7 менеджэраў растлумачаць, як атрымаць павышэнне на працы

Ад Jess Commons

Сфатаграфавана Кіран Босуэл

Цьфу, прасіць больш грошай на працы - гэта кашмар, ці не так? Гэта выклікае шум, абавязкова напоўніць вас сумневам і, напэўна, апошняе, што вы хочаце зрабіць.

Статыстыка падмацоўвае нас. Даследаванне, праведзенае ў мінулым годзе, паказала, што больш за палову жанчын ніколі не дамаўляліся аб заробку ў параўнанні з кожнай чацвёртай мужчынай. І хоць гэта несправядлівае тое, што сістэма выглядае сфальсіфікаванай на карысць тых больш упэўненых у сабе людзей, якія дастаткова балюча спытацца (што ў некаторых з нас значна больш натуральна, чым у іншых), гэта, на жаль, характар ​​гульні.

Каб дапамагчы вам прасунуцца наперад, мы спыталі ў сямі кіраўнікоў, што яны шукаюць, калі іх супрацоўнікі прыходзяць да іх і просяць больш грошай. Акрамя таго, што яны не шукаюць?

"Лепшы час, калі вы пачынаеце сваю працу".

"Мой пасынка даў мне некалькі саветаў, па якіх я добра прытрымліваўся сваёй кар'еры, а гэта тое, што лепш за ўсё падыходзіць, калі пачынаеш працу - як толькі ведаеш, што хочаш. Так што пачакайце, пакуль яны не прапануюць вам яго, а потым дамовяцца аб хвасце. Гэта дае вам добрыя рычагі, таму што яны, хутчэй за ўсё, сказалі, што хтосьці прыняў, і каэфіцыент клопату па перайманні не варта.

АЛЕ вы павінны мець магчымасць абгрунтаваць свой запыт, калі яго спытаюць; і датэрмінова ведайце, што вы зробіце, калі яны не прапануюць вам павысіць (напрыклад, будзьце гатовыя выйсці / даведайцеся, колькі вы прымеце перад паездкай). Таксама: ніколі, ніколі не прымайце першую прапанову. Я не меў магчымасці дамаўляцца аб заробку пасярэдзіне праз ролю, але, напэўна, збіраў бы доказы, каб падтрымаць працу на больш высокім узроўні, і прадставіць ім тое, што было надзеі; але я зноў думаю, што вам трэба ведаць, што вы згодныя з тым, што вы зробіце, калі скажуць не - ці гатовыя вы сысці? Я таксама не бачу ніякіх праблем у размове з мужчынамі майго ўзроўню, каб спытаць іх зарплату, бо шанцы яны добрыя. Непразрыстая зарплата толькі прыносіць карысць працадаўцу ».

–Мелані

"Заўсёды дамаўляйцеся - не пытайцеся, не атрымайце!"

"Як менеджэр, гэта вельмі непрыемна, калі хтосьці не вядзе перамовы на стадыі прапановы, а потым спрабуе лабіраваць павышэнне заработнай платы па выніках выпрабавальнага тэрміну ці пазней. Прапаноўваючы ў мяне звычайна вялікую зарплату і прапаную ў самым вялікім часе, але ў мяне ёсць пэўная свабода.

Пасля гэтага доўгі працэс прапанаваць яго, абгрунтаваць яго, а потым прайсці камітэты, каб яго зацвердзіць. Так што, калі яны не зрабілі штосьці выдатнае, альбо я не вызначыў ролю, бо гэта ў сярэднім для сектара, таму я магу гэта абгрунтаваць, гэта было б вельмі складана. Мараль гісторыі заключаецца ў тым, каб заўсёды весці перамовы; не пытай, не разумей! Бюро юрыдычных навук гэта дзяржаўны сектар, таму ён, як правіла, дастаткова ўсталяваны ў плане прапаноў і вынікаў бюракратыі. У прыватным сектары можа быць значна прасцей! "

–Бека

"Прынясіце распіскі".

"Парады для тых, хто ўжо працуе, а не тых, хто прапануе новы этап: ніколі не параўноўвайце сябе і не заробку з іншымі людзьмі. Прынясіце паступленні ад вашай працы і чаму вы заслугоўваеце больш грошай. Цалкам верагодна, што вашаму мэнэджару трэба будзе атрымаць узмоцненае павышэнне заработнай платы - ім спатрэбяцца доказы, каб падтрымаць вас. Дапамажыце ім! "

–Эма

"Тэрміны - усё".

"Я ўпэўнены, што мая каманда ведае працэс, які вядуць менеджэры. Такім чынам, прадпрыемствы звычайна ўсталёўваюць бюджэт на наступны год на зарплаты, праглядаюць сумесь новых роляў і павышаюць аплату ў бягучых ролях, якія яны будуць прысвоіць, а потым пры штогадовым аглядзе яны забяспечваюць вам зарплату на наступны год. Калі вы ўваходзіце ў свой штогадовы агляд з просьбай атрымаць больш грошай, вы занадта позна ў гэтым працэсе. Калі вы ўсталёўваеце бюджэт, вы павінны размясціць сябе на павышэнне, каб вы разглядалі павышэнне заработнай платы. Тэрміны - усё ".

