25 мільёнаў праглядаў за паўгода: як "забіць" на Quora

17 верасня. Гэта быў дзень, калі я пачаў. Хацелася б, каб я магла апісаць гэты дзень ясна і лаканічна, але не магу. Мая памяць не так добра. Гэта зводзіць маю жонку з розуму.

Я магу падрабязна расказаць пра свой працэс - хітрасці, парады, тактыку і прыёмы, якія я свядома і несвядома распрацаваў, якія вы можаце выкарыстоўваць, каб атрымаць больш праглядаў. Мая паўгода "Полукваранна" (добра вядомы тэрмін) была пару тыдняў таму, таму гэта падаецца добрай магчымасцю вярнуцца і распаўсюдзіць веды, якія я атрымаў пра гэтую платформу.

Я не супраць. Сапраўды. Я хачу, каб усе мелі больш якасны змест. Гэта сапраўды не гульня з нулявой сумай, і нават калі яна ёсць, я ўсё роўна не супраць.

Значная частка гэтага паведамлення будзе выключна арыентавана на платформу Quora, але я думаю, што значная частка яе будзе карысная ў любой вобласці Інтэрнэту альбо ў пісьмовай форме ўвогуле, калі ў вас ёсць добры сэнс прымяніць яго з дасціпнасцю, воляй і мудрасць. Гэта паведамленне, верагодна, будзе доўгім, і я не чакаю, што ўсе завершаць яго, але шчыра спадзяюся, што вы знойдзеце яго карысным даведнікам. Прачытайце ўсё, частковае альбо нішто (як часта вы гэта бачыце ў сярэдняй пасадзе?)

Некаторыя хуткія статыстычныя дадзеныя, у асноўным, каб даказаць, што я ведаю, пра што я кажу, бо я не ўсё добра ведаю ў гэтых частках:

25 мільёнаў праглядаў на носе, гэта было дзень-два раней, і ён адстае. На 4 красавіка 2020 года гэта 27,5 мільёнаў.
  • ~ 1200 агульных адказаў. Большасць з іх даволі глыбока. Зрэдку ў мяне будзе дзярмо. Мужчына мае патрэбу ў сваёй раскошы. Сярэдні прагляд / адказ: ~ 20k. Сярэдняя ацэнка / адказ: 395.
  • 610 адказаў з больш чым 100 абвінавачанняў, 103 адказы звыш 1000 адкладзеных паведамленняў, 14 адказаў на больш чым 5000 адкладзеных.
Чатырнаццаць адказаў з больш чым 200 000 праглядаў. Сорак шэсць з больш чым 100 000 праглядаў.
  • За выключэннем двух канікулаў з маёй мілай жонкай, кожны дзень за 1000 грошай.

Я спынюся, перш чым мне здасца вялікім галавой, і прашу прабачэння, калі я ўжо зайшоў занадта далёка.

Вы павінны ўсведамляць, што якасны кантэнт мае вырашальнае значэнне. Калі ваш кантэнт не добры, нічога з гэтага не будзе працаваць. Хоць ёсць некалькі "хак", каб атрымаць больш праглядаў, вынікаў, акцый і пераўтварэнняў, яны не могуць ператварыць кавалак у габелен.

Крыніца: https://www.publicdomainpictures.net/en/view-image.php?image=17520&picture=tapestry

Усе гэтыя парады абсалютна залежаць ад таго, каб стаць лепшым пісьменнікам і выпускаць матэрыялы высокага ўзроўню. І я маю на ўвазе выбіванне.

Будзьце пладавітым. Мала хто ведае, што слова "пладавіты" паходзіць ад слоў "апрацаваць" і "падняць". Напэўна. Падыміце працэс. Стаць машынай для стварэння кантэнту.

Чым больш адказаў вы, і чым лепш адказы, тым больш поўных меркаванняў вы атрымаеце. Падумайце даўжыню кроку і частату кроку для бегу.

Крыніца: https://no.wikipedia.org/wiki/Friidrett_under_Sommer-OL_2016

Бегчы трэба хутка. Вы павінны быць пладавітымі для аптымізацыі праглядаў, але вы таксама павінны пераканацца, што вы не проста прапампоўваеце чысты змест. Вы павінны захаваць якасць.

