Фота Майкла Марочка на Unsplash

8 папераджальных знакаў, якія вы білі, перш чым працаваць над мэтай (і як гэта выправіць)

Вы падымаеце руку, калі вы не дасягнулі адной з сваіх мэтаў?

Аднойчы вы адчуваеце натхненне. Магчыма, вы бачылі матывуючыя размовы пра TED альбо прачыталі паведамленне ў блогу, які падпаліў ваша сэрца.

Вы хацелі ўнесці змены ў сваё жыццё, і сёння дзень, калі вы нарэшце вырашылі гэта зрабіць.

У першы дзень вы праходзіце выдатна. Дні два і тры ідуць добра. Можа быць, вы робіце гэта цэлы тыдзень. Але рана пазней вы выбіваеце і зноў вяртаецеся.

Ваша дыета сканчаецца прыгнятальным прыступам. Кніга, якую вы хацелі напісаць, мае 3 старонкі, і вы гатовы яе пераламаць. Вы запускаеце гэты новы вэб-сайт, і ніхто яго не наведвае, і ён становіцца яшчэ адным мёртвым блогам у Інтэрнэце.

Які ключ да ўзлому кода мэты? Як некаторыя людзі могуць сачыць і атрымліваць вынікі?

Паспяховыя ўрокі 1000-гадовага майстра кунг-фу

У адным з маіх улюбёных фільмаў усіх часоў і народаў, "Забіце Біла т. 2", галоўная гераіня Беатрыкс Кіддо трэніруецца з майстрам кунг-фу па паі Мэй.

У першы дзень трэніровак Пай Мэй просіць яе пракалоць драўляны брусок усяго ў 5 см. Задача няпростая.

Яна робіць некалькі спробаў без поспеху прарвацца па дрэве. Вы бачыце паразу на яе твары.

Пай Мэй кажа ёй: "Страх твая рука павінна баяцца, а не наадварот. Нездарма вы не можаце зрабіць гэта. Вы павінны адмовіцца, перш чым нават пачаць. "

Гэтая сцэна фільма з'яўляецца паралельнай жыцця многіх людзей. Можа, яны хочуць лепшага жыцця. Але яны здаюцца, перш чым яны нават пачнуцца.

Сёння я збіраюся даць вам трывожныя прыкметы таго, што вы пацярпеце няўдачу, перш чым вы нават пачнеце працаваць над марай або мэтай. Я таксама растлумачу, як выправіць праблему, як толькі вы яе вызначылі.

Фота Thao Le Hoang на Unsplash

Вы распавядаеце іншым пра вашу мару

Ёсць некалькі прычын, па якіх разумна замоўчваць, калі вы знаходзіцеся на ранніх стадыях працы над вялікай мэтай альбо марай.

Па-першае, навука паказала, што, калі вы паведамляеце гэта сваім мозгам, ваш мозг лічыць, што вы ўжо рэалізавалі сваю мару.

Па-другое, калі ваш сон гучыць высока ці нерэальна, вашы сябры і сям'я, хутчэй за ўсё, будуць яго збіваць, пераконваць вас у глупстве і на ўсім працягу вашага параду дождж. Гэтая цудоўная ідэя, якую вы калі-небудзь мелі, хутка ператвараецца ў няўпэўненасць у сабе, таму што вы недастаткова сільныя, каб змагацца з негатыўнымі меркаваннямі. Раскажыце ўсім пра сваю цудоўную ідэю пасля яе рэалізацыі.

У будучыні ваш фокус занадта далёкі

"Падарожжа ў тысячу міль пачынаецца з аднаго кроку". - Лао-цзы.

Мы чулі гэтую цытату і раней. Але многія ігнаруюць парады Лао-Цзы, працуючы ў кірунку мэты. Што яны робяць замест гэтага? Яны засяроджваюцца на тым, наколькі цяжка будзе кіраваць кожнай тысячы кіламетраў паездкі.

У кнізе "Не герой" аўтар апісвае інтэнсіўную і надзвычай складаную альпінісцкую сесію. Яго настаўнік кажа яму, каб засяродзіцца на вашым свеце трох футаў.

Ключом да выканання ўздыму было ігнараванне ўсяго астатняга, што было перад ім. Як выглядае ваш тры футавы свет? Знайдзіце самыя важныя рэчы, якія вам трэба зрабіць, каб дасягнуць пастаўленых мэт зараз, і ігнаруйце ўсё астатняе.

Яны палююць замест павязкі

"Поспех - гэта тое, што цябе прыцягвае праз чалавека, якім ты стаў". - Джым Рон

Вы бегаеце да пэўнага выніку, але ніколі не думаеце пра тое, якім чалавекам вы павінны стаць, каб атрымаць вынік. Самая распаўсюджаная памылка, якую людзі робяць, гэта спроба змяніць свае абставіны. У вас мала кантролю над тым, што адбываецца вакол вас, але ў вас ёсць сіла кантраляваць тое, што ўнутры вас.

Замест таго, каб думаць "я хачу быць багатым", думаючы "я хачу ведаць, як зарабіць грошы". Замест таго, каб думаць "Я хачу быць у форме", думаючы "Я хачу весці здаровы лад жыцця" вынікі, якія вы хочаце, каб яны здарыліся.

