8 спосабаў перамясціць вашы адносіны з добрага на вялікае

Фота Дыега на Unsplash

Тры месяцы таму мы з бацькам сядзелі ў цэнтральнаамерыканскай гасцініцы і чакалі, калі я засведчу дзесяцігадовы судовы працэс.

Паміж шалёнымі кубкамі кавы і маім першым смакам Спартыўнага цэнтра за восем гадоў мы з бацькам сядзелі і размаўлялі пра жыццё і пра тое, што значыць добра жыць.

Як і большасць людзей, якія шмат што бачылі і адчувалі больш, мой бацька сказаў слова: «Людзі», калі размова ішла пра тое, што сапраўды мела значэнне.

Калі мой бацька заплюшчвае вочы і ўспамінае пра лепшыя часы свайго жыцця, адзінае, што працягвае, гэта тое, што ён ніколі не быў адзін.

Сярэдні закат, акружаны людзьмі вышэйшага ўзроўню, гэтак жа прыгожы.

Па словах майго бацькі, адзіная важная праца - пакінуць усіх лепш, чым вы іх знайшлі. Ніжэй прыведзена 8 спосабаў зрабіць менавіта гэта.

Лепшы спосаб атрымаць натхненне - гэта натхніцца

Спадар Інтэрнэт любіць крычаць аб перавагах практыкавання падзякі ў спісе 8 рэчаў, якія трэба зрабіць да 8 раніцы, каб дасягнуць поспеху. Аднак не будзьце ўдзячныя іншым, што вы прапусціце час, каб даведацца, што вы можаце зрабіць, каб іншыя падзякавалі.

На мой вопыт, найлепшы спосаб атрымаць яснасць - гэта выкарыстаць фразу Джыма Рона: "Вы ў сярэднім з пяці чалавек, з якімі праводзіце больш за ўсё часу", і перавярнуць заяву ўверх дном.

Замест таго, каб запісваць імёны людзей, якія вас натхняюць, вазьміце аловак і запішыце імёны людзей, якіх вы хочаце назваць, калі вы будзеце пазіраваць з той жа гіпотэзай і прыступіць да працы.

Заўсёды быць цікаўным

Падчас размовы з вышэйзгаданым бацькам ён сказаў нешта, пра што я і сёння думаю.

Кажучы пра рэчаіснасць старэння, ён сказаў: "Самае сумнае ў старэнні - гэта бачыць, наколькі інтэлектуальна памерлі некаторыя мае старыя сябры".

"Інтэлектуальна мёртвы".

Сумнейшай фразы няма.

Калі вы хочаце мець добрыя адносіны, вы павінны працягваць вучыцца. Калі вы хочаце мець добрыя адносіны, вы павінны працягваць дзяліцца. Калі вы хочаце мець добрыя адносіны, вам трэба працягваць займацца даследаваннямі.

Карацей кажучы, калі вы хочаце мець добрыя адносіны, вы павінны заставацца жывымі інтэлектуальна.

Рабіце нататкі пасля кожнай размовы

Людзі з найлепшымі адносінамі маюць перавагу над праслухоўваннем.

Яны робяць гэта, таму што разумеюць, што немагчыма стварыць "дабаўленую вартасць", калі яны спачатку правільна не вызначаць, што "цэніць" людзей вакол іх.

Вельмі просты 30-секундны трук - запісаць тры рэчы, якія вы даведаліся адразу пасля кожнага ўзаемадзеяння. Такім чынам вы можаце ўвайсці ў звычку распазнаваць дэталі, якія прымушаюць людзей, блізкіх сэрцу, усміхацца і адначасова адсочваць тое, што адбываецца ў іх жыцці.

Людзі хочуць бавіць час з людзьмі, якім яны давяраюць, і нічога не будуе давер хутчэй, чым словы: "У апошні раз, калі вы казалі, вашы знакі NaNa маюць праблемы са здароўем. Як яна? "

Узаемаадносіны ўсталёўваюцца ў ходзе наступных мерапрыемстваў.

Зрабіце сваёй мэтай заўважыць нешта новае пра каго-небудзь

Адзін з самых ціхіх, але найбольш разбуральных забойцаў адносін - застой.

