8 Галасавальныя галасы, якія будуць стрымліваць вас з жорсткага шляху і як іх ігнараваць

Фота samsommer на Unsplash

Я пайшоў гуляць у Саўт-Даунз, Сасэкс, некалькі тыдняў таму. Калі вы там не былі, гэта не тыя, якія паказаны на фота. Я, мой хлопец, мая нявестка і шчанюк. Крэйдавыя пагоркі кантрастуюць з маёй звычайнай хадой па плоскай раўніне. Мы выйшлі з дому, і неўзабаве перад намі ўзнялася крутая сцежка.

Я лепш ведаў, чым пытаць, ці ідзем мы па гэтым шляху.

Вядома, мы былі!

Ён працягнуўся ў неба; падобны на цалкам непрыемнае ўзыходжанне.

Я ўздыхнула з унутраным уздыхам і паспрабавала не спыняцца на боль, пакутах, сораме і адчаі, якія разгарнуцца ў гэты паход маманта. Тады, прыняўшы, я быў у кампаніі іншых, таму не мог адмовіцца. Прыём, але я не спадзяваўся на гэта, і, магчыма, на наступныя выхадныя я павінен застацца дома.

Ззяла сонца, хвост шчанюка віляў, і мы вызначылі як мінімум тры прыпынкі піва на гэтым шляху. У чым была мая праблема? Я фіксаваў гэты ўздым; на невялікі адсотак хады, які запатрабуе пэўных намаганняў.

Але потым мы падышлі да падножжа доўгага паходу да болю і смерці. На самай справе, з гэтага пункту гледжання, ён выглядаў менш як гара і больш нагадваў узгорак. Хуткі, дзесяціхвілінны, рыжы марш быў усё, што было. Божа, у чым была ўся мітусня? Гэта была проста візуальная ілюзія.

А ўверсе? Раскошнае зялёнае пашы з выглядам з усіх бакоў.

Дзякуй богу, я сам не быў. Я мог бы адмовіцца, нават калі я дабраўся да пагорку. Тады ні сонечнага святла, ні агляду, ні прыгодаў, ні свежага паветра, ні піва; проста адно выдатнае пачуццё правалу.

Вы не можаце дабрацца да відаў, не адправіўшы першую нагу ў бок гары.

Пакінуўшы паход у бок, я пачаў думаць пра іншыя рэчы, якія здаваліся немагчымымі некалькі гадоў таму, і пра тое, колькі фактараў страху былі дзелавым эквівалентам візуальнай ілюзіі.

Па-першае, які ў вас агляд? Цяпер я не кажу пра маленькае дасягненне тут. Я кажу пра вялікую мару, мара памеру, якую ў вас ёсць. Я кажу пра падарожжа, якое вы здзяйсняеце самастойна да вышынь.

"80% поспеху з'яўляецца", кажа Вудзі Ален.

Якая ваша версія з'яўлення? З партыі? Я ведаю, што з напісаннем складаней за ўсё заўсёды з’яўляецца першы праект - гэта працэс пераходу ад чыстага палатна да нечага, якое нагадвае гісторыю.

Як мне стаць на дарогу? Я павінен адключыць любы з маіх унутраных галасоў, якія спрабуюць перакрыць мне шлях. Я кажу, унутраны, але яны таксама складаюцца з цэлага шэрагу ўплываў грамадства, сям'і, сяброў, якія, хутчэй за ўсё, вы не сутыкнуліся б з небяспекай і проста засталіся на месцы.

Такое стаўленне стрымлівае дождж, але яно ніколі не прывядзе вас да вяршыні гульні. Я кажу таксама пра вашу гульню, а не пра сусветнае панаванне.

Вось некалькі ныючых галасоў, якія трэба адагнаць, калі вы адпраўляецеся ў новы шлях дасягненні.

1. Гэта занадта цяжка

Раней я шмат чуў ад старога кліента. Я б нагадаў ёй пра малую каштоўнасць лёгкага. Калі вы хочаце лёгка, прагуляйцеся да канца вашага блока, але калі вы сапраўды хочаце зрабіць што-небудзь вартае, адзіны шлях - гэта цяжкасці.

Дзіўныя рэчы цяжкія, але яны не занадта жорсткія, калі яны мэты.

2. Я не ведаю, якім шляхам ісці

Так што? Хто гэта робіць? Перад табой сцежка; вы можаце пачаць хадзіць і бачыць, куды вас вядзе. Адзіны няправільны шлях у адпраўным пункце - ніякі спосаб. Гэта ваш 100% гарантаваны спосаб ніколі нікуды не патрапіць, і калі вы прачыталі гэта вельмі далёка, вы не такі чалавек.

