3 прычыны таго, што ваш бізнес па пытаннях аховы здароўя не займаецца і як іх выправіць

Фота Рыкарда Анандале на Unsplash

Я быў там. Вы вельмі ўсхваляваныя вашым новым падарожжам у якасці трэнера па ахове здароўя. Вы ўзялі ўсе сертыфікаты, прачыталі ўсе кнігі і нават атрымалі візітныя карткі. Вы нават трэніравалі некалькі кліентаў.

Аднак вы не зарабляеце грошы, якія хочаце. Вы не атрымліваеце патрэбных кліентаў. Ваш бізнес не працуе так, як вы ўяўлялі.

Гэта можа перашкаджаць. Гэта перашкаджае. Вы не адзінокія.

Чаму гэта не працуе?

Вы можаце пачаць думаць, што вы не добры трэнер! Аднак гэта не так. Вы дайшлі да гэтага моманту не проста так.

На самай справе адбываецца тое, што ў вас ёсць нейкая ўборка дома. Як і ўсе мы, на заднім плане адбываецца шмат. Мы, як правіла, час ад часу ўдарым альбо выраўнаваемся з-за мноства розных прычын. Магчыма, вы пачалі гэтае падарожжа без рэальнай увагі. Ідэя прагучала выдатна, і вы проста вырашылі: "Я буду трэнерам!". Што ні ў чым не памыляецца, але вам трэба яшчэ крыху папрацаваць.

Вядзенне бізнесу, асабліва бізнесу людзей, можа быць цяжка. Такім чынам, вы павінны быць добра абсталяваны і атрымаць "іШ" разам.

Усе сертыфікацыі ў свеце не падрыхтуюць вас да працэсу змены таго, як паводзіць сябе хтосьці! Вы павінны быць у верхняй частцы вашай гульні!

Такім чынам, я прыдумаў ТРЫ вялікія прычыны, чаму ваш трэнерскі бізнес па пытаннях здароўя можа не рабіць так горача.

1). Вашы мэты смактаць

Я не кажу, што ў вас няма добрых мэтаў. Я кажу, што вы не стварылі магутных. Гэта змены гульняў. Мы можам падумаць, што ведаем, чаго хочам, але часам гэта ўсё на паверхні.

Часта гэта выяўляецца ў форме "Я хачу дапамагчы людзям схуднець!".

Гэта дзіўна, але гэта тое, што вы сапраўды хочаце? Гэта тое, чаго з гэтага шляху вы сапраўды хочаце з глыбокага боку, сапраўднага вы.

Адказ - не.

Вам трэба капаць глыбей, каб знайсці больш мэты за рэчамі, якія вы хочаце, і нават высветліць, што вы хочаце. Таму вазьміце ручку, вазьміце паперу і пачніце капаць.

Задайце сабе пытанне, чаму вы не пачнеце ненавідзець гэтае слова. Напішыце сваю першапачатковую мэту. Тады пастаўце пытанне.

"Я хачу дапамагчы людзям схуднець"

"Чаму?"

"Я думаю, што гэта верне ім упэўненасць"

"Чаму?"

"Таму што ім будзе падабацца, як яны выглядаюць у люстэрку"

Паглядзіце, як гэта працуе? Шмат становіцца глыбей, і вы становіцеся больш канкрэтнымі. Нам патрэбна спецыфіка. Гэтак жа, як вам патрэбна канкрэтнасць у навучальнай праграме, каб атрымаць пэўны вынік. Гэта ж правілы!

Другое практыкаванне, якое вы можаце зрабіць, гэта напісаць кожную мэту для вашага трэнерскага бізнесу. Вазьміце яго да 10 гадоў. Адтуль іх можна звузіць.

Дадайце "таму" у канцы кожнай мэты. У некаторых з іх не будзе. Добрая навіна, вы проста знайшлі больш увагі! Вы можаце зрабіць гэта, каб выключыць рэчы, якія на самой справе не маюць для вас сэнсу. Вы можаце вярнуцца да іх, але пакуль яны могуць сядзець побач. Нам трэба засяродзіцца.

Адсюль вы мусіце мець некалькі даволі магутных рэчаў. Затым вы маеце некалькі яснасці і сканцэнтраваны на сітуацыі. Вы можаце лепш планаваць і выпрацаваць стратэгію адсюль.

Памятайце адно, не хвалюйцеся пра тое, чаго не хочаце. Турбуйцеся пра тое, што вы сапраўды хочаце.

2). Вашаму маркетынгу не хапае ўвагі

Я не маркетынгавы эксперт, але я дакладна ведаю акцэнт. Гэтыя двое ідуць рука аб руку. Кожны раз, калі вы спрабуеце што-небудзь прадаць, дасягнуць масы складана. Калі вы спрабуеце дапамагчы ўсім, вы ў рэшце рэшт дапамагаеце нікому.

