3 парады па вывучэнні вэб-сайта

Даведайцеся пра тое, што і хто ляжыць пад любым сайтам

Фота Hal Gatewood на Unsplash

Як прафесіянал па электроннай камерцыі, я рэгулярна сустракаю дзіўныя сайты. Я часта праводжу вольны час на пошуку сайтаў, шукаючы прадпрымальнікаў, якія стаяць за інтэрнэт-гандлем, асабліва тых, хто праяўляе інавацыі.

Гэты артыкул з'яўляецца пашырэннем дызайнерскага мыслення, інавацый і кошту прапаноў, абмяркоўваўся ў маіх папярэдніх артыкулах. Мая мэта складаецца ў тым, каб падзяліцца трыма простымі інструментамі (бясплатнай версіяй), якія многае раскрываюць пра вэб-сайт - даследаванне - што і хто стаіць за любым сайтам.

Чаму? Паколькі маркетынгавыя даследаванні павінны быць часткай любога праекта, які вы і я распачынаем у 2020 годзе і за яе межамі.

Валанцёр

Для дэманстрацыі кожнага інструмента мне патрэбны валанцёр - Уладальнік сайта?

О, доктар Мехмет Ілдыз, бачу, вы паднялі руку. Ці гатовыя вы стаць марской свінкай на карысць ILLUMINATORS?

"Так, Пол"
"Цудоўны доктар Ілдыз".

Які ваш URL? - https://digitalmehmet.com

Фантастычна, пачнем.

PS - на самай справе не атрымала адабрэння ... але ... што, чорт вазьмі!

1. Пабудаваны с

Для пачатку дазвольце мне пазнаёміць Built With, які займаецца прафайлерам. Бясплатны інструмент (версія), які дазваляе раскрыць шмат інфармацыі:

• Аналіз канкурэнтаў
  • Бізнес-аналітыка і
  • свінец пакалення

Інструмент прапануе разуменне прыняцця тэхналогій, дадзеных электроннай камерцыі і вэб-аналітыкі. Напрыклад, гледзячы на ​​сайт, які стварыў доктар Мехмет Йілдзіз, мы можам хутка даведацца:

• Платформа - пабудавана на Wordpress
  • Сацыяльныя убудовы - Facebook, Linkedin, Twitter і г.д.

Як паказана ніжэй:

Убудаваны з скрыншотам 1

Акрамя таго, пры націску на "Падрабязны профіль тэхналогіі" вы можаце ўбачыць дакладную часовую шкалу:

Убудаваны з скрыншотам 2

Каб пашырыць функцыі, адзначаныя вышэй, Built With прапануе:

1. Lead Generation - спіс сайтаў "з базы дадзеных 38 663+ вэб-тэхналогій і больш за чвэрць мільярда сайтаў, якія паказваюць, якія сайты выкарыстоўваюць пакупкі" і хостынг. Па "размяшчэнні, руху і вертыкалі".
  2. Інтэлект - "Ведайце платформу вашага будучага, перш чым з імі пагаварыць. Палепшыце канверсіі з праверкай прыняцця рынку. "
  3. Рынак - “Атрымайце інфармацыю пра перадавыя тэхналогіі долі рынку і аналітыку па ўсёй краіне для ўсіх тэхналогій”. - Пабудаваны с

2. Хто ёсць

Who.is можа апублікаваць уладальніка сайта, хоста і дату рэгістрацыі. Зрэшты, уладальнікі могуць таксама застацца ананімнымі, як вырашыў зрабіць доктар Мехмет Йілдзіз.

Што я б рэкамендаваў.

Такім чынам, без уліку чытачоў гэтага артыкула, ніхто не ведае, хто на самай справе валодае даменам: digitalmehmet.com.

Ooops - выбачэнні доктара Мехмета Йілдзіса!
Скрыншот Who.is

Who.is - добры спосаб зарэгістравацца на канкурэнтаў і дамашніх прысяданні.

3. Alexa

Выдатная функцыя Alexa (бясплатная версія) заключаецца ў тым, як яна ілюструе папулярнасць сайта па рангу. Як вы можаце бачыць ніжэй сайт, які стварыў доктар Мехмет Йілдзіз, займае 8-мільённае месца ў свеце.

Скрыншот Alexa

Тое, што мы даведаліся ад Built With, - гэта тое, што сайт доктара Мехмета Йілдзіса з'яўляецца адносна новым, таму для Alexa гэта наогул - пахвальная веха.

Віншуем доктара Мехмета Йілдыза!

Фінальныя думкі

Бясплатныя інтэрнэт-інструменты карысныя ў самых розных сферах, з асабістага, прафесійнага або дзелавога пункту гледжання.

У гэтай заўвазе ніжэй прыведзены спіс некаторых пераваг:

1. Агульная інфармацыя пра сайт
  2. Даступнасць дамена
  3. Глабальны рэйтынг (ключавыя словы ў платнай версіі)
  4. Тэхналогіі, якія выкарыстоўваюцца і калі
  5. Уладальнік
  6. Аналіз канкурэнтаў
  7. Трафік (ранг)
  8. Размяшчэнне
  9. Убудовы
  10. Зваротныя спасылкі

Я мог бы пайсці па людзях. Мая справа ў тым, што калі вы працуеце ў лічбавым свеце, займайцеся даследаваннямі. Паглядзіце на канкурэнтаў, даведайцеся, што яны робяць, альбо скапіруйце альбо ўдасканаліце.

"Інавацыі займаюць дзве рэчы, якія існуюць, і складаюць іх па-новаму". - Том Фрэстан, сузаснавальнік MTV
Фота Domenico Loia на Unsplash