3 агульныя праблемы сумеснага навучання і іх пераадоленне

Не дазваляйце праблемы сумеснага навучання прывесці вас да выгарання. Вось 3 хуткія рашэнні, якія можна рэалізаваць сёння!

Фота ThisisEngineering RAEng на Unsplash

Добра, мы ідзем ...

У нас на форуме 5 лепшых адказаў.

Мы папрасілі 100 настаўнікаў назваць № 1 #teacherproblem, які яны хацелі б пакінуць пасля…

Гудок:

Пасля школьных сустрэч, якія маглі быць па электроннай пошце ...

Празмерная і залішняя справаводства ...

Ахвяраванне сямейнага часу для атрымання позняй ацэнкі ...

Большасць займаюся планаваннем, выкладаннем і ацэнкай самастойна, хаця ў мяне ёсць сустаршыня ...

Да мяне ставяцца як да памочніка, хаця я ліцэнзаваны настаўнік спецыяльнай адукацыі ...

Добра ... Ты мяне! Відавочна, што я не Стыў Харві, і гэта не сямейная варожасць, але я стварыў паведамленне ў сацыяльных медыя, задаючы гэта пытанне, і гэта былі сапраўдныя адказы, якія давалі настаўнікі.

Як і большасць прафесій, выкладанне пастаўляецца са сваімі задачамі.

Пачакайце хвіліну ... Я толькі чуў, як хтосьці сказаў "нізкая зарплата?" Я згодны, але я нават сёння туды не хаджу. LOL!

Усе жарты ў бок. Навучанне прыходзіць з доляй праблем, але сумеснае навучанне ... OMG! Калі вы лічыце, што выкладанне складанае, яно не набліжаецца да праблем, з якімі сутыкаюцца сумесныя настаўнікі.

Сёння мы разглядаем 3 агульныя праблемы сумеснага навучання, і, вядома, я б не пакідаў вас вісець, не даючы вам некалькіх хуткіх рашэнняў!

3 агульныя праблемы сумеснага навучання [+ Простыя рашэнні]

Фота jose aljovin на Unsplash

Задача № 1: Настаўнікі не паспяваюць развіць моцныя, сумесныя адносіны

Распаўсюджаная практыка ў навучанні - кідаць двух настаўнікаў у клас і чакаць ад іх магіі. У свеце адукацыі мары, які можа працаваць, але не ў рэальным жыцці.

Нашы настаўнікі - гэта людзі, а не чараўнікі. Яны прыходзяць са сваімі ідэямі таго, як павінна выглядаць і адчуваць сябе клас, а таксама палітыкі і працэдур, якія яны плануюць выкарыстоўваць. Даданне іншага выкладчыка ў гэтае ўраўненне часта прыводзіць да хаосу, калі ім не даецца магчымасць вывучыць і абмеркаваць, як кіраваць класам сумеснага навучання.

Для таго, каб ператварыць гэты хаос у яснасць, каб сумесныя выкладчыкі маглі эфектыўна задавальняць патрэбы ўсіх студэнтаў, ім павінен быць прадастаўлены час, каб развіць сумесныя адносіны.

Цяпер я разумею, што час - гэта раскоша, якую большасць настаўнікаў не мае, таму вось хуткі і просты спосаб забіць двух камянёў. Калі вы як-небудзь падобны на мяне, вы павінны піць каву, інакш ваш дзень проста не пройдзе.

Ці ёсць у хаце аматараў кавы?

Калі вы любіце каву, то проста запросіце свайго настаўніка, каб далучыцца да вас перад школай для кава-чатаў, якія навучаюцца разам. Вы можаце піць каву (альбо гарбату), абмяркоўваючы працэдуры ў класе, і ўсталёўваць чаканні для абедзвюх вашых роляў. Паверце мне, калі вы зробіце не толькі ваш дзень будзе праходзіць нашмат лепш, але і кожны дзень!

Фота NeONBRAND на Unsplash

Задача № 2: Настаўнік агульнаадукацыйнай адукацыі адчувае, што яна плануе, выкладае + ацэньвае ... у адзіночку.

Калі я вярнуўся ў той свет мары аб адукацыі, пра які я казаў раней, то чаканне многіх адміністратараў заключаецца ў тым, што калі яны назіраюць за класам сумеснага навучання, яны не змогуць ідэнтыфікаваць настаўніка агульнай адукацыі ад настаўніка спецыяльнай адукацыі, таму што абодва настаўнікі варта актыўна ўдзельнічаць у прадастаўленні інструкцый і падстаўках.

