14 парад, як дамагчыся поспеху на сярэднім: кіраўніцтва для пачаткоўцаў

Усебаковая падборка саветаў зверху.

Выява сапраўднага аўтара на падлозе лобі гатэля спрабуе зразумець Medium. Малюнак уласнасці аўтара.

Я не пачала публікаваць свае гісторыі адразу. Мяне запалохалі, я прызнаю. Як новы аўтар, які публікуе ў Medium, мне трэба было зразумець, як менавіта працуе гэтая платформа.

Вы таксама новыя і блытаныя? Не трэба глядзець далей. Я рабіў усе цяжкія ўздымы. Я праглядаў гадзіны і гадзіны гісторыі, напісаныя лепшымі пра тое, як дамагчыся поспеху на Medium.

Вось 14 ключавых рэчаў, якія трэба мець на ўвазе:

1. Кансістэнцыя:

Вы павінны быць паслядоўнымі! Размяшчайце гісторыю кожны дзень ці раз на тыдзень. Раз у месяц усё ў парадку. Проста захоўвайце рэлевантнасць, але не будзьце занадта сур'ёзнымі. Занадта шмат паведамленняў прывядзе да слабога зместу. Вы хочаце дасягнуць поспеху? Публікуйце кожны дзень, але не занадта часта.

2. Тэрміны:

Вы павінны публікаваць па суботах. Людзі праводзяць больш часу нязмушана на сваіх тэлефонах у выхадныя дні. Адпраўка паведамленняў у ранішнія працоўныя гадзіны абавязковая. Вячэрнія гадзіны на паездках - лепшы час для публікацыі. Вы не маеце ніякага кантролю над публікацыяй вашых гісторый, калі яны падрыхтаваны. Так, размяшчайце па суботах і панядзелак-пятніцу раніцай і ўвечары. Паспрабуйце атрымаць куратар - гэта не пад вашым кантролем.

3. Кіраванне часам:

У вас павінны быць дні напісання і дні рэдагавання. Пісаць, рэдагаваць, пісаць, рэдагаваць. Працягвайце, пакуль не памрэце. Пішы кожны дзень. Мэта 1000 слоў у дзень, ці нават адно слова. Прывітанне. Разумееце, я проста напісаў адно слова. О, які чорт? Я таксама яго рэдагую. ̶H̶i̶. Добры дзень. Так лепш. Не рэдагуйце падчас напісання! На жаль, я проста патрапіў у бяду. Пішыце кожны дзень дзе-небудзь ад 1–1000 слоў. Рэдагаванне ідэальна падыходзіць, але не ў дні напісання, якія кожны дзень.

4. Рэкляма:

Вы павінны мець аўтарскі сайт, але не марнуйце час на аўтарскім сайце! Гэта марная трата грошай, але людзі павінны цябе знайсці, таму ёсць у Інтэрнэце. Гэта павінна выглядаць прафесійна, але зрабі гэта самастойна. Гэта крыху складаней, калі вы не дасведчаны на тэхніцы. І гэта вельмі проста.

Фота Адрыяна Даскаля на Unsplash

5. Сацыяльныя медыя:

Вы павінны звязаць свой аўтарскі сайт - які вы павінны і не павінны - ва ўсіх сваіх сацыяльных сетках. Не марнуйце час на ўсіх платформах. Засяродзьцеся на напісанні! Далучайцеся да Twitter. Гэта ўсё, што вам трэба. Стварыце дошку Pinterest. Не занадта шмат сацыяльных груп. Вы будзеце разбітыя. Facebook і Linkedin з'яўляюцца абавязковымі! Некаторыя пісьменнікі знаходзяць поспех у Instagram. Проста трымайце гэта глупства проста і звузіць вашы намаганні на некалькі. Але, далучайцеся да іх усіх.

6. Брэндынг:

Стварыць брэнд - нішу. Стаць галоўным пісьменнікам у тэгу, але пашырыце свой кругагляд. Стаць лепшым пісьменнікам нічога не значыць. Пішыце ў іншых жанрах. Пішыце на некалькі засяроджаных тэм і пішыце ва ўсім. Свет ваша вустрыца, але не будзьце занадта шырокімі.

7. Сярэдні алгарытм:

Новы алгарытм "Сярэдні" упэўнены, што гэта дозы! Пляскі ўжо не важныя. Пляскайце для іншых пісьменнікаў! Пляскайце, пакуль вашыя далоні не б'юцца. Мы тут, каб падтрымліваць адно аднаго. Вылучыце, людзі! Гэта ўсё пра час чытання, таму чытайце да канца кожнай гісторыі. З павагі. Не заканчвайце гісторыю, якая вас не цікавіць. Пісьменніку патрэбна сапраўдная ацэнка сілы яго / яе гісторый.