Я пішу ў першую чаргу, каб дапамагчы людзям. Гэта не адзіная мая мэта - я таксама выкарыстоўваю яе, каб падтрымаць сябе, але на пачатку кожнай часткі я задаю сабе пытанне:

"Як я магу прынесці каштоўнасць чытачу?"

А потым напрыканцы:

"Ці прынёс я чытачу каштоўнасць?"

Гэта можа ісці ў першую чаргу ў дзвюх формах: забаўка ці адукацыя. Лепшыя пасады будуць мець сумесь, і гэта аб'яднанне - гэта тое, што ператварае пост з добрага ў залаты.

Забавы будуць смешнымі гісторыямі, каламбурамі, жартамі, цікавымі сітуацыямі, дробязямі і прыпеўкамі. Не магу паверыць, што я проста набраў слова "прыпеўкі".

Навучанне будзе практычнай інфармацыяй, карыснай навукай, хітрасцямі, хакамі, метадамі, парадамі, навуковымі ведамі і вопытам і падобнымі матэрыяламі.

Вось кароткі спіс таго, якія віды напісання я заўважаю, што лепш за ўсё - я падазраю, што гэта будзе аднолькава і на Medium, і ў Quora, хоць я прызнаю, што ў мяне няма дарагога вопыту ў гэтай галіне.

Асабістыя гісторыі. Яны амаль заўсёды лепш, чым "сярэдні" пост, пакуль ім сказана сумленна, шчыра і не прымусяць вас быць эгацэнтрыснымі і нахабнымі. Гэта абсалютна хуткі спосаб, каб хто-небудзь адцягнуў паказальнік мышы ад гэтай кнопкі абнаўлення. Гісторыя можа ісці пра вас, але вы павінны даць зразумець, што справа не ў вас. Калі вы эгацэнтрычны ці нахабны, з'ешце некалькі сціплых пірагоў і зразумейце, што Інтэрнэт - вельмі вялікае месца, і вы проста не такія вялікія. Акрамя таго, навучыцеся хаваць гэта.

Гісторыя пра мяне выпадкова (абяцаю!) Згінаць штангу напалову добра. Варта таго!

Гісторыі пра іншых людзей. Я не маю на ўвазе быць плёткамі. Я часта адказваю на пытанне праз жыццё каго-небудзь. Часта гэта хтосьці вядомы, але часцей за ўсё гэта чалавек, якога я амаль гарантую, што чытач ніколі не чуў. Хтосьці "паўславуты". Я заўсёды абавязкова адказваю на пытанне, але часам гэта можа быць вельмі творчым альбо вакольным спосабам. Хтосьці спытаў, ці патрэбен парашок сыроваткі бялку для нарошчвання цягліц. Я мог бы проста сказаць "Не". Замест гэтага я распавёў гісторыю жыцця Джорджа Хакеншміда, вядомага культурыста і змагара ... больш за сто гадоў таму.

Не сыроваткі, чалавеча!

Больш намаганняў? Так. Больш праглядаў? Таксама так.

Ніша ўніз. Па крайняй меры спачатку выберыце тэму ці тэмы, якія вы ведаеце і якія захапляеце. Для мяне гэта фітнес, здароўе і бодыбілдынг.

Першыя некалькі месяцаў пра Quora я, напэўна, пісаў ліхаманкавым тэмпам уверх на дзесяць гадзін у дзень, большасць дзён. Часам да чатырнаццаці. Я працаваў неверагодна цяжка.

Было шмат позняй ночы і ранішняй раніцы. Я перайшоў ад нулявых праглядаў да аўтара нумар адзін па фітнесу і каля паўсотні іншых катэгорый прыкладна за месяц. Эй, не трэба занадта ўражваць, у Quora ёсць шмат катэгорый. Існуе нават катэгорыя, якая называецца "седзячы".

Тэма годная? Мабыць, так.

