12 бясплатных рэчаў, якія вы можаце зрабіць, каб прасунуць сваю кар'еру ў UX-дызайне

Добра, першае галоўнае. Для каго гэта кіраўніцтва?

• Вэб-дызайнеры, візуальныя дызайнеры, графічныя дызайнеры і студэнты, якія хочуць пачаць працу з дызайнам карыстацкага досведу (UXD).
  • Людзі, якія ўжо знаёмыя з шасцю прынцыпамі дызайну (я не пайду ў візуальны дызайн тут).
  • Людзі, якія ўжо ведаюць інструменты дызайну, такія як Photoshop або Sketch.

Не хвалюйцеся, у гэтым артыкуле вы знойдзеце некалькі непрактычных парад, якія не ўваходзяць:

• "Падпісацца на рассылку X"
  • "Вось шмат спасылак, якія вы ніколі не прачытаеце."
  • альбо "знайдзіце настаўніка" - паглядзім, вы б не чыталі гэты артыкул, калі б вы знайшлі рэдкага аднарога, які з'яўляецца настаўнікам UX.

Пойдзем

Рэч № 1: даведацца кадаванне

Проста зрабі. У вас усё будзе добра. Вывучыце HTML / CSS і столькі JavaScript, колькі вы можаце.

Слухайце, перш чым узбуджацца, чаго я не кажу.

Я не кажу, што вам трэба даведацца пра розныя тыпы JavaScript. Я не кажу, што вам трэба стварыць шмат сайтаў альбо прыкладанняў. Я проста кажу, што вы праходзіце курс онлайн.

Чаму? Гэта дасць вам больш глыбокае разуменне правілаў вэб-дызайну. Пасля таго, як вы ведаеце гэтыя правілы, вы будзеце ведаць, як іх парушыць. Вы таксама даведаецеся, што магчыма, а што не. Гэта адразу дае вам упэўненасць у камандзе распрацоўшчыкаў і эканоміць вам і вашай кампаніі шмат душэўнага болю.

Я рэкамендую freeCodeCamp, які, вядома, бясплатны! Пачатак працы просты, і курсы падзяляюцца на памеры ўкусу, якія лёгка ўжываюцца. Курс HTML5 і CSS займае ўсяго пяць гадзін і дае вам усе асновы, якія вы павінны ведаць. Ідзіце наперад, пагрузіцеся.

Рэч № 2: Раздрукуйце ўвесь вэб-сайт ці прыкладанне

Калі вы працуеце ў кампаніі, раздрукуйце ўвесь вэб-сайт / дадатак. Так, уся справа. Я аднойчы ўзяў для гэтага цэлы пакой. Затым паглядзіце. Звярніце ўвагу на неадпаведнасці ў гэтых раздрукоўках. Выкарыстоўвайце гэта, каб стварыць кіраўніцтва па стылі. Неадкладны крэдыт як UXer.

Калі вы фрылансер, кіньце ў бясплатным кіраўніцтве стыль для вашага наступнага кліента. Пераканайцеся, што вы ўключылі гэты кавалак золата ў свой партфель. Больш падрабязна пра кіраўніцтва па стылях тут. (Не хвалюйцеся, вам не трэба ствараць інтэрактыўны. Гэта было б нядрэнна, але гэта можа быць толькі PDF.)

Рэч № 3: Стварыце карту плыні карыстальнікаў

Цяпер, калі ўвесь ваш сайт вісіць на сцяне. Прыйшоў час крытычна паглядзець на гэта і стварыць схему плыні карыстальніка.

Для сайта электроннай камерцыі самым простым карыстальнікам будзе адлюстраванне дома> катэгорыя> прадукт> кошык> замова.

Вы выявіце, што прадукт з'яўляецца Pinnacle старонкай сайта электроннай камерцыі. Большасць спосабаў павелічэння канверсіі будуць ёсць.

