[7-дзённы выклік] Крок за крокам, як падвоіць дысцыпліну

Мае сябры і кліенты мяне даўно называюць "самым дысцыплінаваным чалавекам у свеце".

Але, наколькі маё эга хоча прыняць гэты тытул, праўда ... Я не самы дысцыплінаваны чалавек у свеце (ці нават мой горад!).

Пакінуўшы свае ўласныя прылады, я б праводзіў дні, набіваючы твар шакаладным пірагом, мацаючы Red Bulls і глядзеў футбол, пакуль мае вочы не пачырванелі.

Але ў пачатку 20-х гадоў я зразумеў, што хачу поспеху, самарэалізацыі і свабоды больш, чым хачу шакаладнага торта ці энергетычных напояў.

Таму я прыняў рашэнне рабіць усё неабходнае, каб ліквідаваць свае лянівыя і недысцыплінаваныя схільнасці і пабудаваць жыццё, якое я хачу.

І я магу сказаць без агаворак, што гэта было самае важнае рашэнне, якое я калі-небудзь прымаў.

Але вось у чым справа ...

Нягледзячы на ​​тое, што вы чулі ад іншых гуру і "экспертаў", дысцыпліна не павінна быць жорсткай! І не спатрэбіцца шматгадовая мэтанакіраваная праца, каб стаць больш дысцыплінаваным, чым вы сёння.

На самай справе, калі вы будзеце прытрымлівацца правільнай стратэгіі, вы можаце падвоіць дысцыпліну за 7 і менш дзён.

І сёння я дам вам просты, але процілеглы "лагер для дысцыпліны", які дапаможа вам стаць больш дысцыплінаванымі на гэтым тыдні.

Першы дзень: зрабіце абяцанне сабе і выконвайце яго

Дысцыпліна - гэта, у першую чаргу, цэласнасць. Гаворка ідзе пра тое, што вы кажаце сабе, што будзеце рабіць, таму што вы сказалі, што будзеце рабіць іх.

Такім чынам, першае, што вы збіраецеся зрабіць на гэтым тыдні, гэта зрабіць сабе абяцанне і выканаць яго.

Успомніце сёння раніцай, калі вы прачнуліся. Што было першым, што вы зрабілі? Што такое адно невялікае дзеянне, якое дазволіла б вам адчуць сябе лепш пра тое, як вы пачалі гэты дзень?

Гэта піць вялікі шклянку вады з выцісканнем цытрыны? Вы робіце лёгкую гімнастыку? Не правярае вашу электронную пошту ці сацыяльныя медыя? Напісаць ноту падзякі мужу? Карыстаючыся маім "Farm Boy Morning Miracle" і прыступаю да працы адразу?

Што б там ні было, выберыце АДНУЮ маленькую рэч, якая палепшыць раніцу і абяцайце сабе прама зараз, калі вы збіраецеся выконваць гэтае абяцанне заўтра незалежна ад таго.

Калі вы робіце і выконваеце гэтае абяцанне, гэта як збіць праславутыя даміно ў вашым жыцці.

Дапусцім, вы ставіце сабе мэту не націскаць на кнопку задрамання, таму што, калі вы робіце, вы адчуваеце, што ўжо страцілі. Ты ззаду, перш чым нават пачаць.

Калі раніцай вы губляеце першае, гэта эфект даміно, і гэта раздушыць ваш дзень. Але калі вы націснеце кнопку зацяжкі і прачнецеся ... Вы выйграеце і атрымаеце неадкладную перамогу.

Гэта ключ да таго, каб змяніць свае звычкі і стаць больш дысцыплінаванымі. Калі вы атрымаеце перамогу ў першую чаргу раніцай, вы будуеце імгненны імпульс у свой дзень. Гэта дае вам матывацыю вярнуцца зноў мацней, ісці на шляху і мець яшчэ адзін выдатны дзень заўтра.

Таму абяцайце сабе прама зараз.

Трымайце гэтае абяцанне заўтра раніцай.

І гэта ЎСЕ, што вам трэба зрабіць за адзін дзень.

Дзень другі: антыдысцыплінаваны падыход

Калі большасць людзей чуе праблему сямідзённай дысцыпліны, яны ўяўляюць, што ім прыйдзецца рабіць халодны душ, прабегчыся 3 мілі пад ледзяным дажджом, прачнуцца ў 5 гадзін раніцы і цягам некалькіх гадзін раздушваць вялікія гіры ... якія менавіта таму большасць праблем з дысцыплінай праваліцца.

Вы не можаце ўвесь час жыць у цяжкіх складанасцях. Прафесійныя спартсмены ўвесь час не знаходзяцца ў рэжыме плэй-оф, і вы не можаце быць ні адным.