Працягвайце націскаць. За кароткі прамежак часу на гэтай платформе можна зрабіць шмат, што, як мне падаецца, у Інтэрнэце цалкам унікальнае. Гэта не адбудзецца на YouTube ці ў Instagram. Гэта проста немагчыма, калі ў вас у мозгу няма тоны ведаў, якія былі «прадусталяваны», а таксама імкнуцца працаваць вельмі цяжка. Таму выбірайце што-небудзь, што ведаеце. Штосьці любіш. Мяркуючы, што вы прыстойны пісьменнік, гэта прывядзе да прыстойнага наступнага, верагодна, на працягу некалькіх тыдняў, калі вы будзеце прытрымлівацца ўсяго, што выкладзена ў гэтым артыкуле. Калі гэта адбудзецца, працягвайце націскаць. Вы хочаце быць "мужчынам" у вашай катэгорыі.

Абагульніць. Гэта можа здацца супярэчным пункту вышэй. Усё таму, што так і ёсць. У той час як вы павінны арыентавацца на пэўную групу тэм, першапачаткова, пасля пэўнага моманту, усё ў парадку адказваць на пытанні па-за вашай нішы, пакуль вы робіце гэта эфектыўна, і якасць інфармацыі і напісання застаецца высокай.

Пасля таго, як людзі некаторы час сочаць за вамі і любяць ваш змест, яны не будуць "прытрымлівацца" вас, бо вы раптам танцуеце па-за гэтай нішы.

Крыніца: https://pxhere.com/en/photo/1148910

Танцуйце паўсюдна рана, але людзі могуць ісці за вамі ў першую чаргу, бо не ведаюць, якога зместу чакаць. У рэшце рэшт абагульненне будзе ключавым для максімальнага павелічэння поглядаў, бо кожная ніша, па вызначэнні, абмежаваная. Лепшыя пісьменнікі маюць адказы на праклятае ў кожнай тэме.

Бягучыя падзеі. З маіх чатырнаццаці адказаў, пяць з іх звязаны з нядаўняй успышкай COVID-19. Пакуль я спецыяліст па інфекцыйных захворваннях, я не павінен быць. Гэта не тое, што Quora. Я жыву ў Кітаі, і людзям цікава пра тое, як з гэтай хваробай пераадолелі, а таксама пра мой асабісты досвед.

Гэта была Камбоджа на самай справе, але на шляху назад у Кітай.

Вам не трэба быць экспертам - проста не прыкідвайцеся, калі не вы! Нават у сваёй нішы я ніколі не буду прэтэндаваць на гуру, эксперта ці майстра. Я проста хлопец, які дзеліцца сваімі думкамі і досведам. Незалежна ад таго, колькі поглядаў вы атрымаеце, будзьце сціплымі.

Стаць дзіўна. На адзін з маіх адказаў на коронавирус я адказаў з пункту гледжання не людзей ... а віруса. Адказваючы на ​​падцягванне, я адказаў з пункту гледжання цягліц і цэнтральнай нервовай сістэмы. Яшчэ адзін адказ: я падарожнічаў у часе, каб скласці сабе план трэніровак, які быў бы больш эфектыўны для набору цягліц, у камплекце з машынай часу з іскрынкамі і цікавай зменай падзей у канцы.

Тая ж інфармацыя перададзена чытачу. Зусім іншы досвед.

Людзі там чытаюць цудоўнае напісанне, а не толькі атрымліваюць інфармацыю!

Станьце рознымі. Калі ўжо ёсць іншыя адказы, я іх прачытаю, а потым наўмысна зраблю свой адказ зусім іншым. Часта існуе мноства спосабаў адказаць на пытанне, і калі хтосьці зробіць гэта ў адзін бок, я зраблю гэта іншым. Калі ёсць законны толькі адзін адказ, а хтосьці ўжо напісаў па сутнасці тое, што я б напісаў, што мне рабіць? Віншую іх з выдатным адказам, узнімаю яго і іду далей.

Каламбуры, алітэрацыя, рыфмы, метафары, аналагі і смайлікі будуць аддзяляць ваш адказ ад іншых. Зноў людзі там для досведу. Дайце ім гэта. Калі вы адзін з .01% аўтараў, якія могуць даставіць гэтую далікатную пасылку, вы раздушыце яе. Не раздушыце пасылку. Я маю на ўвазе напісанне. Няўдалы выбар слоў.

Вымерайце ўсё. Добра, не ўсё. Але чым больш, тым лепш. Калі б мне давялося выбраць усяго некалькі паказчыкаў - я разумею, што не ўсе так стамляюцца да статыстыкі, як я - было б наступнае: Каэфіцыент павышэння да гледжання. Гэта вельмі важна. Я ў сярэднім каля 2%.