–Карына

"Пазбягайце", але ў мяне не было павышэння заработнай платы за тры гады ".

"Яны павінны быць галоўнымі выканаўцамі ў камандзе (калі іх няма, скажыце ім, як туды дабрацца). Я прашу іх сфармуляваць мне ключавыя рэчы, якія яны хацелі б падкрэсліць, пра што гэта заслугоўвае, і даць сумленныя водгукі пра тое, наколькі гэта важка. Папытаеце іх паглядзець на ўспрыманых поспехаў у бізнесе і падумаць, што яны робяць, каб можна было пераймаць. Затым скажыце ім, што адбываецца, і калі адбываюцца агляды, і ўсталюйце некаторыя этапы, каб яны маглі працаваць. Ці для прасоўвання па службе, калі яны ўжо знаходзяцца ў верхняй частцы свайго кранштэйна.

Памылкі: «Аргументы тыпу« за тры гады ў мяне не былі павышаны ». Для звычайных выканаўцаў і маладапаможных выканаўцаў гэта сапраўды не адмываецца. Звычайна вы, як мэнэджар, атрымліваеце бюджэт, на які будзе працаваць - гэта заўсёды спрыяе павышэнню і бонусам для суперзоркі ".

–Rhea

"Пагаворыце пра сваю будучыню ў кампаніі".

"Як кіраўнік нізкага і сярэдняга ўзроўню, кіраўнік кіруючых старэйшых кадраў, мяне просяць заплаціць шмат, таму што зарплата малодшага пачатковага ўзроўню заўсёды з'яўляецца смеццем.

1) Не думайце згадваць, што іншыя людзі атрымліваюць больш высокія заробкі, і гэта несумленна (выканаць гэта вельмі складана, не гучаючы хітрасці, нават калі гэта несправядлівае і дакладна). Гаворка можа ісці і пра знешнія фактары, напрыклад, пра тое, як іх рэкрутэр лепш перабіраў, які ваш кіраўнік не можа кантраляваць.

2) Пагаворыце пра значэнне, якое вы ўносіце ў працэсы і пра тое, як вы хочаце працягваць гэта рабіць. Згадайце пра будучыню і аб вашых інвестыцыях у кампанію і ідэі, якія вы маеце для прагрэсу і будучыні. Калі я думаю, што хтосьці тут надоўга, я, напэўна, буду працаваць больш, каб атрымаць ім больш грошай. Калі я думаю, што яны незацікаўленыя, мая ўвага пойдзе ў іншае месца з-за напружанай рабочай абстаноўкі.

3) Як кіраўнік групы / кіраўнік групы, я добра ведаю сваіх супрацоўнікаў і ведаю іх вынікі. Калі ваш менеджэр не ведае, задумайцеся, чаму гэта можа быць? У мяне быў член каманды, які быў добры, але ніколі не ўваходзіў у мяне, таму я заўсёды думаў, што яны дрэнна ў зносінах. У аглядзе яны змаглі даказаць мне няправільна, і я быў у парадку з гэтым. Зразумейце, што, магчыма, яны не блакуюць прасоўванне па службе / павышэнні, калі гэта адбудзецца, гэта можа быць зверху. Я часта кажу сваім юніёрам добра наладзіць сувязь са старэйшым кіраўніцтвам. Такім чынам, калі я пайду, каб папрасіць аплаціць агляд, яны будуць ведаць, хто яны, і спатрэбіцца менш пераканаўча.

4) Калі адказ не, папытаеце чакання яго дасягнення. Калі ваш менеджэр не можа адказаць, ім трэба зрабіць больш якасную працу і працэсы павінны мяняцца.

5) Падумайце аб каштоўнасцях вашай кампаніі і паглядзіце над вамі на тып людзей, якія былі павышаны або ўзнагароджаны. Магчыма, гэта не правільны шлях ці ваш шлях, і гэта гучыць недарэчна, але я працую ў невялікай кампаніі, і гэта людзі, якія праходзяць лішнюю мілю і ўдзельнічаюць, якія заўсёды, здаецца, працуюць добра, таму што гэта трэба кампаніі. Прыміце таксама, што калі вы знаходзіцеся ў такой кампаніі і што гэта не вы (што таксама цудоўна), магчыма, вы заўсёды будзеце змагацца ў пройгрышнай бітве, і вы ўмееце лепш у іншым месцы ».

–Рашэль

"Паспрабуйце не трапіць у цыкл эмоцый."