Хоць я згодны з тым, што гэта канчатковая мэта і тое, што мы спадзяемся ўбачыць у аўдыторыі сумеснага навучання, гэта магчыма толькі пры наяўнасці эфектыўнай падрыхтоўкі да сумеснага навучання і часу для сумеснага планавання.

На жаль, тое, што мы часцей за ўсё назіраем у класе, - гэта адзін настаўнік, як правіла, настаўнік агульнаадукацыйнай адукацыі, які дае інструкцыю, а другі настаўнік ідзе па дапамогу. Такая сітуацыя прыводзіць да таго, што настаўнік агульнаадукацыйнай адукацыі расчараваны і перагружаны з-за адчування, быццам сама большую частку нагрузкі займае сама.

Калі вы настаўнік агульнай адукацыі, які адчувае сябе такім чынам, адно хуткае рашэнне - планаваць невялікія часткі ўрока, якія могуць весці настаўнікі спецыяльнай адукацыі. Часта выкладчыкі спецыяльнай адукацыі не аснашчаны тым жа узроўнем зместу ведаў, што ў вас ёсць, і таму яны не адчуваюць гатоўнасці весці ўвесь урок, але нават калі гэта так, яны звычайна адчуваюць сябе дастаткова камфортна для прагляду хатняга задання. альбо практыкуюць праблемы са студэнтамі.

Яшчэ адзін спосаб рэалізацыі гэтага рашэння - гэта міні-ўрок. У пачатку міні-ўрока настаўніку спецыяльнай адукацыі можна даручыць перагледзець мэта навучання і крытэрыі паспяховасці, азнаёміць тэму і звязаць яе з вопытам рэальнага свету. Пасля таго, як прыйшоў час пераходу да выкладання новых навыкаў, вось тады вы можаце пераняць. Гэты метад прыводзіць да большага падыходу да навучання ў камандзе, і па меры праходжання года ваш са-настаўнік пачне адчуваць сябе значна больш камфортна, вядучым інструктажам.

Фота NESA ад Makers on Unsplash

Задача № 3: Настаўнік спецыяльнай адукацыі не адчувае сябе роўным партнёрам сумеснага навучання.

У той час як агульная адукацыя пакідае адчуванне, быццам сама нясе вялікую частку заняткаў, настаўнік спецыяльнай адукацыі часта не адчувае сябе роўным партнёрам сумеснага навучання.

Шмат якія спецыяльныя выхавальнікі лічаць, што нягледзячы на ​​тое, што яны атрымалі ступень і ліцэнзаваныя настаўнікі, да іх ставяцца, як да парапрафесіяналаў альбо памочнікаў настаўнікаў. Яны не толькі адчуваюць сябе такім сваім настаўнікам, але і адчуваюць, быццам адміністратары, студэнты і бацькі ўспрымаюць іх і як памочніка.

Калі вы настаўнік спецыяльнай адукацыі, які адчувае сябе так, адно хуткае рашэнне - працаваць са сваім настаўнікам, каб перапланіраваць клас, каб у вас было больш прысутнасці ў ім. Простыя змены, напрыклад, даданне вашага імя да дзвярэй побач з імем настаўнікаў агульнай адукацыі, праходзіць доўгі шлях у змене ўспрымання вучняў і бацькоў. Калі ў вас ёсць пісьмовы стол у класе, дадайце фатаграфіі вашай сям'і і іншы дэкор, які дае яму асабістае адчуванне. Трохі намаганняў, каб дадаць сваю асобу, дапамагае стварыць агульную сераду ў класе, дзе абодва настаўнікі разглядаюцца як роўныя.

Яшчэ адным рашэннем з'яўляецца выкарыстанне малой групы навучання для прадастаўлення мерапрыемстваў і падстаўкі пад будаўнічыя лясы любому студэнту, які мае патрэбу ў ім для дасягнення поспеху ў выкананні мэтаў навучання. Не проста працаваць з тымі студэнтамі на нагрузку, але дапамагчы кожнаму вучню, які мае патрэбу, і хутка вы ўбачыце, што яны цэняць вас гэтак жа, як і настаўнікі агульнай адукацыі.

Ваша жыццё не паляпшаецца выпадкова, паляпшаецца змена. ~ Джым Рон

Сумеснае навучанне, безумоўна, можа быць складаным, але, прымаючы на ​​сябе абавязацельствы па ўкараненні невялікіх змяненняў кожны дзень, вы паглядзіце і ўбачыце, што ў вас і вашага са-настаўніка ёсць адносіны ў супрацоўніцтве і эфектыўна задавальняеце патрэбы ўсіх студэнтаў.