10 жанчын-лідэраў галіны канабіса дзеляцца ўрокамі са свайго досведу пра тое, як дамагчыся поспеху ў гэтай галіне

Калі б вам прыйшлося параіць каму-небудзь пра 5 інтуітыўна зразумелых рэчаў, якія б вы ведалі, каб дасягнуць поспеху ў індустрыі канабіса, што б вы сказалі?

Разрастаецца каннабіс і галіны КБР стварылі шмат магчымасцей жанчынам стаць лідэрамі ў новай індустрыі. Часопіс "Орган" нядаўна выпусціў серыю пад назвай "Пазнаёмцеся з жанчынамі, якія вядуць галіну канабіса".

Мы папрасілі жанчын-лідэраў, якія займаюцца канабісам, падзяліцца ідэямі са свайго вопыту пра тое, як квітнець і што неабходна для стварэння большага гендэрнага балансу ў галіне. Сярод нашых пытанняў для інтэрв'ю мы задалі гэтым лідэрам наступнае пытанне:

Вы "Каннабіс Інсайдэр". Калі б вам прыйшлося параіць каму-небудзь пра 5 інтуітыўна зразумелых рэчаў, якія б вы ведалі, каб дасягнуць поспеху ў індустрыі канабіса, што б вы сказалі?

Вось 10 асноўных момантаў з іх адказаў:

Кайла Кліментс, Месяц Вольта

1. Гнуткасць - рухацца хутка і прыняць змены. Гэтая галіна рухаецца лёгкай хуткасцю, і вы павінны быць спрытнымі ва ўсіх сферах - ад банкаўскіх рахункаў да гандлёвых рахункаў, да хастоў вэб-сайтаў, да упакоўкі.

2. Будзьце ў курсе зменлівых законаў і правілаў. Гэта звязана з пунктам 1, але паколькі правілы пастаянна мяняюцца, вы павінны ведаць, як гэта адаб'ецца на тым, дзе і як вы можаце прадаваць сваю прадукцыю. Гэта таксама важна ведаць, якія прэтэнзіі вы можаце і не можаце прад'явіць як кампанія.

3. Укладвайце сродкі ў адукацыю - Першае, што я зрабіў перад стварэннем сваёй кампаніі, было атрымаць сертыфікацыю ў галіне навукі Cannabis. Як спажывец, у мяне было шмат пытанняў наконт шматлікіх кампанентаў канопляў, і, як марка, павінна быць, як мінімум, базавае разуменне навукі. Гэта адукацыя рыхтуе вас да 1) Умець атрымліваць патрэбны прадукт для вашага рынку (поўны спектр супраць шырокага спектра супраць ізаляцыі і чаму) 2) умець правільна яго брэндаваць 3) умець упэўнена дзяліцца навукай

4. Ведайце, чаму - Брэнд - гэта значна больш, чым проста прыгожы лагатып. Як чалавек, які дапамог стварыць ідэнтычнасць брэнда для мастакоў і брэндаў, ідзе працэс пабудовы сапраўды пазнавальнай маркі. Гэта ўключае ў сябе вызначэнне асноўных каштоўнасцей вашага брэнда, місіі, мэтавага рынку і пазіцыі ўсё перад стварэннем візуальнай ідэнтычнасці. Выкарыстоўвайце гэтыя загадзя ўсталяваныя асноўныя значэнні, каб дапамагчы вам.

5. Праверце рынак - рынак хутка мяняецца, і важна праверыць сваю лінейку прадуктаў з рэальнымі людзьмі. Паглядзіце, што тычыцца спажыўца і якія прадукты вы можаце распрацаваць, якія ім лёгка зразумець і выкарыстоўваць.

