5 Праблемы з напісаннем і як іх вырашыць

Мы ўсе там былі. Даверся мне. Але сёння ўсё можна вырашыць толькі з націскам кнопкі на клавіятуры.

Практыка робіць дасканалым

Пісаць - гэтак жа, як і жывапіс, навык, якім можна займацца. Многія гэтага не назіраюць, але калі вы толькі паглядзіце на тое, што напісалі некалькі гадоў таму, і параўнаеце яго з апошнімі працамі, вы заўважыце вялікую розніцу.

Не трэба шмат зрабіць, каб палепшыць свае навыкі пісьма, але пісаць больш. Гэта як займацца спортам - чым больш ты будзеш выкарыстоўваць сваё цела, тым лепш будзеш мець вынікі.

УВАГА ЧЫТАЙЦЕ: 2 рэчы, якія трэба зрабіць, перш чым сесці пісаць

Гэта працягваецца і на працягу часу, затрачанага на пісьмовыя заняткі. У пачатку вы, верагодна, не зможаце сядзець і пісаць гадзінамі, але праз некаторы час вы заўважыце, што будзеце марнаваць больш часу на гэта.

Вы зможаце пісаць даўжэй, бо ваш розум прызвычаіцца складаць прапановы ў больш працяглыя перыяды, не стамляючыся. Выгада - чым больш вы пішаце, тым лепш стануць прапановы.

Іншая справа, якую вы павінны зрабіць, гэта прачытаць больш. Чытаючы творы іншых людзей, мы выяўляем, што мы хацелі б прымяніць да нашых раманаў, і ўбіраем яго ў сябе, каб потым выкарыстоўваць яго.

Рэдагаванне стаміцца

Але гэта таксама лепшы спосаб адточыць свае навыкі і навучыць розум таму, што вы хацелі б выправіць у будучыні. Ёсць шмат інструментаў, якія дапамогуць вам рэдагаваць свой раман там, усё, што вам трэба зрабіць, гэта згубіць іх у Google.

Мне падабаецца рэдагаваць сваю працу, таму што гэта пэўная практыка пошуку лепшага слова, якое фармуе сэнс прапановы так, як мне падабаецца. Убачыўшы, як змяніўся мой першы праект, я магу прагрэсаваць у сваёй будучыні.

Калі вам цяжка знайсці час для рэдагавання вашых рэчаў, шукайце рэдактара, які можа вам дапамагчы.

Чытачы бэта-версіі могуць даць вам важную інфармацыю пра тое, што можа быць зменена.

Гэта можа быць дарагім, але часам гэта варта. Проста пераканайцеся, што вы прачыталі іх рэдагаванне і паспрабуйце высветліць, што яны змянілі.

Вы будзеце ненавідзець меркаванне людзей

І гэта цалкам апраўдана! Нашы кнігі падобныя на нашых немаўлятаў - мы ўкладвалі шмат часу і болю ў "выхаванне" іх, але сюды прыходзіць сябар, які яму не падабаецца.

... "Вы павінны былі забіць X."

... "Не, я не знайшоў яго годным".

… "Навошта ты пішаш так?"

* Чытае палову кнігі * "Не кажыце мне, што ён забойца?"

Часам людзі прымусяць цябе пашкадаваць аб напісаным.

Але вы павінны дазволіць ім прачытаць гэта проста дзеля пераадолення трывогі.

Тым не менш, я не лічу нічога больш раздражняльным, чым спробы пісьменнікаў задаволіць усю сваю аўдыторыю.

Зразумейце, што вы гэтага не можаце зрабіць, бо дзе-небудзь там заўсёды будзе чалавек, якому не спадабаецца частка вашага рамана ці адзін з вашых вершаў. Але падумайце пра гэта так - гэта можа дапамагчы вам вырасці з зоны камфорту.

Як і вы не размяшчаеце сваіх персанажаў у мілай абстаноўцы, дзе яны не могуць развівацца, жыццё таксама не робіць гэта.

І з ростам ваш навык пісьма расце.

Не забудзьцеся адпачыць: Напісанне мемаў

Выдаўцы адхіляць вас

Гэта жорсткі, таму што ён наўпрост прымушае вас думаць, што вы недастаткова добры.

Вы, яны проста не самы правільны для вас выдавец.