3. Мне патрэбен хтосьці, каб даць мне дазвол

Жорсткая. Дазвольце сабе. Нават калі вы знайшлі каго-то, хто быў укладзены ў ваш поспех, як і вы, акт пра тое, каб сказаць ім сваю мэту і атрымаць іх на борце, гучыць настолькі працаёмка, што вы ўжо маглі быць на паўдарозе.

Час чакае ніякага чалавека, а зварот да дазволу - вялікая марна.

Я быў тут. Я сапраўды маю. У мінулым годзе я правёў 12 месяцаў, чакаючы водгукаў і пагладжвання па галаве і пацверджання ад іншых людзей таго, што я павінен ведаць сам; што я выдатны пісьменнік.

Цудоўна прайсці гэты працэс, але ў канчатковым выніку трэба пачаць дазваляць сабе перамогу. На нейкім этапе, асабліва папраўляючыся, гэтых людзей можа не быць побач.

4. Я магу згубіцца

Вы згубіцеся. Проста прымайце гэта, і часам вы знойдзеце лепшы шлях ці лепшую сувязь. Ваш розум будзе адкрыты для адкрыццяў, і вы дасягнеце вяршынь, пра якія яшчэ ніхто не чуў.

Горшы сцэнар і сонца сыходзіць; заўсёды можна павярнуцца і зноў адправіцца на наступны дзень. Вы будзеце мацнейшыя і горныя кемлівыя.

5. Я магу згубіцца і мне спатрэбіцца выратаванне на гары і жыць сваім жыццём у ганьбе назаўсёды

Магчыма, вам спатрэбіцца выратаванне на гары, але гэта тое, што яны там для вас, і толькі калі яны будуць злавацца, калі вы паставіце іх жыццё ў небяспеку праз вашу нядбайнасць / няведанне.

Горнае выратаванне азначае час, намаганні ці грошы для людзей, якія затрымаліся паміж сваімі марамі і поспехам. Калі вы запытваеце і карыстаецеся гэтымі рэсурсамі з павагай, то выратаванне гор можа нават спадабацца гэтаму працэсу.

Прыемна дапамагаць людзям, калі можаш. (Не тады, калі вы з усіх сіл трымаеце судовага выканаўцу - гэта дрэнны час папрасіць каго-небудзь аб дапамозе - і гэта ўжо іншая гісторыя)

6. Я магу адмовіцца

Вы можаце, так што? Тады вы пачнеце зноў. Няма нічога большага, чым кантраляваць сваю рэакцыю на ўспрыманы правал.

Чым больш не атрымаецца, тым лепш станеш на ўзносе ўрокаў і становіццаш мацней. Сядзець унізе гары, перажываючы, што можа пайсці не так, гэта самы вялікі правал усіх.

7. Маці сказала мне, што не

Ваша маці (ці хто заўгодна) хоча для вас найлепшага. Яны сапраўды так робяць. Але іх версію лепш за ўсё сумяшчае з іх версіяй. Лепшая іх версія не заўсёды ўключае вашы мары.

Ваша маці не хоча бачыць вас няўдачамі, бачыць вас спалоханымі, бачыць вас згубленымі або ўніз, але гэта эмоцыі, якія вам трэба перажыць, каб дасягнуць сапраўднага поспеху.

8. Гэта занадта небяспечна

Гара - так, але калі я чую гэта размова ад людзей, я сапраўды чую, што ёсць небяспека для іх гонару ці эга. Можа, ёсць, але вы зробіце сабе вялікую карысць, калі адкладзеце іх у дарозе ўверх.

У прыватнасці, Эга - самае небяспечнае пачвара на шляху да вашага поспеху. Гэта дапаможа вам размясціць кангрэс-тангенты. Адкіньце гэтыя дзве небяспекі ў цень і пачніце ўзыходжанне ўверх.

Гэта цудоўная навіна, калі вы ўжо задаволены сваім жыццём і зместам, каб заставацца ў зоне камфорту, АЛЕ калі вы хочаце зрабіць больш, вам трэба пачаць кантраляваць гэтыя ўнутраныя галасы, так што вы не дазволіце ім кантраляваць вас.

Хочаце прачытаць яшчэ такія артыкулы? Далучайцеся да суполкі цікаўных тут.