5 саветаў, як змагацца з раз'юшанай сяброўкай

Як мы можам ператварыць крызіс у магчымасць?

Фота Андрэ Тана на Unsplash

Давайце прызнаемся, што ваша раз'юшаная сяброўка - самае жахлівае пачвара ў свеце. Яны крычаць. Яны вінаватыя. Яны пальцам паказваюць на вас, ставяцца да вас, як да смецця на падлозе. І вы можаце толькі пасядзець у кутку і памаліцца, каб усё магічна скончылася.

Але ў канцы дня вы ўсё яшчэ любіце яе. Таму замест таго, каб адыходзіць ад пакоя, вам трэба знайсці спосаб справіцца з гэтай сітуацыяй.

Як мы павінны змагацца з раз'юшанай сяброўкай?

А што, калі ёсць спосабы, як мы можам пакатацца на рызыку і палепшыць рамантычныя адносіны?

Як жанчына больш за 27 гадоў, я прыйшла да высновы, што ёсць 5 саветаў, якія вы можаце прымяніць. Гэта можа быць карысна, калі ваша сяброўка злуецца на вас, сумуе з-за таго, што вы зрабілі, і нават хоча вас адразу забіць.

# 1 - Няхай яна скончыць першым

Першая парада - вам трэба дазволіць ёй скончыць свае словы. Жанчыне трэба адпусціць усе свае эмоцыі, гаворачы, крычаць, плакаць. Ніколі не спяшаецеся супакойваць яе спачатку - мы б гэтага не ацанілі.

Нам жанчыне трэба змагацца з дрэннымі справамі, размаўляючы з кімсьці, дзесьці запісваючы альбо робячы што-небудзь, каб вывесці з сябе негатыўныя эмоцыі. Адцягваючы нас ад гэтага працэсу, можна было б загарэцца.

Калі ласка, заставайцеся там, дзе вы ёсць, і слухайце. Пакажыце сваё цярпенне і суперажыванне, кіўнуўшы. Такім чынам, мы ведаем, што вы прысутнічаеце з намі і клапоціцеся пра гэта.

№ 2 - Забудзьцеся пра логіку

Раззлаваная жанчына не мае логікі. Калі мужчына злуе свайго рамантычнага партнёра, яны звычайна шукаюць апраўданняў і выкарыстоўваюць так званы аналітычны лад, каб змяніць акцэнт.

"Таму што ў мяне шмат працы ... так што я не магу прыйсці, каб забраць вас своечасова ..."

"Я не адказаў на ваша паведамленне, таму што я засяроджаны на чытанні".

"Я не мог сустрэцца з вамі ў гэтыя выхадныя, таму што хачу правесці некаторы час, пераглядаючы свой інвестыцыйны план".

Гэта гучыць у думках звычайных людзей, але дакладна не ваша дзяўчына.

Для дам, прыведзенае вышэй сцвярджэнне пазначае адно -

Вы мяне не любіце дастаткова!

Так што не перашкаджайце лагічна тлумачыць сітуацыю. Ніколі не спрабуй. Мы думаем толькі, што вы дупа, які не любіць нас дастаткова.

# 3 - Звяжыце інцыдэнт з "нашай будучыняй"

Мы любім, каб вы гаварылі пра будучыню. Мы любім вас, каб уключыць нас у вашу мару і скласці план для гэтага.

Ключавым момантам тут з'яўляецца агульнае бачанне. Вы павінны нагадаць нам, што здарэнне адбываецца таму, што вы клапоціцеся пра нас, і вы што-небудзь робіце для нас.

Паспрабуем прымяніць прыведзены вышэй сцэнар.

1 - "Таму што ў мяне шмат працы ... таму я не магу прыйсці забраць цябе своечасова ..."

Скажыце замест гэтага:

"Дзіцятка, я ўпарта працую, каб я купіў табе вялікі дом ... так шкада, што я цябе не забраў на гэты раз."

2 - "Я не адказаў на ваша паведамленне, таму што я павінен засяродзіцца на чытанні".

Скажыце замест гэтага:

"Я чытаю кнігу пра кіраванне часам, каб даведацца, як засяродзіцца на 100%, калі мы разам."

3 - "Я не мог сустрэцца з вамі ў гэтыя выхадныя, таму што хачу правесці некаторы час, пераглядаючы свой інвестыцыйны план."

Скажыце замест гэтага:

"Мне трэба праверыць свае варыянты інвеставання, каб пераканацца, што вы будзеце са мной добрай жыццём.

Раскажыце пра нас. Засяродзьцеся на ёй.

Выкарыстоўвайце тэрміны "будучыня", "наш", "шлюб", "назаўжды", "план".

Але ніколі не хлусяць. Калі мы даведаемся, што вы падманваеце нас, мы сыдзем без якіх-небудзь ваганняў.

№ 4 - Абнясіце яе без маўчання

Гэта лёгка. Маўчы і абдымай.

Стварэнне блізкасці прымушае жанчыну адчуваць сябе суцяшана. Працуе асабліва добра, калі вы не добры дакладчык.

Выкарыстоўвайце свае дзеянні, каб даказаць ёй, што вы клапоціцеся пра яе.
Выкарыстоўвайце тэмпературу, каб растапіць яе сэрца.
Скажыце свае словы.

Даследаванні выявілі, што абдымкі могуць выратаваць адносіны.

№ 5 - Зрабі што-небудзь лішняе для яе

Прыведзеныя вышэй крокі могуць дапамагчы вашай дзяўчыне дараваць вам, але бонусны бал - гэта тое, як вы маглі б зрабіць далейшыя крокі для ўмацавання адносін.

Паспрабуйце зрабіць для яе што-небудзь, не пытаючыся.

Паспрабуйце гэта пасля таго, як скончыцца вайна. Гэта важна, бо падчас бою яна ўспрыме вашу акцыю як належнае. Але калі вы зробіце гэта як пасляваеннае дзеянне, яна будзе здзіўлена і падсалоджана вамі. Яна не ставіцца да гэтага як да выбачэння, але да намаганняў, каб паказаць, што вы яе любіце.

Вось што вы можаце паспрабаваць:

Мыйце яе посуд, не пытаючыся.
Збіраем дома кветку і чакаем, пакуль яе выявяць.
Атрымаў ёй кнігу, якую яна заўсёды хоча.

Памятайце, што вы робіце гэта не таму, што прабачце за тое, што зрабілі. Гэта таму, што ты любіш яе, і хочаш праявіць ёй сваю апеку і любоў.

Апошнія словы

Зварот з раз'юшанай дзяўчынай складана. Але калі вы можаце справіцца з гэтым добра, гэта можа стаць для вас шанцам развіць адносіны як доўгатэрміновага партнёра. Будзьце шчырыя, будзьце сапраўдныя, будзьце вамі. Мы любім цябе так, як ты.

Паспрабуйце прыведзеную вышэй тактыку і дайце мне ведаць, як гэта адбываецца.

Удачы, воін!

Юлія Цой - стратэг у галіне дызайну. Страсці ў дызайнерскім мысленні, зменах і творчасці. Звяжыцеся са мной на LinkedIn і рады расказаць пра што заўгодна.