Таму, замест таго, каб даць вам надуманую задачу, якая з'яўляецца аднабаковым шляхам да выгарання, я заклікаю вас засяродзіцца на дысцыпліне шляхам аднімання.

Паглядзіце на сваё жыццё і падумайце пра адцягванне, якое стрымлівае вас.

Гэта кнопка затрымкі? Ранняя раніца ў сацыяльных медыя? $ 10 / гадзіна задачы, якія не служаць вам ці вашым вялікім мэтам?

Што ёсць АДНА, што можна сёння прыбраць са свайго жыцця, каб палегчыць дысцыпліну?

Як я ўжо казаў, я, пакінуты ўласнымі прыладамі, неверагодна недысцыплінаваны.

Таму я бязлітасны ў ліквідацыі, аўтаматызацыі і дэлегацыі спакусаў і адцягненняў.

Калі я хацеў адмовіцца ад алкаголю, я прыбраў алкаголь з дому, перастаў хадзіць у бары і «разбіўся» са сваімі алкагольнымі сябрамі.

Калі я хацеў перамагчы сваю Instagram-залежнасць, я наняў новага члена каманды, каб загрузіць свае ранішнія гісторыі і пазбавіць мяне ад зайцоў у сацыяльных медыях.

Калі мне захацелася больш зрабіць і напісаць сваю першую кнігу, я перастаў пагаджацца на раннія ранішнія тэлефонныя званкі, якія разбавілі маю ўвагу і адцягвалі мяне ад маёй самай важнай працы.

Я ведаў, што не магу быць дысцыплінаваным у абстаноўцы, якая мне не служыла.

І вы не можаце.

Каб быць больш дысцыплінаваным, пачніце з адымання таго, што не працуе, замест таго, каб паспрабаваць выкарыстаць сілу волі.

Вызначце перашкоды на вашым шляху і выдаліце ​​іх.

Адняць толькі сёння ад жыцця, што робіць вас менш дысцыплінаванымі, і вы будзеце здзіўлены эфектам даміно, які ён стварае ў вашым жыцці.

Дзень 3: Пачніце прачынацца на 5 хвілін раней

Усе хочуць прачнуцца раней. Але 99% насельніцтва спрабуе зрабіць усё няправільна.

Можа, вы рабілі гэта раней і казалі нешта накшталт ...

"Я ўстаю а 7-й гадзіне, але скачу на борце да 5-й раніцы. заўтра! "

Як гэта атрымалася для вас? Калі вы падобныя на большасць людзей, вы зрабілі гэта на дзень, можа быць, на два ... але потым, знясіленне наступіла, і вы трапілі ў сапсаж аж да 7 раніцы.

Таму на гэтым тыдні я кідаю выклік паспрабаваць іншы падыход.

У любы час, калі вы прачынаецеся прама зараз і ў любы час, калі хочаце прачнуцца, абавязвайцеся прачынацца толькі на 5 хвілін раней кожны дзень на працягу астатняй часткі тыдня.

Вось і ўсё. Не 30… не 15… 5 хвілін.

Калі вы будзеце рабіць гэта кожны тыдзень на працягу ўсяго года, вы можаце прачнуцца больш, чым на 4 гадзіны раней, чым зараз.

І лепшая частка? Вы ледзьве нават гэта заўважаеце, як гэта адбываецца.

Дзень 4: Кіньце "энергічныя спакусы"

У чацвёрты дзень вашай задачы "Падвоіць дысцыпліну" вы збіраецеся зрабіць нешта падобнае на другі дзень, але з невялікім паваротам.

Замест таго, каб засяроджвацца на адцягванні ўвагі ў вашым жыцці (такія рэчы, як сацыяльныя медыя, кнопка затрымкі альбо адміністрацыйныя задачы), вы збіраецеся ліквідаваць «энергічныя» спакусы, якія стрымліваюць вас ад таго, каб стаць вашым лепшым.

Слухай ...

Дысцыпліна - гэта больш за ўсё астатняе.

Калі вы пазбаўлены сну, п'яны, высокі і галодны ... калі ваш узровень энергіі вам не служыць ... значна складаней выканаць свае абяцанні перад сабой і захаваць дысцыпліну.

Падумайце толькі пра апошні раз, калі ў вас была жудасная ноч сну. Якія тыпы рашэнняў вы прынялі з гэтага стану нізкай энергіі?

Вы елі фаст-фуды, каб хутка патрапіць у энергію? Кава-кафеін, пакуль вы не былі вясёлымі і трывожнымі, каб проста не спаць? Рана кінуць працу, каб напіцца глядзець Netflix ці гуляць у любімую відэагульню?

Каб быць дысцыплінаваным, вы павінны абараніць сваю энергію сваім жыццём.

