2. Як знайсці бізнес, які любіш - 30 дзён сярэдняга

Гэта дзень 2 з маіх 30 дзён сярэдняга выпрабавання.

Калі вы прапусцілі іншыя запісы, яны тут:

0. 30 дзён сярэдняя

1. Што вам трэба для стварэння ўласнага сайта? - 30 дзён сярэдняя

2. Як знайсці бізнес, які любіш - 30 дзён сярэдняга

3. Як стварыць уласны вэб-сайт - 30 дзён сярэдняга

4. Як вымераць працу вашага сайта - у сярэднім за 30 дзён

5. Як прыцягнуць больш кліентаў, адказваючы на ​​вашы пытанні - на працягу 30 дзён

6. Шпаргалка для паспяховага бізнес-сайта - 30 Days of Medium

7. Вымерайце поспех - сярэдні 30 дзён

8. Разуменне варонкі продажаў у Інтэрнэце - Сярэдняя 30 дзён

9. Што такое рух і чаму гэта важна? - 30 дзён сярэдняя

10. Што такое Google URL Builder і чаму вы павінны выкарыстоўваць яго? - 30 дзён сярэдняя

11. Падвоіце трафік шляхам аўтаматызацыі раскладу сацыяльных медыя - 30 дзён сярэдняга

12. Як сказаць, што прадаецца - 30 дзён сярэдняга

13. Як я вырас у сярэднім пасля 6,5% - 30 дзён сярэдняга

14. Як вы глядзіце на рэчы, важна - сярэдні 30 дзён

15. Продаж паслуг малому бізнесу - 30 дзён фінансавання

16. Выйграй больш эфектыўных здзелак - 30 дзён сярэдняга

17. Як наладзіць інтэрнэт-краму за 10 хвілін - 30 дзён сярэдняга

18. Працуйце з любога месца - 30 дзён сярэдняга

19. Чаму ваш сайт сабатае продажу - 30 дзён сярэдняга карыстання

20. Адкуль бярэцца ваш трафік? - 30 дзён сярэдняя

21. Як распазнаць выгаранне - 30 дзён сярэдняга

22. Як ўзламаць свой графік і зрабіць удвая больш - сярэдні 30 дзён

23. Не капіруйце канкурэнтаў - 30 дзён

24. SEO аптымізацыя паведамлення ў блогу - сярэдні 30 дзён

25. Будзьце унікальнымі альбо забудзьцеся - 30 дзён сярэдняга

26. Хада са страўнікам - 30 дзён сярэдняя

27. Людзі не плацяць у сярэднім - 30 дзён у сярэднім

28. Даследаванне па ключавых словах - сярэдні 30 дзён

29. Чаму прынцып Pareto з'яўляецца самым вялікім хакам у свеце - 30 Days Medium

30. Ваш кантэнт больш выгадны, чым ваш тэлефон - сярэдні 30 дзён

Самы час знайсці любімы вам бізнес.

Крама, у якой вы кожны дзень выскакваеце з ложка.

Не варта прытрымлівацца сваёй страсці

Гэта відэа Марка Кубані даходзіць да сутнасці:

Калі вы не ў стане стаць адным з лепшых у тым, што вы робіце, гэта не лепшае выкарыстанне вашага часу.

Вы павінны цудоўна займацца тым, чым любіце зарабляць на жыццё

Я любіў League of Legends. Я быў у гульні занадта шмат гадзін, спрабуючы зарабіць на гэтым дастаткова добра, каб зарабіць на гэтым.

У нейкі момант я павінен быў прызнаць, што я смактаў гэта, як моцна мне балюча. Самы высокі ранг, які я калі-небудзь дасягаў, быў золатам 5. У плане майстэрства гульні ён знаходзіцца ў верхняй частцы сярэдняга ўзроўню.

Я ў вольны час спрабаваў зрабіць лепш у вольны час, але ніколі не бывала.

Тыя гульцы, якія мелі сапраўдную прыхільнасць да гульні, узяліся за гэта і здолелі дасягнуць высокага рангу на працягу аднаго-двух сезонаў (на працягу прыблізна 12 месяцаў).

Я гуляў у яе каля 5 гадоў. Пакуль я нарэшце не спыняюся. Я зразумеў, што гэта толькі час, каб падняцца, і гэта зрабіла мяне незадаволенай, таму што я не быў у гэтым добры, і мы заўсёды хочам адчуваць сябе так, што мы добрыя ў тым, што мы праводзім шмат часу, робячы.