Магчыма, вам не хапае кліентаў і грошай, таму што вы не нацэлены на патрэбных людзей. Упэўнены, што вы, магчыма, сабралі некалькі чалавек, каб зарэгістравацца, але ці былі яны тымі людзьмі, якіх вы хацелі трэніраваць?

Мы павінны высветліць, што менавіта наш ідэальны кліент.

Калі ў вас няма кліентаў, усё ж такі вы павінны быць творчымі. Мы павінны пабудаваць аватар. Не як вялікія блакітныя хлопцы, а мадэль вашага ідэальнага кліента. Таму выдаткуйце некаторы час на пошукі новых мэтаў і падумайце, каму вы сапраўды хочаце дапамагчы.

Гэта жанчыны? Гэта мужчыны? Можа, гэта занята прадпрымальнікамі. Што яны робяць для працы? Яны жанатыя? Ці ёсць у іх дзеці?

Будзьце канкрэтныя і стварайце акцэнт! Збярыце ідэальнага чалавека і дайце ім жыццё. Гэта дапаможа вам разабрацца, як трэба скласці свой маркетынг ці нават знайсці іх.

(Гэта таксама называецца пошукам рынку NICHE, і гэта вельмі важна)

Напрыклад, скажам, што вы хочаце дапамагчы мамам сярэдняга ўзросту застацца дома схуднець і здабыць упэўненасць у сабе. Ну, напэўна, ёсць шмат груп Facebook, запакаваных поўнасцю, якія вы можаце праверыць. Я не рэкамендую прыязджаць у гарачае і спрабаваць прадаваць людзям, але вы можаце пачаць будаваць адносіны і распаўсюджваць слова пра тое, што вы робіце.

Гэта як рыбалка з правільнай прынадай. Вы атрымліваеце тое, што хочаце злавіць.

Вы нават можаце быць больш сканцэнтраванымі ў выніку, які вы забяспечваеце. Замест таго, каб "я дапамагаю маме схуднець". Гэта можа быць "я дапамагаю мамам застацца дома страціць гэты ўпарты жывот, каб яны змаглі вярнуць сабе".

Бачыце розніцу?

Калі ў вас ужо ёсць некалькі кліентаў, і ў вас ёсць ідэальны, вам ёсць над чым працаваць. Тут вы б правялі некалькі інтэрв'ю з кліентамі.

Падабаецца:

• Чаму вам падабаецца працаваць са мной?
  • Што прыцягнула вашу ўвагу ў маіх паслугах?
  • Назавіце некаторыя з хваравітых момантаў, якія вы лічылі, што я рашыў?

Дзякуючы гэтаму, вы можаце стварыць нейкі сапраўды сканцэнтраваны маркетынг!

Вы не можаце добра кіраваць расплывістым зрокам, акцэнтаваць увагу і шлях за вамі.

3). Вы не баіцеся туды сябе

Гэта было цяжкім для мяне, калі я рабіў свой трэнерскі бізнес па ахове здароўя. Я вельмі баяўся таго, што думаюць пра мяне, і ў мяне была нулявая ўпэўненасць у тым, што я кажу.

Цяпер гэта падаецца вар'яцкай ідэяй, бо гэта адна з маіх любімых частак быць трэнерам. Усё, што спатрэбілася, былі некаторыя змены мыслення і практыка.

Як трэнеры, калі мы не паставім сябе там, ніхто не будзе ведаць, што мы робім. Калі мы скардзімся на коучінг, але не звяртаемся да людзей і не працуем над вяшчаннем нашай прафесіі, мы не можам злуцца, калі ніхто не звяртаецца па дапамогу.

На самай справе шмат кліентаў, якія чакаюць дапамогі, проста вас не заўважаюць.

Размясціць сябе на відэа, фотаздымках, напісанні і галасаванні - усё гэта выдатныя спосабы, якія можна заўважыць.

Не толькі гэта, але і стварае адчуванне даверу да патэнцыйных кліентаў. Кліенты хочуць працаваць з чалавекам, якому можна давяраць, і калі яны не бачылі вашага твару, яны, верагодна, нават не думаюць, што вы сапраўдныя.

Так што выходзьце і будзьце крыху нязручна. Адзін з маіх найвялікшых настаўнікаў спыніў мой страх, кажучы: "справа не ў табе, а пра кліента". Гэта назаўсёды змяніла маю гісторыю з гэтым пытаннем.

Спачатку гэта можа здацца дзіўным, але з цягам часу гэта стане для вас надзвычай натуральным.

Цяпер вы проста павінны выкарыстоўваць яго

Гэта ТРЫ прычыны таго, што ваш трэнерскі санітарны бізнес не ўзлятае. Яны могуць не гучаць як сакрэтныя формулы, але яны зробяць усю траекторыю вашага бізнесу. Гэта тое, пра што большасць людзей не задумваецца пры адкрыцці бізнесу.

Гэта ўсё цудоўная парада, але вы павінны яе рэалізаваць. Чым хутчэй вы будзеце працаваць, тым хутчэй будзе расці ваш бізнес.

Шчаслівы коучінг!