5 профі-парад па эфектыўнай працы - ад дома.

Да соцень тысяч людзей, якія пакінулі свае офісы, каб працаваць дома і дапамагаюць згладзіць крывую, куда!

У апошні час шмат людзей вакол мяне выказваюць непрыязнасць да працы дома. Некаторыя адчуваюць, што яны менш працуюць, а іншыя проста адчуваюць, што гэта агідна і самотна сядзець дома і працаваць. Такім чынам, я сабраў некалькі рэкамендацый у маёй сетцы з вялікім дыстанцыйным вопытам аб тым, як стварыць для сябе эфектыўную і выгадную працоўную сераду, каб працягваць справу ў свеце, які патрабуе, каб вы заставаліся дома.

Праца выдалена можа быць складанай задачай, але ёсць шмат натхняльных ідэй, як павысіць эфектыўнасць працы дома. Фота: Дар'я Шаўцова / Пікселі

Вось топ 5:

Сукенка для поспеху

Праца на хаце стварае выдатную магчымасць для вашага халаднаватага дома ў піжаме ўмешвацца ў ваш працоўны працэс. Некаторыя могуць пайсці на канцэпцыю "Я апранаюся толькі тады, калі мне трэба патэлефанаваць каму-небудзь з відэа", іншыя могуць прытрымлівацца нязменнага погляду нават пры сустрэчы. Замест гэтага, вы, верагодна, павінны пачаць разглядаць прасаванне вашай сіняй паласатай кашулі, нават калі гэта толькі для працоўнага часу дня. Ванеса Фрыдман, дырэктар моды New York Times, у сваім апошнім артыкуле заявіла:

"Апраніцеся, як вы збіраецеся працаваць. Асабіста мне патрэбныя рознага кшталту, магчыма, дурныя сігналы маім мозгу, што ён зараз у рабочым, а не ў хатнім рэжыме. "

Паводле некаторых даследаванняў, навука даказвае гэта правільна! Апрананне такім чынам, што прымушае вас адчуваць сябе прафесійна, падштурхоўвае вас рабіць менш памылак і быць больш эфектыўнымі. Разумна вы таксама дапамагаеце іншым, калі вы апранаецеся для відэаканферэнцый, у якіх удзельнічаеце, ствараючы для іх і прафесійную атмасферу. Гэта добра выглядае бяспройгрышны варыянт.

Стварыце сваё працоўнае месца дома

У мяне дома часовая праца. На кухонным стале, які быў перанесены ў гасціную, былі пастаўлены два экрана, мікрафон і навушнікі. На здымку: Сэмюэл Норрбі

Лягчэй аддзяліць, што такое праца, а што не, калі ў цябе ёсць офіс, каб пайсці ў дом ці кватэру, каб жыць (хаця, я ведаю, многія з вас рэгулярна праводзяць дома дадатковыя працы, рэгулярна выконваючы працоўныя заданні). Аднак, калі гэтыя дзве часткі жыцця спалучаюцца з пункту гледжання фізічнага размяшчэння, кожная секунда, калі вы прачынаецеся, можа прымусіць вас адчуць, быццам бы вы знаходзіцеся на крайніх кропках спектру, якія заўсёды працуюць альбо ніколі не робяць дастаткова. У той час як апрананне для поспеху можа прымусіць вас адчуваць сябе прыстойна на працы, увядзенне ў дом, нават часова на працоўным месцы, можа дапамагчы вам адчуваць сябе больш у гармоніі з тым, што вы павінны рабіць. Ідэя складаецца ў тым, каб выкарыстоўваць такія рэчы, як асвятленне, мэблю і ўсё, што ў вас ёсць, і перабудаваць яго найлепшым чынам, каб стварыць дома спецыяльную працоўную зону. Рызыка не размяжоўваць час і прастору паміж працай і жыццём заключаецца ў тым, каб зрабіць кожную гадзіну абуджэннем працоўную гадзіну. Гэта, у сваю чаргу, можа прывесці да сур'ёзных праблем са здароўем. У канчатковым рахунку справа ўся ў класічнай ідэі стварэння добрага балансу паміж вашай працоўнай жыццём і асабістым жыццём, нават у абмежаванай прасторы вашага дома.

План - для ўсіх!