Лаліта Корнеагай, Cansoom

1. Каб атрымаць вытрымку ў сродках масавай інфармацыі, вам неабходна ўздзеянне сродкаў масавай інфармацыі. Мне давялося рабіць шмат інтэрв'ю з вельмі маленькімі публікацыямі і падкастамі, перш чым я звярнуў на сябе ўвагу вялікіх СМІ. Як быццам бы вялікія сродкі масавай інфармацыі не звярталі на мяне ўвагі, пакуль меншыя каналы СМІ не адкрылі для мяне.
  2. Каб прыцягнуць інвестараў, спачатку трэба зарабіць грошы. Для вельмі маленькай групы людзей лёгка забяспечыць фінансаванне толькі ідэяй. Але для большасці заснавальнікаў вам трэба даказаць, што ў вас ёсць жыццяздольны прадукт ці паслуга, якая зарабляе рэальныя грошы, перш чым вы можаце прымусіць кагосьці ўкласці грошы ў ваш бізнес.
  3. Перадайце інфармацыю бясплатна, і людзі будуць плаціць за ваш прадукт / паслугу. Калі ў вас новы прадукт ці паслуга, магчыма, вам давядзецца прайсці шмат адукацыі, якая тлумачыць, чаму ваш бізнес неабходны. Але калі людзі зразумеюць вашу мэту, яны заплацяць за ваш прадукт ці паслугу, калі гэта вырашыць іх праблему.
  4. Рабіце ўсё самастойна, пакуль не зможаце зрабіць усё самастойна. Гэта велізарна! Не наймайце кучу людзей, каб зрабіць усё за вас, не папярэдне спрабуючы самі. Гэта выгадна, таму што вы даведаецеся кожны аспект вашага бізнесу з першых рук, і вы зразумееце значэнне, якое хтосьці прынясе, калі вы будзеце гатовыя наняць персанал.
  5. Вынікі важней, чым паўнамоцтвы. У кожнага з вашых кліентаў ёсць праблемы, якія вы павінны мець магчымасць вырашыць. У залежнасці ад праблемы, кліента можа быць больш зацікаўлена ў тым, як вы збіраецеся вырашыць іх праблему, а не правяраць, колькі ў вас сертыфікатаў ці ў якой школе вы вучыліся.

Джэймі Эванс, Трава Сома

1. Сетка мае вырашальнае значэнне - я б не быў там, дзе я сёння, без стварэння сетак. Гэта так важна, каб выйсці туды, пазнаёміцца ​​з новымі людзьмі і падзяліцца сваімі мэтамі, дзе вы імкнецеся быць у гэтай галіне. Вы ніколі не ведаеце, каго вы можаце сустрэць ці каму можна дапамагчы.
  2. Будзьце актывістам - у той час як індустрыя канабіса дасягнула фантастычнага прагрэсу, нам трэба яшчэ шмат зрабіць. Калі вы хочаце ўшанаваць гэты завод і піянераў, якія так шмат рызыкавалі перад намі, будзьце часткай руху і змагайцеся за тое, у што верыце.
  3. Падтрымка іншых - Я заўсёды лічыў, што галіна канабіса з'яўляецца унікальнай, таму што, па большай частцы, гэтая галіна падтрымлівае адна адну. Калі вы думаеце зайсці ў гэтую прастору, памятайце, што калі вы дапамагаеце і клапоціцеся пра іншых, яны зробяць тое ж самае і для вас.
  4. Супрацоўніцтва - Некаторыя з маіх любімых праектаў, над якімі я працаваў, - гэта супрацоўніцтва, якое я рабіў з кухарамі, ядомымі кампаніямі, прадпрыемствамі з напоямі і многае іншае. Супрацоўнічаючы, вы можаце сумесна ствараць унікальныя праграмы, якія прыцягваюць мноства розных тыпаў спажыўцоў. Я лічу, што гэта галоўны залог поспеху ў гэтай галіне!
  5. Пабудаваць суполку - адна з найвялікшых рэчаў пра канабіс - гэта аб'яднанне людзей. Каб дасягнуць поспеху, стварыце сваю супольнасць і беражыце яе.

