6 спосабаў смактаць як лідар

https://unsplash.com/@sharonmccutcheon
Быць добрым кіраўніком няпроста. Але гэта сапраўды лёгка высмоктваць ...

Гэты пост быў натхнёны "лідэрам", якога я ведаю, хто шчыра гадзіць пра гэта. Іранічна тое, што яны думаюць, што яны ЛІГАМЫ. Працягваць злоўжываць тэрмінам, які ў цяперашні час злоўжываюць, не толькі іранічна, але і сумна.

У духу сапраўднай празрыстасці і выказаць відавочнае, гэта маё асабістае меркаванне. Аднак я лічу, што я кваліфікаваны для ацэнкі стыляў кіраўніцтва, характарыстык і якасцей. Тры асноўныя прычыны маёй кваліфікацыі:

1. Я быў лідэрам больш за 30 гадоў
  2. Мне было прыкра ад таго, што я сам лідар.
  3. Я працаваў і глядзеў прама і ўскосна за дзясяткамі кіраўнікоў на працягу маёй кар'еры

Я думаю, што я магу інстынктыўна сказаць, калі лідэр добры і нават выдатны і калі ён высмоктвае каналізацыю праз салому.

Акрамя гэтага, калі вы хочаце стаць вышэйшым за лідэра, зрабіце наступнае:

Такім чынам, вы высмоктваеце лідэрскія навыкі на самым высокім узроўні

1. Лётаць 30 000 футаў бесперапынна

Пол выглядае прыгожа роўным і гладкім на 30 тысяч футаў. Вы не бачыце выбояў і праблем на зямлі. Вы не зможаце распазнаць і змагацца з праблемамі і выродствамі, якія ідуць з кіраўнічай мантыяй.

І наадварот, прызямляйцеся на зямлі праз пэўныя прамежкі часу, каб вы маглі агледзець мясцовасць і бачыць, што вашы людзі робяць кожны дзень.

Перажываць відавочнае жыццё нельга ...

2. Заставайцеся недасведчанымі аб галінах, за якія вы несяце адказнасць

Я бачыў, як кіраўнікі з гонарам заяўляюць, што яны "нічога не ведаюць". І тое, пра што вы нічога не ведаеце, - гэта важная сфера, за якую вы непасрэдна адказваеце.

Вы ведаеце. Як вобласць, на якую прызначана шмат людзей. Вялікі бюджэт. Вялікія важныя праекты. Важна для дабрабыту і поспеху кампаніі. Складаныя рэчы, якія могуць мець катастрафічныя наступствы, калі ўсё пойдзе не так.

Віскі Танга Фокстрот?

Вы не павінны быць экспертам, але вы павінны ведаць што-небудзь пра тое, што знаходзіцца ў дыяграме org ніжэй за вас. За што ты адказны і адказны?

І наадварот: даведайся некалькі рэчаў, добра? Гл. Раздзел да канца ...

Тое, што вы не ведаеце, пашкодзіць вам ...

3. Кажыце за спіной людзей

Гэта тычыцца ўсіх нас, але асабліва для кіраўнікоў. Вашы людзі павінны ведаць, што яны могуць вам давяраць. Што вы можаце разлічваць на сваю добрасумленнасць і што вы можаце мець упэўненасць у сабе.

І наадварот, калі вы хочаце ведаць што-небудзь пра каго-небудзь, спытайцеся ў іх. Не патрабуйце ад іншых расказваць пра сваіх равеснікаў. Не кажыце пра яе. Калі вы робіце гэта, вашы людзі думаюць, што вы пытаецеся і кажаце іншым пра іх. Адразу. І гэта правільна.

Самы хуткі спосаб страціць войскі - стаць ненадзейным у іх вачах.

4. Вазьміце за сябе поспех

Для рэчаў, якія робяць каманду паспяховай. За выдатныя вынікі. Але не для няўдач.

І наадварот: будзьце шчодрыя ў хвале і прызнанні членаў вашай каманды. Ваш поспех - ваш поспех. Паверце мне, калі ваша каманда выйграе, вам не прыйдзецца выкарыстоўваць свой рог.

Самы хуткі спосаб заваяваць лаяльнасць - калі каманда бачыць, што вы іх выразна і безапеляцыйна цэніце ...

5. Гуляйце ў віну

Замест таго, каб спрабаваць вырашыць праблемы і выйсці на першапрычыну, трэба неадкладна шукаць адпушчальніка і вінаваціць іх. Публічна сорамна за іх, калі гэта магчыма. Нішто не б'е добрым публічным выбіваннем, каб матываваць каманду.

