4 памылкі пры пакупках на авіябілетах (якія выклікаюць пераплаты) і як іх пазбегнуць

Ніхто не любіць плаціць больш, чым трэба за што-небудзь. Але без правільнай стратэгіі вы пераплацілі за авіябілеты. Гэта можа азначаць сотні ці тысячы долараў дыму.

Але, вы можаце зрабіць лепш!

Я сабраў чатыры памылкі, якіх трэба пазбягаць пры браніраванні рэйсаў. Гэты спіс дапаможа вам прайсці агульныя памылкі, якія робяць нават складаныя падарожнікі. Увядзіце іх сёння ў дзеянне, і вы перастанеце плаціць больш, чым трэба. Вось ідзе ...

Памылка № 1: Купля занадта рана ці позна

Гэта можа здацца непрадузятай, але вы можаце купіць свае рэйсы занадта рана і прапусціць здзелкі. Большасць авіякампаній адкрывае продажу на рэйс 331 дзень наперад, прыблізна за 11 месяцаў. На працягу наступных 3–4 месяцаў тарыфы на праезд будуць заставацца даволі ўстойлівымі, бо авіякампанія вызначае попыт. Калі яго прадаюць, кошты будуць расці. Таму вы хочаце купляць, а не чакаць.

Але калі гэта не продаж, гэта тады, калі цэны падаюць, і вы падпісваеце здзелку. Гэта ўнутранае месца, як правіла, каля 55–60 дзён для ўнутраных напрамкаў. Для міжнародных напрамкаў ён мяняецца паміж 90-120 дзён.

Нягледзячы ні на што, абсалютна горшы час для замовы падарожжа - гэта апошняя хвіліна. Напярэдадні гэта самае дарагое, і вы будзеце плаціць прэмію ўвесь шлях да 13 дзён наперад.

Гэта агульны міф пра тое, што за вольныя месцы зніжаюцца цэны ў апошнюю хвіліну. Калі вы браніруеце менш за два тыдні, авіякампанія ведае, што вам патрэбен рэйс, таму яны падтрымліваюць высокія цэны.

Каб высветліць, што правільна рана, позна і юнацтва, скарыстайцеся службай маніторынгу. Добрыя варыянты ўключаюць бункер, авіябілет альбо байдарку. Яны скажуць вам, грунтуючыся на гістарычных дадзеных, ці варта купляць альбо чакаць. Як толькі вы даведаліся пра свае планы паездак, падключыце іх да адной з гэтых службаў, каб пачаць адсочваць і атрымліваць апавяшчэнні аб здзелках.

Памылка № 2: Пошук толькі на адным вэб-сайце перад браніраваннем

Незалежна ад таго, што вы купляеце, вы можаце зэканоміць, параўноўваючы кошты. Тое ж самае і для рэйсаў, таму што не кожны сайт браніравання роўны.

Інтэрнэт-турфірмы, такія як Expedia і Priceline, карысныя для авіякампаній. Але ўсе пошукавыя сістэмы не адлюстроўваюць аднолькавую інфармацыю. Ці цэны.

Каб пераканацца, што вы атрымаеце выгадную прапанову, праверце некалькі з гэтых сайтаў альбо скарыстайцеся агрэгатарам накшталт Skyscanner або Momondo. Гэтыя два мае любімыя інструменты, таму што яны цягнуць цэны з дзясяткаў сайтаў. Вы можаце параўнаць цану на сайце авіякампаніі з усімі інтэрнэт-турыстычнымі агенцтвамі.

Перш чым купляць квіток, па меншай меры, праверце два сайты для параўнання коштаў. Калі вы ўжо гатовы да заключэння здзелкі, скарыстайцеся агрэгатарам і праверце інструмент календара, як Google Flights.

За апошнія 10 гадоў я знайшоў лепшыя сайты, якія нязменна прапануюць выгадныя прапановы. Вось некалькі рэчаў, якія я хачу праверыць пры пакупцы білета:

• Skyscanner
  • Маманда
  • Google Авіярэйсы
  • Цэнавая лінія
  • Экспедыя
  • CheapoAir
  • Бункер
  • Ваяма
  • Каяк

Вы таксама можаце змяніць такія рэчы, як горад адпраўлення, звальнення, вяртанне горада і даты, каб знізіць кошт.

Памылка № 3: Палёт у панядзелак ці пятніцу

Самая распаўсюджаная памылка - гэта браніраванне білетаў, калі попыт знаходзіцца на піку.

Калі шмат падарожнікаў хоча прыляцець у пэўны дзень ці маршрут, кошты павінны вырасці. Гэта простая эканамічная цана.

