльна распрацаваны для мабільных студэнтаў, якія адчуваюць час. Ён даступны як для Android, так і для iOS і змяшчае больш за 150 кароткіх і мілых навучальных дапаможнікаў на Java, якія можна рабіць у метро ці падчас перапынку на каву.

7. Гадзіна кодэкса кодэкадэміі

Мне падабаецца гэта дадатак з-за яго падзеленага экрана, які паказвае вам, што вы хочаце зрабіць у адным раздзеле, і код, неабходны для гэтага ў іншым.

8. CodeCombat

Code Combat - адна з самых папулярных гульняў на кадаванне і распрацавана для навучання груп. Карысна ў класе ці на працы, ён прапануе курсы для ўсіх узростаў на пэўных мовах і ў галіне інфарматыкі ў цэлым.

9. CodeWars

Пасля таго, як вы асвоіце асновы, кіньце выклік, каб асвоіць кадаванне з рэальнымі задачамі супраць іншых праграмістаў!

Кадаванне гульняў і праграмных праграм дазваляе лёгка і нават весела вывучаць кадаванне незалежна ад узросту, часовых абмежаванняў і месцазнаходжання.

У вас ёсць асабісты фаварыт?

Першапачаткова апублікаваны на Inc.com

Пра аўтара

Лары Кім - генеральны дырэктар кампаніі Mobile Monkey і заснавальнік WordStream. Вы можаце звязацца з ім у Twitter, Facebook, LinkedIn і Instagram.