1,908088235%, што б ні ...

Гэта добрая мэта. Калі вы менш за .5%, гэта значыць, што толькі палова чалавека са ста прадаставіла вам бюджэт, гэта не вельмі добра.

Збольшага таму, што дзесьці палова чалавека карыстаецца Інтэрнэтам, збольшага таму, што стаўленне нізкае. Зрабіце гэтага чалавека цэлым. Дабрацца да гэтага 1%. Яшчэ лепш, дайце гэтаму чалавеку сябра. Атрымаецца да 2%.

Я пабачыў відэа на YouTube, дзе Шон Кернан (які мае 366,8 м праглядаў) рэкамендаваў ісці на 1 чалавека з 40 у якасці суадносін, альбо як 2,5%, як мінімум. Я згодзен. Калі вы сканцэнтраваны на працэсе, гэта не павінна быць недасягальным. Тры-чатыры адсоткі? Вельмі добрае напісанне. Гэты змест можа быць трэндавым. А можа, і не. Гэта ўсё роўна выпадкова. Пяць-шэсць адсоткаў? Выдатна. Верагодна, гэта адказ будзе, і можа з'явіцца на старонцы катэгорыі ці ў іншым месцы. У гэтыя сем-дзевяць адсоткаў? Вы сапраўды чагосьці дамагаецеся. Віншую! Гэта, несумненна, адна з метрык, якія Quora выкарыстоўвае, каб вызначыць, якія паведамленні ўсплываюць у верхнюю частку кучы, і вы можаце з'явіцца на галоўнай старонцы. Вышэй за дзесяць адсоткаў? Гэта здараецца не вельмі часта, але калі гэта адбываецца, гэта дзіўна. Сапраўды фантастычны. Успомніце гэтыя паведамленні і паспрабуйце іх паўтарыць. Не абавязкова выдаляць дрэнныя адказы, але даведайцеся, чаму яны дрэнныя. Ёсць прычына. Нават вялікія пісьменнікі часам мацаюць пяро. Ці клавіятура. Ці што заўгодна.

Нядрэнна. Гэта ваша напісанне. Але вы можаце зрабіць гэта лепш.

Катэгорыі. Калі вы канкурэнтныя, гэта дапаможа знізіць нішу. Абярыце некалькі розных, але звязаных катэгорый, і паглядзіце, дзе вы знаходзіцеся ў спісе лепшых аўтараў. У многіх катэгорыях ён пакажа пяцьдзесят лепшых аўтараў. Калі вы не ў гэтым спісе, зайдзіце ў яго. Калі вы знаходзіцеся ў спісе, дабярыцеся да вяршыні.

Тады заставайся там. Памятайце, гэта вайна. Вы спрабуеце раздушыць ворагаў, заганяць іх перад вамі і чуць галашэнні іх паслядоўнікаў. Я рэкамендую правяраць гэта часта, што салодкі, галавакружны, пакутуючы выкід допаміна будзе трымаць вас на шляху. Вы нават можаце паставіць свой рэйтынг у excel для некалькіх катэгорый і адсочваць іх з цягам часу, а таксама графікі і агульныя прагляды па катэгорыі. Не тое, вы ведаеце ... я рабіў гэта ці што заўгодна. * А-падол *. Пераходзім далей.

Усяго праглядаў, вынікаў і акцый. Гэта не так важна, як каэфіцыент авансавання да прагляду - бо вы не заўсёды можаце кантраляваць, колькі праглядаў атрымлівае пытанне - але бачачы, што яны спадзяюцца, вельмі важна і, безумоўна, матывуе. Акцыі выбухнуць дасягальнасці вашага адказу. Калі хтосьці падзяляе ваш адказ, падтрымайце яго. Гэта не проста дэманстрацыя падзякі, але на самой справе дапамагае адказу атрымаць жаданне, асабліва калі ў вас шмат прыхільнікаў. Вы не можаце аддаць свой адказ, але вы можаце выступаць за таго, хто падзяляе ваш адказ.

Часам праглядайце найбольш папулярныя альбо прагляданыя паведамленні і разважайце над імі.