Я зразумеў, што колькі б мне не спадабалася гульня і хацелася зарабляць на жыццё, гэтага ніколі не здарыцца.

Чаму?

Мяне заўсёды цікавілі тэхналогіі. Я заўсёды быў шчаслівы з нагоды хвалі запуску тэхналогій, якую бачыў у такіх публікацыях, як Entrepreneur.com 6 гадоў таму.

Я вырашыў пабудаваць адзін. Мне тады было ўсяго 20 гадоў, і я не думаў пра тое, чаму.

Калі б у той час я быў больш упэўнены і разважлівы, я б задаўся пытаннем, чаго я сапраўды хачу, а не проста саскочыў у цягнік і прытрымліваўся парад іншых людзей.

Адказ быў бы. Я хачу быць фінансава незалежнай, рабіць сваю справу і быць шчаслівай.

Абсалютна няправільна было думаць, што я павінен паспрабаваць пачаць тэхналагічную кампанію альбо любую кампанію.

У той час я не ведала, як правільна кадаваць, таму прыняла рашэнне аб першай ідэі, якая здавалася б магчымай без перашкод для ўезду, а менавіта пра стварэнне кампаніі ў сацыяльных медыя. Я прымусіў сябе атрымаць невялікі офіс, наняць невялікую каманду і паспрабаваць хутка расці.

Я быў нецярплівы і хацеў усяго і хацеў гэтага. Не дзіўна, што мне гэта не спадабалася, таму я вырашыў змяніць змены праз 2 гады і пачаць працаваць самастойна.

Паспрабуйце шмат чаго

Калі я пачаў спрабаваць мноства розных ідэй, я дасягнуў поспеху ў выкананні сваіх жыццёвых мэт.

Некаторыя ідэі ў мяне сыдуць праз некалькі гадзін.

У іншых я адчуў бы ўспышку ўзбуджэння, запісаў яго на паперы, вырашыў прасачыць за гэтым наступным днём толькі, каб паглядзець на гэта пры халодным дзённым святле і падумаць - не.

Калі я адкрыў для сябе WordPress, мая любоў да тэхналогій і ўсяго, што было прыхавана.

Я стварыў свой першы сайт з WordPress і быў у захапленні. Мне спадабалася CMS, мне спадабаліся стваральнікі старонак, мне спадабалася глядзець, як зменяць мае старонкі з дапамогай інструмента папярэдняга прагляду, мне ўсё спадабалася.

Але было шмат рэчаў, якія я не зразумеў за кулісамі, што хацеў ведаць.

Я зноў пачаў кадаваць і вывучыў HTML, CSS, Javascript, крыху PHP і Bootstrap і ўсё, што я мог атрымаць.

Там, дзе я проста хацеў навучыцца кадаванню, каб даведацца кадаванне, цяпер я навучыўся кадаванню, каб палепшыць свой бізнес.

Раптам справа не была, і я не быў матываваны.

Кожная невялікая частка ведаў, якія я ўзяў, альбо кожная новая задача, якую я даведалася, аказала непасрэдны ўплыў на маю сутнасць і прымусіла мяне адчуваць сябе добра, калі я выкарыстаў гэта, каб дапамагчы сваім кліентам.

Я нарэшце падключыў кропкі і знайшоў краму, якую мне падабалася.

Падключыце кропкі і знайдзіце любімую вам справу

Мне было б цікава пачуць вашыя ўласныя а-ха моманты і як вы знайшлі любімую справу. Дайце мне ведаць у каментарах.

Вам таксама могуць спадабацца:

Чаму WordPress - ЛЕПШАЯ платформа, на якой можна стварыць сваю кампанію або стартап-сайт

Калі вам спадабалася гэтая гісторыя, калі ласка, націсніце кнопку і падзяліцеся ёй, каб іншыя маглі знайсці яе прасцей! Не саромейцеся пакінуць каментар ніжэй.

Гэтая гісторыя была апублікаваная ў The Startup, найбуйнейшай публікацыі, прысвечанай прадпрымальніцтву Medium, за якой прайшло больш за 316 028 чалавек.

Падпішыцеся на нашы галоўныя гісторыі тут.