Фота Андрэ Хантэр

5 спосабаў адзначыць, як жыць - ад страты

аздараўленчыя запасы: генеральны дырэктар / перспектыва / эмоцыі / шчасце

"Жыццё і смерць - гэта адна нітка, тая ж лінія з розных бакоў". Лао-цзы

Я патэлефанаваў, што мой брат захварэў, і яму зрабілі аперацыю, каб выратаваць яму жыццё. У яго была пухліна галаўнога мозгу памерам з мяч для гольфа ў левай частцы яго мозгу, якую яны спрабавалі выдаліць. Я быў за тысячы вёрст і мне зусім не дапамагаў, але толькі для надзеі і малітвы.

Наўрад ці я мог бы быць больш карысным, калі б мяне чакалі таксама ў бальніцы. З дня ў дзень я прыцягваю гэтае пачуццё бездапаможнасці. Гэта адчуванне жыцця, якое праходзіць міма, не маючы магчымасці падняць руку, каб змяніць свой кірунак ці прымусіць яго запаволіць працу.

Я рана страціў яго, я паўтарыў сабе, бо стараўся жыць як мага лепш, дзе я быў. Ён перажыў аперацыю ў тую ноч. Ён нават паспеў яшчэ пару гадоў змагацца з ракам. За дзесяць дзён да свайго 48-годдзя ён пакінуў свет. Ён пакінуў пасля сябе жонку і двух маленькіх дзяцей, якія ўсё яшчэ вучацца радасці нараджэння бацькі.

"Смерць - гэта не тое, што ты пераадольваеш. Гэта разрыў, які падвяргае жыццё перад прорвай і пасля, і ўсё, што вы можаце зрабіць, гэта паспрабаваць існаваць як мага лепш пасля ". Лілі Грэм

Я вырашыў адсвяткаваць яго жыццё, а таксама смуткаваць за маёй стратай. Ён жыве шмат успамінаў, адных смешных, іншых вар'ятаў. Але ў асноўным я засяроджваюся на тым святле, якое ён унёс у жыццё людзей, якія яго ведалі. Ён пражыў шчаслівае жыццё і большую частку праводзіў усміхаючыся, альбо прымушаючы каго-небудзь усміхацца. Яго праходжанне адкрыла мне вочы на ​​некаторыя важныя рэчы ў жыцці. Таму замест таго, каб назіраць за тым, як жыццё праходзіць як хуткасны цягнік, я імкнуся быць на ім, едучы ў жыцці.

Я паспрабаваў адаптаваць яго філасофію для жыцця ў пяці ідэях. Гэта дапамагло мне працягваць адзначаць яго жыццё і ўвасобіць яго ў сваё.

Жывіце павольна

Я не магу кантраляваць, куды едзе цягнік, ні яго хуткасць, ні людзі, якія едуць са мной. Але ў мяне ёсць кантроль над тым, што і як я адчуваю. Мае пачуцці і эмоцыі я генерую з інфармацыі, якую я атрымліваю ад пачуццяў. Я зразумеў, што ў мяне ёсць выбар на борце альбо хуткага, альбо павольнага цягніка. Павольны спыняецца на ўсіх станцыях і бярэ маляўнічы маршрут.

"Усміхніцеся, дыхайце і ідзіце павольна." Thich Nhat Hanh

Я заўважыў, што ў жыцці нашмат больш, чым я б інакш прапусціў, калі б быў цярплівей. Усё яшчэ робіцца, і я не менш прадуктыўны і мэтанакіраваны, чым раней. Я не хачу праходзіць гадзіну ў дзень, не адчуваючы на ​​гэтым.

Людзі ўвесь час будуць праходзіць і выходзіць з майго жыцця. Калі я жыву занадта хутка, я прапущу скарб сувязі з імі. Я буду сумаваць па жывых скарбах.

Мара і дзённая акцыя

Не марыце. Гэта спрэчка ў двух словах. Але вось нюанс, не марыце, калі не прымеце нейкіх дзённых дзеянняў, каб рухацца да яго. Бессэнсоўна вырабляць мары пра тэхнікум, гатовы да Галівуду, калі толькі не зробіш што-небудзь з гэтым. Вы можаце перадаць ідэю камусьці, напісаць сцэнарый ці кнігу ці нават паспрабаваць зрабіць яе самастойна. Але калі ў мяне ёсць мара, я зраблю ўсё магчымае, каб кожны дзень рухацца наперад.

«Жыццё поўнае прыгажосці. Звярніце ўвагу. Звярніце ўвагу на чмяля, маленькага дзіцяці і ўсмешлівыя твары. Панюхайце дождж і адчуйце вецер. Жывіце з максімальнай магчымасцю і змагайцеся за свае мары ". Эшлі Сміт

Справа не ў поспеху альбо правале мары. Гэта не падганяе сон да натуральнага завяршэння без шкадавання.

Я магу марыць пра вялікія мары і рабіць невялікія крокі, каб паспрабаваць дасягнуць гэтага, і магу марыць пра маленькія і рабіць вялікія крокі да гэтага. Але тое, што я павінен зрабіць, гэта марыць і прытрымлівацца за гэтым дзеяннем.