Чаму яны былі паспяховымі?

Што прымусіла іх вылучыцца?

Чым яны адрозніваліся ад вашага "тыповага адказу"?

Менавіта гэты просты акт клопату аб дасканаласці забяспечыць вам яго дасягненне.

Як знайсці пытанні па Quora:

Я вельмі доўга не выкарыстоўваю гэтую стратэгію, але сачыце за найлепшымі пісьменнікамі ў сваёй нішы і ўключайце апавяшчэнні. Вы будзеце атрымліваць абнаўленні, калі што-небудзь адкажаце, і зможаце купіць пытанне. Мне дрэнна, робячы гэта, таму што гэта ў большасці выпадкаў павялічвае іх погляды, бо вы робіце пытанне больш папулярным. Плюс мяне сапраўды цікавіць тое, што яны кажуць - яны проста вядучыя аўтары проста так. Зноў жа, калі яны добра адказалі на пытанне і нічога асаблівага не дадаць, я проста падмацую іх выдатны адказ і ісці далей.

Вы таксама можаце знайсці пытанні на старонках тэм. Калі ў вас ёсць кантэнт у іншым месцы (блог, кніга і г.д.), вы можаце змяніць яго на адпаведнае пытанне. З-за Партнёрскай праграмы Quora (акалічнасці Праграмы прафілактыкі якасці) большасць пытанняў у наш час даволі спам і няшчырыя, але бываюць і добрыя. Проста знайдзіце той, які ў вас ужо ёсць, і вы можаце выразна прадугледзець адказ.

Калі вы не можаце бачыць адказ ад пачатку да канца, перш чым пачаць пісаць ... не адказвайце на яго!

Гэта не раман, і загразла, проста знізіць вашу эфектыўнасць.

У рэшце рэшт людзі пачнуць задаваць вам пытанні. Гэта даволі крута ў самым пачатку, але хутка становіцца вельмі пераважнай. Гэта ўжо не вялікая крыніца пытанняў для мяне, бо я атрымліваю каля пяцідзесяці ў дзень, і многіх мяне не цікавіць альбо яны не дадуць добрых адказаў.

Калі гэта не "пекла так", не адказвайце на яго. Ёсць шмат пытанняў!

Як атрымаць больш праглядаў на Quora:

Атрымаць паслядоўнікаў. Так, лёгка напісаць. Але атрыманне базы фанатаў дапамагае няшмат. Не дзіўна - значна менш, чым думаюць на самой справе, - але гэта, безумоўна, штуршок, асабліва калі яны шмат правяраюць вашу старонку. Эфект сняжкі на гэтай платформе моцны - адказы генеруюць погляды вечна, што атрымлівае больш паслядоўнікаў, што атрымлівае больш праглядаў, атрымлівае больш акцый і ацэнак і праглядаў і паслядоўнікаў, што прыводзіць вас на галоўныя старонкі пісьменнікаў па катэгорыях, з якіх пачынаецца усё зноў і шмат працэсаў, поглядаў і поглядаў і прыхільнікаў.

https://commons.wikimedia.org/wiki/Avalanche

… Вы атрымаеце ідэю.

Выкарыстоўвайце прабелы. Гэта бясплатная нерухомасць для вашай пасады. Проста пераканайцеся, што гэта падыходзіць для гэтай прасторы. Пазнаёмцеся з адміністратарамі і мадэратарамі ў вашай нішы.

Выбірайце новыя пытанні. Рэальнасць такая, што не ўсе пытанні аднолькавыя. Я напішу некалькі адказаў, якія атрымаюць 1000 праглядаў за першыя дзесяць хвілін. Некаторыя ніколі не атрымаюць такой колькасці, нягледзячы на ​​эквівалентную якасць адказаў і вынікаў. Рэальнасць такая, што частка гэтага выходзіць з вашага кантролю. Але звычайна апошнія пытанні лепш, чым старыя. Тут людзі добра задаюць вам пытанні, бо звычайна яны будуць больш новымі.

Адкажыце свой адказ у дайджэсце Quora. Гэта, відавочна, зусім не ў вашым кантролі, але варта адзначыць. Гэта сапраўды крута ў першы раз, калі гэта адбываецца. Цяпер гэта кожны дзень, часам да некалькіх мільёнаў чалавек адначасова. Дарэчы, не варта чакаць мільёнаў чытанняў, бо не ўсе адкрываюць электронную пошту. Але гэта патэнцыйна бясплатная рэклама.