З цягам часу мы адчуваем сябе настолькі камфортна з навакольнымі людзьмі, што не робім крокаў, каб яны адчувалі, што іх бачаць.

З майго досведу маіх няўдалых адносін, справа не ў тым, што людзі перасталі мяняць гэтыя ўплывы, а ў тым, што я перастаў шукаць.

Карацей, я ляніўся, і я ўспрымаў гэта як належнае.

Вельмі просты спосаб пераканацца, што гэтага не здарылася - гэта актыўна вызначыць і распазнаць нешта новае ў вашым жыцці. Гэта можа быць гэтак жа проста, як пахваліць новую стрыжку альбо папрасіць прэзентацыю, якой яны баяліся.

"Рабі тое, што ты рабіў у пачатку адносін, і гэтаму не будзе канца". - Тоні Робінс

Спытаеце людзей, што яны думаюць, а не кажыце ім, што вы думаеце.

Рысы характару, якія робяць кожнага з нас асаблівым, не патрэбныя, калі мы не маем часу, каб даведацца, як лепш злучыць нас з іншымі.

Людзі з самымі трывалымі сувязямі разумеюць гэта, і ў выніку яны засяроджваюцца на тым, каб пытацца ў людзей, што яны думаюць і слухаюць, а не расказваць усім, што думаюць.

Кантакты становяцца злучэннямі пры выяўленні агульных значэнняў. Гэта ніколі нельга зрабіць, пануючы размову. Аднак можа здарыцца так, што размовы вядуцца такім чынам, што навакольныя людзі могуць выказаць тое, пра што яны выступаюць, і адчуць, што іх голас чуецца.

Падключыце людзей актыўна:

Я звязаўся з Крыстаферам Д. Конёрсам некалькі месяцаў таму, каб перадаць свае артыкулы. Калі мы скончылі, ён сказаў: "Калі ў маёй сетцы ёсць хто-небудзь, якога вы хацелі б сустрэць, не саромейцеся, і я неадкладна звяжуся з вамі".

З таго часу, як размаўляць з Крысам штотыдзень, я ўзяў у сябе звычку наведваць каго-небудзь, якім я захапляюся на гэтай платформе. Хоць размовы і асобы адрозніваюцца, агульная тэма, якая пагаджаецца, заключаецца ў тым, што ўсё скончылася варыяцыяй лініі Крыса вышэй.

Калі вы ніколі не задумваецеся, чаму поспех для некаторых людзей прыходзіць галавой з неверагоднай хуткасцю, гэта таму. Яны разумеюць, што іх поспех залежыць ад таго, наколькі паспяхова яны робяць іншых, і вялікая частка гэтага актыўна дзеліцца іх сеткай.

Перастаньце спрабаваць стаць адказам на праблемы ўсіх:

Калі мая лепшая сяброўка Мама памерла два гады таму, ён распавёў, як высока цаніў яе, калі людзі былі побач з ім.

Адкрыць яго спатрэбілася шмат часу, але калі ён гэта зрабіў, не тыя, хто прапаноўваў рашэнні, альбо казалі яму, што ведаюць, як ён сябе адчувае. Наадварот. Гэта было з людзьмі, якія дазволілі яму размаўляць - калі ён сказаў ім, што яму трэба пагаварыць.

Гэта сапраўды магутна даведацца, калі трэба маўчаць. Людзі, якія перамяшчаюць свае адносіны ад добрага да вялікага, разумеюць гэта і ведаюць, што часам самае лепшае, што яны могуць сказаць, - гэта наогул нічога.

Будзьце ўважлівыя:

Я ненавіджу бегаць Аднак я бегаю кожны дзень, і прычына, па якой я раблю гэта, простая. Пасля гэтага я кампліментую жонцы, прашу дзяцей спачатку гуляць, і я актыўна тэлефаную і правяраю людзей.

Карацей кажучы, калі я дбаю пра сябе, я стаўлюся да людзей лепш і буду гатовы паспрачацца, што вы таксама.

Будзьце цікаўныя.

Дзякуй за чытанне, абмен і сачэнне! :)

Вам спадабаўся гэты артыкул? Для атрымання дадатковых артыкулаў, творчых рэсурсаў і шмат іншага, наведайце mikethompsonblog.com.