5 рэчаў, якія вы можаце зрабіць, каб вызначыць і захаваць фантастычны талент, з Элісан О'Браэн ад страхавання сваякоў

Будзьце сумленныя з людзьмі, калі вы памыліліся ці калі забыліся сачыць.

Як частка маёй серыі стратэгій HR, я размаўляю з вядучымі спецыялістамі ў гэтай галіне, каб навучыць перспектыў таго, што менеджэры па найму на самай справе шукаюць, а таксама падтрымліваю бізнес-лідэраў у іх стратэгіі найму і ўтрымання. Сёння я меў задавальненне размаўляць з Элісан О'Браэн.

Элісан О'Браэн - кіраўнік аддзела па пытаннях страхавання Кіна. Яна прыносіць больш за дзесяцігоддзе вопыту работы з персаналам, з глыбокім акцэнтам на падборы, брэндынг працадаўцаў і пабудову культуры. Элісан працаваў у некалькіх высокіх кампаніях, якія перадаюць тэхналогіі, уключаючы Groupon, Vivid Seats і зараз, Kin Insurance. Яна любіць дзяліцца тым, што ёй захапляе, а гэта Кін, тэхнічная сцэна ў Чыкага і яе кошкі. Калі яна не прымае на працу, вы можаце знайсці яе на канцэрце альбо працаваць у яе 100-гадовым доме.

Па-першае, раскажыце, калі ласка, што прывяло вас на гэты канкрэтны шлях кар'еры?

Я палюбіла набор кадраў падчас майстар-праграмы. Адразу я ўбачыў значэнне, якое нанясенне патрэбных людзей можа прынесці арганізацыі. Мне падабалася думка, што я магу зрабіць уплыў на кампанію, калі набліжаю патрэбны талент. Мне таксама спадабаўся галаваломны аспект рэкрутынгу: перакопваць пласты патрабаванняў, мяккія навыкі, і кандыдат павінен знайсці ідэальны матч, які быў захапляльным! Хоць гэта і можа гучаць нахабна, я таксама чалавек, і наборшчыкаў заплаціў мне размаўляць з людзьмі - мяне прадалі!

Ці можаце вы падзяліцца самай цікавай ці пацешнай гісторыяй, якая здарылася з вамі, пачынаючы з гэтай кар'еры, і які ўрок вы з гэтага даведаліся?

Хоць у мяне няма канкрэтнага антыдоту, які я магу падзяліць, я магу сказаць, што самы важны ўрок, які мяне навучыла мая кар'ера ў сферы кадраў, - гэта тое, што вы можаце вучыцца ў каго заўгодна, незалежна ад чыіх-небудзь гадоў працы, узроўню ў кампаніі ці галіновыя веды. Добрыя ідэі, новыя ідэі, розныя пункты гледжання і прапановы могуць прыходзіць з розных месцаў і людзей. Калі вы толькі спрабуеце вучыцца ў больш старых людзей ці людзей у пэўных галінах, вам не хапае магчымасці вучыцца ў іншых. Будзьце адкрытыя, пытайцеся ў меркаванняў іншых, і вы можаце быць здзіўлены тым, што вы даведаецеся.

Вы працуеце над якімі-небудзь цікавымі новымі праектамі ў вашай кампаніі? Як гэта дапамагае людзям?

Род хутка расце; здаецца, што ў нас пачынаюцца новыя праекты кожны дзень! Мы знаходзімся на ранніх этапах запуску больш структураванай праграмы па аглядзе прадукцыйнасці з акцэнтам на рэгулярныя трэніроўкі адзін на адзін і кар'еры. Мы верым у рост нашага ўнутранага таленту і рэгулярныя водгукі маюць вырашальнае значэнне для гэтага росту.

Цудоўна. Зараз пераходзім да асноўнай увагі нашай серыі. Прыём на працу можа быць вельмі працаёмкім і складаным. Ці можаце вы падзяліцца 5 метадамі, якія вы выкарыстоўваеце для вызначэння таленту, які быў бы найбольш прыдатны для работы, якую вы хочаце запоўніць?

