3 віды апраўданняў, якія мы даем за асноўную ляноту і як іх пераадолець

Бюст-экскусіт адразу

Многія ідуць на працягу ўсяго жыцця, шукаючы поспех. Але ўсё ж яны не здольныя прарваць кайданы абмежаванняў, якія яны самі стварылі.

У гэтым артыкуле я распавяду пра адну асаблівасць абмежавання, якую кожны выпрабаваў у сваім жыцці. Так, я кажу пра ляноту і млявасць.

З самага пачатку лянота не здавалася б такім шкодным. Але, калі мы ўважліва прыгледзімся і зразумеем, колькі нашых задач застаецца незавершаным з-за нашай ляноты, гэта падасца ашаламляльным.

Скажам, напрыклад, у вас кілаграмы на 20 кілаграмаў з-за празмернага сну, няправільнага харчавання і недастатковай фізічнай нагрузкі. Цяпер вы павінны зрабіць крок, інакш атлусценне і лянота палепшацца. Так адбываецца ў большасці выпадкаў. Людзі прымаюць навагоднюю пастанову кожны год схуднець, але іх млявае стаўленне мяжуе настолькі жорстка, што на працягу двух дзён яны адмаўляюцца ад дазволу. Калі вы сумняваецеся ў тым, што я кажу, паглядзіце на статыстыку атлусцення, яны проста насцярожваюць!

Цяпер, калі мы ведаем, наколькі шкодная лянота, давайце пагаворым пра яшчэ адну лёгкасць, якую лянота прыносіць. Такая нязручнасць - гэта кароткае да адмовы. Так, я кажу пра нязмушанасць даваць апраўданні. Я кажу пра экскусіт.

Апраўдваюцца злодзеі,
Яны пазбаўляюць вас вашай мары.

Гультаі так любяць сваю ляноту, што ў іх ёсць апраўданне для кожнай няпоўнай задачы.

Зараз я хацеў бы пагаварыць пра 3 віды апраўданняў, якія лянівыя людзі робяць за тое, што не робяць сваю працу.

3 віды апраўданняў:

1. Дрэнныя прычыны:

Менавіта такія прычыны робяць так відавочным для іншых, што лянота - гэта прычына не завершанай працы.

Напрыклад: Бацька загадвае сыну выключыць святло. Сын кажа бацьку: "Тата зачыняеш вочы і ўяўляеш, што яны загараюцца."

Блін! Вось як лянівыя некаторыя людзі.

2. Вялікія прычыны:

Гэта такія апраўданні, калі чалавек затрымлівае працу з-за «вялікай падзеі».

Напрыклад: "Я зраблю гэта ў Новы год", "Я зроблю гэта пасля шлюбу, бо зараз заняты", "Я зраблю гэта пасля гэтай даты ..." і г.д.

Калі мы ўважліва прыгледзімся, работу МОЖА зрабіць сёння сама, але чалавек выкарыстоўвае нагоду проста для таго, каб апраўдаць сваё адкладанне.

Будзьце асцярожныя, не даючы такіх апраўданняў.

3. Добрыя прычыны:

Шмат разоў нашыя прычыны падаюцца важнымі і рацыянальнымі для іншых, яны здаюцца настолькі сапраўднымі, што людзі не могуць гэта назваць апраўданнем. Але незалежна ад прычыны, яны ўсё роўна з'яўляюцца "апраўданнямі".

Напрыклад: чалавек кажа свайму кухару мыць рыбу, перш чым прыгатаваць ежу, а ў адказ кухар кажа: "Чаму я трэба мыць рыбу, яны ўжо ідуць з вады".

Ха-ха-ха! Вы бачылі гэта? Як кухар замаскіраваў сваю ляноту з важкай прычыны.

Зноў жа, будзьце вельмі асцярожныя ад апраўданняў.

Давайце зразумеем, што незалежна ад апраўдання, ураўненне ўсё яшчэ застаецца:

Лянота + апраўданні = няпоўная праца.

Такім чынам, што ж рабіць нам перад лянотай і экскусітам?

Як мы прарываем кайданы ляноты і экскузіту?

Першы крок, каб прарваць гэтыя кайданы, заключаецца ў тым, што: вы становіцеся БУДЗЕЦЬ кожны раз, калі даеце апраўданне.

Прызнайце, што вы апраўдваеце.

Калі вы нават не прызнаеце, што атрымліваеце апраўданне, як вы пойдзеце на яго пераадоленне?

Цяпер, калі вы зразумееце, што вы робіце апраўданне. Выканайце гэтую адзіную мантру:

НЕ ВЫКЛЮЧАЙТЕ, КАЛІ ЛАСКА - ДАЛЕ РАБІЦЕ!

Паўтарайце гэтую мантру зноў і зноў і скажыце сабе, што не ў парадку апраўдвацца і не даваць сабе апраўдання.

Скажыце сабе: "НЕ ВЫКЛЮЧАЙТЕ, КАЛІ ЛАСКА!

Гэтая мантра ўзмоцніць вашу сілу волі і дасць дакладнае паведамленне вашаму падсвядомасці, што даваць апраўданне - не выйсце. Цяпер адзіны варыянт - скончыць заданне.

Сапраўды, пераадолець экскузіт і ляноту - гэта простая, толькі мантра на шэсць слоў можа разбурыць кайданы ляноты і экскузіту. Вам проста трэба прытрымлівацца гэтага.

Спадзяюся, гэты артыкул вам дапамог, я жадаю вам усяго самага добрага, хай вы заб'еце ўсю ляноту ўнутры сябе і перастанеце апраўдвацца да лепшага

Бывай ☺