Зрабі гэта сёння

Мой цягнік можа адчуць затрымку, гэта нармальна. Я ўсё ж дабяруся да месца прызначэння з добрай павольнай хуткасцю. Я выпрабую шмат эмоцый, і шчасце стане адной з іх, якую я хачу адчуваць часта падчас падарожжа.

"Жыццё вельмі кароткае. Паспрабуйце атрымаць асалоду ад "зараз". Шмат хто думае, што калі яны стануць такімі-такімі, то яны будуць шчаслівыя. Я асабіста не думаю, што гэта здарова адкласці сваё шчасце. Маё паведамленне: "Атрымлівайце асалоду ад моманту". "Адзіна Портэр

Але адмена майго цягніка азначае, што я затрымаўся на баку, назіраючы, як жыццё зноў праходзіць. І гэта не добра для мяне ці людзей вакол мяне. Я навучыўся не адштурхоўваць тое, што мне трэба зрабіць зараз, у іншы раз. А гэта азначае не адмяняць магчымасць выпрабаваць мяккую і больш лёгкую бок жыцця, з-за чаго некаторыя могуць разглядаць як больш сур'ёзныя. Я не буду адкладаць час са сваёй сям'ёй, браць новага кліента або рабіць дадатковыя гадзіны на працы. Любой цаной я зраблю гэта сёння.

Мой брат адзін дзень гуляў са сваімі дзецьмі, а другі размаўляў з імі з бальнічнага ложка. Вось як я магу працягваць адзначаць яго жыццё і бачу яго серверы як напамін мне пражыць сваё (цяпер не пазней).

Выкананне не назапашваецца

Колькі рэчаў у вас ёсць? Пакуль вы не пераедзеце дадому, у вас няма паняцця. Але надыходзіць дзень, калі табе трэба забіцца і пераехаць куды-небудзь яшчэ. І тады яна б'е цябе. Адкуль узяліся ўсе гэтыя рэчы?

Я даведаўся, колькім матэрыялам валодаю і быў у шоку. Не толькі колькасць рэчаў, якія ў мяне былі, але і адкуль узяліся ўсе грошы, каб набыць яго. Цяпер я іду пакласці кожны прадмет у сваім доме праз беспарадак. Калі я не выкарыстоўваў яго на працягу апошніх 12 месяцаў, ён перапрацоўваецца. Ніякіх выключэнняў. І другая частка загрувашчвання - гэта тое, што я задумваюся аб куплі чаго-небудзь. Я пытаюся, ці варта набыць тавар альбо паслугу, якую я планую. Ці расследаваць, ці магу я рабіць тое, што хачу любымі іншымі спосабамі, напрыклад, пазычыць, узяць на працу ці выкарыстаць існуючыя рэчы, каб зрабіць працу.

"Калі я купляю нешта новае - адзенне, гальштук, кашулю, касцюм - нешта старое павінна ісці. Менавіта такім чынам я пазбягаю загрувашчвання, набітых шафаў і камод. Ён трымае рэчы ў раўнавазе, і гэта сапраўды працуе ". Мэт Лаўэр

Я не хачу везці з сабой лішні багаж. Гэта дорага каштуе ва ўсіх сферах жыцця, ад грошай да навакольнага асяроддзя. Такім чынам, я раблю рэчы, якія выконваюць і задавальняюць у маім жыцці, а не толькі для таго, каб ездзіць за мой кошт.

Сябры і ворагі

Менавіта тут я больш за ўсё адрозніваўся ад брата. Ён быў прыемным сімпатычным хлопцам і меў шмат сяброў, якія ён праводзіў з сабой кожны год. Было некалькі людзей, якія яму не падабаліся.

У мяне няма шмат сяброў і не падабаецца значна больш людзей, якія мне падабаюцца. Судзіце мяне, як хочаце.

Але пазней у сваім жыцці ён стаў больш горкім і абураўся на значна больш людзей, чым я магу пералічыць на некалькіх старонках фармату А4. Я паклаў іх на хваробу і лекі, якія ён прымаў. Яго асоба змянілася за ноч.

"Крыўда падобная на распіццё яду і чаканне смерці іншага чалавека". Святы Аўгустын

Адзінае, што сёння выдзяляецца, гэта тое, наколькі незадаволена гэта прымусіла яго адчуць. Горыч і крыўда нанеслі нашмат боль, што хіміётэрапія ніколі не магла. Ён з'еў яго дабра і шчасця, пакуль у апошнія дні жыцця, дзе ён нічым не нагадваў чалавека, якога мы ўсе ведалі. У ягоным целе быў самазванец, мой брат ужо даўно сышоў.

Гэта простая, але магутная ідэя. Я не трымаю крыўды. Я нікому не горкая і не пакрыўджаная. Я бачыў боль і разбурэнне, якое яны могуць зрабіць камусьці і людзям вакол іх. Калі ў мяне ўзнікнуць праблемы альбо з кімсьці, якога я не магу адрамантаваць, я выдалю іх са свайго жыцця. Але я таксама дарую ім і сабе за звязаныя пачуцці і эмоцыі, а потым працягваю жадаць і маліцца за іх далейшае дабрабыт.