5 Маркетынгавыя падводныя камяні для творцаў і як пазбегнуць іх

Стварыце сучасную стратэгію і наблізіцеся да сваёй аўдыторыі

Фота Эрыка Марчэліна на Unsplash

Вы, напэўна, заўважылі, што попыт на рэкламныя ролікі ў індустрыі вакансій за апошнія некалькі гадоў расце.

Мы таксама назіраем разнастайнасць працоўных месцаў у творчых галінах.

Гэты рост у асноўным можна аднесці да дасягнутых намі тэхналагічных дасягненняў. Інтэрнэт і мабільны тэлефон запусцілі яго, і зараз мы назіраем уздым новай эканомікі.

У наш час не толькі традыцыйныя мастакі (музыканты, жывапісцы, танцоры, стылісты і г.д.) павінны прасоўваць сябе і сваё мастацтва, але і ўсю новую эру творцаў (UX-дызайнеры, стрымеры, стваральнікі кантэнту, дызайнеры AR / VR і г.д.). ) таксама вымушаныя прадаваць сябе. Гэта дазваляе ім заставацца актуальнымі і атрымліваць прыбытак.

Дык што гэта канкрэтна азначае для творцаў?

З аднаго боку, наяўнасць усіх гэтых новых тэхналагічных інструментаў у нашым распараджэнні палягчае нам магчымасць атрымаць наш змест і манетызаваць яго. З іншага боку, вылучыцца стала вельмі цяжка

Паколькі кожны чалавек унікальны і мае сваю гісторыю і якасці, я збіраюся падзяліцца з вамі самымі тыповымі памылкамі, якія мастакі звычайна робяць, калі справа даходзіць да маркетынгу і як іх пазбегнуць - у надзеі, што вы зможаце пазбегнуць іх і дасягнуць поспеху ў вашым. ўласнае рамяство.

1. Неадпаведнасць

Тут няма апраўданняў - вы павінны рэгулярна вырабляць і дзяліцца сваім мастацтвам з усім светам, нават калі гэта азначае рабіць бясплатна.

Ва ўсіх нас няма раскошы быць падобнымі на інструмент. Рок-гурт, у якім удзельнічаў легендарны вакаліст Мэйнард Джэймс Кін, узяў 13-гадовую паўзу, перш чым выпусціць альбом "Fear Inocolum", які паспеў увайсці ў вершы хіт-парадаў і пабіў некаторыя рэкорды на гэтым шляху.

Сутнасць толькі меншасці ўдаецца стварыць паслядоўны імпульс і адначасова супярэчыць. Для большасці рэкламных ролікаў гэтая методыка толькі абмяжуе вашы шанцы і ваш даход.

Як гэтага пазбегнуць

Два словы: арганізацыя і дысцыпліна - і ў гэтым канкрэтным парадку.

Маючы выразны графік і планаваць свае наступныя крокі, вы навучыцеся абумоўліваць свой розум і мець тэмп, які вы зможаце падтрымліваць у доўгатэрміновай перспектыве.

Знайдзіце час, каб спланаваць графік наступнага месяца і пакіньце пэўную гнуткасць для таго, што вы можаце сутыкнуцца з незапланаванай дзейнасцю. Загадзя падрыхтоўка змесціва - выдатная падказка, якая пакіне вам час для вырабу наступных твораў і планавання наступных крокаў.

2. Адмежаванне сябе ад аўдыторыі

Фота Benjamin Davies на Unsplash

Такім чынам, многія мастакі трапляюць у яму эга, калі пачынаюць быць добрымі па спецыяльнасці (часам твор нават не добры).

Існуе прычына, чаму мікраўплывоў, гісторый поспеху на YouTube і мясцовых выканаўцаў расце: яны даступныя альбо звязаныя з імі.

Цяжэй атрымаць адказ ад DM на Eminem, чым у мясцовага рэпера вашага горада, і гэта таксама прымяняецца ў любой творчай сферы.