Гэта праўда - мы знаходзімся на рынку талентаў, як ніколі раней. Кандыдаты атрымліваюць некалькі прапаноў хутка, з вялікімі льготамі. Мая каманда і я шчыра верым, што засяродзімся на асновах, калі гаворка ідзе пра прыцягненне і прыём на працу кандыдатаў. Менавіта таму мы падкрэсліваем культуру і празрыстасць Кіна. Мы хочам, каб кандыдаты ведалі, чаго яны могуць чакаць пры ўступленні ў Кін.

Тэхналогіі таксама дазваляюць нам шукаць кандыдатаў новымі і эфектыўнымі спосабамі, але знайсці талент не складана; гэта тое, што мы робім пасля таго, як займаемся з кімсьці, што крытычна важна. Я разлічваю на гэтыя пяць метадаў, каб запоўніць наш талент:

1. Унутраныя прыёмныя сустрэчы. Калі адкрыецца новая роля, мы сустракаемся з кіраўніком па найму і звычайна членам альбо двума членамі каманды, каб сапраўды зразумець, што трэба. Мы прызнаем, што мы наймаем чалавека, а не спіс патрабаванняў, таму мы глыбока капаем, каб зразумець тэхнічныя і міжасобасныя навыкі, неабходныя для дасягнення поспеху на пасадзе.
  2. Сумленныя інтэрв'ю. У нас ёсць спіс пытанняў, якія дапамогуць нам лепш зразумець навыкі, вопыт і інтарэсы кандыдатаў. Мы ганарымся тым, што адкрыта ставімся да працы ў Kin, якія чаканні нашых супрацоўнікаў, як яны могуць расці падчас знаходжання ў нас і як Кін парушае страхавую галіну!
  3. Аналіз кандыдата. Людзі далучаюцца да кампаній па многіх прычынах, напрыклад, аплата працы, прызнанне, рост або глыбокая сувязь з місіяй кампаніі. Мы хочам зразумець нашых кандыдатаў і тое, што прымушае іх галадаць. Мы таксама хочам зразумець, дзе яны знаходзяцца ў жыцці, дзе яны знаходзяцца ў кар'еры, што для іх важна зараз і што для іх важна ў бліжэйшай будучыні. Гэта дапамагае нам лепш зразумець, ці падыходзяць яны да Кіна. Мы нясем адказнасць за тое, каб патрэбы кандыдатаў адпавядалі патрэбнасцям кампаніі, таму што, калі яны здараюцца, адбываецца магія.
  4. Наступныя меры. З пункту гледжання кандыдата, мы разумеем, што няма нічога больш непрыемнага, чым рэкрутэр, які прывідаў цябе. Мы робім сэнс своечасова сачыць, нават калі ў нас няма адказу на наступныя крокі ў працэсе найму. Мы паважаем час нашых кандыдатаў і робім гэты тып зносін сур'ёзным прыярытэтам.
  5. Празрыстасць. Як толькі мы атрымаем прапанову, мы хочам быць адкрытымі з кандыдатамі пра культуру Кіна, чаго чакаць у першы дзень і пасля яго, а таксама пра льготы і перавагі, якія мы прапануем. Як стартап на раннім этапе, мы не заўсёды маем раскошу плаціць вышэйшым доларам за кандыдатаў. У прыватнасці, мы прапануем выдатную культуру, тую, дзе кожны голас чуецца. У Kin мы маем права ўсім вырашаць праблемы кампаніі. Мы цэнім унутраны рост за кошт навучання, пашырэння працоўных месцаў і прасоўвання па службе. Мы высока цэнім ільготы і прадастаўляем комплексныя пакеты льгот, якія высока субсідыруюцца Кінам. Плюс да таго, лідарства надзвычай празрыстае ў сферы бізнесу і куды мы ідзем. Самае галоўнае, мы весела!

Што так шмат шуму і канкурэнцыі, якія твае лепшыя спосабы прыцягнуць і прыцягнуць лепшых талентаў у галіны, калі яны яшчэ не звярнуліся да цябе?