Калі вы яшчэ не ўваходзіце ў кампанію, глядзіце раздзел 4 ніжэй.

Рэч № 4. Зваротны інжынер, вэб-сайт або прыкладанне

Калі вы не ўваходзіце ў кампанію, адзін з найлепшых спосабаў навучання UX - гэта добрая старая зваротная інжынерыя.

Цяпер не толькі прымайце вэб-сайт, але і ўзнагароды, прыкладанні і сайты.

Тое, як я вывучыў вэб-дызайн, першапачаткова быў загрузіць цэлыя вэб-сайты, каб даведацца, як яны былі створаны. Што вам трэба зрабіць, гэта зрабіць некалькі нататак і запісаць іх для кожнага ўзаемадзеяння, як паказана ніжэй.

Рэч № 5: эскіз, замалёўка, эскіз

... спачатку вашыя праекты і паток карыстальнікаў. Гэта ліквідуе шмат галаўных боляў у Photoshop.

Мой выкладчык графікі навучыў мяне заўсёды маляваць эскіз. Гэтая парада распаўсюджвалася на вокладкі і плакаты, але я заўсёды знаходзіў, што эскіз заўсёды перамагае.

Нічога не пачынаецца, пакуль аловак не трапляе ў паперу. Да гэтага моманту гэта проста абстрактная ідэя.

Рэч № 6: Пачніце складаць сцэнарыі

Вядома, вы павінны вывучыць нейкі інструмент для стварэння прататыпаў. Памятайце, што гэта не робіць вас добрым UX-дызайнерам, а проста інструментам, які звязвае вашыя мадэлі.

Мэта прататыпаў - паказаць зацікаўленым асобам інтэрактыўнасць, якую вы і вашыя распрацоўшчыкі можаце сабе ўявіць, але не. Не думайце, што гэта больш. Гэта не магія.

Invision мае невялікую крывую навучання і добра працуе з Sketch і Photoshop. Першыя 3 праекта бясплатныя! Гэта на сённяшні дзень самы просты з усіх хмарных інструментаў для стварэння прататыпаў. Плюс функцыя сумеснай працы вельмі мілая. Вось спасылка.

Рэч № 7: Пачніце з Google Analytics

Устаўце сцэнар у загаловак вашага сайта і пачніце адсочваць. Шукайце магчымасці. Калі ў вашай кампаніі ёсць Google Analytics, папытаеце дазволу на доступ да яе.

Вучыцца лёгка, і калі вы сапраўды хочаце пайсці на яго, ёсць онлайн-курсы. Калі вы фрылансер, прапануйце гэтую паслугу аднаму з сваіх кліентаў. Вядома, спачатку вы павінны зрабіць гэта бясплатна, але вы туды патрапіце.

Асноўная плошча для вас - гэта бакавая зона. (Знойдзены ў раздзеле паводзін) Тут вы можаце ўбачыць, на якія старонкі вашы карыстальнікі адскокваюць альбо трацяць найбольш доўга. Гэтыя старонкі падкрэсліваюць вашыя найбольшыя магчымасці як UXer.

Цяпер перайдзіце на паказаныя вамі старонкі і зрабіце наступнае:

1. Запусціце цеплавую карту
  2. Збярыце водгукі карыстальнікаў
  3. Правядзіце тэсты карыстальнікаў

Усё, што вам трэба для гэтых трох тактык, гэта інструмент пад назвай Hotjar

Хотджар неверагодны. Гэта супер танна і вельмі карысна. Гэта на самай справе бясплатна для вашых першых 3 вэб-сайтаў. У яго ёсць усе UX-інструменты, неабходныя для стварэння арыентаванага на карыстальнікаў вопыту. Уключаючы цеплавыя карты, водгукі кліентаў і тэсты карыстальнікаў, усё астатняе больш. Вось спасылка.

