Расце ваша аўдыторыя ў Інтэрнэце

7 стратэгій, як павялічыць вашу інтэрнэт-аўдыторыю

Фота Філа Кофмана на Unsplash
"Калі вы лічыце, што вы лідэр, павярніцеся і азірніцеся. Калі за вамі ніхто не сочыць, вы, верагодна, не лідэр ... пакуль ".

Ёсць толькі дзве рэчы, якія вам сапраўды трэба, каб пачаць ствараць інтэрнэт-аўдыторыю. Яны наступныя:

1. Імя

2. Група людзей, якія жадаюць ісці

Калі вы чытаеце гэта, у вас ужо ёсць адна з такіх рэчаў.

Хоць у Інтэрнэце існуе мноства стратэгій, я хачу абмежавацца стратэгіямі, якімі я карыстаўся, каб падвоіць сваю аўдыторыю менш чым за 4 месяцы.

У духу альбо спагнання вашага першага члена аўдыторыі, альбо для пашырэння кантактнай імперыі, вось мае 7 правераных стратэгій, якія я выкарыстаў для росту сваёй аўдыторыі ў Інтэрнэце.

Праявіце суперажыванне

Лепшы спосаб прыцягнуць людзей да вас і вашага брэнда праз суперажыванне. У той час, калі слуханне, увага і суперажыванне - сапраўдныя каштоўнасці, выкарыстанне паслядоўных узроўняў суперажывання праходзіць доўгі шлях. Людзі магнітныя. Калі вы ставіцеся да іх, яны будуць прыцягваць вас. Калі вы пакажаце, што пра іх не хвалюецеся, яны вас абыдуць.

Калі вы шукаеце дадатковую інфармацыю пра тое, як праявіць суперажыванне, прачытайце гэты артыкул пра выраўноўванне праслухоўвання.

Важна адзначыць, што нават калі ў вас ёсць тавар для продажу, не рабіце гэтага. Прынамсі, не адразу. Слухайце замест гэтага. Людзі заўсёды памятаюць узаемадзеянне, і даследаванне паказвае, што ў вас ёсць 7 секунд, каб зрабіць першае ўражанне на патэнцыяльнага новага паслядоўніка. Дасягненне ўзроўню суперажывання праз некалькі пытанняў і ўзаемадзеянне з патэнцыйным паслядоўнікам дазволіць іншаму чалавеку атрымаць незабыўныя ўражанні. Людзі ніколі не забудуць незабыўныя ўражанні.

Стварэнне навуковых праектаў

Большасць людзей ніколі не зарабляе грошай і нават не стварае інтэрнэт-аўдыторыю, таму што яны затрымаліся ў "што" і "як". Што мне прапанаваць? Што я павінен сказаць? Хто-небудзь паслухае? Як я магу адрознівацца ад усіх астатніх у Інтэрнэце? Мы ўсе чулі гэтыя разборлівыя пытанні. Што рабіць, калі мы гэтага не нагналі і вырашылі разглядаць "тое", што мы робім, і "як" мы выражаем, што гэта поўны навуковы праект? Цім Фэрыс усю гэтую стратэгію. Ён, як вядома, праводзіць прататып 6-тыднёвых навуковых эксперыментаў, каб даведацца, што працуе, а што не працуе. Гэта дазваляе яму хутка круціцца, калі нешта не працуе. Гэта таксама дазваляе яму наладзіць гульнявы ​​план, не спыняючы абавязацельстваў бізнесу "як". Калі вы хочаце сабраць аўдыторыю, проста створыце што-небудзь. Усё, што заўгодна. Калі гэтая кампанія ў гэтым відэа ніжэй, можа атрымаць наступнае і прадаць тавар, кожны можа.

Бясплатныя раздачы

Незалежна ад паслядоўнасці, усе любяць халяву. Асабліва ў сучасным свеце. Калі прадаюцца паслугі пральні ці запіс у блогу, тавар усё яшчэ прадаецца. Адзін - гэта проста прадукт ведаў, другі - гэта паслуга. Калі ласка, дайце што-небудзь бясплатна. Нават калі ты не можаш сабе гэтага дазволіць.

Вось прыклад паведамлення ў Facebook, які я стварыў з бясплатнай раздачай адной з маіх кніг на Kindle. Пасля таго як я размясціў гэта, у мяне было больш загрузак маёй кнігі за 3 дні, чым у продажах Kindle за 3 месяцы. Я таксама атрымаў 15 адрасоў электроннай пошты, якія потым дадаў у свой спіс электроннай пошты для будучых акцый.

