3 Праблемы з маркетынгам па электроннай пошце і спосабы іх ліквідацыі

У гэтым уроку я хачу пагаварыць пра тры агульныя праблемы з маркетынгам па электроннай пошце, якія могуць паўстаць, і я хачу даць вам простыя парады, як іх пераадолець.

3 Памылкі маркетынгу па электроннай пошце

# 1 Нізкая прадукцыйнасць

Першая праблема - нізкая дастаўка лістоў.

Пасля адпраўкі кампаній вы можаце заўважыць, што вашы лісты не эфектыўныя і не прыносяць вынікаў. Ёсць 3 патэнцыйныя сімптомы неэфектыўных лістоў.

Магчыма, варта праверыць стаўкі адмоваў, адмовіцца ад падпіскі і скаргаў на спам.

Рэзюмэ:

• Каэфіцыент адмоваў адбываецца, калі электронная пошта не дастаўляецца ў паштовую скрыню чалавека і адхіляецца паштовым серверам. Гэта можа адбыцца проста таму, што электронная пошта не існуе.
  • Высокая хуткасць падпіскі альбо высокая хуткасць спаму пры наяўнасці паведамлення, але калі чалавек бачыць ваша паведамленне, становіцца раздражнёным, а таксама адпісвае альбо адзначае ваш ліст як СПАМ.

Калі ўсе тры паказчыкі прысутнічаюць, то вы павінны знайсці крыніцу праблемы, каб забяспечыць больш высокую прадукцыйнасць у вашых будучых кампаніях.

Маё першае пытанне: як вы атрымліваеце вашы поспехі

Добры савет - ніколі не купляць існуючы спіс. Гэта здарылася раней, калі вы купляеце існуючы спіс, вы не ведаеце, як гэты чалавек атрымаў падпісчыкаў. І калі вы адпраўляеце сваю прапанову ў гэты спіс, людзі могуць раззлавацца, таму што яны вас не апазнаюць. Паколькі яны ніколі не падпісваліся на вашу прапанову.

Гэта звычайная памылка для пачаткоўцаў. Яны лічаць, што гэта хуткі шлях да поспеху, але прыводзіць да высокіх паказчыкаў адмоваў, адпісак і скаргаў на спам. Па гэтай прычыне я рэкамендую пачаць складаць спіс з нуля.

Яшчэ адна прычына, па якой вы можаце атрымліваць скаргі на спам або адпісвацца, таму што ў вас няма магутнага вітальнага шэрагу. Мэта прывітальнай серыі - пазнаёміць вас з новым абанентам і павысіць ім каштоўнасць.

Калі вы цалкам пазбягаеце з'яўлення любых прывітанняў электроннай пошты, то, калі вы адпраўляеце сваю электронную пошту, падпісчык можа забыць, хто вы, забыць, калі яны падпісаліся на вашу прапанову, і разгледзець вашу электронную пошту як СПАМ. Менавіта таму важна стварыць сваю рэпутацыю праз прывітальныя лісты.

І, нарэшце, я хацеў бы адзначыць, што ёсць верагоднасць, што вы можаце занадта часта пісаць па электроннай пошце.

Што я маю на ўвазе занадта часта?

Два-тры разы на дзень. Раней я падпісаўся на пару спісаў і атрымліваў ад 3 да 4 лістоў у дзень. Гэта было занадта шмат. Я быў бы настолькі раззлаваны, што спачатку я пазначыў бы электронны ліст спамам, а потым адпісаўся.

# 2 Нізкія адкрытыя кошты

Наступная праблема маркетынгу па электроннай пошце - гэта нізкая "адкрытая стаўка". Калі вы пачнеце адпраўляць электронныя кампаніі, вялікая верагоднасць, што вы не будзеце мець аптымальных вынікаў з самага пачатку. У вас могуць паўстаць адкрытыя стаўкі, але рашэнне залежыць ад двух элементаў.

Па-першае, вам трэба аптымізаваць тэму.

Калі тэма няправільная, людзі будуць ігнараваць вашыя лісты. Вы павінны зрабіць, каб ваша тэма вылучалася, а лепшыя тыпы сюжэтных радкоў кароткія і прапануюць абаненту выгаду.

Вам трэба праверыць розныя тэмы, каб даведацца, што ў вашым спісе лепш за ўсё. Лепшы спосаб тэставання - гэта запусціць A / B спліт-тэставыя кампаніі, выкарыстоўваючы 2 і больш тэмы.

Па-другое, калі чалавек бачыць вашу электронную пошту, яны бачаць ваш тэму і фрагмент тэксту загалоўка.

Гэта тэкст, які з'яўляецца побач з тэмай. Гэтая прастора - гэта магчымасць для аптымізацыі ставак адкрытай пошты.

Частая памылка, якую робяць людзі, заключаецца ў тым, што яны ігнаруюць гэты крок і запускаюць свае лісты. Такім чынам, тэкст перад загалоўкам можа быць нешта накшталт: Прывітанне, Джо, як справы ...

Гэта марнаванае месца, таму што гэты тып паведамленняў не прыносіць карысці карыстачу. І гэта не вылучаецца ў паштовую скрыню.

Рашэнне складаецца ў тым, каб разглядаць тэкст загалоўка як пашырэнне да тэмы. Паспрабуйце данесці выгаду ў гэтай прасторы.

# 3 Нізкая хуткасць клікаў па электроннай пошце

Апошняя праблема, якую я хачу абмеркаваць, - гэта нізкая частата клікаў электроннай пошты.

Праблема заключаецца ў тым, што людзі адкрываюць вашу электронную пошту, але не націскаюць на спасылкі электроннай пошты.

Ёсць два элементы, якія ўплываюць на частату клікаў.

Па-першае, змест электроннай пошты. Ваш адрас электроннай пошты можа быць занадта кароткім альбо занадта доўгім, альбо ён сканцэнтраваны на вашым прадукце, а не арыентаваны на кліента.

Па-другое, заклік да дзеяння ў электроннай пошце. Заклік да дзеяння - гэта спасылка, па якой вы хочаце, каб вашы карыстальнікі націскалі.

Вам прыйдзецца прааналізаваць, ці бачны ваш заклік да дзеяння і ці ведае падпісчык, што атрымае, націснуўшы заклік да дзеяння. Раней я ўжо бачыў электронныя лісты, дзе заклік да дзеяння адсутнічае альбо цяжка знайсці. Заклік да дзеяння павінен быць відавочным. Калі хто-небудзь адкрые вашу электронную пошту, ён павінен імгненна ведаць дзеянні, якія вы хочаце зрабіць.

Я хацеў бы даць зразумець, што не важна, выкарыстоўваеце вы тэкставую электронную пошту з тэкставай спасылкай альбо выявы на аснове выявы са спасылкамі стылю кнопак. Такія ж прынцыпы дзейнічаюць і тут.

У некаторых галінах тэксты электроннай пошты лепш за ўсё працуюць, у іншых вам трэба больш візуальных элементаў у электронных лістах. Вам трэба будзе праверыць іх і аптымізаваць электронныя лісты для вашай нішы.

- - - -

Калі вы хочаце даведацца больш пра маркетынг электроннай пошты, я стварыў курс, які вучыць вас наладжваць свае ўласныя электронныя кампаніі і як аптымізаваць іх для дасягнення найлепшых вынікаў.

Я прапаную гэты курс бясплатна на працягу абмежаванага часу.

Націсніце тут, каб далучыцца да майго курсу

Удачы вам у электронных кампаніях

Том Візтэк