№ 4 - Як сфармуляваць выгаду таго, што вы робіце ў сетцы супрацоўніка

Гэта канчатковая публікацыя блога ў #Staffnetworkseries, якая накіравана на тое, каб дапамагчы ўсім, хто працуе і зацікаўлены ў запуску персанальнай сеткі, а таксама працоўных месцах, якія разглядаюць магчымасць іх запуску.

Вядзенне альбо ўцягванне ў кадравую сетку часам можа быць няўдзячнай задачай. Вы робіце так шмат, таму што ў вас ёсць захапленне гэтым, але як вы дапамагаеце іншым зразумець, што вы робіце, і паглядзець, як гэта адпавядае вашай паўсядзённай працы? Даведайцеся больш ніжэй.

Аджай

Як сустаршыня, вы павінны лідзіраваць з фронту - весці стратэгію, разумець сваю каманду як людзей і ведаць, што яны хочуць атрымаць ад сваёй ролі, добра наладжваць сетку вакол вашай галіны і забяспечваць вам моцны голас для сеткі. Я бачу, што роля вельмі падобная на менеджэра, які вядзе каманду, і таму шмат тых жа практык праводзяцца.

Мая матывацыя вынікае з таго, што я бачу, што мой бацька з'яўляецца адзінай нацыянальнай меншасцю ў галіне страхавання, і я разумею, колькі дапамогі я меў у сваёй кар'еры.

Мяне вучылі канцэпцыі мэтаў і планавання вельмі рана, і мая місія заключаецца ў тым, як мне дапамагчы як мага больш людзей BAME сваімі кар'ерамі, я бачу сеткі як выдатны спосаб зрабіць гэта. Сеткі забяспечваюць бяспечнае асяроддзе і, як правіла, шчаслівейшую працоўную сілу, і гэта можа прафільтраваць канчатковых кліентаў, так што для мяне яны з'яўляюцца ключавой часткай культурнай кампаніі.

Натан

Я буду суаўтарам сеткі Auto Trader BAME, і я падсправаздачны членам сеткі, але і астатняй частцы Гільдыі разнастайнасці і ўключэння. Для мяне гэта азначае выкананне абавязацельстваў, якія мы ўзялі на сябе. Паколькі гэта адказнасць, якая стаіць побач з маім арганізаваным заданнем працоўнага дня, а таксама вызначана, з'яўляецца ключавым для эфектыўнасці.

Маё жаданне ў гэтым становішчы выклікана ў асноўным двума маімі любімымі прынцыпамі: "Будзьце зменай, якую вы хочаце бачыць" і "Калі вы не ўдзельнічаеце ў рашэнні, вы з'яўляецеся часткай праблемы".

Сеткі - гэта змена, якую вы хочаце бачыць. Апошнія паведамленні сеткі Auto Trade BAME.

Важнасць і перавагі наяўнасці ў арганізацыі разнастайнай і рэпрэзентатыўнай рабочай сілы агульнавядомыя, аднак вам не прыйдзецца шукаць далёка, каб убачыць, што не так шмат кампаній, якія гэта прыбілі.

Я думаю, што адзін з шматлікіх спосабаў, якім наша сетка дадае каштоўнасць для Auto Trader, заключаецца ў тым, што ён дапамагае суаднесці ідэі, думкі і настроі, якія дапамагаюць нашаму бізнесу ў яго D & I шляху; такім чынам, як карысным, так і дзейсным.

Сетка стварыла сродак для паляпшэння зносін паміж членамі і больш шырокім бізнесам, што, у сваю чаргу, павінна толькі павялічыць актыўнасць супрацоўнікаў.
Выконвайце сеанс настаўніцтва Exec на аўтатрэйдэры - павелічэнне ўдзелу работнікаў

Мэры

Мая запал да ўдзелу ў мультыкультурнай бізнес-сеткі маёй фірмы звязана з разуменнем таго, што культура гуляе вялікую ролю ў досведзе людзей у карпаратыўным свеце.

Напрыклад, смела і гучна гаварыць пра свае дасягненні - гэта паводзіны, з якім многія людзі BAME маюць негатыўныя культурныя асацыяцыі.

Я сапраўды веру, што культурная разведка (разуменне і дапытлівасць у адносінах да культур і выкарыстанне гэтага для карысці вашых зносін з людзьмі на працы) стане адметнай і жыццёва важнай характарыстыкай рабочай сілы будучыні.

Важна ўлічваць, як і любы іншы пазакласны занятак, што вы хочаце атрымаць ад вядучай сеткі.

Вядучы кадравую сетку, я распрацаваў і пашырыў свае навыкі ў кіраванні камандай, арганізацыяй мерапрыемстваў, публічных выступах і пашырыў сваю сетку. Калектыўная сетка - выдатнае месца для творчай рэалізацыі і рэалізацыі ідэй падзей і стратэгій на карысць вашай фірмы.
Удзельнічаць у супрацоўніцкай сетцы - выдатная магчымасць палепшыць навыкі і пазнаёміцца ​​з людзьмі па-за межамі вашай каманды.

Геранім

Будучы крэслам супрацоўніка сеткі выдатна, я атрымліваю адказнасць і свабоду быць творчым і ўражлівым. Я таксама ганаруся тым, што раблю дабро для грамадства і станоўча ўплываю на ўражанні для тых, хто пойдзе за мной.

Як і ў Натана, мая матывацыя першапачаткова зыходзіла з усведамлення таго, што калі я не зраблю першы крок, гэтага больш ніхто не зробіць.

Вельмі хутка гэтая матывацыя атрымала падтрымку водгукамі калегаў, якія казалі пра асабістае ўздзеянне існавання і падзеі сеткі, сустрэтай вялікай гатоўнасцю валанцёраў падтрымаць мэты сеткі.

Я сапраўды веру, што наша сетка падтрымлівае і пашырае бізнес, ствараючы пачуццё супольнасці, каб павысіць дасведчанасць і абмеркаваць праблемы BAME, напрыклад, прадстаўніцтва сярод вышэйшага кіраўніцтва, набор, прагрэсаванне і культуру.

Гэта канец #staffnetworkseries. Дзякуем вам за чытанне і ўдзел у гэтым змесце.

Калі ў вас ёсць якія-небудзь пытанні, не саромейцеся звяртацца да нас ніжэй:

Ajay Mistry (брокерства і iCan)

Натан Дайк (аўтатрэйдар, вядучы сеткі BAME)

Джэром Грант (Capgemini, сустаршыня сеткі CBAME)

Мэры Агбесанва (сетка PwC MBN і NYT)

Таксама ў серыі: