12 падказак пра тое, як працаваць дома падчас пандэміі віруса Кароны

Новыя праблемы ўзнікаюць, працуючы на ​​радзіме падчас успышкі віруса Кароны. Вось лепшыя парады ад ветэрана дыстанцыйнага работніка пра тое, як дамагчыся поспеху дома.

Вірус Кароны прымушае мільёны людзей працаваць дома. Пераход ад офіса на працу з хаты спачатку можа здацца лёгкім, але гэта не заўсёды ідэальная сітуацыя. . Шмат якія аддаленыя работнікі адчуваюць сябе адключанымі ад калег, у выніку пакутуюць адносіны кліента і прафесійных сувязяў. Зніжэнне эфектыўнасці працы і нізкая якасць вытворчасці могуць таксама адбывацца з прыходам змененых умоў працы. ад вас не хапае паніжанай эфектыўнасці, больш нізкай якасці выхаду, таму што ваша асяроддзе змянілася.

Мы проста не ўклалі дастатковую колькасць думак пра тое, як працаваць дома на аптымальным узроўні, пры гэтым дасягаючы высокай прадукцыйнасці, гладкай камунікацыі і максімальнай прафесійнай дзейнасці. На больш пазітыўную ноту; гэта выдатны час для эксперыментаў і стварэння новых спосабаў аптымізацыі вашага працоўнага працэсу!

У гэтым артыкуле я падзялюся з вамі некалькімі маімі лепшымі парадамі і рэкамендацыямі з чатырох гадоў эксперыментаў з прадукцыйнасцю.

Чатыры гады таму я змяніў сваё жыццё ... Я пакінуў бяспечную працу ў офісе "9 на 5", каб рэалізаваць сваю мару стаць лічбавым качэўнікам. Няма фіксаванага працоўнага дня. Фізічна мяне ніхто не прыцягвае. Ніякіх прадыктаваных гадзін абеду і іншых офісных працэдур .. Кантроль майго ўласнага часу быў выдатна падыходзіць для вольнага птушкі, як я. З іншага боку, я вельмі ўсведамляў, што мая новая свабода будзе пагражаць, калі мае кліенты не адчуваюць пастаяннай каштоўнасці. Акрамя таго, я прачнуўся, як я быў дэзарганізаваны і лёгка адцягнуўся. І зараз, нікога больш не вінавацім! Гэта прымушае мяне даследаваць тэмы пра прадуктыўнасць, кіраванне часам, розум і самаразвіццё.

У спісе ніжэй прыведзены мае рэкамендацыі, заснаваныя на гадах спроб і памылак. Гэты спіс прызначаны для натхнення для таго, як структураваць свой працоўны дзень з хатняга офіса. Кожная прапанова можа не працаваць для ўсіх нас, але я шчыра веру, што эксперыменты з асабістымі працэдурамі і дзеяннямі могуць прынесці вялікія паляпшэнні. Гэтак жа, як я працую з аптымізацыяй сайтаў, я лічу, што выдатныя вынікі ў няспынным пераглядзе, тэсціраванні і аптымізацыі.

3% паляпшэнне сёння можа быць 3% паляпшэнне для астатняй частцы вашай жыцця. У наступным месяцы дадайце яшчэ 3% - глядзіце, як вы будуеце і прагрэс!

