3 НАЧАЛЬНЯ ПЕРШАЯ МІЛЬЯ ЛІЖНЯ І КАК НАПРЫМАЦЬ

Вы яшчэ раз пераканаліся, што ёсць у вашым навучальным плане на дзень. Вы з'елі сваю звычайную загадзя закуску. Вашыя чаравікі завязаныя як раз. Надвор'е ідэальнае. Вы гатовыя да таго, што сёння можа прапанаваць вам дарога. Вы галавой.

Як высвятляецца, адкрытая дарога або каранёвая сцежка - першая міля, якая прапануе вам, і першая міля - хлус.

Гэта здараецца з усімі намі. Першая міля - хлус пра нашы здольнасці. Гэта кажа нам, што нашыя лёгкія не могуць звісаць. Ён забяспечвае апёк глыбока ў вашых квадрацыклах. Гэта прымушае ваш водны пояс трохі адскокваць. Вы змагаецеся са сваім крокам.

"Гэта хітрасць у правым калене?" Вы пытаецеся ў першы раз.

Здаецца, ваш спартыўны бюстгальтар не трымае ўсё так, як звычайна.

Бутон у левым вуху працягвае выслізгваць.

Вы павінны зрабіць выбар. Вы смяяцеся з таго, як усё адчувае сябе крыху разбэшчана? Вы спыняцца і рэгуляваць кожныя некалькі крокаў? Вы проста праз уладу?

Той, хто працуе некаторы час, не можа не пасмяяцца, калі гэта прыйдзе. Гэта ўніверсальная праўда! Перад тым, як пот аслабіць вашу вопратку ў патрэбным месцы на вашым целе і застаецца пакладзены, да таго, як холад звонку саступіць месца цяпла знутры, перш чым вы запусціце дастаткова крокаў, каб ваша цела толькі захапіла вас, вы павінны ў думках застацца ў гульня. Ваш мозг павінен усвядоміць, што першая міля - хлус, і вы павінны быць гатовыя гаварыць праўду ветру.

Выканайце першую частку галавой, другую частку сваёй асобай, а другую часткай сэрцам.
Майк Фанелі, другі раз і трэнер нацыянальнай каманды ЗША

Вось 3 асноўныя вялікія, тоўстыя, валасатыя хлусні, пра якія нам кажа першая міля. Ведай іх і будзь гатовы змагацца

ВЫ ВЫ падман

Гэта хлусня, якая пакутуе больш за ўсё. Калі я размаўляю з жанчынамі, якія пачынаюць займацца спортам, я чую гэта часцей за ўсё.

Калі вы ўпершыню накіраваліся на дыстанцыю за дзень, менавіта гэтая хлусня імкнецца пазбавіць вас свабоды.

Калі за гэтыя першыя хвіліны ўсё здараецца крыху, пачынаеш верыць, што, магчыма, ты памыліўся ў канцы апошняга 5-кіламетровага трэнінгу ці піянерскага прабегу. Можа, гэта праўда, што вы на самай справе не бегун?

Калі вы дазволіце гэтым паўзці, нават крыху, гэта можа знішчыць усю трэніроўку. Гэта можа знішчыць ваша мысленне.

Як і ў момант, калі Энджы сказала: "Ты ведаеш што? Я бягун ”на падкасце, вы павінны быць гатовы сказаць гэтыя словы ВЫ ГУДАЦЬ, КАЛІ ВАС ПАВЕДАЦЬ свой дух!

Рухаюцца вашы ногі ў хуткім часе (што б гэта ні значыла для вас) па бегавой дарожцы / адной трасе / тратуары?

ТАМ ТЫ РАБОЧНІК.

Вы павінны бегчы крыху хутчэй

Размінка мае вырашальнае значэнне для паспяховага навучання. Гэта першая міля - ідэальнае месца для заняткаў, калі камфортна працаваць павольна.

Не спяшайцеся аслабіць суставы і павялічыць прыток крыві да цягліц. Падрыхтуйцеся да рэальнай працы.

Хаця першая міля можа падбадзёрыць вас, каб праверыць спрынтарскую здольнасць змагацца з хлуснёй №1, гэта час для супраціву. Гэта не варта! Для захавання тэмпу спатрэбіцца сапраўдная дысцыпліна, і вы можаце зрабіць гэта!

Вы павінны скараціць гэты кароткі

Матэматыка бегуна можа стаць крыху невыразнай, ці не так?

Мы ўсе пераканалі сябе ў сваім вылічальным геніі на вуліцах, акрамя нашых думак.

Ну, у мяне засталося ўсяго пяць міль. Гэта як тада больш, чым на 5к. Я магу зрабіць 5k за X хвілін, так што гэты лік плюс яшчэ палова ад гэтага ліку азначае, што я скончыў. "
-Усекі бягун ніколі

У гэтай першай мілі лёгка раптам успомніць усе іншыя задачы ў гэтым бясконцым спісе спраў, які мы ўсе маральна пераносім. Так лёгка пераканаць сябе, што кожная іншая куля ў гэтым спісе больш выніковая, чым гэты прабег. Часам мы пячым і дазваляем матэрыі нашага невыразнага бягуна слізгаць.

У гэтым і заключаецца рэч: гэта ў плане не проста так. Даверцеся свайму плану. Паверце сабе.

Першая міля - НІКОЛІ не месца для прыняцця рашэнняў пра астатнюю частку трэніроўкі. Проста працягвайце рухацца наперад.

Ці ёсць у вас досвед першай вярсты, як хлус? Дайце мне ведаць у каментарах, альбо ў фэйсбуку ці ў instagram DM, што ваша першая міля спрабуе вам сказаць.

Вам таксама могуць спадабацца:

Пачніце свежым. Зараз.

Хто можа пагаварыць пра гэта: пераадоленне сіндрому навязнікаў у фітнесе

Першапачаткова апублікавана на https://findingfinishlines.com 27 лютага 2020 года.