5 Дарагія памылкі, якія вы можаце пазбегнуць, каб паскорыць вашу кар'еру

Я шмат гадоў працаваў з сотнямі пачаткоўцаў выступоўцаў, і мне было прыемна назіраць, як незлічоныя мае студэнты стваралі вялікую кар'еру размовы. У той час я заўважыў, што ёсць нейкія пачаткоўцы дакладчыкі, якія, здаецца, зараджаюцца з варот і хутка будуюць сваю кар'еру, у той час як ёсць і іншыя, якія, здаецца, адстаюць.

Вы можаце спакусіць сказаць, што гэта з-за таленту, але я тут, каб сказаць вам, што гэта не так. Кожны можа стаць дынамікам сусветнага ўзроўню, калі захоча. Я, аднак, заўважыў пэўныя адрозненні ў тым, як яны падыходзяць да сваёй кар'еры.

Я выявіў 5 крытычных памылак, якія, здаецца, стрымліваюць пачаткоўцаў спікераў і перашкаджаюць будаваць сваю кар'еру мары. Гэтыя памылкі ў канчатковым выніку каштуюць дакладчыкам энергію, час і шмат грошай.

Памылка № 1 - Не выбар тэмы.

У пачатку сваёй кар'еры многія дакладчыкі не вырашаюцца на адну канкрэтную тэму. Часта яны будуць пытацца ў арганізатараў мерапрыемства, якая тэма будзе найбольш адпавядаць падзеі, і паспрабуюць узгадаць пра гэта прамову. Праблема заключаецца ў тым, што большасць арганізатараў мерапрыемстваў не шукае дакладчыкаў, якія працуюць пад кантролем. Яны хочуць таго, хто захоплены сваёй канкрэтнай тэмай. Яны хочуць, каб хтосьці быў вядомы экспертам у сваёй вобласці.

Цяжка праявіць сябе на рынку як чалавека, які гаворыць пра ўсё, але маркетынгаваць сябе становіцца лёгка, калі вы можаце выразна сфармуляваць свой вопыт і вызначыць каштоўнасць, якую вы ўяўляеце аўдыторыі.

Вы можаце быць занепакоеныя тым, што вам будуць надакучваць пастаянна размаўляць на адной тэме, але не хвалюйцеся! У далейшым у вашай кар'еры, пасля таго, як вы стварылі рэпутацыю выдатнага прамоўцы, вы атрымаеце магчымасць разгалінавацца на розныя тэмы, але спачатку атрымаеце канкрэтную інфармацыю.

Я рэкамендую вам абраць тэму, якую вы вельмі захапляеце, і пра што-небудзь вы часта разважаеце. Паспрабуйце запісаць 5 тэм, пра якія вы б гаварылі, нават калі б вам не плацілі. Зараз паглядзіце, калі адна з гэтых 5 тэм звяртаецца да вас больш, чым астатнія, і вы можаце ўдакладніць свае тэмы адтуль.

Памылка № 2 - Не навучанне.

Як і элітны спартсмен, дынамік сусветнага ўзроўню мае патрэбу ў выдатнай падрыхтоўцы і трэнерскай працы. Існуе велізарнае мноства маўленчых майстар-класаў, якія чалавек можа выбіраць там, але не ўсе навучанні дакладчыкам створаны роўнымі.

Вы хочаце пашукаць навучанне, прапанаванае чалавекам, які мае шырокі спектр маўленчага вопыту і які вы лічыце выдатным выступоўцам. Я не хачу гучаць негатыўна, але я бачыў шмат навучання выступоўцаў, якія вучылі людзі з вельмі абмежаваным вопытам, якія былі вельмі пасрэднымі выступоўцамі. Калі вы хочаце быць лепшымі, вы павінны трэніравацца з лепшымі.

Выдатныя трэнеры выступоўцаў прапануюць нізкую цану, паўдня або поўны дзень семінараў, якія дадуць вам выдатную аснову, каб пачаць будаваць сваю маўленчую кар'еру. Скарыстайцеся падобнымі відамі мерапрыемстваў, каб пазнаёміцца ​​з трэнерамі, перш чым інвеставаць у іх інтэнсіўныя шматдзённыя майстар-класы.

Вы хочаце навучанне, якое фактычна імітуе прафесійную размову ў рэальным свеце. Вы нават можаце падумаць пра навучанне, якое вам трэба будзе падарожнічаць. Як прафесійны выступоўца вы будзеце падарожнічаць і спыняцца ў гасцініцах большую частку часу, калі збіраецеся гаварыць, так што вы цалкам можаце прызвычаіцца да гэтага, калі вучыцеся!

Атрымайце рэальную асабістую падрыхтоўку з жывым трэнерам і жывой аўдыторыяй. Паглядзіце, Інтэрнэт выдатна, і вы можаце атрымаць тону кошту з онлайн-курса, але што тычыцца навучання выступоўцаў, якія праходзяць у Інтэрнэт-курсе, гэта проста не скажа. Абсалютна вы можаце даведацца некаторыя асновы пабудовы маўленчай кар'еры такім чынам, але калі справа даходзіць да належнага паглыбленага прафесійнага навучання выступоўцаў, вы абавязкова павінны практыкавацца на рэальнай сцэне перад рэальнай аўдыторыяй у жывым эфіры.

Вы павінны глядзець на навучанне свайго дакладчыка як на інвестыцыю ў сябе. Калі вы з'яўляецеся прафесійным спікерам, вы з'яўляецеся прадуктам, чым больш вы будзеце ўдасканальвацца, тым больш будуць вашы паслугі. Вышэйшая падрыхтоўка выступоўцаў запатрабуе ад вас поўнай адказнасці, але пры такой глыбокай прыхільнасці вы зможаце атрымаць выдатную кар'еру.