І наадварот: распрацаваць першапрычыну і прадухіленне мыслення. Пасля гэтага каманда не саромеецца свабодна даследаваць праблемы, памылкі і праблемы, калі палічыць, што супраць іх не накіравана. Каб публічна ніхто не прыніжаўся. Яны будуць працаваць разам, каб пастаянна ўдасканальвацца.

Стварэнне атмасферы даверу і супрацоўніцтва - гэта адна з самых важных рэчаў, якія робяць добрыя лідэры ...

6. Калі вы накруціце, вінаваціце іншых

Ніколі не прызнайцеся, што вы памыліліся. Ніколі не дазваляйце нікому верыць, што вы бярэце на сябе асабістую адказнасць. Ніколі.

І наадварот, пазбаўцеся ад гатоўнасці прызнаць свае слабыя і памылкі. Людзі, асабліва ваша каманда, будуць любіць вас за гэта.

Дарэчы, гэта не тое самае, што нумар 5. Гаворка ідзе пра асабістую адказнасць.

Уразлівасць значна спрыяе развіццю даверу, вернасці і захаплення ...

Гэта 6 бяспечных спосабаў дасягнуць поспеху як лідэр у пыласосе!

Ну вось 4 вельмі канкрэтныя рэчы, якія вы можаце зрабіць, калі апынецеся, што пакутуеце ад кіраўніцтва.

Перафразаваўшы звычайнае медыцынскае ўгаворванне -

Калі вы лічыце, што ў вас хуткая сітуацыя, патэлефануйце па тэлефоне 911 альбо неадкладна звярніцеся па дапамогу.

Вось як атрымаць дапамогу па 911.

Што трэба зрабіць, калі вы палічыце, што вы смакталі

1. Прайсці навучанне

Прайсці курс. Ці два. Ці тры. Апраўдання няма. Ёсць шмат рэчаў там. Большая частка яго бясплатная і ў Інтэрнэце.

2. Атрымаць трэнера з вопытам работы ў рэгіёне

Папытаеце бюджэт, каб наняць асабістага дарадцы. Змесціце адну на кранштэйне. Вы можаце разлічваць на іх ад шасці месяцаў да года, каб дапамагчы вам вучыцца і весці кіраўніцтва ў той вобласці, за якую вы нясеце адказнасць і над якой працуеце.

3. Шмат самастойнага вывучэння. Шмат

Працуйце ў месцах, дзе не маеце ведаў. Развіваць "працоўныя" веды. Вы, верагодна, не будзеце мець часу і энергіі для распрацоўкі паглыбленага вопыту, але вам гэтага не трэба. Гл. Нумар 1 вышэй.

4. Акружыце сябе сваімі кампетэнтнымі людзьмі

Не звольніце і не наймайце нікога ў зоне, пра якую вы не ведаеце. Гэта небяспечна. Збярыце першыя марскія ногі і, прынамсі, на некаторы час скакайце ад тых, хто, здаецца, ведае, што яны робяць. Пакуль яны не дакажуць адваротнага. Камітэт некаторы час узначальваў. Пераадолейце свой гонар. Прыцягнеце каманду.

Існуе альтэрнатыва вышэйсказанаму. Калі вы не хочаце "смактаць", папрасіце вызваліцца ад адказнасці за гэты падзел. Адразу.

Рабі правільна і адказна. Каўбой на.

Прызнайся, што ты над галавой і чорт вазьміцца ​​з Додж.
Толькі тое, што вы носіце значок, не азначае, што вы маеце права на шэрыфа ...

Вы абавязаны прадпрыемству, сабе, і перш за ўсё сваім работнікам.

Гэта было публічнае апавяшчэнне для менеджэраў, якія смакталі ...

Гэта просты ўрок лідарства. Наведайце маю публікацыю "Простае і практычнае кіраўніцтва" і прытрымлівайцеся за мной для атрымання дадатковай інфармацыі пра кароткі, карысны і практычны досвед кіраўніцтва.

Я дапамагаю кіраўнікам навесці парадак у складаным і хаатычным свеце.

Падпішыцеся на мой спіс электроннай пошты і атрымайце маю бясплатную электронную кнігу "Як пазбегнуць 5 смяротных памылак у кіраўніцтве".

Вы даведаецеся некаторыя каштоўныя рэчы і пазбегнеце траплення ў кювет. І мы ніколі не рассылаем вас і не прадаём вашу інфармацыю.

РЭГІСТРАЦЬ ТУТ.

Гэтая гісторыя была апублікаваная ў The Startup, найбуйнейшым прадпрымальніцкім выданні The Medium, за якім ішлі +387 966 чалавек.

Падпішыцеся на нашы галоўныя гісторыі тут.