Я прыняў такі спосаб мыслення вельмі даўно. Калі гэтага не адбылося, я не прымушаю гэтага і не шкадую. Гэта для мяне найвялікшая карысць.

УВАГА ЧЫТАЙТЕ: 51 Пацверджанне для аўтараў і выкарыстанне закона аб прывабнасці для паляпшэння вынікаў напісання

Я ведаю, што бачыць сваю кнігу ў друку - гэта мара, але паглядзіце на яе такім чынам - напрыклад, калі б выдавец, з якім вы хацелі пайсці, са слабым маркетынгам, ваша кніга ніколі не выплыве на паверхню.

Часам лепш ісці шляхам самавыдачы. Там ёсць шмат платформаў, якія не будуць судзіць вас за вашы творы і не адмаўляюць ваш рукапіс. Усё, што вам трэба зрабіць, гэта націснуць кнопку, і вы скончыце.

Amazon нават прапануе раздрукоўку па патрабаванні, так што ў вас будзе магчымасць надрукаваць кнігу!

Самае галоўнае, што ваша кніга набывае бачнасць. Што прыводзіць нас да горшага:

Магчыма, вам прыйдзецца прадаваць сваю кнігу самастойна

Рынак самавыдачы насычаны аўтарамі. Такім чынам, вам трэба будзе зрабіць усё, што трэба, каб паказаць, што вы дастаткова добрыя, каб вас заўважылі. Ёсць некалькі крокаў, якія вы можаце зрабіць, каб правільна рэалізаваць сваю кнігу.

Мы можам падзяліць гэта на дзве фазы:

Перад выхадам кнігі:

• Арганізуйце запуск кнігі. Такім чынам вы рыхтуеце людзей да таго, што адбываецца.
  • Звяжыцеся з блогерамі, якія жадаюць прасоўваць вас. Вядзенне дзённіка - лепшы спосаб прасоўвання прадукту ў нашы дні, таму лепш знайсці каго-небудзь, нават калі вам прыйдзецца заплаціць, каб напісаць паведамленне ў блогу пра вашу кнігу, як Рональд знайшоў мяне, і я з радасцю прадэманстраваў сваю падтрымку. За яго акцыю ён заплаціў толькі 10 долараў.
  • Папытаеце родных і сяброў, каб яны распаўсюдзілі слова.
  • Але пераканайцеся, што вы загадзя наладзілі свае сацыяльныя медыя.

Як толькі ваша кніга запускаецца, пераканайцеся, што вы прасоўваеце яе яшчэ больш.

• Выкарыстоўвайце платную рэкламу для сваіх сацыяльных медыя, каб прыцягнуць больш паслядоўнікаў. Цяпер, калі ваша кніга выйшла, у іх будзе прычына сачыць за вамі.
  • Арганізуйце рэкламныя кнігі і рэкламныя падарункі.

Паколькі маркетынг кніг можа стаць ашаламляльным, я хутка напішу паглыблены пост пра тое, як можна прадаць сваю кнігу. Як толькі вы зразумееце, што гэта не так складана, усё, што вам трэба зрабіць, гэта пачаць.

Што было горшым у вашым пісьменніцкім шляху? Для мяне, безумоўна, рэдагаванне займае больш за ўсё часу.

Глядзіце старонку Творцы. Калі вы хочаце стаць аўтарам (бясплатна), прачытайце яшчэ і запоўніце гэтую форму.

Праверце натхненне Wise merch на Teespring. Новыя элементы дадаюцца кожны тыдзень.

Паглядзіце мае канцэрты Fiverr, усяго за 10 долараў вы зможаце прасоўваць сваю кнігу ў пастаяннай публікацыі блога і ў сацыяльных сетках, такіх як Camooni і Pinterest, альбо вы можаце атрымаць дызайн вокладкі кнігі. Я адкрыты для здзелак і заказных заказаў!

Грамадства:

Facebook

Сярэдні

Twitter

Pinterest

YouTube

Магутная сетка

Лінкедин

#writingtips #ideas #writingideas #muse #inspiration #love #writing #authors #writers #novel #books #ebooks #literature #creativewriting #reviewsbythebanks #writinginspirationprompts #storytelling #storytellingideas #writinginspiration #writinging #writing #booksкарт #books #writingtips #books #writerslife #writinglife #writersworkshop