8 прыкладанняў, якія зэканоміць грошы падчас падарожжа

Фота David Švihovec на Unsplash

Пакуль я зэканоміў на сваёй замежнай паездцы за апошнія паўтара года, у мяне было дастаткова часу, каб правесці даследаванні ўсяго: ад месца прызначэння да ежы, цягнікоў да хостэлаў. Гэта прымусіла мяне вылечыць вялікую калекцыю прыкладанняў на сваім тэлефоне, якія дапамагалі мне зэканоміць грошы і больш эфектыўна забраніраваць паездку. З браніравання жылля, пошуку экскурсій і знаходжання ў форме, вось некаторыя з маіх любімых дадаткаў, якія дапамагаюць мне зэканоміць грошы падчас падарожжа па Еўропе ў гэтым годзе.

HostelWorld

Калі вы плануеце больш бюджэтна падыходзіць да планавання паездкі, то гэта дадатак незаменна. Практычна ў кожным інтэрнаце загружаецца дадатак, вы можаце забраніраваць ложак на ноч за лічаныя секунды. Ад жаночых інтэрнатаў з 4 ложкамі да прыватных пакояў, у вас ёсць вялікая гнуткасць у тым выпадку, дзе вы спыніцеся - падумайце пра гэта як AirBnB для інтэрнатаў!

Skyscanner

Праўда, я, напэўна, шмат часу праводзіў на пералёты, якія зусім не звязаны з маёй маючай адбыцца паездкай, але інструменты фільтра пры пошуку самых выгадных рэйсаў з'яўляюцца фантастычнымі. Таксама добра выкарыстоўваць гэта дадатак для паведамлення пра цэны на рэйсы, калі вы загадзя браніруеце і чакаеце, пакуль не з'явіцца добрая прапанова.

GetYourGuide

Гэта фантастычнае прыкладанне дазваляе браніраваць вопыт па ўсім свеце - ад экскурсіі ў падземныя скляпенні ў Эдынбургу да круізу гарадскога канала ў Амстэрдаме. Гэта таксама выдатнае прыкладанне, каб атрымаць бясплатнае натхненне на папулярных сайтах і мерапрыемствах у кожным пункце падарожжа і параўноўваць цэны (часам прапуск чэргі ў спякотны дзень можа быць бясцэнны)!

ClassPass

Членства ў ClassPass дае вам доступ да любых заняткаў фітнесам, якія прапануюцца праз іх 30 000 партнёрскіх студый - у вас больш не засталося толькі адной старой задушнай студыі. З бясплатнай пробнай версіяй і вялікай колькасцю заняткаў, даступных у больш чым 2500 гарадах свету, няма ніякіх апраўданняў стаць непрыдатнымі ў дарозе.

Rome2Rio

Пасля таго, як вы дабраліся да свайго першага месца, часцяком можа быць даволі складана выпрацаваць розныя варыянты падарожжа да наступнага пункта прызначэння. Rome2Rio вырашае гэтую праблему, даказваючы вам ключавыя дадзеныя (час, кошт, працягласць і тып транспарту) кожнага варыянту падарожжа паміж двума пунктамі. Гэта таксама выдатны інструмент для планавання ўсёй паездкі, так што вы ведаеце, колькі часу вы будзеце падарожнічаць і колькі скласці бюджэт на транспартныя выдаткі.

Паштовыя паведамленні Аўстраліі

Адпраўляйце паштоўкі сваім сябрам і блізкім людзям дадому, з паштоўкамі, якія лакальна друкуюцца і размяшчаюцца з Аўстраліі (каб ваша паштоўка зрабіла яе дадому, перш чым зрабіць). Хоць гэта дадатак патрабуе сур'ёзнай працы над сваім карыстацкім інтэрфейсам, магчымасць стварэння паштовак на тэлефоне варта мірыцца з дадаткам. Адпраўляць паштоўкі ў любую частку Аўстраліі каштуе 1,99 долара ЗША альбо 2,99 даляраў паштовай сувязі ў любым месцы за межамі Аўстраліі, што дазваляе зэканоміць грошы на набыцці паштовак і марак падчас падарожжа.

Airbnb

Зараз гэта, напэўна, дадзена, але калі вы хочаце больш свабоднай прасторы для адпачынку пасля доўгага дня музеяў, гелата і брукаванак, Airbnb прапануе выдатнае рашэнне. Гэта таксама добры шанец пагутарыць з мясцовымі жыхарамі і выпрабаваць тое, як яны жывуць, у параўнанні са стэрыльным гасцінічным нумарам. Акрамя таго, калі вы плануеце заставацца на адным месцы больш працяглы час (2+ тыдняў), Airbnb прапануе вялікія зніжкі пры працяглым знаходжанні і часам можа быць танней, чым інтэрнаты.

Worldpackers

Калі вы плануеце некаторы час знаходзіцца за мяжой і шукаеце унікальныя ўражанні, якія прыязныя ў бюджэт, Worldpackers - гэта выдатны спосаб абмяняць тое, што ў вас ёсць шмат (час) на тое, што вам не падабаецца (размяшчэнне і харчаванне). ). Ад дапамогі ў моладзевым інтэрнаце ў Партугаліі, навучання англійскай мове дзецям у Пакістане альбо вядзення сельскай гаспадаркі ў Малайзіі, можна вывучыць незлічоная колькасць досведаў.

Я спадзяюся, што некаторыя з прыкладанняў дапамогуць вам у наступным прыгодзе, і калі ў вас ёсць якія-небудзь парады, калі ласка, дашліце ім мой шлях праз [email protected]

Шчаслівых падарожжаў!

Кейт - рэдактар ​​HTM і хост

Калі вам цікава даведацца больш пра грошы і асабістыя фінансы, звярніцеся да нас на падкасце How To Money, які вы можаце знайсці на iTunes, Spotify або праз наш інтэрнэт-плэер.

Выконвайце за намі на Twitter @HowToMoneyAUS і на Medium у How to Money Australia.

Важная інфармацыя

Інфармацыя на гэтым блогу і на вэб-сайце носіць толькі агульны і адукацыйны характар. Ён не ўлічвае ваша індывідуальнае фінансавае становішча, мэты і патрэбы. Вы павінны разгледзець сваё ўласнае фінансавае становішча і патрабаванні да прыняцця рашэння, бо мы не кансультатыўная служба. Мы рэкамендуем звярнуцца да ліцэнзаванага фінансавага кансультанта, каб дапамагчы вам. Інфармацыя грунтуецца на здагадках або рынкавых умовах, якія могуць змяняцца без папярэдняга паведамлення, і гэта адаб'ецца на дакладнасці прадстаўленай інфармацыі. Гэты вэб-сайт і блог час ад часу забяспечваюць спасылкі на сайты іншых вытворцаў, накіраваныя на тое, каб дапамагчы вам сабраць інфармацыю, неабходную для прыняцця абгрунтаванага рашэння - мы можам атрымаць аплату за гэтыя рэфералы.