4 паказальнікі, як весці барацьбу ў любых адносінах

Сардэчна запрашаем у першы бой вашых адносін.

https://unsplash.com/@tinamosquito

Два тыдні таму мы з Джэксанам пачалі свой першы бой. Гэта была напружаная барацьба, якая вывела нас абодвух на край.

Мы вельмі гарачыя людзі, мы змагаемся і любім больш моцна. Такім чынам, гэта значыць, што мы змаглі хутка дараваць адзін аднаму пасля таго, як бой скончыўся.

Наша барацьба пачалася як аргумент (я думаю, усе канфлікты?), А потым перарасла ў масавую барацьбу за самыя глупыя рэчы.

Гэта было вялікае непаразуменне, але мы дазволілі гэта выбухнуць, бо мы абодва ўпартыя, як ебать, і мы павінны былі мець рацыю.

Аргумент, які пачаў наш першы бой.

Мы праводзілі наваселле / вячэру, каб нашы сябры маглі бачыць мой дом і новы дом Джэксана.

Прайшло некалькі тыдняў пасля таго, як мы пасяліліся, так што было яшчэ даволі шмат скрынак, каб іх выкінуць. Я папрасіў Джэксана пазбавіцца ад скрынак, бо я быў заняты на кухні, рыхтаваў усю ежу.

Гадзіны тры, і тыя праклятыя скрыні ўсё яшчэ былі ў хаце. Я клапачуся пра іх, і, пакуль я на гэтым, я аддаю Джэксану часцінку сваёй думкі.

У рэшце рэшт, я раззлаваны. "Я спрабую прыгатаваць вячэру, перш чым усе з'явяцца. Я толькі цябе папрасіў зрабіць. Замест гэтага мне давялося гэта рабіць, бо вы ніколі гэтага не рабілі. "

Затым ён параўнаў мяне з маці, і я перавярнуўся. Мы з мамай не ладзім, і я ненавіджу, калі ён параўноўвае мяне з ёй, якую ён ведае.

Гэта калі наша барацьба разгарэлася. Мы пачынаем крычаць адзін на аднаго, узнімаючы ўсё, што нас раздражняе.

Чаму? Таму што мы дробныя, вось чаму. Наш аргумент здарыўся, бо ён не зрабіў таго, што я яго прасіў, і думаў, што ён параўноўвае мяне са сваёй мамай.

Ён звар'яцеў, бо не можа выхаваць маму, не думаючы, што ён параўноўвае мяне з ёй.

Гэтак жа, як занадта нецярплівы, калі ён не робіць тое, пра што прашу ў тую секунду, ён адчувае, што я звар'яцеў, бо не зрабіў гэта правільна ў той момант.

Чатыры паказальнікі, як весці барацьбу ў любых адносінах.

• Навучыцеся браць адказнасць за свае дзеянні.
  • Выбірайце бітвы.
  • Дайце сабе вучыцца на мінулых памылках і папярэдніх паядынках.
  • Не адкрывайце старыя раны ў новых баях.

Навучыцеся браць адказнасць за свае дзеянні.

Каб атрымаць магчымасць змагацца і дараваць адно аднаму, мы павінны навучыцца несці адказнасць за свае дзеянні і ведаць, калі трэба выбачыцца.

Мы не можам чакаць, што іншы спачатку папрасіць прабачэння, і часам нам спатрэбіцца той, каб перакаціць мяч.

Так што я і зрабіў, я праглынуў гонар, і я папрасіў прабачэння ў Джэксана за перагортванне, потым ён папрасіў прабачэння ў мяне за тое, што зрабіў тое ж самае.

Ці не адчуваю я, як мне не трэба было б прабачыцца першым, не істотна. Важна - навучыцца быць дарослым і рабіць правільныя рэчы.

Выбачэнне спачатку не ўскладае на вас усю віну; гэта актывізаваць сітуацыю і стаць дарослай.

Выбірайце бітвы.

Будуць часы, калі трэба зачыняць рот і адпускаць рэчы.

Вы не можаце даць свайму партнёру ці іншым людзям часцінку розуму кожны раз, калі яны прымушаюць вас звар'яцець.

Ну, вы маглі б, але гэта толькі выкліча больш праблем і галаўны боль.

Вось чаму нам трэба навучыцца, калі мы павінны выказваць свае пачуцці ці калі мы павінны маўчаць і адпускаць гэта.

Я павінен быў проста выкінуць скрынкі, захоўваючы рот. Калі я азіраюся на сітуацыю, я разумею, што адкусваць галаву Джэксана не варта.

Дайце сабе вучыцца на мінулых памылках і папярэдніх паядынках.

Усё адбываецца не проста так, а ўрок заўсёды трэба вывучыць.

У ходзе барацьбы з Джэксанам я даведаўся, што мне трэба выбіраць і адпускаць справы.

Перш чым я адкрыю рот, каб зваліцца, бо я звар'яцеў, мне трэба спытаць сябе: "Ці варта засмучацца да таго, як мне трэба накінуцца?"

У большасці выпадкаў гэты адказ будзе не, таму мы ўсе павінны задаць сабе гэтае пытанне, спадзеючыся пазбавіць сябе галаўнога бою.

Не адкрывайце старыя раны ў новых баях.

Калі вы ўжо ў цэнтры барацьбы са сваім партнёрам, прытрымлівайцеся гэтай тэмы.

Я не спрабую заахвочваць вас змагацца альбо працягваць яго, я толькі кажу пра прычыну бою, у якім вы вядзецеся.

Калі ласка, не выходзьце са старых канфліктаў і паспрабуйце дадаць іх у ваш аргумент.

Былая сястра маёй знаёмай увесь час змагалася з ёй і яе сям'ёй і вяла былыя баі, якія былі ў мінулым, і спрабавала ўключыць іх у бой, які яна вядзе.

І я кажу пра старыя баі, як пра баі, якія адбыліся тры-пяць гадоў таму.

Няма сэнсу ўзгадваць тое, што адбывалася ў мінулым, за выключэннем таго, каб захацець адчуваць сябе апраўданым ва ўсім свеце.

Вы не жадаеце, каб бой, у якім вы праводзіліся, зацягнуўся, і пакіньце мінулае ў мінулым і працуйце над вырашэннем сутычкі, у якой вы зараз вядзецеся, каб перайсці да макіяжу.

Выснова:

Аргументы і паядынкі - гэта частка ўсіх адносін, але мы не павінны дапускаць, каб гэта паглынала ўсе нашы адносіны з партнёрам.

Мы ўсе павінны даведацца, як пераадолець любую праблему ці барацьбу, якую мы можам мець тут і там.

Я не веру, што мы павінны пакінуць нявырашаную барацьбу з партнёрам, і мы не павінны класціся спаць сярдзітыя.

Правядзенне любых канфрантацый дапаможа нашым адносінам развівацца і дапаможа нам расці як пара.

Мы павінны дазволіць іншаму чалавеку гаварыць і выказваць свае пачуцці, не нападаючы на ​​ўсё, што яны кажуць.

Мы павінны прыслухоўвацца да таго, што яны кажуць пра нас, каб расці як асоба і стаць больш дарослымі, як дарослы чалавек.

Сачыце за гісторыяй майго і дзікага макіяжу Джэксана.