8. Спісы электроннай пошты:

Збор электронных лістоў мае першараднае значэнне. Збярыце іх усіх і скруціце ў іх, як каціная мята. Вы ніколі не прадаеце кнігу і не будзеце сапраўдным пісьменнікам без спісу электроннай пошты. Не хвалюйцеся, калі вы не плануеце нічога прадаваць. Проста пішы. Але нават не адважыся назваць сябе пісьменнікам, калі ў цябе гэтага спісу няма.

9. Змест:

Перадайце чытачам гісторыю, якая ім дапамагае. Гэта павінна дадаць каштоўнасць іх жыцця. Яны не хочуць асабістых гісторый. Раскажыце гісторыю! Не лічыце занадта асабістым. Пішыце, як вы размаўляеце з сябрамі. Выкарыстоўвайце словы чытання ўзроўню трэцяга класа. Выкарыстоўвайце словы для ўзроўню чытання васьмі класаў. Нават не думайце пра пяты клас. Ніхто не разумее гэтых дурняў. Не праклятай. Будзьце прафесійныя, але не настойлівыя. Ты эксперт.

10. Статыстыка:

Не дакучайце сваёй статыстыкай. Праверце іх раз на тыдзень, калі можаце. Штодзённая праверка статыстыкі можа падштурхнуць вас працягваць працаваць. Статыстыка не вызначае вашу каштоўнасць. Вы вызначаеце сваю вартасць. Таму правярайце сваю статыстыку кожны дзень і раз у тыдзень. Проста пачакайце электроннай пошты, калі ў вас ёсць стрыманасць. Не напружвайце статыстыку. Яны ўсе.

Фота Фрэнка Буша на Unsplash

11. Выданні:

Завядзіце сваю публікацыю ў публікацыі. Адразу! Ваша гісторыя будзе нікчэмнай, калі будзе размешчана толькі ў вашым профілі. Выданні дапамагаюць распаўсюджваць вашы гісторыі. Перайдзіце на галоўныя выданні. Пачніце ўласнае выданне. Гэта так проста. Але не публікуйце публікацыі з невялікімі падпісаннямі. Нават свой. Гэта вы толькі пачалі. Перад публікацыяй публікацыі патрабуецца некаторы час, таму падумайце, перш чым пачаць яе. Але пачынайце адно.

12. Прэзентацыя:

Фарматаванне і графіка настолькі важныя. Добры змест з'яўляецца самым важным. Ніхто нават не прачытае вашу гісторыю, калі яна добра адфарматавана. Абярыце захапляльную графіку. Графіка сапраўды не мае значэння. Усе яны ўсё роўна аднолькавыя.

13. Аплата:

Вы не будзеце зарабляць грошы ў свой першы год на Medium. Працягвайце! Вы можаце зрабіць некалькі хундзі ў вашай першай гісторыі. Большасць пісьменнікаў у сярэднім складае 20 долараў за гісторыю. На самай справе большасць пісьменнікаў зарабляе $ 0 за гісторыю. Працягвайце пісаць! Вядучыя пісьменнікі зрабілі тысячы іграмі. Вы нічога не зробіце, а можа, як $ 25, альбо тысячы. Не кіньце працу на дзень і не пакіньце сярэдні. Але кінуць паліць. Гэта фактычны савет.

Фота Майкла Лонгміра на Unsplash

14. Ваша выява:

Правядзіце час на сваёй старонцы профілю. Ніхто яго не наведае. Калі вы станеце жорсткім нападнікам, усе будуць наведваць яго і перарэзаць усе вашы старыя гісторыі, як цёплы суп. Адрэдагуйце біяграфію. Зрабіце гэта бліскаўкай. Менш за ўсё, але ўключыце кароткую біяграфію, рэзюмэ, групу крыві і колер ніжняга бялізны, які вы носіце. І калі вы любіце анчоўсы. Гэта шмат што кажа пра чалавека.

Мой вынос:

Чароўнай формулы няма. Тое, што працуе для Джоні, не працуе для Джоані. Эксперыментуйце, як вы рабілі з наркотыкамі ў сярэдняй школе. Вы зразумееце, што працуе для вас. Ці вы не будзеце. У любым выпадку, ̶t̶h̶a̶n̶k̶s̶ ̶f̶o̶r̶ ̶t̶h̶e̶ ̶r̶e̶a̶d̶, дзякуй за чытанне.

Далучайцеся да майго спісу электроннай пошты. Клікніце тут. Жартую. У мяне гэтага няма.