4 Агульныя памылкі, якія людзі робяць пры першай наладзе хатняга офіса і як іх пазбегнуць

Як фанатык на працоўным месцы. Я лічу сваё працоўнае месца святыняй тварэння, месцам, дзе я раблю зробленае. У мяне было шмат налад хатняга офіса, і я да нядаўняга часу зразумеў, што я раблю гэта няправільна і выпраўляючы іх.

Разумееце, гэтыя прыгожыя ідэі хатняга офіса Pinterest не пазбавяць яго, калі вы дома працуеце поўны працоўны дзень. Вам патрэбна прастора, якое дазваляе максімальна павялічыць вашу прадукцыйнасць, зрабіць працу цячэ і тая, якая не наносіць шкоду вашаму арганізму. Вось 4 памылкі, якія я рабіў у мінулым, і як іх пазбегнуць.

1. Атрыманне пластыкавага крэсла Eames

Тыя цудоўныя скандынаўскія крэслы не здымуць яго! Не мае значэння, калі вы скінеце зверху дэкаратыўны кідок. Калі вы нават купілі яго ў Amazon за 45 долараў альбо атрымалі арыгінальныя 400 долараў Herman Miller Eames Shell, гэтыя крэслы не былі распрацаваны для доўгіх гадзін мэтанакіраванай працы! Так, яны прыгожыя, але яны не прызначаны для выкарыстання ў офісе.

У мяне была такая, калі я ўпершыню меў свой хатні офіс. Гэта выглядае шыкоўна, ніякага пытання, але праз дзве гадзіны сядзення нельга было сядзець далей. Неверагодная рэч была ў тым, што я нават не падазраваў, што крамы былі з-за крэсла!

Інвестуйце ў зручнае крэсла з належнай падтрымкай. Падумайце пра крэсла як пра матрац, менавіта там вы будзеце праводзіць добрую частку свайго часу. Пераканайцеся, што гэта добры матч!

2. Размясціце свой офіс побач з Адцягваннем

Мабыць, гэта адна з самых распаўсюджаных памылак, калі людзі ўпершыню ўсталёўваюць свой хатні офіс. Вы ўсхваляваныя ідэяй працаваць дома, і вы хочаце быць як мага бліжэй, каб адчуваць сябе як дома. Тым не менш, гэта можа прывесці да мноства адцягненняў і прывесці да расчаравання для вас і вашай сям'і.

Пазбягайце месцаў, дзе вы звычайна глядзіце тэлевізар альбо адпачываеце, паколькі яны натуральна створаны для таго, каб ваш розум і цела адышлі ад працы. Замест гэтага, выбірайце зону ці кут, дзе таксама мірна, але адцягненні практычна няма.

3. Настройка металічнай карпаратыўнай прасторы

Высокапрадуктыўная працоўная прастора не павінна выглядаць так, як быццам вы перамясцілі кавалак офіса на вуліцы Уол-стрыт у кут вашага дома! Паспрабуйце размясціць дызайн хатняга офіса блізка да стылю, які вы хочаце мець у астатняй частцы дома. Падбярыце колеру да вашай цяперашняй мэблі. Так, падабраць патрэбную мэблю можа быць некалькі даражэй, але вы ў будучыні ацэніце добры дом.

Асабліва гэта актуальна, калі ваш хатні офіс не знаходзіцца ў асобнай працоўнай майстэрні. Пачніце з арыентацыі на дэталі, якія зоймуць найбольш візуальную прастору, напрыклад, стол і крэсла. Проста выбар правільных колераў, матэрыялаў і формаў для пісьмовага стала і крэсла будзе мець вялікае значэнне.

4. Нулявая ўвага да эрганомікі

Калі вы дапусцім, што вы адзін з шчасліўчыкаў, якія маюць дабрадзейнасць працаваць выдалена. Верагодна, гэта звязана з тым, што ваша праца больш прывязана да кампутара, чым да вашага месцазнаходжання. Гэта таксама азначае, што вы праводзіце большую частку часу перад сталом. Працуючы ў кампаніі, яны тэхнічна адказваюць за тое, каб ваша працоўная атмасфера не нанесла вам шкоды. Але, дома, ніхто не будзе правяраць эрганамічныя рэкамендацыі для вас!

Яшчэ горш, што вы дома дома, і, магчыма, вы ўсё размясцілі па крэсле, пісьмовым стале ці нават ложку, бо ніхто не глядзіць. Хоць на дадзены момант ён выдатна сябе адчувае, у канчатковым рахунку гэта можа быць вельмі шкодным. Знайдзіце час для добрай расцяжкі, чаргайце працу з седзячы да стоячы, інвестуйце ў добры крэсла і падніміце манітор да ўзроўню вачэй. Спіс працягваецца. Я рэкамендую вам праверыць федэральныя рэкамендацыі па эрганоміцы. Вы ўласны кіраўнік офіса!

Ёсць шмат іншых рэчаў, якія мы можам зрабіць няправільна пры першай наладзе офіснага памяшкання дома. Цяжка даведацца, што для нас лепш за ўсё спрабуе. Аднак правільнае планаванне дазволіць пазбегнуць відавочнага расчаравання і неабходнасці марнаваць дадатковыя грошы, каб выправіць памылкі, якіх можна было пазбегнуць. Я рабіў гэтыя памылкі ў мінулым, і я ўсё яшчэ пастаянна вывучаю тое, што лепш для мяне і маёй працы. Што на конт цябе? Якіх-небудзь памылак, якія вы хацелі, не дапусцілі, калі вы ўпершыню заснавалі свой хатні офіс?