Гэй ... я вазьму.

Знайдзіце сябра, каб падняць яго. Сапраўдны чалавек, а не шкарпэтка-лялечны кошт. Гэта дазволіць вам забараніць. Алгарытм Quora працуе так, што калі хто-небудзь адорвае нешта, ён набывае больш галоснасці. Аднак не кожны карыстальнік роўны! Карыстальнікі з вялікай колькасцю паслядоўнікаў звычайна даюць адказ больш "омф". Такім чынам, пасябруйце з людзьмі ў вашай нішы. Актывуйце свае адказы, і яны паднясуць вашыя. Звярніце ўвагу, што гэта сапраўды павінна быць проста тым, што адбываецца натуральным чынам, калі вам давядзецца гэта прымусіць, гэта, напэўна, супраць палітыкі ці што-небудзь.

Як атрымаць дадатковую інфармацыю на Quora:

Пішы лепш. Пераканайцеся, што ваш граматык, спячы і спандэкс патрэбны.

Тое самае.

З.

Фарматаванне.

Не маюць велізарных кавалкаў тэксту. 3–4 радкі за абзац дастаткова. Ёсць прычына, што бары Kit-Kat не выпускаюцца з 20 штук.

Вы хочаце, па меншай меры, адну фатаграфію, і, верагодна, некалькі для больш доўгіх твораў. Але не злоўжывайце фатаграфіямі. Яны павінны быць дарэчныя, відавочна. Яны павінны быць гарызантальнымі, калі магчыма, вертыкальнымі будуць займаць увесь экран і быць занадта адцягваюць. Я лічу, што можна змяніць памеры выявы праз складаны працэс, званы "кадраванне". Не ўпэўнены, што звязана з ураджаем.

Не выкарыстоўвайце відэа. Гэта адымае ад напісання, і гэта трэба рабіць толькі ў тым выпадку, калі вы спрабуеце прасоўваць свой уласны канал YouTube - проста памятайце, што, верагодна, атрымаецца менш вынікаў, чым звычайна, асабліва калі вы занадта напорыста.

Ніколі не размаўляйце са сваім чытачом. Калі вы пішаце што-небудзь тэхнічнае, разбіце гэта для чытача, але зразумейце, што ён, хутчэй за ўсё, дарослы. Ставіцеся да іх як да аднаго.

Будзьце сапраўднымі. Людзі могуць пахнуць глупства за вярсту, нават праз Інтэрнэт.

У той час як усе будуць мець іншы стыль пісьма, захавайце празмерна афіцыйную прозу для тэхнічнага напісання альбо дакументаў. Вы з кімсьці размаўляеце. Проста пішыце натуральным чынам. Выпадкова.

Ніколі не прасіце авансавых матэрыялаў. Гэта самы верны спосаб атрымаць менш платных пазык. Віншую, вы гулялі самі.

Калі вы націснеце альбо спасылаецеся на сацыяльныя медыя, зрабіце гэта мякка і зразумейце, што нават тады гэта прымусіць некаторых людзей не аддаваць платы. Вось так яно і будзе.

Уводзяць некалькі пухлін гумару. Гэтыя маленькія дрэнныя хлопчыкі абавязкова вырастуць на чытача. Вы можаце зрабіць іх тонкімі або вельмі прамымі. Вы нават можаце мець дрэнны настрой, але вам трэба даць зразумець, што вы разумееце, што гэта дрэнная жарт. Гэта робіць добры жарт.

Акрамя таго, вы можаце быць дзіўным чалавекам. Як я. Цалкам цудоўна ахвяраваць жартам на незвычайным алтары - зрабіць жарт такім дзіўным альбо спасылкай настолькі схаванай, што зразумее толькі невялікая частка чытачоў. Тое, што не так шмат людзей атрымліваюць, зробіць гэта нашмат лепш для іх. Астатнія?

Pshhh. Я не пішу для сялян. Толькі людзі культуры.

