5 ідэй пасіўнага прыбытку ў Індыі ў 2020 годзе

Поўнае кіраўніцтва для вас, каб ведаць пра пасіўны даход у Індыі.

Фота Майкла Лонгміра на Unsplash

Калі вы жывяце ў Індыі і ў вас ёсць грошы ў банках, то лепшы спосаб інвеставаць яго альбо інвеставаць у бізнес з нізкім рызыкай, каб зарабіць больш грошай. У адной з маіх гісторый я ўжо падзяліўся, што захоўваць грошы ў банку - не вельмі добрая ідэя, калі і пакуль у вас няма столькі грошай, што вы павінны трымаць іх у банку.

Што такое пасіўны прыбытак?

Пасіўны прыбытак - гэта тып даходу, які вы атрымліваеце, пакуль вы сапраўды не працуеце над гэтай крыніцай даходу. Самае важнае ў пасіўным даходзе заключаецца ў тым, што вам альбо патрэбныя грошы, альбо час, каб зрабіць яго пасіўным прыбыткам. Багатыя людзі купляюць у іншых людзей час.

5 Ідэі пасіўнага прыбытку ў Індыі

1. Напішыце блог: я ўклаў у блог 100 долараў, купіўшы дамен і хостынг, і зарабіў больш за 5000 долараў у год з таго ж блога. Усё, што вам трэба, каб навучыцца пісаць пошукавую сістэму, аптымізаваць блогі і прымусіць больш людзей чытаць ваш блог. Я пішу пра гэта ў блогу. поўнае кіраўніцтва Як пачаць вядзенне блога і атрымаць пасіўны прыбытак з яго дапамогай.
  2. Укладвайце грошы на індыйскі фондавы рынак: Інвестыцыі на фондавы рынак - адзін з лепшых спосабаў зарабіць грошы, укладваючы грошы ў акцыі. Запасы - адзін з лепшых спосабаў атрымаць пасіўны прыбытак. Паводле даследавання, чым вышэй час чакання запасаў, тым больш шанцаў зарабіць больш грошай. Акцыі плацяць двума спосабамі: па-першае, яны будуць плаціць вам за квартал, у залежнасці ад колькасці вашых акцый, другі спосаб атрымаць выплату - прадаць свае акцыі, калі кошт павялічыцца.
  3. Пачніце загружаць відэа на YouTube: для пасіўнага прыбытку ў Індыі гэта не патрабуе ніякіх укладанняў. Загружайце відэа на YouTube і вывучайце аптымізацыю пошукавай сістэмы відэа. Даведайцеся пра ранжыраванне вашых відэа ў пошуках YouTube і пошуку Google, пасля чаго на ваш сайт будзе прыходзіць пастаянны трафік. Пасля таго, як вы атрымаеце манетызацыю на YouTube, вы атрымаеце выдатны пасіўны прыбытак. Але, як я ўжо заяўляў, "каб атрымаць пасіўны прыбытак, вам трэба прыкласці шмат намаганняў, але як толькі гэта будзе ўстаноўлена, вы назаўсёды зробіце грошы"
  4. Інвестуйце ў ўзаемныя фонды: аддайце грошы ў банкі, і яны будуць плаціць вам на падставе гэтага штогадовага працэнта.
  5. Інвестыцыі ў нерухомасць: Нерухомасць - адно з лепшых інвестыцый. Вы можаце даць нерухомасці ў Індыі атрымаць пасіўны прыбытак ад арэнды, альбо вы можаце прадаць яе за вялікую суму грошай.

Чытайце далей адпаведныя артыкулы, каб даведацца больш