8 саветаў аб тым, як пачаць і развіваць свой канал YouTube з нуля

Такім чынам, усе мы хочам узмацніць свой уплыў на Youtube, але што вы зробіце, калі вы пачынаеце з нуля з нулявымі падпісчыкамі?

Гэта можа быць звычайным пытаннем, якое ўзнікае ў свядомасці кожнага з нас, але мы рэдка хочам вырашыць нашы ўбудаваныя пытанні!

Я заўсёды хацеў стварыць свой уласны канал YouTube, але вельмі вагаўся з гэтым, думаючы пра яго вынікі, падпісчыкі, гадзіны і шмат іншага блытаніны заўсёды перашкаджалі мне рабіць гэта.

Але ў жыцці заўсёды прыходзіць час, калі ты захопляешся сваёй мэтай і пераадольваеш усе свае перашкоды і наносіш удар адразу, і так атрымалася са мной!

На працягу ўсіх маіх змаганняў я сутыкнуўся з мноствам пытанняў і ўплывовых парад, якія моцна паўплывалі на маё падарожжа, і я хацеў бы падзяліцца з вамі, як вырасціць вельмі ўплывовы і прыбытковы канал YouTube у гэтым годзе!

З гэтых парад і рэкамендацый вы даведаецеся некаторыя правераныя стратэгіі і сучасныя лепшыя практыкі для росту падпісчыкаў і стварэння пасіўнага даходу з Youtube.

1. ПАЧАТАЙ НАЧАЛО

Пачынаючы з нуля можа прымусіць вас крыху нервавацца і падумаць пра вынікі, якія вы будзеце атрымліваць пасля гэтага, і ў вас у галаве можа паўстаць шмат пытанняў, але так важна не чакаць адказаў.

Так што пачніце да таго, як будзеце гатовыя!

Па-першае, у вас павінна быць нешта, што прымушае людзей падпісвацца на вас больш, па-другое, вы павінны даведацца, што трэба, каб зрабіць прывабны і прывабны кантэнт, які можа прымусіць людзей прыходзіць на ваш канал кожны раз, калі яны глядзяць YouTube.

Заўсёды памятайце, што вашы першыя відэа заўсёды будуць вашымі горшымі відэа, таму не хвалюйцеся з гэтай нагоды. Проста пачніце і максімальна хутка загрузіце сваё першае відэа і прымусіце яго паглядзець!

2. Падзяліцеся сваім зместам / каналам

Раскажыце людзям пра свой канал і прымусьце іх узаемадзейнічаць з змесцівам, які вы ствараеце. Яны могуць быць вашымі сябрамі, сям'ёй або аднакласнікамі і будуць вашымі лепшымі прыхільнікамі, калі вы толькі пачалі!

У мяне ёсць некалькі сотняў сяброў у Facebook, Instagram і г.д., і вы можаце таксама. Яны ідэальныя людзі, якія могуць быць вашымі падпісчыкамі, калі вы толькі пачалі, Але заўсёды памятайце, што ніколі не зрабіце сваёй мэтай СПАМ нікому;)

Ня ўсе вашыя сябры і сваякі будуць клапаціцца пра рэчы, якімі вы падзяліліся, але заўсёды думайце пра тое, каб пачаць іх з сеткі.

Вы таксама можаце падзяліцца спасылкай на свой канал у сваім біяграфіі Instagram альбо праз публікацыю ў сацыяльных медыя.

У чым канкрэтна ваш матыў, каб паведаміць свету пра тое, што вы ствараеце кантэнт на Youtube, і, такім чынам, захапляйцеся сваім бачаннем і расказвайце пра гэта людзям.

3. Фокус на нішы

Гэта вельмі важная рэч, якую трэба разумець, што наяўнасць сфакусаванай нішы значна больш магутная, чым паказ агульнага зместу.

Рэчаіснасць такая: калі вы паспрабуеце датэлефанавацца да ўсіх, вы ў рэшце рэшт дасягнеце нікога! Такім чынам, калі вы атрымліваеце канкрэтныя, тут ваша сіла!

Я зрабіў шмат каналаў раней, і ў канчатковым выніку закрыў іх, таму што я не быў сканцэнтраваны ні на адной нішы, а наадварот, быў больш арыентаваны на што-небудзь у трэндзе, і змест у асноўным быў агульным.

Такім чынам, спачатку вы павінны вырашыць, хто вы хочаце стаць вашай мэтавай аўдыторыяй і чым яны цікавяцца?

Напрыклад, калі ў вас ёсць канал для садоўніцтва, то людзі, якія зацікаўлены ў садоўніцтве, будуць звяртацца да вашага канала, а тыя, хто не гатовы да гэтага, будуць шукаць нешта іншае, але гэта цалкам нармальна.

4. САРАДНАЯ АБНОВА

Не саромейцеся пачынаць нешта маленькае.

Час грае, каб стаць вялікім! Будзьце цярплівыя падчас вандроўкі

Заўсёды старайцеся мець самастойна распрацаваную зваротную сувязь вельмі часта, якая дапаможа вам своечасова абнаўляць свой змест.

Я заўсёды стараюся зрабіць - выцягнуць лісток паперы і напісаць адказ на гэтыя пытанні.

"Чаму людзей будзе цікавіць мой змест і якое значэнне ён мае для пэўнай аўдыторыі?"

І я таксама раю вам заўсёды спрабаваць высветліць адказы на гэтыя пытанні, і гэта сапраўды дапаможа вам дадаць каштоўнасць зместу, а потым адпаведна абнавіць яго.