Калі вы робіце статыстычную, эканамічную, навуковую ці палітычную прэтэнзію, якая не з'яўляецца меркаваннем, звярніце доказы. Гэта павінна быць стандартна, але гэта не так, і гэта выдатны спосаб адрозніць свой адказ. Надзвычай рэдка можна ўбачыць гэта, і людзі цэняць, што знайшлі час для гэтага. Так, для гэтага спатрэбіцца час і сілы; я не рэдка праводжу палову часу на даследаванні.

Адкажыце на ўсе пытанні, а не ў каментарах. Вы можаце прапусціць некаторыя, так як сістэма апавяшчэнняў не так ужо і вялікая, але час ад часу давайце скануйце свае апошнія адказы. Калі вы бачыце, хтосьці каментаваў вашы адказы некалькі разоў, выканайце іх. Гэта дазволіць вам убачыць іх каментары. Пабудуйце суполку. Каментар мае значэнне.

Прыклад: у адным з адказаў на Крысціяна Бэйла ў канцы верасня я атрымаў крытычную інфармацыю няправільна - я сказаў, што ён вельмі схуднеў за "экзарцыста", а не для "машыніста". Перфекцыяністы! На жаль, гэта быў апошні адказ, які я напісаў перад ад'ездам у родны горад маёй жонкі на дзесяць дзён ... без заходняга інтэрнэту, толькі кітайскі інтранет! Калі я вярнуўся, у мяне былі дзясяткі каментарыяў, якія мяне выпраўлілі (некаторыя не так прыгожа), але таксама ... тысячы абвінавачанняў.

Каментары важныя! Гэта быў цудоўны кавалак, але я думаю, што памылковасць гэтай дэталі прывяла да таго, што ён быў вірусным. Я ўстрымаюся ад нейкіх вірусных жартаў. Паверце, мне гэта цяжка.

Забяспечце значэнне. Адкажыце на іх пытанне і зрабіце гэта найлепшым адказам. Звычайна гэта не асабліва складана ў большасці пытанняў, бо 80–90% адказаў будуць адсутнічаць у намаганнях, арыгінальнасці і творчасці.

Пішыце адказы значна карацейшыя за гэты, але не занадта кароткія. Калі гэта ўсяго некалькі радкоў, людзі адчуваюць сябе абмежаванымі, і нават калі яны падтрымалі яго, алгарытм сапраўды не "любіць" суперкароткія кавалачкі. Большасць людзей не ўражаны кароткімі адказамі, але не хапае цярпення для доўгіх твораў. Вы хочаце апынуцца ў гэтай мілай зоне. Магчыма, ідэальна падыходзіць 300–500 слоў. Гэта прыблізна ў 10 разоў карацей, чым у гэтай большасці. Большасць людзей перасталі гэта чытаць. Не ўпэўнены, чаму я ўсё яшчэ пішу. Ці ёсць прыгажосць у сцісласці, і гэта адказ? Гэта становіцца непрыгожа. Але я вельмі ўдзячны, што вы прасоўваецеся наперад, калі мы праходзім 3000 слоў.

Спісы добра. Калі магчыма, выкарыстоўвайце лічбы над пунктамі, толькі майце на ўвазе, што яны больш абмежавальныя, бо вы не можаце ўстаўляць выявы паміж лічбамі.

Ваш апошні сказ з'яўляецца самым важным. Да таго часу, як яны дайшлі да канца, большасць людзей забыла пачатак. Напэўна, у вас ёсць. Чорт вазьмі, я нават забыў пачатак гэтага паста! Завяршыце тое, што няўмольна і непазбежна накіроўвае паказальнік мышы на чытача да гэтай кнопкі абнаўлення. Пазітыўнасць вялікая. Зварот да чагосьці большага, да таго, што робіць кавалак больш, чым проста кавалак, але каментарый да чагосьці большага, чым ён сам. Гумар, вядома, часта з'яўляецца добрым выбарам, але на самой справе ... павінен быць смешным.

Так ці інакш, вам патрэбен гэты апошні сказ, каб сапраўды спакаваць моцны ўдар, гэтыя апошнія некалькі ідэальна падабраных і створаных слоў, якія пакідаюць чытача з невялікай усмешкай ці вялікім уздыхам, альбо глядзяць з тэлефона на новы погляд на тое, што ёсць магчыма.