Рэч № 8: Запусціце цеплавыя карты

Добра, вам трэба стварыць тут цеплавую карту на некалькі тыдняў у залежнасці ад трафіку вашага сайта. Тады вы можаце шукаць тое, што яны называюць "магчымасцямі".

У асноўным вы шукаеце зламаныя ўзоры. Тыя, хто працуе добра, гэта выдатнае пацверджанне, таму пахваліце ​​дызайнера, які яго распрацаваў.

Самыя каштоўныя цеплавыя карты - гэта тыя, дзе заклік да дзеяння (CTA) не з'яўляецца чырвоным. Гэта паказвае, што карыстальнікі націскаюць у неналежных месцах.

Калі вы хочаце распрацаваць прывабны артыкул, вы хочаце, каб цёплыя колеры былі ў цэлым і чырвоныя на CTA. Калі гэтага не адбудзецца: МОЖНАСЦЬ!

Вельмі здаровая цеплавая карта, ласкава прадастаўлена Hotjar.comСтандартная карта пракруткі, ласкава прадастаўлена Hotjar.comГэта вельмі цікавая карта пракруткі, бо яна паказвае, што карыстальнікі знаходзяцца не першыя два радкі. Рэкамендацыя тут будзе складаць самыя выгадныя прадукты ў гэтыя два рады.

Рэч № 9: Выкарыстоўвайце форму зваротнай сувязі з кліентамі

Так, у Hotjar ёсць і адна з такіх, і яна створыць адно з гэтых сімпатычных аблокаў слоў для вас. (Усе іх любяць.) Таксама ёсць магчымасць адаптаваць пастаўленае пытанне. Выкарыстоўвайце гэтую функцыю.

Пры аналізе зваротнай сувязі кліентаў звяртайце ўвагу на мадэлі. Калі ў вас ёсць аддзел абслугоўвання кліентаў, звярніцеся да іх і запішыце ўзоры ў адпаведныя ведамасці. Калі ў вас карпаратыўнае мерапрыемства, паглядзіце супрацоўнікаў і пачуйце, што яны могуць сказаць. Перавагай з'яўляецца нефармальная база. Дарэчы, CS REPS LOVE VENTING, ВЫ ЛЮБЛЮ ВАС!

Збярыце ўсе гэтыя водгукі і вы атрымаеце:

Рэч № 10: запусціце тэсты карыстальнікаў

Hotjar прапануе гэта, але вы можаце таксама праводзіць тэсты карыстальнікаў з супрацоўнікамі ў офісе, калі яны знаходзяцца на вашым мэтавым рынку. Калі вы фрылансер, выкарыстоўвайце сваіх вельмі прыемных сяброў.

Сядзьце з дадаткам ці сайтам, не кажыце ні слова і глядзіце, як яны гэтым карыстаюцца. Пішыце нататкі пра тое, дзе ў іх былі праблемы ці куды яны лёгка перацякалі праз прыкладанне / вэб-сайт.

З гэтымі трыма дадзенымі

… Цяпер вы можаце стварыць план UX для сваіх кліентаў і менеджэраў. Што вам трэба зрабіць, гэта стварыць мадэль удасканаленняў з гэтымі ключавымі пунктамі дадзеных. Затым прадставіце яго і выканайце.

Рэч № 11: Не бойцеся тэстаў на а / с

Лепшы спосаб даказаць сваю каштоўнасць як UXer - гэта праверыць свае праекты з дапамогай тэставання A / B.

На сённяшні дзень не так шмат бясплатных, але, на шчасце, вы можаце зрабіць гэта з Google Analytics, правёўшы эксперыменты над зместам. Мае крутую крывую навучання.

