5 саветаў, як быць вырабным пры сацыяльным адставанні:

Свет, як мы ведаем, знаходзіцца ў нестабільным стане і ў бездані катастрофы. COVID-19 - нягоднік, якога ніхто з нас не бачыць, але чые эфекты мы ўсе адчуваем. Урады ўсяго свету заклікаюць людзей заставацца дома, каб пазбегнуць заражэння і захаваць нашых блізкіх. Такім чынам, ёсць тыя, каму пашанцавала захаваць працу і папрасілі працаваць дома. Праца з дому гучыць проста і весела ў тэорыі, але на самай справе гэта выпрабаванне на дысцыпліну і самакантроль. Я працую дома на вялікую частку свайго дарослага жыцця, і за гэтыя гады я набыў некалькі парад, якія дапамогуць мне павялічыць прадукцыйнасць працы і самае галоўнае, каб не звар'яцець.

1. Стварыце працоўную прастору

У залежнасці ад таго, колькі месца вы працуеце, пазначце месца ў сваёй пакоі ці гасцінай, дзе вы будзеце наладжваць кожную раніцу на працу. Гэта дапаможа вам стварыць пачуццё парадку і дазволіць вам патрапіць у тую галоўку, у якую вы трапляеце, калі кожны раніцу сядзіце за сталом. Гэта не павінна быць іншая пакой ці нават вялікая прастора, а проста вобласць, якую вы зараз можаце асацыяваць з працай. Пацешна, як працуе розум, вы выявіце, што пачнеце асацыяваць гэтую прастору з працай, і, калі дні будуць праходзіць, будзе прасцей.

2. Арганізаваць, арганізаваць, арганізаваць

Важна, каб вы планавалі, як вы збіраецеся правесці свае дні. Я асабіста лічу, што планаванне майго тыдня на нядзелю эфектыўна працуе для мяне. Некаторыя людзі аддаюць перавагу планаваць іх штодня па вечарах. Ёсць так шмат адцягваючых функцый ад дома; гэта можа быць ад вашых дзяцей, нуды спаць, есці нуды, нуды Netflix і мноства іншых рэчаў. Усё ўзыходзіць да стварэння нейкага парадку, які, у сваю чаргу, дае вам пачуццё мэты, асабліва ў такія нявызначаныя часы. Сплануйце перапынкі і іншыя задачы, якія не звязаны з працай, калі гэта дапаможа, вы можаце планаваць так свабодна ці так жорстка, як вам падабаецца, няма ніякага спосабу зрабіць гэта.

3. Журналістыка

Журналістыка - гэта такая важная практыка. Гэта дапамагае трымаць вас абгрунтаваным і дапамагае ўспомніць, што важна і за што трэба быць удзячным. Калі вы не вялікі прыхільнік запісвання думак, рэкамендую паспрабаваць часопіс на працягу пяці хвілін. Гэта літаральна зойме ў вас пяць хвілін. Акрамя таго, проста прасіце некалькі хвілін, калі вы прачнецеся, каб падумаць пра рэчы, за што вы ўдзячныя, пра тое, што вы хацелі б дасягнуць за дзень, і некаторыя штодзённыя пацверджанні, якія дапамогуць пачаць свой дзень у пазітыўным настроі. Увечары, калі вы перажываеце гэта, гэта дапаможа вам знайсці кавалачкі вашага дня, якія варта ацаніць, асабліва, калі ў вас быў дрэнны.

4. Практыкаванне

Паколькі мы ўсе будзем зачыненыя ў памяшканні, важна заставацца актыўным і працягваць рухацца. У Інтэрнэце ёсць шмат простых практыкаванняў, якія можна знайсці штодня. Я аддаю перавагу рабіць сваю раніцай. Ён перацякае эндарфіны і сапраўды дае вам энергію, каб пачаць свой дзень станоўча. І што яшчэ важней, гэта дапамагае паменшыць трывогу і стрэс, бо праўда большасць з нас паняцця не мае, як эмацыянальна змагацца з пандэміяй такой велічыні. Мы павінны паспрабаваць кіраваць нашым стрэсам і трывогай для ўласнага спакою і пазбягаць развіцця іншых ускладненняў са здароўем.

5. Адпачынак

І, нарэшце, не бойцеся рабіць перапынкі раз-пораз. Гэта нязведаныя вады, і мы ўсе павінны ставіцца да сябе з некалькімі дабрынёй і крыху цярпення. Засынайце, пачніце свой дзень на гадзіну пазней, чым звычайна, паспаць, калі вам гэта трэба. Нічога страшнага ў тым, каб скарыстацца момантам самастойнага сыходу, незалежна ад формы, якая падыходзіць для вас.

Будзьце дома, памыйце рукі і паклапаціцеся пра сябе, і дайце мне ведаць, якія іншыя парады вы, хлопцы, выкарыстоўваеце, каб заставацца прадуктыўнымі.