Вы складаеце гісторыі

"Змагайцеся за свае межы і яны належаць вам", - Рычард Бах

Вы бачыце рэальнасць як нешта, да чаго належыце, а не як нешта, якое вы ствараеце. Вы прыдумваеце гісторыі пра тое, як працуе свет, каб рацыяналізаваць той факт, якога вы баіцеся. Кажуць, такія рэчы:

• Вам трэба шмат грошай, каб пачаць бізнес
  • Без правільных сувязяў у вас няма шанцаў на поспех
  • Калі ў вас няма дадзеных пра доступ, вы не будзеце ўспрымацца сур'ёзна

Вакол вас ёсць прыклады, якія супярэчаць такой абмежавальнай веры, але вы іх ігнаруеце. Замест гэтага, шукайце прыклады людзей, якія жывуць па-за нормай - ад анучы да багацця, простых людзей, якія робяць незвычайныя рэчы. Чытайце біяграфіі самых паспяховых людзей у свеце. Вашы гісторыі будуць натхняць вас.

Фота Рубіна Хуарэса на Unsplash

Вы не ствараеце сістэм

Вы не думаеце ствараць працэс, які можа быць паспяховым. Вы прымаеце рашэнне змяніць, але нічога ў вашай руціне не мяняецца.

Паспяховыя людзі прызнаюць, што няма даверу да сілы волі. Для дасягнення поспеху патрэбна правільная серада і сістэма, якая дапаможа вам рэалізаваць яе. Вось некалькі прыкладаў, як стварыць сістэмы, якія дапамогуць вам зрабіць гэта:

• Не спяшайцеся адзін дзень у тыдзень і прыгатуйце дастаткова здаровых страў для сябе. Тады, калі прыйшоў час есці, у вас ужо ёсць пажыўная ежа.
  • Усталюйце часовы блок, каб кожны дзень рабіць важную працу. Не важна, у які час. Проста пераканайцеся, што гэта той самы час.
  • Пастаўце мэты на месяц, размяркуйце іх па тыдні і, нарэшце, на працягу дня.

Мы істоты звычкі. Калі вы ствараеце сістэму, вы дазваляеце сабе выпрацаваць звычкі, якія дапамогуць вам дасягнуць поспеху.

Вы занепакоеныя "як"

Вось так працуюць некаторыя людзі. Вы чытаеце новую бізнес-кнігу з разуменнем і стратэгіямі, як стварыць свой уласны.

Вы скажаце: "Вядома, кніга натхняе і матывуе, але яна не прайшла дастаткова глыбока".

Калі вы ведаеце, як вы хочаце здзейсніць сваю мару, вы ўжо не на правільным шляху. Па-першае, уявіце, што можна дасягнуць. Па-другое, уявіце, што вы навучыцеся гэта рабіць. Вось і ўсё. Дазвольце захапіць сябе тым, што той факт, які вы баіцеся пачаць, маскіруецца.

Вы пазбягаеце болю

Боль робіць вас мацней. Вы не павінны жадаць, каб усё ішло так, як вы хочаце. Калі гэта так, вы б не ацанілі тое, што зрабілі. Боль заключаецца ў кантракце, нам трэба адчуваць радасць. Вы нават можаце знайсці радасць у сваім болі.

Замест таго, каб спрабаваць пазбягаць болю, навучыцеся любіць боль. Шліфоўка ніколі не спыняецца. Вядома, якасць вашага жыцця можа палепшыцца, калі вы здзейсніце гэтую мару, але заўсёды будуць новыя праблемы. Мы бачым прадпрымальніцтва праз ружовыя акуляры. Большасць прадпрымальнікаў скажа, як чортава цяжка заставацца наверсе.

Людзі не хочуць адчуваць сябе камфортна. Мы падключаны да працы. Вам можа стаць лепш, калі вы прымаеце, што жыццё не адчувае сябе цёплым і размытым ўвесь час.

Вы пераследуеце мэту па няправільнай прычыне

Калі вы нешта будавалі для сябе, рабіце гэта, таму што вам падабаецца. Я пішу, таму што люблю пісаць.

Калі я пачынаў, я не меў намеру пераследваць яго да такой ступені, як я зараз. Яно пачалося як хобі і стала чымсьці, чым я хацеў бы займацца і будаваць бізнес усё астатняе жыццё.

Вы не павінны быць Маркам Цукербергам. Шчыра кажучы, большасць з вас не з'яўляюцца заснавальнікамі стартапаў. Вам не трэба ствараць прыкладанне. Вам не трэба ўпадаць у сіндром бліскучага аб'екта і ганяцца за ўсім папулярным.

Дзякуючы сучасным тэхналогіям вы можаце знайсці спосаб выкарыстоўваць свае навыкі і цікавіць вас рэчы і ператварыць іх у кампанію, якая падтрымлівае ваш лад жыцця.

Чорт, калі ты адчуваеш сябе добра і табе падабаецца, заставайся там. Кожны не павінен быць прадпрымальнікам.

Даведайцеся, што падыходзіць вам.

Гэтая гісторыя была апублікаваная ў найбуйнейшым выданні карпаратыўнага прадпрымальніцтва The Startup, за якім ішлі +402 714 чалавек.

Падпішыцеся на нашы галоўныя гісторыі тут.