Любезнасць: FaheyConsulting

Хутка атрымлівайце электронныя лісты

Фота Duy Pham на Unsplash

Калі гэта вэб-сайт, стварыце варыянт членства. Калі на старонках сацыяльных медыя ёсць некалькі паслядоўнікаў, давайце проста назавем іх удзельнікамі з невядомым адрасам электроннай пошты. Мэта №1 - высветліць спосаб атрымання адрасоў электроннай пошты УСЕХ паслядоўнікаў. Спытайцеся спачатку пра сяброў і членаў сям'і. Затым дадайце гэтыя адрасы электроннай пошты на партал сяброўства вашага сайта альбо ў спіс Mailchimp. Гэта павінна быць нястомным намаганнем. Калі ўсур'ёз ставяцца да стварэння аўдыторыі ў Інтэрнэце, то паслядоўнікі цудоўныя. Аднак паслядоўнікі з вядомым адрасам электроннай пошты падобныя на тое, каб перавесці пераможную руку па рацэ ў гульні ў покер.

Не верыце мне? Чытайце фіялетавую карову Сэта Годзіна.

Стварыце мікрасупольнасць

Фота Papaioannou Kostas на Unsplash

Адной з самых вялікіх патрэбаў, якая выходзіць з сеткі ў 2019 годзе, была неабходнасць у дадатковай прыватнасці. Макра сацыяльных медыя для інтымных сувязяў ужо няма. Падумайце - хто больш піша на чужой сцяне ў Facebook? Мы адпраўляем прыватныя паведамленні. Людзі цягуць да прыватнасці.

Дайце ім гэта рана і часта.

Шлях да стварэння аўдыторыі ў 2020-я гады будзе ажыццяўляцца больш прыватнымі спосабамі. Адзін са спосабаў зрабіць гэта - стварыць прыватную групу ў Facebook для ўсіх шалёных прыхільнікаў. Запрасіце маму, бабулю і ўсіх, хто хоча знайсці апраўдання, каб пахваліць вас за кубкам кавы. У гэтай прыватнай абстаноўцы будзьце ўразлівыя і знаходзіце спосабы, каб паслядоўна дадаць ім каштоўнасць кожны тыдзень. Ставіцеся да іх як да лепшага сябра. Выхоўвайце іх. Старшы за іх значэнне, якое яны не чакалі. Спачатку праверце свае навуковыя эксперыменты. Паколькі ваша аўдыторыя стварае, захоўвайце гэтую групу інтымнай і маленькай. Менш за 50 чалавек, калі гэта магчыма.

Укажыце коды са зніжкамі

Фота Мішэлі Хендэрсан на Unsplash

Калі ў вас ужо ёсць знешні выгляд і аўдыторыя, гэта асабліва тычыцца. Падаючы коды зніжак на такія рэчы, як электронная кніга, паслуга ці інтэрнэт-курс, ён разбівае бар'ер для ўваходу. Пасля таго, як што-небудзь прапануецца унікальным чынам па зніжанай цане, гэта прыносіць больш продажаў. Больш продажаў пасадзіце насенне для будучых паслядоўнікаў і членаў аўдыторыі, калі людзі кажуць пра прадукт ці паслугу.

Апытанне часта

Любезнасць: FaheyConsulting

Ёсць некалькі лепшых спосабаў прыцягнуць і вырасціць інтэрнэт-аўдыторыю, чым праз апытанне. Стварэнне апытанняў стварае месца для голасу. Калі людзі маюць голас, ён запрашае іх у брэнд. Гэта таксама прымушае іх адчуваць сувязь, таму што ў іх ёсць магчымасць падзяліцца сваімі думкамі ананімна, не пагражаючы. Пасля завяршэння апытанняў адпраўце сардэчнае паведамленне існуючым паслядоўнікам, падзякаваўшы ім за тое, што яны падзяліліся сваім голасам.

Калі паслядоўнікі ўносяць свой уклад адзін раз, яны, хутчэй за ўсё, зноў унясуць уклад у будучыню.

Уклад потым размнажае размову, а размова дае больш паслядоўнікаў. Паслядоўнікі роўныя больш адрасам электроннай пошты, што з'яўляецца золатам для росту інтэрнэт-аўдыторыі ў 2020-я.

Шукаеце яшчэ больш спосабаў росту інтэрнэт-аўдыторыі? Праверце гэты артыкул ад Жэрайн Кларка тут: