5 саветаў, як захаваць бяспеку ў карантыне

Прайшло ўжо некалькі дзён, як мы знаходзімся ў каранціне і я адчуваю, што для большасці людзей гэта даволі складана.

Працуючы дома, я распрацаваў некалькі практык, якія дапамаглі мне застацца збалансаваным, таму я вырашыў падзяліцца некалькімі, каб, мабыць, дапамагчы вам заставацца спакойным у гэты вар'яцкі перыяд.

1. Дыхайце

Я ўжо некалькі гадоў вучу дыханню і медытацыі, і я заўважыў, што многія людзі падсвядома затрымліваюць дыханне. Гэта ваша напамін - EXHALE. Зрабіце глыбокі ўдых, расслабіце плечы і выдыхніце рот цалкам і павольна. Мы можам глыбока рэгуляваць свой настрой толькі з дыханнем. Майце гэта на ўвазе кожны дзень - выдыхайце і, як вы расслабляеце плечы. Глыбокія ўдыхі ў жывот і запавольвайце кожны ўдых. Такім чынам вы скажаце мозгу расслабіцца, знізіць артэрыяльны ціск і запаволіць пульс. Усяго некалькі хвілін у дзень будуць мець значэнне.

2. Разважайце

Я ўжо казаў гэта раней, і я скажу гэта яшчэ раз - МЕДЫТАЦЫЯ - гэта штодзённая практыка для мяне, каб быць у цэнтры ўвагі, спакойным і збалансаваным. Дакладней, усвядомленасць практыкі, проста будучы ў цяперашні час можа дапамагчы зэканоміць энергію, атрымаць яснасць розуму і нават заставацца прадуктыўным.

Я прапаную пачаць з 1-хвіліннай уважлівай рэгістрацыі на працягу дня і 10–15 хвілін раніцай / вечарам, калі гэта магчыма. Медытацыя ў спалучэнні з дыхальнай працай - дзіўная практыка, і калі вы трымаеце яе некалькі тыдняў, вы заўважыце вялікую розніцу ў тым, як вы сябе адчуваеце - да лепшага.

3. Часопіс

Апрацоўка эмоцый і думак вельмі важная, але часам мы не можам дазволіць сабе тэрапеўта ці трэнера, якія дапамагаюць нам працаваць праз усё, што мы адчуваем. Утрымліваць іх не заўсёды проста і не самае лепшае, што трэба зрабіць. Я знайшоў часопіс як выдатны інструмент, які дапаможа мне выказаць свае думкі, вывесці яго з галавы і спатрэбіцца час, каб справіцца з гэтым правільна.

Проста вазьміце нататнік ці нават паперку, якую вы можаце спаліць, калі хочаце (гэта сапраўды прыносіць выдатны выпуск!), Запішыце ўсё, пакуль усё не выйдзе, і толькі гэта павінна дапамагчы.

4. Будзьце крэатыўныя

Тое, што дапамагло мне перажыць некаторыя змены ў маім жыцці за апошнія некалькі месяцаў, - ТВОРЧАСЦЬ. Я пачаў весці кулявы журнал, мастацкі часопіс / скрапбукінг, жывапіс, маляванне, напісанне ... вы гэта назавіце!

Гэта было неверагодна карысна ў цяжкія хвіліны - я засяроджваўся на тым, што я ствараю ў гэты момант, і прыступаю да ўласнай творчасці.

Гэта дапамагло мне не толькі заставацца здаровым і спакойным, але і вельмі прадуктыўна!

Праверце больш ідэй, што рабіць у самакарантыне ТУТ!

5. Абмежаваць час прагляду навін

У мяне няма тэлевізара і я абмяжоўваю час, які я праводжу за навінамі, таму што я чалавек з высокай адчувальнасцю і эмпатыяй, і проста не магу змагацца з такім вялікім негатывам.

Калі вы адчуваеце ўсё, важна захаваць сваю энергію.

Інакш вы можаце адчуць сябе знясіленымі - фізічна, маральна і эмацыйна. Будзьце ў курсе, але не марнуйце ўвесь свой час на навіны. Ён сапраўды можа паўплываць на вас, адчувальны ці не. Паспрабуйце нейкім чынам адцягнуць сябе, паглядзіце пацешныя відэа, камедыі, пагуляйце ў гульню, паразмаўляйце з кім-небудзь пра нейкія іншыя тэмы. Я ведаю, што гэта складана ў такія часы, але вам трэба захаваць разумнасць, калі вы будзеце перажываць гэта. Адпачніце.

Я вельмі спадзяюся, што ў вас усё добра, і што гэтыя парады далі вам нейкае разуменне. Будзьце моцныя і боўтайцеся там! Ты не адзін.

Калі вы хочаце даведацца больш пра гэтыя метады і нават зрабіць іх са мной, паглядзіце відэа ніжэй!