"Як кіраўнік, і як чалавек, які стаў лепш пры перамовах аб павышэнні заработнай платы / кантрактах, галоўным чынам: не думайце, што за тое, што вы робіце, не варта плаціць!

Жанчыны, безумоўна, на задняй назе з гэтым матэрыялам (я быў там!). Я не ігнарую прадузятасць на працоўным месцы, якую трэба вырашаць на сістэмным узроўні, але гэта некалькі рэчаў, якія я вывучыў і палічыў карыснымі для працы чалавека:

1. Будзьце экспертам на рынку - як працуе ваш сектар, якія магчымасці, якія ролі мае ваш бізнес у гэтым сектары? Якія платы заработная плата - спытаеце людзей у ролях, рэкрутэраў, гандлёвай прэсы, дзяржаўных звестак і г.д.

2. Капайцеся глыбока па справах. Разумейце вынікі бізнесу і яго вынікі ў кантэксце рынку - якія перамогі ў вялікім бізнесе, які абарот, які прыбытак, дзе рост? Што такое цякучасць кадраў? Гэта дае вам пачуццё чыстага кошту, дзе гэта патрэбна людзям больш за ўсё і наколькі верагодна гэта плаціць рынкавыя стаўкі.

3. Ваша зарплата - гэта не толькі адлюстраванне вашых паводзін, але і тое, як вы супрацоўнічаеце. Гульцы аўтаномнай каманды каштоўныя і чым лепш ты ў гэтым, тым больш ты будзеш трымацца. Якая каштоўнасць вашага аддзела і як гэта спрыяе бізнесу ў цэлым? Чаго дасягнуў дэпартамент і як вы адыгралі ў гэтым ролю? Якія магчымасці для прасоўвання, калі такія ёсць? Якую грашовую / бізнэс / стратэгічную розніцу мае каманда і па аб'яднанні вы, зробленая ў мінулым годзе, і што вы будзеце рабіць.

4. Ведай сваю вартасць. Сумясціце ўсё з тым, што вам прапануюць, навыкамі і досведам, зрабіце гэта адчувальным. Прадэманструйце, што вы зрабілі, але таксама паўплывайце - калі вы зможаце даведацца аб грашова-цяжкім значэнні бізнесу, яшчэ лепш (знайдзіце саюзніка па бізнес-камандзе!). Заўсёды дамаўляйцеся ў кожным пункце - далучайцеся да бізнесу і выплачваючы павышэнне і г.д.

5. Заставайцеся аб'ектыўнай. Цікава, што лягчэй займацца працай, калі вы можаце менш эмацыянальна займацца, таму трэніруйцеся і паглядзіце, што гэта такое, і будзьце ў курсе таго, як вы рэагуеце, калі кідаеце выклік / святкуеце і г.д. не мае нічога агульнага з вамі асабіста і звязана з тым, што бізнес планаваў (гл. пункты вышэй). Памятаеце, што ацэнкі не заўсёды звязаны непасрэдна з павышэннем аплаты, таму паспрабуйце пераканацца, што вы разумееце ўвесь працэс загадзя, а таксама магчымасці для асабістага росту (задавайце пытанні). Паспрабуйце не трапіць у пятлю эмоцый і пачніце распытваць сябе, як дзевяць разоў з 10, не атрымліваючы павышэння заработнай платы, усё звязана з тым, што ў бізнесе проста няма магчымасці і мала што рабіць вы.

6. Прытрымлівайцеся сваіх межаў. Загадзя вызначыцеся, якія вашы межы і што такое ваш згінальны. Будзьце па-сапраўднаму гатовыя выйсці, калі тое, што вам прапануюць, не падыходзіць для вас. І я б параіў ніколі не згаджацца заставацца, як толькі вы з'язджаеце, бо заставацца толькі на зарплату, калі вы ўжо выехалі, ніколі не доўжыцца доўга.

7. Выкарыстоўвайце радыкальную сумленнасць. Паспрабуйце знайсці шляхі, каб быць максімальна адкрытымі з вашым кіраўніком лініі ўвесь шлях, а не толькі ў кропках. Гэта можа быць больш складанай задачай, але калі вы можаце, то вы атрымліваеце пастаянную зваротную сувязь і ствараеце 360-градусны цыкл зваротнай сувязі, а значыць, вы будзеце мець лепшае разуменне таго, што магчыма, дапаможа пазбегнуць вялікіх расчараванняў і ўдасканалення кіравання сітуацыямі. Як кіраўнік я аддаю перавагу ведаць, што рабіць, каб мне не прыходзілася ствараць ланцуговую рэакцыю супрацьпажарных, калі ў мяне раптам паўсталі вялікія пытанні. Замест гэтага я магу пачаць шукаць людзей, якія мне спатрэбяцца, каб даць маю справаздачу найлепшыя шанцы атрымаць тое, што яны хочуць ".

–Амілі

Першапачаткова апублікавана на https://www.refinery29.com.