Каб пазбегнуць гэтай памылкі, вы павінны забраніраваць свае падарожжы ў розныя часы, як і ўсе астатнія. Палёт у панядзелак і пятніцу звычайна даражэйшы, таму што попыт вышэйшы. Панядзелкі часта бываюць, калі дзелавыя падарожнікі пачынаюць свае паездкі. А пятніцы папулярныя для адпачываючых, якія хочуць выйсці да пачатку выхадных.

Дзень тыдня, які вы пакідаеце і вяртаецеся, ШЛЯХА важнейшы за дзень тыдня, які вы забраніравалі. Часам змяненне палёту за адзін дзень можа зэканоміць сотні долараў! Лепшыя дні для палётаў - сярэдняя тыдзень і субота.

У гэтыя "дні апускання" цэны звычайна апускаюцца, часам на пару сотняў долараў. Для ўнутраных авіярэйсаў ЗША лепшы дзень для адпачынку - серада. Найгоршыя дні - нядзелі, якія ў сярэднім каштуюць на $ 40 больш. Аўторкі лепш для вяртання, а пятніцы - горшыя. Калі вы падарожнічаеце па замежжы, серады - лепшы дзень для адпачынку і вяртання.

Пачынаючы падарожжа ў аўторак, сераду ці суботу, як правіла, абыйдзецца менш. Большасць інструментаў браніравання таксама пакажа вам каляндар тарыфаў з коштамі на тыдзень. Не забудзьцеся прагледзець іх, каб знайсці лепшы дзень для адпачынку ці вяртання.

Памылка № 4: Не выкарыстоўваецца бліжэйшыя аэрапорты

Пакупкі вакол распаўсюджваюцца як на сайт браніравання, так і на выбар аэрапорта. Перш чым браніраваць, варта вывучыць свае варыянты.

Напрыклад, калі вы лётаеце з Лондана, у вас ёсць пяць розных аэрапортаў. Праверце цэны для кожнага з іх, каб знайсці лепшае прапанову.

Калі вы жывяце побач з невялікім аэрапортам і вялікім аэрапортам, заўсёды цэны на большы аэрапорт. У большасці выпадкаў вялікія аэрапорты маюць больш выгадныя прапановы, і гэта можа каштаваць дадатковых намаганняў. Не забудзьцеся ўлічыць кошт дадатковага газу і паркоўкі, каб ведаць, што адлегласць варта вашага часу.

Ваша параўнанне можа распаўсюджвацца і на аэрапорты ў іншых гарадах. Калі грошы важнейшыя за час, разгледзьце ўскосны маршрут да месца прызначэння.

Скажам, вы хочаце ехаць з Парыжа ў Балі, але кошты на гэты маршрут занадта дарагія. Вы можаце паглядзець іншыя маршруты ў гэтым раёне, напрыклад, Парыж да Бангкока, Парыж да Куала-Лумпура ці Парыж да Шанхая. Калі вы забраніруеце адзін з гэтых альтэрнатыў на таннае, вы можаце купіць недарагі рэйс у бюджэтнай авіякампаніі.

Калі я выязджаю з Сіэтла, я таксама правяраю аэрапорты Ванкувера, Брытанскай Калумбіі і Портленда, АБО на цэны на квіткі. Я шмат разоў выяўляў, што трохгадзінная падарожжа можа зэканоміць ад 300 да 500 долараў на рэйсах. За 100 долараў у гадзіну для майго часу, я вазьму гэты гандаль.

Зноў жа, галоўнае тут падумаць над тым, што вам трэба ахвяраваць своечасова, каб атрымаць эканомію сродкаў. Вы не хочаце адмаўляцца ад сваёй разважлівасці, зэканоміўшы некалькі сотняў долараў.

Зэканомце яшчэ больш… Цяпер, калі вы ведаеце 4 памылкі пры пакупках на авіябілетах, я стварыў ПРОСТЫ (бясплатны!) Шпаргалку, каб дапамагчы вам забраніраваць свой наступны рэйс…

Калі вы гатовыя запланаваць наступную паездку і атрымаць гарантаваныя прапановы палёту, вы знаходзіцеся ў правільным месцы.

Я займаюся паглыбленнем больш за 5 гадоў, і я шмат разоў рабіў шмат памылак. Вам не трэба рабіць тое ж самае! Я склаў спіс з 5 маіх галоўных сакрэтаў, каб знайсці лепшыя цэны на палёты, апусціўшы рукі! Націсніце тут, каб атрымаць гэты спіс!