3 парады, як вырашаць свае мэты

Гэта час, які вы на самай справе пачынаеце рабіць, а не толькі чытаць пра яго? Калі вы сапраўды хочаце пераменаў, вам трэба сказаць сабе, што на гэты раз усё інакш. Таму што гэта.

Заставайцеся з намі, вы можаце даведацца больш інфармацыі пра наш дабрабыт у сакавіку ў канцы паведамлення.

А зараз давайце разбярэмся ў гэтым.

1. Перагледзець мэты і каштоўнасці

У апошнія некалькі дзён я перабраў усе свае "мэты" і зразумеў, што мне трэба пераасэнсаваць іх, бо я змяшаў каштоўнасці і мэты і пазначыў іх усімі мэтамі. Каштоўнасці - гэта рэчы, якія працягваюць ісці мне штодня і вельмі звязаны з маёй мэтай у жыцці. Я не магу дасягнуць іх, бо яны заўсёды растуць са мной. Вось прынамсі, як я гэта бачу. Мэты з іншага боку - гэта тое, чаго я сапраўды магу дасягнуць і нейкім чынам з'яўляецца фіксаванай колькасцю / дасягненнем.

Напрыклад, некаторыя з маіх каштоўнасцей праводзяць дастаткова часу з сям'ёй, сябрамі, дапамагаюць іншым, працуюць над самаразвіццём і застаюцца здаровымі. Гэта важныя для мяне рэчы, але я не магу іх дасягнуць, а жыць ім. Вы ніколі не можаце перастаць развіваць адносіны і расці як асоба, ці нельга?

З іншага боку, мае мэты - гэта вельмі ясныя заявы. Напрыклад, які праект я хачу рэалізаваць, у якія тэрміны і якім павінен быць вынік.

Што наконт цябе? Ці правільна вы паставілі свае мэты, альбо яны вельмі расплывістыя і нават не дасягальныя? Спойлер апавяшчэння, калі гэта так, вы настроіце сябе на правал і будзеце расчараваныя, незалежна ад выніку.

2. Паслядоўнасць і штодзённы план дзеянняў

Калі вы ведаеце мяне, вы ведаеце, што я кажу пра гэта ўвесь час. Будзьце паслядоўнымі - цяжкая праца. Гэта праца, пра якую ніхто не кажа. Але гэта твая таемная звышдзяржава.

Вы далі ёй належны шанец? Рабіце гэта паслядоўна на працягу досыць доўгага перыяду часу. У адваротным выпадку вы на самай справе не можаце сказаць, працуюць ці не, калі ў вас няма ніякіх "дадзеных", каб вымераць гэта. Кажучы сабе, што нешта не для вас проста таму, што вы не далі належнага шанцу, будзе трымаць вас у зоне камфорту. Эй, вы ведаеце, ніякага росту ў гэтай зоне не адбываецца!

Яшчэ адным важным з'яўляецца давер. Паслядоўнасць выбудоўвае давер. Большасць з вас пагодзяцца, што мы давяраем іншым людзям і бізнесу толькі тады, калі даведаемся, што яны не падвядуць і не перадумаюць праз некалькі дзён.

Як мы можам настроіцца на поспех? Напішыце спіс мерапрыемстваў, якія маюць вырашальнае значэнне для вашай мэты / кар'еры / адносін (што б там ні было ;-)) і адзначце ў сваім календары, колькі вашых - давайце назавем іх, «дзейнасці па росце» - вам удалося зрабіць. І калі вы робіце толькі адзін з мерапрыемстваў у гэты дзень, гэта нармальна, па меншай меры, вы можаце прасачыць за гэтым адным мерапрыемствам.

Калі вы вельмі непаслядоўны чалавек, то давярайце мне, гэта для вас усё зменіцца.

3. падсправаздачнасць і супольнасць

Вы калі-небудзь былі часткай супольнасці, якая падзяляе падобныя каштоўнасці?

Вы можаце не захацець гэтага пачуць, але мы прымушаем абсалютна квітнець у суполках. Яны заклікаюць нас, матывуюць і прымушаюць нас ісці. Быць незалежным - гэта выдатна, але як быць узаемазалежным?

Я шчыра веру, што мы не прымушалі ісці гэтым шляхам у адзіночку. Магчыма, мы павінны быць незалежнымі на працягу кароткага часу, але толькі каб мець магчымасць выбраць узаемазалежнасць. Чаму? Таму што праца ў камандзе - гэта дзе рэальная праца. Сінэргізацыя з іншымі і пошук людзей - самае вялікае дабра. 5 чалавек, якія працуюць самастойна, маюць уладу толькі саміх сябе, але пры сумеснай працы яны могуць мець магутнасць 50 чалавек. Каб знайсці патрэбную супольнасць, трэба спачатку высветліць вашыя асноўныя каштоўнасці. Што вы выступаеце? Што вы любіце рабіць? Што запальвае ваш агонь? Знаходжанне вашага племя ці, па меншай меры, аднаго сябра, які можа стаць вашым сябрам, павялічвае вашыя шанцы на дасягненне пастаўленых мэт, і значна палегчыць вашу жыццё!

Вы калі-небудзь былі часткай супольнасці, якая прымусіла вас вельмі ўсхваляваць сябе і жыццё?

Паколькі я люблю праблемы, на самай справе выконваючы ўсе справы і добрую працу, мы стварылі нешта для вас. Для ўсіх нас. Вы ўжо ўваходзіце ў нашу групу ў Facebook на працягу 28 дзён Wellbeing Challenge, які адбываецца ў сакавіку?

Мэты: - адчуваць сябе лепш - больш энергіі - больш увагі - дадаткова: асабістая мэта, напрыклад, свабодныя 3 кг

На чым мы канцэнтруемся? - 2–3 л вады ў дзень - 3 разы на тыдзень фізічныя нагрузкі / актыўнасць - 60 мл нінся чырвонага штодня (уся харчовая дабаўка)

Ningxia Red можа дапамагчы прадухіліць акісляльны стрэс, падтрымаць здароўе вачэй і забяспечыць энергіяй на працягу дня, а таксама значна больш, як вы збіраецеся вучыцца! 30мл антыаксідантаў Ningxia Red мае эквівалент 100 апельсінам, мне трэба сказаць больш?

Я сумленна ў захапленні !!!! Хто да мяне далучаецца? Таму што мы робім гэта разам! Страляй мяне вечарам. :)