Адмежаванне сябе прымусіць людзей толькі ўцякаць ад вас і істотна ўскладніць вам рост аўдыторыі.

Як гэтага пазбегнуць

Я збіраюся падзяліцца з вамі асабістым досведам: за апошнія некалькі гадоў я рэдка купляў мерчандайзінг альбо альбом, бо альбо я выкарыстоўваў сацыяльныя платформы, альбо бясплатныя струменевыя платформы, такія як Spotify.

Гэта змянілася, калі я знайшоў двух рэпераў на YouTube: Hi-Rez і Cal Scruby. На працягу сямі гадоў я стварыў трывалую сувязь з абодвума, і гэта было галоўным чынам таму, што яны адказалі на мае каментарыі і ДМ. У мінулым годзе мне нават атрымалася з FaceTime Cal Scruby, а ў наступным месяцы я сустракаюся з Hi-Rez пасля яго канцэрта ў Берліне. І таму я купіў іх альбомы і тавар - каб падтрымаць іх, нават калі ўтрыманне было бясплатным.

Мараль гісторыі заключаецца ў тым, што калі вам удасца наладзіць цесную сувязь са сваёй аўдыторыяй або кліентамі, вы атрымаеце прыхільнікаў на ўсё жыццё. Людзі будуць падтрымліваць вас і дапамагаць распаўсюджваць ваш кантэнт.

Засяродзьцеся на стварэнні якаснай супольнасці і не саромейцеся звяртацца да іх, адказваючы на ​​іх паведамленні, арганізоўваючы сустрэчу і вітаючы альбо ўводзячы іх у свой творчы працэс.

3. Мысленне занадта вялікае

Некаторыя мастакі занадта шмат засяроджваюцца на канчатковай кропцы і звычайна забываюць пра падарожжа.

Яны забываюць пра важнасць апавядання пра падарожжа і хочуць, каб іх прызналі на міжнародным узроўні, бо лічаць, што іх мастацтва адпавядае гэтым патрабаванням.

Нават калі гэта сапраўды так, свет, напэўна, ніколі не чуў пра большасць творцаў. Як ужо згадвалася ў маім уступленні, там так шмат змесціва, што сапраўды цяжка зрабіць голас для будучых творцаў.

Працэс важнейшы за сам перыяд славы. Гэта час, калі людзі будуць падбадзёрыцца за вашыя перамогі і суцяшаць вас у вашай барацьбе.

Як гэтага пазбегнуць

Пачаць лакальна - гэта выдатнае рашэнне для пачатку майстэрства - так як гэта складаней канвертаваць у сацыяльныя медыя ці вэб-сайт. Прадстаўніцтва людзей прасоўвае вусны да вуха і дапаможа вам больш, чым проста лічбава.

Вось некалькі мясцовых маркетынгавых стратэгій, якія вы можаце рэалізаваць

• Мікрамаркетынг: такая методыка складаецца з арыентацыі на вельмі маленькі рынак, напрыклад, на школу, рэстаран ці канкрэтнае месца ў вашым горадзе. Гэта эфектыўная стратэгія пачаць свой брэнд на мясцовым узроўні.
  • Зіг-заг: Гэта больш прыстасавана для падарожнікаў - бо вам трэба будзе за кароткі прамежак часу праверыць сваё мастацтва ці паслугі ў пэўнай вобласці, прааналізаваць вынікі і паўтарыць працэс у іншай вобласці. Гэта дазволіць вам стварыць надзейную базу інфармацыі і больш разнастайнае супольнасць
  • Партызанскі маркетынг: Цяпер гэта складаней - бо гэта не толькі адна тэхніка, але і куча нетыповых. З рэкламы на незвычайных паверхнях, выйгрышу на індывідуальнай базе ці ўстойлівай працы, вам трэба будзе выбраць адаптаваны для вашага маркетынгавага плана. Партызанскі маркетынг - гэта высокая рызыка - высокая тактыка ўзнагароджання, таму не забудзьцеся зразумець сваю аўдыторыю, перш чым рызыкаваць.

