312: Apple Notes: Як карыстацца кантрольнымі спісамі

Кароткае кіраўніцтва па кантрольных спісах

Як карыстацца кантрольнымі спісамі ў Apple Notes

У гэтым артыкуле:

1. Як стварыць кантрольныя спісы ў Apple Notes
  2. Як адзначыць усе прадметы як правераныя
  3. Як зняць галачку
  4. Як змяніць налады для правераных элементаў, якія рухаюцца ў ніжняй частцы спісаў
Заўвага: Apple Notes і кантрольныя спісы працуюць на прыладах Mac і iOS

Як стварыць кантрольныя спісы ў Apple Notes

Я выкарыстоўваю кантрольныя спісы Apple Notes для паўсядзённых працэдур, спісаў упакоўкі, спісаў пакупак, падручнікаў для стварэння, пакрокавых працоўных працэсаў і шмат іншага.

1. Адкрыйце прыкладанне Apple Notes на Mac або iOS Device
  2. Стварыце новую нататку (Cmd + N)
  3. Увядзіце спіс рэчаў
  4. Перацягнуць выбар па элементах, якія трэба ў кантрольным спісе
  5. Націсніце на круг з галачкай на панэлі інструментаў
  6. Націсніце на кругі, каб праверыць элементы
  7. Націсніце ў крузе, каб зняць галачку
Apple Notes на Mac

Як праверыць і зніміце галачку з усіх элементаў у кантрольным спісе

Вы можаце хутка праверыць або зняць галачку з усіх элементаў, каб вы маглі паўторна выкарыстоўваць кантрольныя спісы зноў і зноў без неабходнасці здымаць кожны элемент уручную.

1. Праверце ўсе: Ctrl + пстрыкніце правай кнопкай мышы і выберыце "Праверыць усё"
  2. Зніміце галачку з усімі: Ctrl + пстрыкніце (пстрыкніце правай кнопкай мышы і выберыце «Зняць усе».
Заўвага: Вы таксама можаце перайсці ў меню "Фарматаваць" у верхняй панэлі меню, каб атрымаць доступ да тых жа элементаў, што і кантэкстнае меню правай кнопкай мышы.

Выключыце аўтаматычную сартаванне ўнізе спісу

Калі вы ўпершыню пачалі выкарыстоўваць Apple Notes для кантрольных спісаў, вы можаце выявіць, што, як толькі вы адправіцеся, ён аўтаматычна будзе адсартаваны ўнізе спісу. Вы можаце выключыць гэтае сартаванне ў наладах (Налады (cmd + коска)).

Калі вы правяраеце прадмет, ці аўтаматычна ён апускаецца на дно? Вы можаце змяніць такія паводзіны ў наладах Apple Notes
  1. Націсніце Нататкі ў галоўным меню
  2. Націсніце Налады (альбо выкарыстоўвайце cmd +,)
  3. Зніміце галачку "Аўтаматычна сартаваць правераныя прадметы" (унізе)
  4. Цяпер элементы застануцца на месцы пры праверцы
Ці правераныя элементы аўтаматычна сартуюцца ўнізе? (Выпраўленне )Выключыце налады для аўтаматычнага сартавання па дне

Відэаўрок

Я дапамагаю людзям высвятляць рэчы

- Мяне завуць Майк Мэрфі, я - адзін гурт і падкастар. - Я раблю падкасты і навучальныя дапаможнікі, якія вучаць людзей, як зрабіць больш якасны кантэнт. - @mikeunplugged у Twitter ці Instagram - Я таксама працую штатным спецыялістам па падтрымцы прадуктаў у Simplecast