Памылка № 3 - Не распавядаючы гісторыі.

Усе былі на гэтай падзеі. Ведаеце, той, дзе вы сядзіце, слухаючы прамоўцу, які дэкламуе факт пасля факту, прымушае вас пераносіць і прымушае час поўзаць. Многія выступоўцы робяць памылку, выступаючы з лекцыяй сваёй аўдыторыі і проста даючы ім як мага больш інфармацыі, але сапраўды выдатныя выступоўцы адпраўляюць слухачоў у падарожжа ў сваёй фантазіі. Здаецца, час паскараецца і запавольваецца адначасова. Яны робяць гэта, распавядаючы гісторыі.

Гісторыі - гэта натуральная мова чалавечага розуму. Яны валодаюць сілай займацца пачуццямі, выклікаць эмоцыі і ствараць ўражанні для аўдыторыі ўсё праз сілу фантазіі. Гісторыі могуць задзейнічаць аўдыторыю такім чынам, каб лекцыя ніколі не магла.

Авалоданне мастацтвам распавядаць дзіўныя гісторыі пры выкарыстанні іх для замацавання пунктаў, якія вы спрабуеце зрабіць, ператворыць вас у дынаміка, які займальны, адукацыйны і, што самае галоўнае, запамінальны. Гісторыі прымусяць людзей адчуваць сябе, а эмоцыі - гэта клей, які прымушае інфармацыю прытрымлівацца.

Вы можаце адчуць, што ў вас няма гісторыі, каб распавесці - гэта я чую ўвесь час. Уся справа ў тым, што ўсё, што калі-небудзь адчувала цябе, было гісторыяй. Вы даведаліся нешта з гэтага, і вы можаце выкарыстоўваць яго, каб выкласці той самы ўрок сваёй аўдыторыі.

Памылка № 4 - Не прымаючы практыку дастаткова сур'ёзна.

Шакавальна, колькі людзей вырашае, што яны хочуць стаць выступоўцамі, і наўрад ці калі-небудзь практыкуюць выступіць! Калі казаць - гэта выяўленчае мастацтва, і гэтак жа, як маляваць альбо вывучаць інструмент, ён прадугледжвае навыкі, якія могуць развівацца толькі пры звычайнай практыцы.

Каб выступіць на ўзроўні сусветнага ўзроўню, трэба практыкавацца як элітны выканаўца. Тры-чатыры перамовы ў год проста не збіраюцца, а проста весці вядзенне часопісаў недастаткова, трэба шукаць магчымасці для заняткаў.

Шукайце мясцовыя гутарковыя клубы і арганізацыі, у якіх можна рэгулярна трэніравацца. Проста з'яўляйцеся і расказвайце гісторыю са свайго часопіса так часта, як часта, расказвайце гісторыі на свецкіх мерапрыемствах і вечарынках, практыкуйце расказваць жарты ... Практыкуйце ўвесь час.

Калі вы свядома шукаеце магчымасці для заняткаў сваімі казкамі, вы знойдзеце іх усюды. Паспрабуйце звязацца з іншымі выступоўцамі высокага ўзроўню, якія прысвечаны паляпшэнню сваіх навыкаў і практыкі з імі. Крытычная зваротная сувязь мае вырашальнае значэнне для развіцця вашых навыкаў выступоўцаў. Рэгулярная, свядомая практыка дапаможа вам вылучыцца сярод размаўлялага свету і дапаможа вам забраніравацца.

Ёсць яшчэ адна прычына, калі вы хочаце рэгулярна займацца практыкай. Ніколі не ведаеш, хто будзе ў аўдыторыі. Калі патрэбны чалавек пачуе, як вы размаўляеце, яны могуць адкрыць для вас усе магчымасці. Чым больш вы будзеце размаўляць і лепш атрымліваеце, тым больш магчымасцей вы будзеце гаварыць. У рэшце рэшт, вашы першыя плацяць канцэрты выйдуць з тых аўдыторый, якія вы практыкавалі перад.

Памылка № 5 - Спроба пайсці на гэта самастойна.

Жыццё прафесійнага дакладчыка з'яўляецца складаным і можа быць адзінокім. Важна быць актыўным членам супольнасці прафесійных выступоўцаў, якія могуць падтрымаць вас і дапамагчы вам расці ў кар'еры выступоўцаў. Інтэрнэт-суполкі, натхняльнікі выступоўцаў і гутарковыя клубы высокага ўзроўню - выдатныя спосабы заставацца на сувязі з групамі іншых выступоўцаў.

Акрамя магчымасцей для навучання і росту, выступоўцы могуць дапамагчы адзін аднаму знайсці працу. Дакладчыкі ведаюць, хто плануе мерапрыемствы, а планіроўшчыкам мерапрыемстваў патрэбныя дакладчыкі. Для таго, каб стварыць магчымасці для сетак, варта ўкладваць свой час і грошы, каб удзельнічаць з вялікай супольнасцю выступоўцаў.

Жыццё прафесійнага дакладчыка можа быць складанай задачай, але не дазваляйце вам гэта адпудзіць. Прыміце меры, каб пазбегнуць гэтых распаўсюджаных памылак, і я сапраўды веру, што вы можаце аддзяліць сябе ад іншых выступоўцаў і наладзіць сябе на доўгую і карысную гаворкую кар'еру. Калі вы зацікаўлены ў тым, каб даведацца больш пра будаўніцтва вашай маўленчай кар'еры, наведайце www.speakernation.com, каб атрымаць дадатковыя парады і рэкамендацыі па пабудове кар'еры ў выступленні.