Праверце гэтую формулу майго ідэальнага дня, працуючы дома

1. Прачынайцеся ў звычайны час і выконвайце звычайную ранішнюю працэдуру Зрабіце ложак першую паспяхова выкананую задачу. Выконвайце свой звычайны ранішні рэжым, нават апранаючыся, як калі б вы збіраліся ў офіс. Гаворка ідзе пра тое, каб увайсці ў патрэбны настрой.
  2. Пастаўце намер штодня, кожны дзень Запісваючы штодзённыя мэты - гэта лепшы савет, які я магу даць. Гэта прымушае вас засяродзіцца на тым, што для вас найбольш важна. Працэс напісання надае нагляднасць. Упарадкаванне мэтаў па асноўных прыярытэтах спрыяе яснасці, што можа павялічыць шанцы на максімальную павелічэнне штодзённага вытворчасці. Будзьце ўважлівыя пры чытанні лістоў! Часта мы трапляем у выкананне важных для іншых, а не для сябе задач. Вы можаце паспрабаваць устаць раней, чым звычайна, каб скарыстацца больш спакойнымі гадзінамі раніцы для больш глыбокай працы.
  3. Замяніце звычайныя прагулкі на кароткай прагулцы (... калі гэта дазволена) Фізічныя руху і свежае паветра падрыхтуюць ваш розум і цела да пазітыўнага дня працы. Зрабіце хуткую шпацыр па наваколлі, каб падмануць розум падрыхтаваць сябе да дня ў офісе - вы будзеце здзіўлены тым, як па-іншаму вы сябе адчуваеце, калі сядаеце за свой стол, калі вернецеся.
  4. Налада спецыяльнай працоўнай зоны Чыстая арганізаваная працоўная зона дапаможа вашаму розуму вырабляць якасць таго, што вы робіце. Усталюйце экран так, каб рух фону не адцягваў вас. Размясціцеся зручна ў эрганамічным становішчы. Падумайце, як падключыць ноўтбук з мышкай і вялікім экранам. Наліце ​​бутэльку з вадой і пакладзеце яе ў межах дасяжнасці зброі, каб вам не прыйшлося перабіваць сябе, каб выпіць глыток вады. Арэхі і сухафрукты выдатна падыходзяць для прамежкавай закускі, падтрымліваючы збалансаванасць цукру ў крыві на працягу ўсёй рабочай сесіі.
  5. Падрыхтуйцеся да першай рабочай сесіі. Знайдзіце тыя штодзённыя мэты, якія вы напісалі на этапе 2. Калі вы працуеце ў камандзе, прывычайце дзяліцца сваімі асноўнымі штодзённымі прыярытэтамі ў групавым чаце на Slack або ў любым іншым вашым прыкладанні. Ведаючы, што робіць ваша каманда, вельмі важна. Гэта таксама дапамагае нам падумаць двойчы, перш чым перарываць, ведаючы, што ва ўсіх нас устаноўлены індывідуальныя прыярытэты. Аптымізуйце сваё асяроддзе, каб паменшыць магчымыя адцягванні. Зачыніце дзверы, адключыце апавяшчэнні і любыя крокі, якія вы можаце зрабіць, каб захаваць поўную ўвагу.
  6. Акунайцеся ў глыбокую, якасную працу, пакуль не вырвецеся на абед. Якасная праца лепш за ўсё вырабляецца тады, калі розум знаходзіцца на пікавым узроўні і ў сканцэнтраваным стане часта называюць «зонай». У большасці людзей гэта адбываецца раніцай, калі розум адпачывае пасля сну і цукар у крыві павышаецца пасля сняданку. Скарыстайцеся сваёй максімальнай вылічальнай магутнасцю і прысвяціце яе сваёй самай важнай задачы дня. Карысны час губляецца дарэмна, калі фокус змяняецца, і таму перапынкі павінны быць зведзены да мінімуму. У залежнасці ад адцягнутасці, вы можаце лёгка заняць да 20 хвілін, каб вярнуцца ў зону, дзе вы вырабляеце якасную працу, калі яна наогул. Я рэкамендую гэты эпізод падкаста пра 6 хлусьняў, якія разбураюць вашу прадукцыйнасьць. Ваш уласны розум таксама можа адцягнуць вас. Мне вельмі карысна запісваць думкі на потым, што дазваляе мне хутка вярнуцца да сваёй найважнейшай задачы. Шматзадачнасць робіць вас занятым, а заняты - не прадуктыўным. Плануйце перапынак на 5–10 хвілін пасля працы на 25 да 50 хвілін. Ведаючы пра наяўнасць перапынку, вам лягчэй адкласці паездку на каву, туалетны перапынак ці паведамленне, калі вы не ўсталявалі на тэлефоне "Не турбаваць". Выкарыстоўвайце апошнія пяць хвілін любой глыбокай рабочай сесіі для некаторага завяршэння. Працэс стварэння "Нататкі да самастойнасці" палягчае збор тэмы.
  7. Спыніцеся на перапынак на абед у пэўны час. Працуйце глыбока - гэта выдатнае пачуццё, і вы проста можаце працягваць ісці! Але не трэба. У гэты момант ваш энергетычны ўзровень панізіцца, і вам спатрэбіцца перапынак, каб забяспечыць пастаяннае якасць таго, што вы робіце. Гэтак жа, як у офісе, раскладзіце абед у вызначаны час. Блакаванне часу ў вашым календары - выдатны спосаб дапамагчы наладзіць як абед, так і працоўныя сесіі. У перапынак, чаму б не паставіць на youtube відэа з нейкімі тэматычнымі даследаваннямі, звязанымі з працай, альбо з чымсьці іншым, што займальна і натхняе, але ўсё яшчэ некалькі актуальна для працы? Гэта таксама выдатны час, каб аднавіць сувязь з калегамі. Вы можаце пагутарыць з дапамогай відэа-размовы падчас ежы, альбо нават падзяліцца ў сваім паведамленні чым-небудзь з лёгкім сэрцам ці смешным.
  8. Хада, расцяжка або ёга Не забудзьцеся пра сваё цела. Пастаянна размясціцеся на месцы па 5–15 хвілін актыўнасці. Гэта можа быць што заўгодна. Асабіста я люблю хадзіць на кароткую шпацыр. Падчас гэтага руху вы можаце праяўляць ўважлівасць і атрымліваць асалоду ад навакольнага асяроддзя, альбо рыхтуеце розум да наступнай працы, разглядаючы наступныя заданні.
  9. Падрыхтуйце працоўную зону да другой рабочай сесіі. Прыбярыце кашу. Асвяжыце запасы вады і закускі. Вярніцеся ў зручнае становішча, каб вашы рэчы ў функцыянальным і прыемным парадку.
  10. Пасля абеду ўдзельнічайце ў «дробнай» рабочай сесіі. Пасля абедзеннай рабочай сесіі вы адказваеце на электронныя лісты, размаўляеце з калегамі, праводзіце сустрэчы з кліентамі і арганізуеце наступныя дзеянні. Мозг проста менш здольны ў падвячорак. Меншая магутнасць апрацоўкі і больш назапашаных думак спрыяюць меншай агульнай здольнасці да канцэнтрацыі ўвагі. Выкарыстоўвайце гэты час, каб быць даступным для іншых і падрыхтаваць свой наступны вялікі крок. Вы таксама можаце выкарыстоўваць час для планавання наступных мерапрыемстваў, удзелу ў сустрэчах з кліентамі, збору неабходнай інфармацыі, стварэння спісаў дзеянняў і гэтак далей. Праца ў камандзе, дзе вы ўсе прытрымліваецеся аднолькавых прынцыпаў глыбокай працы і блакавання часу, выдатна. Але нярэдка кіраўніцтва патрабуецца для поўнага ўкаранення рабочай сістэмы, дзе ўсе разумеюць і імкнуцца прытрымлівацца тых жа правілаў.
  11. Заканчэнне працоўнага дня медытацыяй, ацэнкай і пераходам Практыкаванне ўважлівасці дапамагае супакоіць розум і адпусціць непатрэбныя думкі. Выкарыстанне прыкладання для медытацыі на працягу 10 хвілін - гэта выдатны спосаб дапамагчы вам перайсці ад бруднага стану душы пасля працы. Медытацыя дапамагае вам перайсці ў больш сапраўдны і кахаючы стан душы, дазваляе вам лепш злучыцца з сабой і іншымі людзьмі. 2 хвіліны роздуму пра ваш працоўны дзень таксама могуць дапамагчы вам даведацца, што ўдалося і што можна палепшыць на заўтра. Апладзіруйце сабе за любыя нязначныя паляпшэнні. Шануйце вопыт, які вы атрымліваеце пры адмове, і шукайце веды. Высвятленне таго, што працуе для вас, можа заняць шмат часу, і настойлівасць - ключавая.
  12. Выйдзіце, ешце прыемны вячэру і жывіце паўнавартасным жыццём, хоць вы можаце знайсці працу вельмі прывабнай, не спакусіцеся працаваць позна ўначы. Празмерна працяглыя працоўныя дні негатыўна адаб'юцца на вашых магчымасцях на наступны дзень. Наш розум мае патрэбу ў адпачынку і раз'яднанні. Мы лепш спім, калі кладземся спаць са спакойным розумам. Бессаннасць выклікана тым, што мы не дазваляем нашаму розуму перапрацоўваць, адпачываць і адключацца ў вячэрні і начны час. Таму спыненне працоўнага часу перад сном павінна быць правілам, якое не падлягае абмеркаванню. Атрымлівайце асалоду ад жыцця, робячы што-небудзь вясёлае! Адпачніце і будзьце прысутныя. Мая сяброўка навучыла мяне каштоўным урокам, калі яна падзялілася са мной, што найлепшы падарунак, які я мог бы ёй даць, - гэта маё поўнае ўвагу. Дазвольце якасна правесці час з тымі, каго любіш - на самай справе, зрабі гэта прыярытэтам. Бо інакш, над чым мы сапраўды працуем?