Дысцыпліна немагчымая без планавання. Гэта можа здацца няшчаснай онлайн-цытатай ад вашай цёткі Facebook, але нейкі ўзровень планавання дапаможа большасці людзей стварыць эфектыўнасць і сэнс у дзень. Некаторыя дасведчаныя аддаленыя работнікі сказалі, што не плануюць усё падрабязна, замест гэтага яны складаюць спіс, перш чым класціся спаць на тое, чаго хочуць дасягнуць на наступны дзень. Некаторыя размяшчаюць яго ўверсе ўласнага спісу задач, іншыя публікуюць у камандным канале, каб трымаць сваіх калегаў у цыкле. Пры добрым плане вы не прапусціце ўдар толькі таму, што вы аддалены, і не будзеце мець сваіх калегаў.

Падрыхтуйце зносіны

"Ну, я ведаю, што ён распавёў вам пра гатоўнасць старонкі да выпуску, але меў на ўвазе толькі падтрымку заробку". Завяршэнне франтальнай працы за некалькі тыдняў ».

Пра гэта сказаў мой знаёмы кіраўнік прадукту, які працуе ў адным з самых натхняльных стартапаў у Стакгольме - праз тыдзень пасля таго, як усе пачалі працаваць дома. Непаразуменні здараюцца ўвесь час, але яны здараюцца часцей, калі мы не ведаем, як правільна мець зносіны. Работа дыстанцыйна дае вам магчымасць структураваць спосаб зносін, каб дасягнуць вялікай эфектыўнасці. Прапануйце некалькі правілаў узаемадзеяння, рэгулярных заездаў і актыўных гадзін для сваёй каманды, каб вы ведалі, калі камусьці адправіць імгненнае паведамленне і калі запланаваць званок. Большасць падобных рэчаў гэтак жа прыдатныя для дасягнення добрых вынікаў і пры працы ў офісе, проста больш відавочна, што працуе, а што не, калі вы аддалены. Я заўсёды знаходзіў, што ўтрымліваць людзей у пятлі лягчэй з невялікай структурай. Я не толькі ведаю, каму даць абнаўленне, я ведаю, калі і як гэта раблю.

Стварыце сацыяльную прастору ў Інтэрнэце

Настройка дыстанцыйнай кухні, лічбавага салону для кавы ці калектыўнага канала прыёму выгод для сацыяльнага дабрабыту супрацоўнікаў. На здымку: навігатар / пікселі продажаў Linkedin

Не патрабуецца больш за некалькі дзён, каб экстравертны розум пачаў адчуваць, быццам бы іх выключаюць з вечарынкі, працуючы дома. Нават інтраверты могуць пачаць тугу па тых кароткіх размовах пра надвор'е з дапамогай офіснай кававаркі. Адно з лепшых прапаноў, якія я чуў, - гэта наладзіць аддаленую кухню ці гасціную для сваёй каманды, каб проста было месца, каб пагаварыць пра непрацоўныя рэчы. Прычына гэтага настолькі важная, што яна дапамагае нам наладжваць сяброўскія адносіны з калегамі. Па словах даследчыцы шчасця, Эні Маккі, гэта выклікае ў нас пачуццё прыналежнасці, справы і выканання. Вядома, шчаслівей вы прывядзеце да таго, што вы зможаце даставіць больш на працы. Кіраванне матывацыяй праз ініцыятыўнасць і сацыялізацыю ніколі не было больш важным, чым зараз.

Працягвайце гэтую добрую працу!

Будзем спадзявацца, што адзін або некалькі з гэтых парад на аснове вопыту дапамогуць вам зрабіць больш працы ў вашай новай працы ад дома. Падзяліцеся і абмяркуйце гэта з калегамі і сябрамі - разам вы зможаце стварыць аддалены вопыт, які зробіць вас шчаслівымі, эфектыўнымі і матываванымі. Працягвайце гэтую добрую працу!

Каб скончыць гэты артыкул, я хацеў бы прывітаць усіх людзей, якія ўпарта працуюць у сферы аховы здароўя і іншых сектараў, людзей, якія адчуваюць страх і людзей, якія змагаюцца з медыцынскай і / або фінансавай дапамогі з-за пандэміі COVID-19. Будзь моцным, разам мы перажывем гэта. Беражыце адзін аднаго.