4. Не тлумачачы іх мастацтва

Гэтая памылка можа быць звязана з дыстанцыяваннем мастакоў ад сваёй аўдыторыі.

Праблема крыху іншая ў гэтым, бо многія людзі проста імкнуцца забыцца пра гэты момант, хаця гэта і мае вырашальнае значэнне ў іх змесцівым маркетынгу. Яны чакаюць, што людзі зразумеюць іх паведамленне і іх мастацтва, а грэбаваць тлумачэннем паведамлення.

Ісціна ў тым, што большасць часу людзі не ведаюць вашых думак, падарожжаў і запуску. Гледачам будзе складана ставіцца да вашай працы.

Як гэтага пазбегнуць

Прадстаўляючы тлумачальны пісьмовы, візуальны альбо аўдыя-кантэнт, вы запрашаеце мэтавую аўдыторыю ў свой свет, і вы атрымаеце магчымасць растлумачыць, што для вас значыць мастацтва і чаму гэта так унікальна.

Вось некалькі розных метадаў, якія вы можаце рэалізаваць - выкарыстоўваць усё, што вам здаецца найбольш камфортным:

• Вядзіце блог
  • Стварыце тлумачальныя відэа
  • Пагаворыце пра сваё мастацтва ў падкасты
  • Напішыце падрабязныя подпісы ў сацыяльных медыя
  • Уключыце раздзел аўдыё ў свой вэб-сайт
  • Стварыце электронную кнігу
  • Стварыць відэаблог (vlog)

5. Не канцэнтрацыя ўвагі на дэталях

Фота Эндру Понс на Unsplash

Змагарныя рэкламныя кампаніі не выконваюць маркетынгавы план у поўным аб'ёме.

Гэта азначае, што яны альбо забыліся стварыць спіс рассылкі, альбо рассылку, забыліся аптымізаваць свой вэб-сайт, альбо нават не змаглі адаптаваць іх змест у розных каналах сацыяльных медыя.

І дазвольце вам сказаць: гэта тое, што адрознівае спецыялістаў ад натоўпу.

Прафесіяналы абавязкова заўсёды аптымізуюць свае хады і мінімізуюць свае памылкі.

І часам, гэта не толькі пытанне чыстай волі, але і часу і інструментаў, якія ў вас ёсць.

Як гэтага пазбегнуць

Шчыра кажучы, як аднаасобная армія дасягнуць аптымальных вынікаў практычна немагчыма.

Альбо шукайце экіпаж альбо арганізацыю, якая дапаможа вам выпрацаваць і рэалізаваць свой маркетынгавы план, альбо калі ў вас ёсць грошы, наняйце прафесійную каманду, якая абавязкова адпавядае вашым мэтам.

Цяпер, калі вы адны і ў вас няма каму дапамагчы, гэта не значыць, што свет канчаецца. Вы проста трохі зменшыце і скараціць усё, што зараз не паказвае перспектыўных вынікаў. Замест гэтага, засяродзьцеся на якасці выканання і прадастаўленні каштоўнасці ў кожным кроку, які вы вырашыце зрабіць.

Нарэшце, я зрабіў больш памылак, чым памятаю, нават з вялікімі брэндамі і кліентамі, але я не дазволіў мне гэтыя памылкі перамагчы. Замест гэтага я вырашыў вучыцца ў іх і засяродзіўся на тым, каб не ўзнаўляць іх.

Не судзіце сябе занадта жорстка, калі вы робіце памылкі, але адкажыце за кожную з іх і абавязкова папрасіце прабачэння. Гэта пакажа вашу сапраўднасць і прафесіяналізм, бо мы ўсе робім памылкі - гэта толькі пытанне таго, наколькі хутка мы навучымся і адаптавацца да іх