4 Памылкі рыэлтараў у сацыяльных медыя Зрабіце і як іх пазбегнуць

Ігнараванне грошай у сацыяльных медыя - самая вялікая памылка з усіх.

Па дадзеных Нацыянальнай асацыяцыі рыэлтараў, 44 працэнты пакупнікоў жылля пачынаюць пошук дома ў Інтэрнэце, перш чым размаўляць з агентам. Дзевяноста дзевяць працэнтаў тысячагоддзяў шукаюць у Інтэрнэце, каб знайсці свой магчымы дом - вы ведаеце, проста пакаленне гегемотаў, якое складае самую вялікую частку першых пакупнікоў жылля.

Можа быць, у гэты момант вы ківаеце і кажаце сабе: "У мяне ёсць старонка ў Facebook, і я некалькі разоў на тыдзень пляскаю некалькі маіх самых гламурных спісаў. Што яшчэ можна ад мяне ?!"

І хоць рабіць што-небудзь лепш, чым нічога, праўда, у сацыяльных медыя вы можаце зрабіць больш, каб хутчэй перамяшчацца па дамах і атрымліваць новых кліентаў. Сацыяльныя медыя - гэта не проста скрынка, якую можна праверыць - пры правільным выкарыстанні магчымасці вы зможаце стварыць брэнд, атрымаць давер да патэнцыйных пакупнікоў жылля і вырасціць варонку продажаў, якая кожны месяц стварае паток якасці.

Давайце пагаворым пра некаторыя памылкі, якія вы маглі дапусціць да гэтага моманту, і некаторыя змены, якія вы можаце ўжыць, каб сацыяльныя медыя працавалі для вас.

1. Не рэгулярна паказвайце сваё твар і / або выдзяляючы сваю каманду на сваіх платформах.

У 1981 годзе галоўны спосаб знайсці агента быў праз сяброў, сваякоў ці суседзяў. Чаму? Таму што гэта быў хуткі спосаб знайсці чалавека, якому можна давяраць. У эпоху лічбаў кліенты імкнуцца ўсталяваць гэты давер праз свае інтэрнэт-платформы.

Адзін з вялікіх памылак, якія я бачу, калі гаворка ідзе пра нерухомасць у сацыяльных медыях, не атрымліваецца паказаць людзям (вы і / ці вашай камандзе), з якімі будуць сустракацца людзі.

Людзі купляюць у людзей, якіх ведаюць і любяць. Ім трэба бачыць твар, чуць твой голас. Людзі хочуць даведацца, у каго яны купляюць (альбо хто дапамагае ім купляць.) Калі патэнцыйныя кліенты Google вашага імя і ўбачаць пару размытых фотаздымкаў, падобных на тое, што яны маглі быць зробленыя ў Sears у 1991 годзе, тады прыйшоў час выкладзіце лепшае твар наперад.

Атрымайце сучасныя, прафесійныя фатаграфіі, як вы паводзіце сябе ў натуральных умовах і займаецеся любімай справай, і падзяліцеся імі на рахунках. Я рэкамендую сваім кліентам сустракацца з фатографам хоць бы раз у квартал, каб зрабіць фотаздымкі.

Калі вы ўжо робіце гэта, прыйшоў час перайсці на Facebook Live або Instagram гісторыі і ўзяць гледача праз нядаўні спіс альбо звычайны дзень. Вы можаце рабіць штотыднёвыя ці штомесячныя відэасерыялы, разважаючы пра рынак за сваёй ранішняй кубкай кавы. Кліенты, якія знаходзяцца на рынку, але прывязаныя да часу, сапраўды ацэняць гэта! У вас ёсць асоба - зрабіце гэта ззяннем і глядзіце, як грошы прыходзяць.

2. Немагчыма стварыць арыгінальны змест BLOG, які прываблівае трафік на ваш сайт.

Па дадзеных Нацыянальнай асацыяцыі рыэлтараў, толькі 9% рыэлтараў маюць блог. Гэта сапраўдная ганьба, але гэта таксама МАСЫВНАЯ магчымасць вылучыцца.

