4 парады пра тое, як быць амбіцыйным

Мы не ўсе з гэтым народжаны. Парады, як патрэніравацца навыкам славалюбства.

Фота Razvan Chisu на Unsplash

Што значыць быць амбіцыйным? Што вы думаеце пра людзей, якія стварылі велізарны поспех, паклаўшы нос на шліфавальны камень і захоўваючы настойлівасць? Многія лічаць, што амбіцыі - гэта тое, з чым мы нараджаемся ці не; гэта проста не так.

Амбіцыя - гэта навык, як і любы іншы. Мы становімся лепшымі ў гэтым навыку праз практыку. Мне здаецца ненатуральным бачыць гэта як навык, а не набор характарыстык, але я магу сцвярджаць, што амбіцыі дзейнічаюць як упэўненасць у сабе. Мы становімся лепш праз свядомую практыку. Такім чынам, як мы авалодваем гэтым навыкам?

1. Акружыце сябе іншымі амбіцыйнымі людзьмі

Дух. Гэта адзін відавочны. Любы высока паспяховы чалавек скажа вам пра гэта. Вядомы радок "Ты ў сярэднім з 5 чалавек, з якімі праводзіш больш за ўсё часу", нам не размаўляюць пастаянна без прычыны. Калі мы вырашаем акружыць сябе ўважлівымі, працавітымі, разумнымі людзьмі, мы прымаем рашэнне, што менавіта там мы і належым. Мы бачым поспехі тых, хто вакол нас, і думаем: «Я так іх натхніў! Я магу шмат чаму навучыцца ў іх! Я гатовы пачаць свой шлях ".

Супрацьлеглае мысленне, калі мы праводзім час з тымі, хто не падштурхоўвае нас быць лепшымі, часта такое натхненне ператвараецца ў рэўнасць і параўнанне ўласных поспехаў. Там заўсёды ёсць хто-небудзь, ад якога можна даведацца. Выбірайце адпаведна.

2. Будзьце амбіцыйныя з большасцю мікраў задач

У цяперашні час я чытаю Мары Форлео (мой фаварыт), і ўсё гэта рэзаніруе са мной:

Будзьце захопленыя ўсім, што вы робіце; зрабіць ложак, мыць посуд, працаваць, гэта заразна. Гэта прывядзе да ўсяго, што вы робіце ў сваім жыцці.

Ясь, каралева! Але калі сур'ёзна, я думаў пра гэта кожны дзень, у абавязковым парадку. Гэта цалкам перамяніла маю думку з прыземленымі справамі, якія мы робім кожны дзень. Калі вы збіраецеся зрабіць ложак, зрабіце яго падобным да дысплея ў абсталяванні для аднаўлення. Калі вы збіраецеся чысціць посуд, воск ад воску, як г-н Міягі. Адпраўляючыся на прабежку, знайдзіце адбельвальнік і зрабіце карагод перамогі Скалістых.

Амбіцыя быць лепшымі ў паўсядзённых задачах дасць вам жаданне і ўпэўненасць у тым самым імкненні да самых вялікіх рэчаў у жыцці: інтэрв'ю, прасоўвання па службе, змены працы, стварэння сям'і, пераезду ў новы горад. Паколькі вы практыкуеце амбіцыі з галоўным, гэта прыйдзе больш натуральна для змены жыцця.

3. Прачытайце цікавы матэрыял, які натхняе вас быць амбіцыйным

Гэта яшчэ адзін момант, які цяжкія нападнікі пастаянна заяўляюць. Навучанне - гэта ўсё. Пастаўце сябе ў стане натхніцца. Бяжы з ім. Ведайце, што калі яны могуць зрабіць гэта, вы таксама можаце. Гэта звязана з перспектывай парады 1 вышэй; дазвольце сабе натхняцца поспехамі іншых, а не параўноўвайце свае з іх. Гэта натхненне ператвараецца ў славалюбства. Амбіцыі быць падобнымі на іх. Паспяховыя, як яны (незалежна ад вашага ўласнага поспеху).

4. Задавайце вялікія мэты кожны год і ведайце, што спатрэбіцца

Нядаўна я прачытаў артыкул Ната Эліясана (артыкул тут) пра пастаноўку мэт. Гэта тое, што заўсёды намякала на мяне. Ёсць так шмат парад, прыёмаў і рэсурсаў, як усталяваць мэты. Гэты артыкул быў неверагодна карысным у разбивцы гадавых мэтаў на штотыднёвыя спісы спраў. Я крыху падправіў яго версію, але яна была надзвычай эфектыўнай.

Цяпер, калі ў вас ёсць рэсурс, каб пакласці гэтыя мэты на паперу, вам трэба стварыць гэтыя мэты. Яшчэ адзін з маіх улюбёных, Раміт Сэці, уражвае дома, што большасць з нас ставіць мэты, якія занадта малыя. Мы недаацэньваем сябе і магчымасці. Я абсалютна вінаваты ў гэтым. Робячы гэта, мы даем сабе дазвол на ўзбярэжжа. Каб адпачыць на лаўрах. Будзьце амбіцыйныя да сваіх мэтаў і складзіце план іх рэалізацыі.

Вынас

Амбіцыя - гэта практыка, а не прыроджаная характарыстыка. Усе мы можам удасканаліць гэты навык, атакуючы сябе з іншымі амбіцыйнымі людзьмі, разбіраючыся ў самых прыземленых задачах, ставячы сябе ў натхненне і ўстанаўліваючы вялікія мэты з планам дзеянняў.

Вы будзеце здзіўлены тым, што можаце дасягнуць.