Вынікі тэставання A / B паказалі ў эксперыментах, што павелічэнне хуткасці канверсіі з'яўляецца найбольш важным. З дапамогай ведамства сайта сайтаaaaloglog.com

Або даведайцеся пра свае мэты ў Google Analytics (канверсія / сярэдняе значэнне замовы / сярэдні час захоўвання старонкі) і апублікуйце змены. Зрабіце новую адзнаку праз прыблізна 4 тыдні (у залежнасці ад трафіку) і параўнайце. Калі вы зрабілі хатняе заданне, вы павінны ўбачыць патрэбныя вынікі.

Калі вы працуеце ў кампаніі і маеце бюджэт, паспрабуйце працаваць для трэцяй асобы. Я рэкамендую Qubit. У іх таксама выдатнае абслугоўванне кліентаў.

Рэч № 12: Авалодаць мастацтвам зносін

Вам трэба навучыцца пераконваць людзей у сваім дызайне. Я не збіраюся замоўчваць гэта, цяжка. Гэта па сутнасці продаж.

Добра, як гэта зрабіць?

Чуеш, чуеш, чуеш, а потым чуеш яшчэ

Разуменне кліента - ключ да вашай працы. На сустрэчы, запішыце словы, якія кліент / менеджэр / дырэктар / генеральны дырэктар паўтарае, абвядзіце іх, а потым вітайце свой новы слоўнікавы запас.

Прыклад нататак, якія былі створаны падчас сустрэчы кліентаў

Цяпер прыйдзе ваша чарга, выкарыстоўвайце гэтыя словы ў прэзентацыі. Аднак не проста выкарыстоўваць іх, пераканайцеся, што вашы канструкцыі інтэгруюць іх. Гэта форма люстранога адлюстравання і паказвае, як інтэграваць дзелавыя мэты ў вашу працу.

Вы хочаце, каб людзі куплялі больш? Прапануйце зрабіць CTA больш і акцэнтаваць колер. Вы таксама можаце пагаварыць пра мастацкія аспекты выкарыстання цёплага колеру на прахалодным фоне, каб зрабіць яго "поп". (Так, я гэта сказаў.)

Вы хочаце, каб людзі зарэгістраваліся? Рэкамендуем дадаць больш кантрасту ў поле формы і дадаць стымул. Падумайце, падпішыцеся і атрымайце зніжку 10%.

Кліенты не разумеюць прадукт? Парэкамендуйце распрацаваць графікі для вобласці апавяшчэнняў або вылучыць часта зададзеныя пытанні.

Вы хочаце больш брэндынгу? Вы размяшчаеце гэты лагатып усюды: прыдумайце сімвал чата, захавайце сімвалы для карты лакатара, стварыце бібліятэку з пэўнымі сімваламі ў ніжнім калантыце!

А калі сур'ёзна,

Вы заўсёды павінны думаць пра тое, як дызайн можа вырашыць бізнес-праблемы.

Увесь сэнс быцця UX - гэта рашэнне праблем. Калі ў кліента ёсць праблемы з праверкай, вы можаце гэта выправіць. (Ну, не, калі гэта праблема з серверам.) Калі ваш кліент не разумее, што робіць ваш сайт, вы можаце гэта выправіць. Калі ваш генеральны дырэктар хоча знізіць каэфіцыент адмоваў, вы прыйшлі ў патрэбнае месца.

Вы вырашаеце праблему, а не піксель.

Лепшае, што вы можаце зрабіць у вялікай кампаніі, - гэта спалучэнне зваротнай сувязі з кліентамі і запытамі кіравання ($$$). На самай справе гэта даволі проста, як гэта гучыць, бо звычайна гэта дзве бакі адной манеты. Вы той, хто злучае кропкі.

Нарэшце, мая версія дыяграмы UX Venn, якую мы ўсе любім.

Дзякуй за чытанне. Я рады адказаць на любыя пытанні ці зваротную сувязь.

Вы таксама можаце знайсці мяне тут:

• Instagram: https://www.instagram.com/misaac85/
  • Twitter: https://twitter.com/MiriamIsaacDsgn
  • LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/miriam-isaac-1b4bb531/