5 Хуткія парады, як стаць больш прывабнымі

Вы ніколі не задумваецеся, што прыцягвае вас да пэўных людзей? Ці з'яўляюцца яны фізічна прывабнымі, харызматычнымі, з імі лёгка размаўляць? У асабістым і прафесійным жыцці ёсць людзі, якія заўсёды, здаецца, маюць людзей вакол сябе. Вы нават можаце адчуваць сябе натуральна схільнымі пайсці і пагаварыць з імі, і не ведаеце, чаму. Больш сімпатычныя людзі атрымліваюць больш шырокія магчымасці, звычайна шчаслівейшыя і аказваюць ускоснае ўздзеянне на тых, хто побач. Вы можаце думаць, што некаторыя людзі, натуральна, больш сімпатычныя, сапраўды вы маеце рацыю. Некаторыя генетычныя рысы можна непасрэдна аднесці да больш высокіх балаў харызмы і сімпатыі. У адрозненне ад росту, вам не трэба мець пэўныя генетычныя рысы, каб быць больш сімпатычнымі. Гэтыя пяць простых змен у паўсядзённым жыцці і ўзаемадзеянні з людзьмі зробяць вас больш прыемнымі.

1. Усміхайцеся і будзьце пазітыўнымі

Здароўе няшчасця любіць кампанію не ў тым, як трэба падыходзіць да ўзаемадзеяння з людзьмі. Не дзіўна, што нам падабаецца быць побач з іншымі пазітыўнымі людзьмі. Невялікае змяненне штодзённага менталітэту - усё, што трэба, каб змяніць станоўчы прагноз. Правільная практыка кожнай раніцы, калі вы прачынаецеся, перш чым праверыць тэлефон і пачаць свой звычайны ранішні рэжым. Паглядзіце ў люстэрка і прамаўляйце тры пазітыўныя рэчы ўголас. Яны могуць быць такімі ж простымі, як "Мае сабакі робяць мяне шчаслівымі" альбо "сёння будзе добры дзень". Незалежна ад памеру пазітыўнасці, яно змяняе вашу перспектыву і грунтуе ваша стаўленне на астатнюю частку дня.

2. Практыкуйце актыўнае слуханне

Актыўнае праслухоўванне не так проста, як звяртаць увагу на размову. Гэта ставіцца да набору навыкаў, якія выкарыстоўваюцца для глыбокага ўдзелу ў размове і дайце магчымасць калегу ведаць, што вы зачыненыя. Самай важнай часткай актыўнага праслухоўвання з'яўляецца выдаленне адцягнення ўвагі і ўвагі. Вось некалькі хуткіх спосабаў актыўнага праслухоўвання.

Задавайце галоўныя і канкрэтныя пытанні - гэта не так складана, як можна было б сфармуляваць. Калі ваш сябар гаворыць пра свой любімы рэстаран, канкрэтны пытанне такі ж просты, як "Якія вашы любімыя закускі?" Выкарыстоўвайце слоўнае сцверджанне - адказваючы фразамі, як "Я разумею" і "Гэта смешна", простыя спосабы пацвердзіць вашу ўвагу. не перабіваючыПаспрабуйце мову мовы - мы маем больш зносіны з вачыма і целам, чым з усім іншым. Уключыце кантакт з вачыма і рэагуйце на негатыўныя і пазітыўныя мовы цела, каб даць вам падказкі настрою вашага чалавека

3. Гавары менш, слухайце больш

Людзі маюць натуральную схільнасць хацець, каб акцэнт быў зроблены на сабе. Ёсць дысертацыя, якая варты інфармацыі аб складанай псіхалогіі, чаму людзі па сваёй сутнасці эгаісты. Прымаючы навуковы факт, мы любім гаварыць пра сябе, слухаць больш і менш размаўляць. Шмат каму (нават мне) цяжка, таму што ўсе мы хочам пагаварыць пра сябе. Каб не перашкаджаць людзям, калі вы хочаце штосьці сказаць, замест гэтага палічыце два і падумайце, што вы збіраецеся сказаць.

4. Будзьце больш спачувальныя

Спачуванне ў стане апрануць сябе ў чужую абутак. Напрыклад, калі хтосьці толькі што зламаў косць, ваш досвед разбурэння косці дапаможа вам суперажываць і разумець, што яны перажываюць. Сам па сабе эмпатыя з'яўляецца вельмі асноўным спосабам злучэння і зносін з іншымі людзьмі. Вы можаце думаць сабе: "А што, калі я не прайшоў той самы сцэнар?" Гэта на сто адсоткаў дакладна. Няма двух жыццяў аднолькавыя, а спосаб апрацоўкі і сінтэзацыі інфармацыі яшчэ больш адрозніваецца. Калі вы не можаце зразумець іх становішча, паспрабуйце пасадзіць сябе ў абутак. Калі яны страцілі працу, уявіце, што вы страцілі працу. Падумайце пра ўсе законапраекты, стрэсы і расчараванні, якія суправаджаюць адпушчэнне. Эмпатыя ў спалучэнні з апошняй падказкай можа зрабіць вас вельмі адносным.

5. Праверце іншыя эмоцыі

Адной з лепшых кніг пра злучэнне і развіццё стасункаў быў "Я чую цябе" ад Майкла Сорэнсана. Яго пісанне накіравана на паляпшэнне вашых адносін з іншымі людзьмі, уносячы невялікія змены ў размовы і зварот да людзей. Адзінае вялікае распараджэнне, з якім я далучаўся ў сваіх працах, - гэта акт праверкі. Ніхто не любіць, каб ім казалі, што яны памыляюцца, альбо тое, што яны адчуваюць, не нармальна. Лепшы прыклад, калі ваш сябар разбіваецца са значным іншым і ім становіцца вельмі сумна. Магчыма, вы ўжо прапанавалі падобныя адказы: "Усё нармальна, яны вас не заслугоўваюць" або "Не сумуйце!" Альбо "Я абяцаю лепш!" Вяртаючыся да суперажывання, ці працавала гэта для вас? Напэўна, не. У гэты момант ты ўсё яшчэ няшчасны. Замест гэтага паспрабуйце пацвердзіць свае эмоцыі гэтай фразай: "Вы павінны быць сумнымі, нармальна засмучацца, перажываеце шмат". Простая праверка эмоцыі сігналізуе людзям пра іх эмацыянальны стан правільным і прымальным. Гэта стварае сувязь паміж вамі і іншым чалавекам, таму што вы будуеце эмацыйны мост.