5 рэчаў, якія мне не падабаюцца з нагоды перасячэння жывёл: новыя гарызонты (і як зрабіць іх лепш)

Мне таксама не падабаецца ўджамлівацца, але, па меншай меры, я вінаваты.

Крыху больш за тыдзень перасякаем жывёл: Новыя гарызонты, мы з братам падзяляем востраў, і да гэтага часу я атрымліваю задавальненне ад майго праходжання. Развіццё вострава і паступовае пашырэнне майго гульнявога дома было тэрапеўтычным, і мае штодзённыя прайграванні былі падобныя на заняткі медытацыяй. Няхай гэта будзе паляванне на рыбу ці блашчыцу, чаго мне не хапае ў музеі, выраб новага прадмета для ўпрыгожвання выспы альбо практычна сувязь з маімі сябрамі, наведванне іх выспаў праз анлайн-гульню, я маю шмат чаго добрага сказаць апошняе выданне майго любімага сімулятара выплаты запазычанасці.

Аднак, наколькі мне спадабалася гульня, у мяне ёсць некалькі праблем з карыстацкім досведам гульні. Вось пяць рэчаў, якія мне не падабаюцца ў перасячэнні жывёл: Новыя гарызонты і як іх можна выправіць.

Даўгавечнасць інструмента

Чаму мне не падабаецца гэта: разглядаючы свае мячы, якія ламаюцца ў "Дыханні дзікай", я б ніколі не думаў, што трываласць зброі будзе прысутнічаць у пераправе з жывёламі, але вось мы. Калі прыметнік перад першым наборам інструментаў з'яўляецца "Лёгкі", вы, верагодна, не будзеце вісець на іх занадта доўга.

Гэта здараецца мне вельмі часта па душы, але пакуль я лавіў рыбу альбо паляваў на блашчыц, мая вуда альбо мая сетка зламаюцца пасля пэўнага выкарыстання, і мне прыйдзецца знайсці іншую варштат, каб вырабіць яшчэ адну. У маім выпадку мне даводзіцца хадзіць альбо да майстэрні побач з домам, альбо да лаўкі майго брата на пляжы. Абодва яны размяшчаюцца з паўднёвага боку нашага вострава, таму, калі я дзе-небудзь яшчэ, гэта падарожжа, каб зрабіць яшчэ адну палівачку або рагатку.

Хоць гульцы могуць зэканоміць крыху часу, захоўваючы варштат у сваім інвентары альбо размясціўшы некалькі варштатаў па ўсім востраве, той факт, што мы павінны прайсці гэты працэс, для нашых інструментаў крыху стомна.

Як зрабіць гэта лепш: Шчыра кажучы, я не бачу, каб Nintendo змяніў аспект даўгавечнасці інструментаў, але ў Breath of the Wild гульня раскажа, калі ваша зброя збіралася зламаць і яна ўспыхнула чырвонай, каб паведаміць вам гэта на апошніх нагах.

Прыняцце аналагічнага механіка, лічыльніка або індыкатара для інструментаў Animal Crossing па меншай меры паведаміць мне, калі пачаць шукаць варштат.

Немагчымасць вырабіць адразу некалькі прадметаў

Чаму мне не падабаецца: Вытрымліваючы праблемы, якія тычацца крафта, вы не можаце вырабіць больш аднаго і таго ж прадмета. Адзін з прадметаў, якія я найбольш майструю, - гэта прынада для рыбалкі, якую можна зрабіць з манілавых малюскаў, якія вы знойдзеце і выкапайце на пляжы вашага выспы. За адзін раз па пясчаных берагах майго выспы не рэдкасць знайсці пяць і больш гэтых пахаваных скарбаў, і для кожнай рыбалкі патрабуецца толькі адна малюска.

Давайце ігнараваць, як менавіта я ператвараю гэтыя малюскі ў рыбную ежу.

Рыбацкая прынада спараджае рыбу ў любым вадаёме, з якім вы сутыкаецеся, таму, калі вы паляваеце за канкрэтнай рыбай, трымаць на сабе шмат прынады - гэта нядрэнная ідэя. Аднак, калі я іду ператвараць гэтыя малюскі ў прынаду, я вымушаны гэта рабіць адзін за адным.