Вядома, прасцей пераставіць некалькі саветаў па добраўпарадкаванні дома ад HomeAdvisor кожныя пару тыдняў, але стварэнне арыгінальнага змесціва прывядзе патэнцыйных кліентаў на ваш сайт, дзе яны ўбачаць вашы выдатныя спісы і, магчыма, звяжуцца з вамі, каб даведацца больш. Што яшчэ больш важна, вы зарэкамендавалі сябе як эксперт і далі значэнне. Вы ствараеце невялікія паніровачныя сухары, каб людзі памяталі вас, каб, калі надышоў час купляць ці прадаць свой дом, яны ўспомняць вас як свой рэсурс.

Мы хочам, каб вы з'явіліся ў выніках пошуку, калі людзі шукаюць агентаў нерухомасці ў сваім горадзе.

Адчуваеце, як апанавала думка пісаць паведамленні ў блогу? Не напружвайцеся! Я магу зняць гэта з вашай талеркі, пішучы паведамленні ў блогу, людзі захочуць прачытаць, што адчуваеце, як вы гэта напісалі!

3. Пазбяганне рэкламы.

Сацыяльныя медыя цяпер "плаціце за гульню", гэта значыць, каб убачыць рэальныя вынікі, верагодна, вам прыйдзецца заплаціць грошы за рэкламу - і гэта добра.

Мы ўсе ведаем, што троп Рыэлтара, твар якога замазаны на кожнай лаўцы ў горадзе. Гэта не толькі пераезд крыху нахабны, але і надзвычай неэфектыўны, бо рыэлтар не ведае яе вяртання інвестыцый! Яна не можа даведацца, колькі вачэй убачыла яе аб'яву (альбо, хутчэй за ўсё, сядзела на ёй).

Рэклама ў сацыяльных медыя дазваляе вам арыентавацца на пэўную аўдыторыю і даць вам імгненную зваротную сувязь і аналітыку па эфектыўнасці рэкламы.

Вы таксама можаце палепшыць пошукі, арыентуючыся на паштовыя індэксы, інтарэсы і групы, такія як пакупнікі дамоў, якія ўпершыню сталі! Вы будзеце ведаць, колькі людзей бачылі вашы аб'явы і колькі націскалі на ваш сайт. Больш прасунутыя інструменты дазваляюць збіраць кантактную інфармацыю, каб даведацца ці аўтаматычна паведамляць людзям праз мессенджер Facebook пра спісы, адкрытыя дамы і г.д.

4. Не наём прафесіянала ў сацыяльных медыя.

Як агент па нерухомасці, вы носіце мільён розных галаўных убораў у сваім бізнесе, і вы, верагодна, не будзеце адказваць на каментары зацікаўленых пакупнікоў і прадаўцоў!

Калі ўсё гэта гучыць як занадта вялікія інвестыцыі, падумайце пра тое, каб наняць фрылансера ў сацыяльных медыя. Гэтыя прафесіяналы могуць дапамагчы выправіць усе пералічаныя вышэй памылкі, перадаўшы вам справу па куплі-продажы дамоў. Многія фрылансеры сацыяльных медыя (прывітанне, я!) Прапануюць стварэнне кантэнту, напрыклад, напісанне дзённіка і рэдагаванне відэа ў верхняй частцы кіравання сацыяльнымі медыямі і рэкламы. Яны таксама могуць дапамагчы вам стварыць асабісты брэнд, які злучаецца з патэнцыйнымі кліентамі. Так ці інакш, нерухомасць - гэта сацыяльны бізнес - і ігнараванне грошай, якія трэба зарабіць у сацыяльных медыя, з'яўляецца самай вялікай памылкай усіх.

Гатовы зрабіць званок?

Вам патрэбна дапамога ў вашых сацыяльных медыя і хочаце перадаць яе таму, хто разумее вашы рынкавыя і дзелавыя мэты? У цябе ёсць! У мяне ёсць шматгадовы вопыт стварэння кантэнту і рэкламы на Facebook, а таксама пяцігадовы досвед працы з лічбавым маркетынгам у сферы нерухомасці.

Наладзьце чат без ціску па тэлефоне тут.