7 саветаў, як максімальна скарыстацца карантынам

Фота Pineapple Supply Co. на Unsplash

Так ... Мы сутыкаемся з надзвычайнымі перыядамі ў гісторыі з апошняй успышкай COVID-19. Шмат з нас вядуць дадому. Даволі пастаянна праводзіць праверку навін, пераконваючы, што нашы блізкія ў бяспецы, не адключаючыся ад нашых тэлефонаў. Некаторыя ўжо лазіць па сценах, не ведаючы, што рабіць. Усе, увогуле, адчуваюць занепакоенасць і збянтэжанасць з нагоды таго, што чорт бывае.

Сёння я збіраюся дапамагчы вам максімальна выкарыстоўваць свой час. Каб не дапусціць, каб знешні стрэс перапаўняў вас і не дазваляў вам быць найбольш прадуктыўнымі для вас. Натхніць вас, каб працягваць укладваць грошы ў асабістае развіццё, нават ва ўмовах сусветнага крызісу.

1. Ачысціце прастору.

Прыбярыце сваю спальню, шафу, кухню, увесь дом, нават кампутар. Пазбаўцеся ад усіх лішніх рэчаў, якія вам не патрэбныя. Чаму? Знешняя арганізацыя дазваляе забяспечыць унутраную яснасць! Пакладзіце ўсё ў скрыні, падрыхтуйцеся да продажу альбо аддайце яго пазней, калі крызіс будзе больш пад кантролем.

Калі вы не адчуваеце натхнення для гэтага і ўсё яшчэ знаходзіцеся ў стадыі Netflix і Chill, я запрашаю вас паглядзець дакументальны фільм пра важныя рэчы. Але тады ідзіце на гэта!

2. Плануйце!

Складзіце план наступных 14 дзён. Як вы хочаце адчуваць сябе ў гэтыя дні? Вы хочаце адчуць натхненне? Удзячны за ежу? За тое, каб мець сваю сям'ю пры сабе? Ці таму, што ў мяне ёсць час, каб нарэшце інвеставаць у ваша асабістае развіццё? Запішыце, як вы хочаце адчуваць сябе.

І толькі потым спытайцеся ў сябе: якія рэчы вы павінны зрабіць? Каго трэба выклікаць, каб пераканацца ў бяспецы? Калі вы вучыцеся ці працуеце, якія тэрміны і сустрэчы вы не павінны прапусціць? Мая парада тут не разглядаць гэтыя задачы як абавязкі. Замест гэтага лічыце іх абранымі вамі абавязкамі. Абавязкі, якія вы наўмысна вырашыце ўключыць у сваё жыццё. Гэта дапаможа вам больш натхніцца на іх зварот.

Зараз, якія рэчы вы хочаце зрабіць? Тыя рэчы, якія спалі ў глыбіні розуму, надавалі форме і колеру мары, але якія ты яшчэ не ажыў? Вы хочаце вывучыць новую мову? Іспанскі? Японскі? Вы хочаце прайсці інтэрнэт-курс па пісьму, бізнесу, дызайну? Хочаце пачаць медытаваць? Запішыце іх.

Выбраўшы як адказнасць, так і дзейнасць, якую вы хочаце зрабіць для сябе, абавязацеся выконваць іх. І вырашыце, калі вы будзеце іх рабіць. Я аддаю перавагу клапаціцца аб абраных мной абавязках раніцай, пераадольваць іх, каб потым вызваліць днём, каб працаваць над рэчамі, якія мне найбольш захопленыя, як пісаць наш падкаст "Ява моладзі".

Пераканайцеся, што ўсе вашы намеры SMART (кароткія, вымяральныя, дасягальныя, адпаведныя, абмежаваныя часам). Калі ў вас у спісе занадта шмат прадметаў і складанасцяў, вы, несумненна, будзеце адчуваць сябе перагружанымі і не правяраеце ніводнага з іх.

3. Беражыце сваё цела.

Распрацоўваць. Дыхайце. Калі вам не падабаецца займацца спортам, далучайцеся да інтэрнэт-супольнасцей. Ёсць шмат асабістых трэнераў, якія прадастаўляюць онлайн-трэніроўкі ў Інтэрнэце, асабліва ў гэты крытычны перыяд. Я сочу за партугальскім уліковым запісам @ptpauloteixeira. Я ўпэўнены, што вы знойдзеце яго са сваёй краіны.

Ці проста танцаваць! Пастаўце свае любімыя песні і заблудзіцеся, каб знайсці сябе зноў! Перамяшчэнне нашага цела - адзін з лепшых спосабаў вызвалення застрявшей энергіі!

Не забудзьцеся ёсць правільную ежу! Трымайцеся далей ад цукру. Не дазваляйце сабе пераядаць. Гэта ідэальны час для таго, каб прыгатаваць новыя карысныя стравы, праявіць творчасць на кухні.