Хоць гэта і не самае вялікае пытанне, гэта выбар дызайну, які робіць працэс распрацоўкі крыху больш працаёмкім і стомным.

Як зрабіць гэта лепш: дайце нам магчымасць вырабляць больш аднаго прадмета, калі ў мяне дастаткова матэрыялаў. Варыянт выбару таго, колькі вырабу трэба зрабіць, дазволіў бы рацыяналізаваць працэс майстэрства і наблізіць мяне на адзін крок да маёй мары аб наяўнасці ў доме дома дзесяці аднолькавых прадметаў мэблі.

Другасныя гульцы на тым жа пераключэнні абмежаваныя

Чаму мне не падабаецца: New Horizons прымушае гульцоў на тым жа Пераключэнні падзяляць востраў, і пакуль я вольны рабіць усё, што хачу, мой брат вымушаны прасоўвацца тым жа тэмпам ці павольней. Хоць гэта не так ужо і вялікая праблема на нашым гульнявым узроўні, гэта можа стварыць праблему для іншых другасных жыхароў, якія, магчыма, укладуць у гульню больш часу, чым для першага гульца, бо яны не могуць пашырыць востраў на сваім самастойна.

Акрамя таго, вы не можаце вырабіць большасць прадметаў гульні, пакуль не атрымаеце іх "зрабі сам рэцэпт", і ёсць пэўныя рэцэпты самаробкі, якія другасныя гульцы не атрымліваюць. Нязначны спойлер, але на працягу першага тыдня кіраўнік выспы Том Нук просіць стваральніка выспы знайсці тры ўчасткі зямлі для трох прыбылых жыхароў і ўключае ў сябе некалькі рэцэптаў самастойнага вырабу прадметаў, якія будуць ісці разам з гэтымі новымі дамамі .

Мой брат спрабаваў унесці свой уклад у гэтыя новыя рэзідэнцыі, але мне сказалі, што я клапачуся пра гэта. Любы, акрамя першага гульца, не атрымлівае гэтых рэцэптаў і павінен атрымліваць гэтую інфармацыю выпадковым чынам, альбо выскачыўшы паветраны шар, які плыве па небе з рагаткай, альбо размаўляе з іншым вяскоўцам, які, здараецца, робіць гэты прадмет.

Як зрабіць гэта лепш: гэтае пытанне крыху больш нюансаванае, чым першыя два, але даць магчымасць альбо падзяліцца выспам, альбо стварыць асабісты востраў для кожнага акаўнта, гэта можа палегчыць гэта, бо кожны зможа выбраць, які востраў вострава хоча. Пераправа для жывёл можа запазычыць у Stardew Valley, што дазваляе карыстальнікам на адной кансолі мець асобныя фермы, якія яны маглі б цалкам развіць самастойна.

Акрамя таго, калі людзі хочуць падзяліцца востравам разам, дазваляючы другасным жыхарам пашырацца і развіваць востраў, яны таксама здымуць некаторыя абмежаванні, якія ў іх ёсць.

Што тычыцца рэцэптаў самастойнага выканання, дазвол гульцам на тым жа камутатары дзяліцца рэцэптамі можа вырашыць гэтую частку праблемы, у той жа час прадухіляючы, каб прагрэсаванне занадта выйшла з рук. Перасячэнне жывёл па сваёй сутнасці прымушае гульцоў быць цярплівымі, калі яны не спалучаюцца з сістэмнымі гадзінамі і падарожжамі па часе, і павольны збор рэцэптаў і мэблі мае важнае значэнне для гэтага вопыту.