Такім чынам, сёння я хачу, каб вы вызначылі «энергічныя спакусы», якія стаяць на вашым шляху.

Няхай гэта будзе алкаголь (як гэта было ў мяне), марыхуана, цукар, пончыкі, цыгарэты ці газіроўка… падкіньце спакусу і выдаліце ​​«энергетычнага вампіра» са свайго жыцця.

Выключаючы энергічныя спакусы са свайго жыцця, вы не толькі будзеце менш шанцаў увайсці ў негатыўную звычку есці, паліць ці піць рэчы, якія не служаць вам ..., але вы будзеце лягчэй быць дысцыплінаванымі ў любым іншым вобласці вашага жыцця, таму што ваш узровень энергіі будзе такім высокім.

Выберы адну спакусу і кінь яе зараз. Я абяцаю, што вынікі вас здзівяць.

Дзень 5: Атрымаць грамадскую падсправаздачнасць

Падсправаздачнасць - гэта сакрэтны інгрэдыент поспеху ў любой сферы жыцця.

Выканаць сабе абяцанне адносна лёгка. Але парушыць абяцанне камусьці, каго вы не хочаце расчараваць? Гэта цяжка.

Такім чынам, на працягу пятага дня вашай аднатыднёвай дысцыпліны, я хачу, каб вы знайшлі каго-небудзь у вашай сетцы, якому вы захапляецеся, пацягніцеся і падзяліцеся звычкамі, якія вы спрабуеце зарабіць ці парушыць.

Папытаеце іх прыцягнуць вас да адказнасці за свае абяцанні і паставіць нейкае наступства на месца, каб забяспечыць наступнае выкананне.

Каб зрабіць гэтую стратэгію яшчэ больш магутнай, я заклікаю вас прыцягнуць грамадскую адказнасць.

Прыцягненне да адказнасці перад кім-небудзь дапаможа вам дасягнуць вялікіх поспехаў, але калі вы будзеце мець падсправаздачнасць ... вы разблакуеце зусім новы ўзровень працы.

Гэта можа азначаць пераход на вашу старонку ў Facebook ці ў Instagram і паведамляць сябрам пра тое, што вы робіце.

Хостынг штодзённага размовы па скайпе ў 5 гадзін раніцы (як мой сябар Шарран Срывацаа), каб пераканацца ўстаць з ложка своечасова.

Або адпраўце паведамленні сваім пяццю самым блізкім сябрам і дайце ім дазвол публічна прынізіць вас (вядома, з любоўнай любоўю), калі вам не ўдасца прасачыць.

Я выкарыстаў гэтую стратэгію ў сваім жыцці яшчэ ў 2011 годзе, калі я вырашыў перастаць лаяцца і магу сказаць без агаворак, што, калі б я не прыняў сваё рашэнне, я б да гэтага часу клянуся матросам.

Калі вы кажаце свету, што збіраецеся нешта зрабіць, у вас нічога не застаецца, як зрабіць. Крывадушнасць - адзін з найвялікшых грахоў, якія вы можаце здзейсніць, і калі вы будзеце прыцягваць да адказнасці грамадства, вы зробіце ўсё, што ад вас залежыць, каб не стаць крывадушнікам.

6-ы дзень: перастаньце біць кнопку "Адклад"

Незалежна ад таго, у які дзень вы прачынаецеся да 6-га дня, я хачу, каб вы сёння здзейснілі… ніколі больш не націскаеце на кнопку адкласці.

Гэта можа быць спалучэннем абяцання, якое вы даяце сабе, адымаючы нешта негатыўнае са свайго жыцця, устаючы на ​​5 хвілін раней і кідаючы спакусу занадта позна спаць. Вы таксама можаце даць свету ведаць, што вы нідзе не націскаеце кнопку "Адклад".

Усе гэтыя творы разам ствараюць пазітыўнае даміно.

Дадатковыя пяць-дзесяць хвілін сну, якія вы атрымліваеце пры націску кнопкі затрымкі, у любым выпадку не вельмі якасны.

На самай справе гэта робіць вас больш стомленым, таму што вы ўпадаеце назад у цыкл сну, толькі пасля таго, як ён будзе парушаны праз пяць хвілін.

Пры націсканні на кнопку «Адкладванне» вы вядзеце сябе да канца дня.

Магчыма, у вас няма часу на сняданак, таму вы спыняецеся на тлустым выпечцы ў вестыбюлі на працы. Ваш настрой ужо разбураны, таму што вы падкрэслілі, што не спяшаецеся пачаць дзень. Ваш менш прадуктыўны на працы з-за настрою і з-за недахопу энергіі.

