Фота Håkon Sataøen на Unsplash

5 апраўданняў прачнуцца а 5-й гадзіне ночы.

Мы ўсе чулі апраўданні скаржніка:

"Я не ранішні чалавек". "Мне патрэбен сон". "Я сава". "Мы не павінны прачынацца ад сонца. Гэта навука". "Калі я не атрымаю 8 гадзін, я спалю сябе".

Тое, што ідзе ўверх, павінна сысці ўніз, таму па кожнай прычыне хтосьці не можа рана ўстаць, ёсць роўная ці большая прычына, чаму яны могуць рана ўстаць!

Калі ў вас ёсць 9-5 вакансій (што больш нагадвае 7-7), вы заўсёды адчуваеце, што ў вас няма часу, каб зрабіць усё для сябе.

Новая фітнес-руціна 3 разы на тыдзень? Вам пашанцуе, калі паедзеце двойчы. Новая кніга для чытання? Поспехаў на старонках 50/400 да нядзелі. Бакавы бізнес, над якім вы хочаце працаваць? Маё спачуванне марам.

Выпрацоўка новых звычак і праца над доўгатэрміновымі праектамі, якія прыносяць вам задавальненне і задавальненне - гэта цяжкая, сур'ёзная праца. Рэзервацыя павінна быць зроблена, калі энергія, настрой і матывацыя на самым высокім узроўні.

Такім чынам, лепшы час, каб пачаць працаваць над сваёй марай - да 6 гадзін раніцы. Вось 5 прычын, чаму трэба прачынацца ў 5 гадзін вечара.

1) Свет па-ранейшаму спіць

Вы з меншай верагоднасцю атрымаеце апавяшчэнне ў 5 гадзін ночы, гэта азначае, што вы цалкам маўчыце і ваша непадзельнае ўвагу можа быць сканцэнтравана на задачы, якая ідзе.

2) Сіла волі знаходзіцца на высокім узроўні

Нягледзячы на ​​распаўсюджанае меркаванне, сіла волі з'яўляецца абмежаваным рэсурсам. Калі вы прачынаецеся ў 5 гадзін ночы, нічога, што патрабуе вашай неадкладнай увагі, акрамя таго, на што вы хочаце засяродзіцца. Самы просты спосаб даведацца новае майстэрства, інструмент, мову ці практыкаванні - прачнуцца.

3) Пашырэнне для планавання

Вы можаце абнавіць свой кароткатэрміновы / доўгатэрміновы спіс прызначэння, ствараць дзённікі, планаваць свой дзень і быць упэўненым, што вы кіруеце сваім днём, а не наадварот. Гэта таксама выдатны спосаб зняць стрэс / неспакой.

4) Эфект назапашвання

Даючы сабе дадатковыя 2 гадзіны кожную раніцу да канца тыдня, у вас будзе яшчэ 14 гадзін, каб атрымаць тое, што вы хочаце. Гэта 60 гадзін у месяц. Гэта значыць 720 гадзін за адзін год. Падумайце, што вы хацелі б палепшыць, і цяпер уявіце, як бы вы займаліся гэтай дзейнасцю больш за 700 гадзін.

5) Палепшаная якасць сну

Прымаючы дысцыпліну раскладу сну, ваша цела дае вам шмат энергіі днём і дапамагае вам натуральна адключацца ноччу. Пра цыклы сну я пісаў больш падрабязна тут.

Гэтыя перавагі будуць адчувацца, калі будзе выканана дысцыпліна абуджэння. Гэта, у сваю чаргу, прыводзіць да лепшага кантролю над вашым днём і ў канчатковым выніку да поўнага кантролю над вашым жыццём.