У нас няма чароўнай палачкі альбо новай хітрасці рукавоў, каб знайсці талент, і страхавая індустрыя, у параўнанні з больш "захапляльнай" галіной тэхнікі, на самай справе можа мець абмежаваную колькасць кандыдатаў. Але мы пачынаем бачыць усё большую колькасць кандыдатаў, зацікаўленых у insurtech, асабліва з такой вялікай увагай, якая пачынае свеціць на прасторы апошнім часам.

Мы выкарыстоўваем інструменты, якія выкарыстоўваюць большасць рэкруцкіх каманд, але я лічу, што наш падыход да дасягнення талентаў унікальны. Мы падкрэсліваем кандыдата, чаму яны могуць нам добра падысці, як мы парушаем шматгадовую галіну і якія каштоўнасці нашай кампаніі. Мы спадзяемся, што калі людзі пачуюць пра захапляльную працу ў Кіне і пра тое, як мы цэнім нашых людзей, яны будуць рады даведацца больш.

Якія 3 найбольш эфектыўныя стратэгіі вы выкарыстоўваеце для ўтрымання супрацоўнікаў?

Гэта адзін з кірункаў кіравання кадрамі і талентамі, якімі я вельмі захапляюся. Шмат шуму ў тым, што хоча кожнае пакаленне альбо якія перавагі ўтрымаюць супрацоўнікі. Я не ведаю нікога, хто кожны дзень ходзіць на працу, якую ненавідзяць, бо там пінг-понг і бясплатны абед. Магчыма, гэта спрацавала некалькі гадоў таму, але гэта, вядома, не сёння.

У першую чаргу, пачынаючы з найму вялікага таленту так важна. Кожны новы пракат павінен уносіць у кампанію і прыносіць карысць дзеючым работнікам. Супрацоўнікі цэняць працу з разумнымі людзьмі, у якіх яны могуць вучыцца, знаходжаючы значную працу, ведаючы, што ім ёсць месца, каб расці і працягваць будаваць навыкі, ведаючы, што іх голас чуецца, калі яны маюць рашэнне праблемы, і ведаючы, што іх голас чуецца, калі яны ёсць клопат пра выхаванне.

Па-другое, мы таксама павінны ствараць умовы, у якіх людзі могуць вучыцца і расці. Калі вы наймаеце галоўных талентаў, яны не задаволены асновамі. Вы павінны даць ім магчымасці расцягнуцца, напрыклад, пытацца пра свой уклад на новы праект ці меркаванне аб вырашэнні праблемы. Разгледзім магчымасць пазнаёміцца ​​з тым, як іншыя выкарыстоўваюць прадукт альбо якія болевыя пункты яны чуюць ад кліентаў. Вам не трэба прасоўваць каго-небудзь у вышэйшага кіраўніка, каб дапамагчы каму-небудзь працягваць расці ў кар'еры, але калі яны будуць гатовыя да большага, важна пераканацца, што ёсць пасада, якая адпавядае іх навыкам.

Нарэшце, неверагодна важна забяспечыць навучанне. Мы прапануем усім магчымасць здаць экзамен па маёмасці і страхаванні ад няшчасных выпадкаў, які дае ўсебаковыя веды пра наш бізнес. Для людзей з пэўнымі страхавымі ролямі мы дазваляем ім праходзіць дадатковыя заняткі ці сертыфікаты, каб пашырыць свае веды. Наш тэхнічны калектыў мае магчымасць праходзіць курсы, атрымаць сертыфікаты або наведваць канферэнцыі, каб пашырыць свае веды. Займальна назіраць за тым, як людзі растуць і вяртаюць новыя веды сваім камандам.

На ваш вопыт, ці важна HR-маніторынгу сачыць за апошнімі тэндэнцыямі? Калі гэта так, калі ласка, падзяліцеся прыкладам таго, як гэта можа выглядаць.