5. БЕЛАРУСЬ

Гэта таксама важней зрабіць, бо гаворка ідзе не пра відэа, якое вы загружаеце. Гэта вы робіце пасля таго, як вы загрузілі відэа, альбо, магчыма, да або падчас яго загрузкі.

Тое, што вам трэба практыкаваць, - гэта наведванне відэа ці платформы сацыяльных медыя, на якіх людзі зацікаўлены ў вашым тыпе змесціва і каментуюць там, адказваюць на пытанні і запрашаюць людзей да вашых відэа.

Не проста напроста пытайцеся аб падпісцы, але дадайце каштоўнасць нейкім чынам у жыцці людзей.

Не пераходзьце на канал людзей і не пытайцеся ў SUB пра SUB і не празмерна рэкламуйце свой канал.

Выдаткуйце некаторы час на гэта. Гэта не проста пытанне 5 хвілін у дзень. Раннія людзі на YouTube, якія зрабілі прарыў, робяць кожную запасную секунду. Яны ўкладваюць час, каб пабудаваць свае каналы, адзін падпісчык, за адзін раз.

6. Фокус на асновах

Гэта нагадвае мне цытату Майкла Джордана,

"Засяродзьцеся на асновах і узроўні ўсяго, што вы робіце"

Гэтая цытата можа прымяняцца да любой галіны, а таксама, безумоўна, і на Youtube!

Што вам трэба зрабіць, гэта засяродзіцца на асноўных рэчах, мець добры загаловак, засяродзіцца на добрай мініяцюры, пазначыць свае відэа, каб яны былі больш выяўленыя. Кожная гісторыя поспеху на YouTube заўсёды пачыналася з асноў.

І калі вы не ведаеце пра даступныя для гэтага рэсурсы, ёсць чаму павучыцца, і нават YouTube сабраў "The Creator Academy" альбо "The Creator Playbook".

Вывучайце асновы, вывучайце асновы, і не проста вывучайце іх, але паспрабуйце асвоіць іх!

7. ЗМЕСТ КРАЛЯ

Ведаеце, адна з першых рэчаў, якія я магу вам сказаць пра атрыманне падпісчыкаў, - гэта дадатак каштоўнасці нечаму!

Ці выклікае ваша відэа смех? Адказвае на пытанне? Ці вырашае гэта праблема? Што гэта робіць для чыёсьці жыцця?

Калі вы можаце адказаць на гэта і зрабіць гэта ў вашым змесце, вы знаходзіцеся на правільным шляху, і ў рэшце рэшт поспех на Youtube зводзіцца да паслядоўнага, стратэгічнага і якаснага зместу.

Адзін з самых вялікіх парад перад тым, як прэсаваць запісы, зрабіць некаторыя даследаванні і некаторыя падрыхтоўкі. Прысвяціце некаторы час пошукам відэа-ідэй, шукайце актуальныя тэмы, якія маюць тэндэнцыю ў культуры, а потым сплануйце свае відэа, і гэта палепшыць трываласць вашага змесціва.

8. КОНСІСТЭНЦЫЯ

І, нарэшце, я не магу дастаткова падкрэсліць паслядоўнасць!

Гэта так важна, каб здзяйсняць працяглыя тэрміны, каб быць паслядоўнымі. Я хацеў бы прапанаваць адно відэа ў тыдзень, а перапынак на тыдні прымусіць вас даведацца столькі часу ад загрузак, і з цягам часу вы будзеце ўсведамляць і назіраць вынікі, вы будзеце вывучаць стратэгіі, якія працуюць, вы будзеце вывучаць тактыку, якую прыцягвайце людзей да вашых відэа, іх увагі на ваш змест і ў канчатковым выніку падпісвайцеся!

ЗАКЛЮЧЭННЕ

Я ведаю, што барацьба рэальная, і вы, хлопцы, можаце сутыкнуцца з перашкодамі, нейкімі праблемамі і задаць сабе пытанне: чаму людзі не глядзяць мае відэа і падпісваюцца на мой канал, і адна з самых вялікіх прычын, чаму яны не - гэта вы, магчыма, не прытрымліваючыся гэтых лепшых практык. Магчыма, ваш змест не цікавы, ён не з'яўляецца пераканаўчым, гэта не дадае каштоўнасці каму-небудзь у жыцці.

Спытаеце сябе, якія каналы вы глядзіце, чаму вы глядзіце гэтыя каналы, чаму вы падпісваецеся на кагосьці. Вы павінны задаць сабе гэтыя пытанні для свайго змесціва, таму што, калі вы гэтага не зробіце, вы можаце выкласці сотні відэа, не атрымліваючы падпіскі і цікавіўшыся, чаму б не!

У рэшце рэшт, памятайце "Будзьце цярплівыя", бо для вялікіх рэчаў патрабуецца час, а для вялікіх рэчаў патрабуецца шмат працы.

Працягвайцеся ...... Будзьце цярплівыя ...... вучыце і працягвайце загружаць, і ў канчатковым выніку вы будзеце расці!

Усе гэтыя парады і рэкамендацыі - гэта вынік майго ўласнага досведу, калі я сутыкаўся з праблемамі падчас свайго падарожжа.

Калі вы перажылі розныя ўражанні і можаце падзяліцца са мной і маёй супольнасцю больш уплывовымі парадамі, калі ласка, ідзіце наперад!

Мы ўсе хацелі б прачытаць вашы прапановы і парады :)