Я выкарыстоўваю гэтую магчымасць, каб вярнуцца да веганскай дыеты. Калі вас цікавіць тэма, я запрашаю вас паглядзець дакументальны фільм Cowspiracy і What the Health, гэта былі фільмы, якія ўпершыню натхнілі мяне на пераход да вегетарыянскай дыеты. Калі вы ўжо вегетарыянец, думаеце пра пераход на веганскую дыету, праверце размову Уілла Татла ў Google на Youtube. Я сустрэў яго на канферэнцыі мінулага года ў Мадрыдзе і вельмі рэкамендую яго, выдатнага чалавека.

4. Практыкуйце ёгу і медытацыю.

Зноў жа, калі вам не падабаецца рабіць гэта самастойна, далучайцеся да онлайн-груп! Мая ёгавая акадэмія ў Мадрыдзе прадастаўляе ў Інтэрнэце жывыя гісторыі пра Instagram заняткаў ёгай і медытацыяй. Выконвайце за імі @thenaturalyogimadrid. Вы таксама можаце сачыць за Джэй Шэці для групавой медытацыі. Або Камуна для заняткаў ёгай, пасрэдніцтвам, кароткімі курсамі і групавой падтрымкай. Чаму? Мы лёгка адчуваем сябе перабітымі. Гэтыя практыкі дазваляюць нам не дазваляць негатыўным пачуццям узяць пад кантроль наша жыццё. Яны дазваляюць нам падключыцца да цяперашняга моманту, каб потым думаць больш ясна і дзейнічаць больш міласэрна з іншымі і самімі сабой.

5. Будзьце крэатыўныя!

Даганяйце сваё чытанне, фільмы, падкасты. Перайдзіце на праверку кніг, якія вы яшчэ не паспелі прачытаць. Папытаеце сяброў прапанаваць паглядзець фільмы. Будзьце натхнёныя!

І тады, будзьце крэатыўныя самі! Фарба. Пішыце. Дызайн свайго жыцця. Плануйце сваю ідэальную будучыню. Гэта ідэальны час, каб вы падумалі, што сапраўды важна. Дапоўніце свой Ікігай. Гэта выдатны інструмент для таго, каб задумацца над тым, што вы хочаце зрабіць у будучыні. Якая ваша місія? Як вы можаце быць карыснымі для ўсяго свету? Што прымушае ваша сэрца ўсміхацца?

6. Практыкуйцеся дабрынёй!

Гэта часы, калі мы падтрымліваем адно аднаго. Не занадта паглыбляйцеся ў свае думкі. Адпраўце тэкст таму, каго вы хвалюеце, каб сказаць ім, наколькі вы іх любіце. Адпраўце дурны ролік у чат вашай сямейнай групы. Раскіньце пазітыў і надзею! Падтрымлівайце сваю супольнасць. Мы ўсе ў гэтым разам!

7. І апошняе, але не менш важнае, запусціце каранцінны часопіс!

Кожны дзень перад сном запісвайце ў свой часопіс тое, што вы зрабілі. Стварыць кантрольныя спісы:

• Зрабі ложак
  • Распрацоўваць
  • Ёга або медытацыя
  • Зрабіце нешта крэатыўнае
  • Практыкуйце дабрыню

За што вы ўдзячныя? Як вы сябе адчуваеце? Што можна палепшыць?

Гэта дазволіць вам адчуць, як ваш дзень быў асэнсаваным, і ў канчатковым выніку натхняе на заўтра яшчэ больш прадуктыўны дзень.

Глядзіце таксама

Калі б вам прыйшлося распрацаваць такі сайт, як airbnb.com, з нуля, як бы гэта зрабіць? Ці варта вучыць C як першую мову праграмавання? Колькі часу патрабуецца, каб зарабіць 3000 долараў у месяц у Інтэрнэце? Колькі каштуе распрацаваць прыкладанне Andriod? Я даведаўся Java, але не ведаю, як выкарыстоўваць яе, каб зрабіць прыкладанні для Android, што мне рабіць? Як прамежкавы праграміст на C ++ становіцца дасведчаным? Я даволі пачатковец у праграмаванні. У мяне праблемы з разуменнем вялікіх прыкладанняў у праграмаванні і напісанні ўласных, і ў выніку я пераходжу з мовы на мову. Якія-небудзь ідэі пра тое, як я магу па-сапраўднаму зразумець гэтую канцэпцыю?Як мне ўладкавацца на працу ў якасці пачаткоўца ў вэб-распрацоўцы, а яшчэ вучуся поўную праграму для вэб-распрацоўнікаў? Як мне гэта зрабіць? Хто-небудзь зрабіў тое ж самае?