Я згодны, што мы павінны ісці ў нагу з апошнімі тэндэнцыямі, але мы павінны быць крытычнымі і думаць пра значэнне, якое гэтыя тэндэнцыі могуць прынесці. Калі б мы прапаноўвалі кожнаму льготу толькі таму, што гэта апошняя тэндэнцыя, мы маглі б разарваць банк і не заўважыць асаблівага ўздыму ў супрацоўніцтве супрацоўнікаў. Аднак я лічу, што важна ісці наперад ад таго, што супрацоўнікі чакаюць ад кампаній, і ведаць, што для іх важна. Калі мы можам уключыць гэтыя "тэндэнцыі" ў нашыя стратэгіі прызыву і ўтрымання, то заўсёды павінны быць абмеркаваны тэндэнцыі.

Якія творчыя спосабы павялічыць кошт, якую прадастаўляюць супрацоўнікам, не парушаючы банк?

Шмат таго, пра што я казаў раней, у дачыненні да ўтрымання - у прыватнасці, навучанне, павелічэнне нагрузкі, павышэнне адказнасці і прызнання - не варта шмат, але можа аказаць вялікі ўплыў. Калі супрацоўнікі адчуваюць сябе паўнамоцнымі і матываванымі, яны, як правіла, больш занятыя на працы, вырабляюць працу больш высокага ўзроўню і маюць больш працяглы тэрмін. Часам проста трэба вярнуцца да асноў працоўнага месца і паслухаць супрацоўнікаў.

Калі б вы маглі натхніць рух, які б прыносіў найбольшую колькасць карысці для самой колькасці людзей, што б гэта было?

Знаходзячыся ў сферы рэкрутынгу і пашчасціўшы працаваць у некалькіх дзіўных кампаніях, я захоплены прадпрыемствамі, якія прапануюць вялікія магчымасці і забяспечваюць высокую зарплату. Існуе мноства даследаванняў, якія паказваюць, калі людзі працуюць на добрай працы з добрай аплатай працы, усё вакол іх паляпшаецца, як і якасць жыцця, альбо гонар за сваю суполку. Як мы не хочам зрабіць так, каб нашы суполкі атрымалі доступ да вялікай працы і карысталіся гэтымі перавагамі?

Ці можаце вы даць нам сваю любімую "Цытата ўрока жыцця" і наколькі гэта было актуальна для вас у вашым жыцці?

Адзін з маіх першых кіраўнікоў / настаўнікаў пры наборы заўсёды будзе выкарыстоўваць фразу: "Ці хочаце вы спаліць вашу крэдытную карту?" Шчыра кажучы, спатрэбіўся нейкі час, каб у гэтым паўнавартасна пранікнуць поўны сэнс, але ён меў рацыю: у вас толькі так шмат "крэдытаў" у іншых. Не марнуйце гэты крэдыт. Будзьце сумленныя з людзьмі, калі вы памыліліся ці калі забыліся сачыць.

Я вельмі думаю пра гэтую фразу, ці працую я з новымі людзьмі, новымі кандыдатамі падчас працэсу сумоўя, альбо з новым пастаўшчыком. Карацей кажучы, пачніце з месца добрай намеры з абодвух бакоў. Будзьце сумленныя адзін з адным, і калі вы памыліліся, прызнайцеся.

Мы вельмі дабраславілі тое, што некаторыя з самых вялікіх імёнаў у сферы бізнесу, фінансавання VC, спорту і забаў прачыталі гэтую калонку. Ці ёсць у свеце чалавек, з якім вы хацелі б паабедаць і чаму?

Спіс людзей, якіх я хацеў бы сустрэць, доўгі! Я люблю жывую музыку, рэгулярна наведваю 20–30 канцэртаў і канцэртаў у год. Магчымасць пазнаёміцца ​​з любым таленавітым выканаўцам і даведацца пра іх падыход да напісання і выканання музыкі было б дзіўна.

Вялікі дзякуй за гэтыя фантастычныя ўяўленні!

Пра аўтара: Kage Spatz пайшоў ад настаўніка ў цэнтры горада да Forbes-ft 3x Прадпрымальнік - зараз расце ваша страхавая кампанія з Fortune 500 Marketers (без таго ж накладных выдаткаў). Звярніцеся, каб скарыстацца Spacetwin сёння, каб выратаваць больш кліентаў (альбо заяўнікаў) ад выбару канкурэнтаў заўтра. Падключыцеся з Kage на Linkedin, каб умацаваць сетку ў любы час.