Недапушчальныя катцэны, калі любыя інтэрнэт-гульцы ўводзяць (або выходзяць) з вашага горада

Чаму мне не падабаецца: хто б мог падумаць, што Animal Crossing стане назвай Nintendo з самай надзейнай сістэмай абмену паведамленнямі на камутатары? (Я гляджу на цябе, Smash, Mario Kart і Splatoon). Па большай частцы я ўражаны тым, як Animal Crossing апрацоўвае свае Інтэрнэт, і практычна злучаючыся з іншымі сябрамі і гульцамі, наведваючы астравы адзін аднаго - гэта цікавы спосаб правесці час. "Новыя гарызонты" нават дазваляюць гульцам рэгуляваць, што наведвальнікі могуць зрабіць на сваім востраве, бо толькі ўзаемна прынятыя лепшыя сябры могуць выкарыстоўваць свае рыдлёўкі і сякеры на іншых выспах, у той час як іншыя наведвальнікі і патэнцыйныя тролі не могуць пасекчы дрэвы альбо выкапаць пасаджаныя кветкі. Аднак галоўная праблема ў Інтэрнэце New Horizons - гэта тое, як ён спраўляецца з набліжанымі і выходнымі гульцамі.

Кожны раз, калі іншы гулец наведае ваш востраў, гуляецца гняздо, паказваючы дошку прыбыцця з імем, назвай і назвай высшага гульца, перш чым паказваць ім выхад у вароты аэрапорта. Хоць гэта не так ужо і дрэнна, калі ў вас ёсць адзін, два ці тры чалавекі, New Horizons дазваляе адначасова да васьмі гульцоў адначасова знаходзіцца на адным востраве. Калі вы маеце поўную вечарынку на сваім востраве, вы збіраецеся бачыць пад'езд з сямі разоў, калі вы не сутыкнецеся з праблемамі і не зможаце прапусціць любы з іх. Гэтая ж праблема ўзнікае, калі гэтыя гульцы сыходзяць, калі чарговы невыканальны разрыў паказвае ім, якія ўваходзяць у вароты аэрапорта, каб вярнуцца на свой востраў.

Як зрабіць гэта лепш: альбо дайце гульцам магчымасць прапусціць або адключыць гэтыя катлеты, альбо ўвядзіце іх у гульню без кроха. У той час як мне падабаецца бачыць тое, што мае сябры называюць сваім горадам, альбо тое, што яны назвалі сабе, бачачы кожны ўваход і выход, гэта адымае шмат часу.

Таксама Nintendo можа прымусіць наведвальнікаў з'явіцца на вашым востраве альбо проста паказаць ім, што выходзяць з аэрапорта без працёртага крою. Яны маглі выцягнуць з сябе сваю баявую гульню ARMS, якая можа бесперашкодна перамяшчаць гульцоў з галоўнага меню, інтэрнэт-лобі і напрамую ў матч без адзінага крою.

У Animal Crossing лобі можа працаваць, але мэта Nintendo павінна быць мэтай хутчэйшага і максімальна роўнага праходжання гульцоў на выспы сваіх сяброў.

Адсутнасць сістэмы захавання воблака (усё ж)

Чаму мне не падабаецца: большасць гульняў Nintendo на камутатары дазваляюць выкарыстоўваць эканомію ў воблаку, калі што-небудзь здарыцца з вашай сістэмай. Пераправа на жывёл - адзін з нешматлікіх назваў першых асоб, які гэтага не робіць. Зразумела, сістэма захавання хмарных сістэм па змаўчанні размяшчаецца па профілях, таму маі захаванні ў воблаку не прывязаны да братоў майго брата, і паколькі востраў можна падзяліць паміж некалькімі профілямі, мае сэнс, чаму гэта не , але па-ранейшаму выклікае непакой у тых, хто непакоіцца пра страту сваіх захаваных дадзеных.

Як зрабіць гэта лепш: у той час як хмара эканоміі для New Horizons цяпер не падтрымліваецца, 20 лютага 2020 года ў сваім Animal Crossing Direct Nintendo абвясціла, што сістэма эканоміі ў воблаку для Animal Crossing будзе запушчана пасля выхаду гульні.

Тым не менш, з тым, як спарадычна Nintendo выпускае інфармацыю пра свае гульні, мы знаходзімся ў цёмным размове аб тым, як працуе воблачнае сховішча ці што цягне за сабой, пакуль не выйдзе. Будзем спадзявацца, што мой Перамыкач трымаецца да таго часу.