Калі вы перастаеце націскаць кнопку задрамання, вы атрымаеце неадкладную перамогу першай справай раніцай. У вас ёсць час, каб працаваць над тым, што вам больш за ўсё падабаецца, будзь то пабудова бізнесу, напісанне кнігі альбо стварэнне новага курса. Вы можаце ўдзельнічаць у практыцы самалячэння, якую вы ведаеце, што вам трэба. Вы можаце з'есці пажыўны сняданак, магчыма, правесці час з мужам і дзецьмі і выйсці з дзвярэй без гіпервентыляцыі.

Паверце мне ... гэтая невялікая змена дапаможа табе зрабіць маштабныя поспехі ў жыцці. Проста зрабіце гэта і паглядзіце, як станоўчыя змены адбываюцца ў вашым жыцці.

Дзень 7: Пазнайце сябе і дзе вы хочаце быць

Апошні крок, каб стаць больш дысцыплінаваным, - гэта стварыць дарожную карту і бачанне таго, кім вы хочаце стаць. Няхай гэта будзе разважаць, візуалізаваць альбо ствараць бачанне, пераканайцеся, што ў вас ёсць выразная карціна таго, што вы хочаце і дзе хочаце быць.

Калі вы кожны дзень кажаце сабе, што хочаце быць паважаным уладальнікам бізнэсу, аўтарам бэстсэлераў, шчаслівым шлюбам, выдатным бацькам і чалавекам, які ў форме, ваш мозг выйдзе на борт.

Ствараючы вялікую яснасць таго, кім вы хочаце быць, куды хочаце ісці і як вы хочаце жыць, вы зробіце дысцыпліну аўтаматычнай.

Калі ў вас ёсць яскравае і пераканаўчае бачанне, якое цягне вас да правільных звычак і працэдур, усё астатняе становіцца прасцей.

Вам не прыйдзецца "думаць" пра тое, каб замовіць піцу позна ўвечары ці праглядзець чарговы эпізод мільярдаў. Вы ведаеце, што, каб дасягнуць свайго бачання і пастаўленых мэт, вам трэба есці ў чысціні, своечасова класціся спаць і рана прачынацца, каб вы маглі напасці на свой дзень.

Калі ў цябе ёсць вялікае бачанне, дысцыпліна больш не тое, што ты робіш, гэта частка таго, хто ты ёсць.

Цяпер я хачу, каб вам спатрэбілася нейкі час, каб высветліліся з вашым бачаннем.

Што яшчэ больш важна, я хачу, каб вы зразумелі, што павінна адбыцца і што павінна быць праўдзівым у вашым жыцці для дасягнення гэтага бачання.

Калі вы настроіце на страчаныя 20 фунтаў тлушчу і бачны абс да летняга часу, вы ведаеце, што ўжыванне 2 чизбургер і выпіванне 3 піўных піва не прывядзе вас да вашага зроку ... так што вам нават не прыйдзецца падумайце.

Вы будзеце рабіць усё правільна кожны раз, бо ваша бачанне настолькі магутнае, што прымушае вас рабіць правільныя рэчы.

Выснова

Гэтая праблема можа быць простай ... але яна працуе.

Стаць больш дысцыплінаваным - гэта складанне цэласнасці і атрыманне невялікіх выйгрышаў, каб вы маглі набраць сілу і зрабіць поспех аўтаматычным.

І калі вы будзеце прымаць меры па гэтым 7-дзённаму выкліку, вы будзеце на шляху да таго, каб стаць непераадольна дысцыплінаваным Аператарам, якім вы заўсёды хацелі быць.

Паспрабуйце і дайце мне вашыя вынікі ў каментарах ніжэй.

І калі вы хочаце маю дапамогу ...

Станьце больш дысцыплінаваным ... набывайце яснасць у сваім вялікім бачанні ... ухіляючы свае спакусы ... і выхоўваючы розум аператара

У трэцяй праграме трэцяга квадратнага курса "Даследчык паскорання мільянераў" засталося некалькі плям.

Каб атрымаць кваліфікацыю, вам трэба кантраляваць уласны прыбытак (вы альбо валодаеце бізнесам, альбо займаецеся самастойнай працай), зарабляючы па меншай меры на 6 лічбаў і гатовы выконваць працу, слухаць крытыку і прымаць масавыя меры па стратэгіях. Я падзялюся з вамі.

Калі гэта вам падабаецца, і вы гатовы зрабіць скачок на 7 лічбаў у 2020 годзе, альбо DM мне ў Instagram, альбо адпраўце ліст на [email protected] з тэмай "Я зацікаўлены".

Раскажыце крыху пра свой бізнес, мэты і праблемы, і мы пагаворым далей, каб даведацца, ці добра вы падыходзіце да праграмы