Вам спадабаўся гэты артыкул?

Пачніце эксперыментаваць з гэтымі крокамі ўжо сёння і даведайцеся, што працуе для вас! Шануйце прагрэсіўнасць і вучыцеся на памылках.

Гэты артыкул была напісана з мэтай дапамагчы іншым, якія працуюць дома падчас цяперашняй і пастаяннай пандэміі віруса Кароны.

Калі ласка, пакіньце каментар, калі ў вас ёсць іншыя выдатныя ідэі для дома, якія ў гэтым артыкуле не распаўсюджваюцца. Абмен парадамі і хітрасцю - выдатны спосаб дапамагчы нам даведацца, што працуе, а што не.

Ці ёсць у вас досвед і парады, калі гаворка ідзе пра працу дома з дзецьмі навокал? Я хацеў бы даведацца больш пра гэта, таму, калі ласка, апусціце каментар ніжэй!

Дапамажыце іншым, падзяліўшыся гэтым артыкулам з сябрам або калегам.

За некалькі клікаў вы можаце адправіць яго каму-небудзь непасрэдна, даць яму пляск, каб павялічыць яго на СМІ і падзяліцца ім у сацыяльных медыя. Хтосьці яшчэ можа прачытаць і атрымаць выгаду ад гэтага, дзякуючы вам. Дзякуй ❤

Для таго, каб закрыць гэты кавалак ад ноты аптымізму, я хацеў бы падзяліцца любімай маёй цытатай:

"У часы пераменаў вучні успадкоўваюць зямлю, у той час як дасведчаныя лічаць сябе выдатна абсталяванымі для барацьбы з светам, якога ўжо няма".
- Эрык Хофэр