Мэл Факсан, нар. прадукцыі

1. Лычы маюць значэнне больш, чым вы думаеце. У Вялікабрытаніі вы маеце справу з кляймамі, якія атачаюць канабіс, па-ранейшаму звязаным з незаконнасцю, агульнай дыскусіяй аб псіхічным здароўі і нежаданнем прымаць дабаўкі наогул. Пераадолець адно з іх складана - змагацца з усімі трыма разам вельмі цяжка! Станьце перад спажыўцамі столькі, колькі вы можаце, як мага раней, каб вы маглі даведацца, якія бар'еры трэба пераадолець, і дапамагчы выхаваць стыгмы.
  2. Адукацыя - ключавая. Пачынаючы са свайго першага пункта, тым больш, што большасць людзей дагэтуль не ўяўляе, што ў Лондане нават абазначае КБР, стварэнне зместу і прадастаўленне інфармацыі спажыўцам, каб яны адчувалі сябе цалкам інфармаванымі.
  3. Культура тут у Вялікабрытаніі розная. Шмат таго, пра што вы прачыталі ў ЗША, - гэта дзіўная суполка, якая ўзнікае вакол канабіса, і колькі змяненняў адбылося за такі кароткі час. Мы павінны прайсці доўгі шлях у Вялікабрытаніі, і заснавальнікам, асабліва жанчынам-заснавальнікам, трэба стварыць сетку і падтрымліваць адзін аднаго ў прасторы.
  4. Сетка, сетка, сетка. Сустракайцеся з як мага болей людзей і рабіце сваю сетку. Ніколі не ведаеш, якія партнёрскія адносіны могуць з'явіцца з простага ўвядзення LinkedIn альбо з сябрам сябра.
  5. Адзначайце невялікія перамогі. Цяжка быць у гэтай справе! Адсутнасць рэгулявання ў гэтай адносна зараджаецца галіны, якую мала хто разумее, азначае, што вам давядзецца змагацца на кожным кроку. Важна спыніцца і павіншаваць сябе і сваю каманду кожны раз, калі вы забіваеце гол або атрымліваеце добры водгук. Прызнанне невялікіх выйгрышаў робіць справу з няўдачамі больш памяркоўна.

Сара Мірсіні, MĀSK

1. Набірайце больш вопыту: чым больш вопыту ў вас атрымаецца, тым лепш вы і ваш бізнес. Калі я вучыўся, я атрымаў настаўніка, каго-небудзь, хто мог мяне накіроўваць і даваць парады, калі я затрымаўся. Я лічу, што настаўнік мае вырашальнае значэнне, калі вы хочаце расці ў жыцці.
  2. Чытайце: Кожны артыкул, кожная кніга. Я гадзінамі на гадзіны чытала пра канабіс, эфірныя алею, пра тое, як працуе скура, прамысловасць. Самаадукацыя з'яўляецца абавязковай.
  3. Размаўляйце з людзьмі ў галіны: атрымлівайце розныя погляды і перспектывы. Тое, што вы бачыце ў адным, хтосьці іншы можа мець зусім іншае меркаванне.
  4. Навучанне на практыцы: паспрабуйце і праваліцеся. Гэта адзіны спосаб! Ніхто не атрымаў поспеху за ноч, ведаючы ўсё. За год ваш бізнес можа быць зусім іншым, і вы можаце апынуцца ў іншым месцы, адкуль вы пачалі. Разгарніце розум і ідзіце з патокам.
  5. Наведайце як мага больш падзей і магчымасцей для сетак: вы ніколі не ведаеце, куды размова можа завесці вас. Я сустрэў так шмат цікавых людзей і атрымаў дапамогу ад нечаканых крыніц, што нават не ведаў, што мне трэба. Я стараюся пашыраць свае сувязі, не толькі наведваючы мерапрыемствы ў гэтай галіне, але і іншыя.

Меліса Паркер, лекі Рыда

1. Ураду спатрэбіцца шмат часу, каб зрабіць КБР сапраўды законным. Я стварыў кампанію ў адпаведнасці з няяснымі рэкамендацыямі законапраекта аб сельскай гаспадарцы 2014 года, якія падвяргалі мяне рызыцы. Я цярпліва чакаў законапраекта пра фермерскую гаспадарку 2018 года, які павінен быў убраць замяшанне і пашырыць законны продаж CBD. Гэта толькі зрабілі гэта і пакінулі дыстрыбуцыю, банкаўскую дзейнасць, маркетынг і продаж КБР дагэтуль не зусім законна. Бізнес-супольнасць КБР усё яшчэ чакае абароны і тлумачэнняў.

2. Будзьце гатовыя да барацьбы з банкаўскай і гандлёвай барацьбой. Нягледзячы на ​​тое, што каноплі былі выдалены са спісу кантраляваных рэчываў, многія прадпрыемствы канопляў застаюцца без доступу да банкаўскіх і гандлёвых паслуг. Мы былі без гандлёвых паслуг 5 месяцаў у 2019 годзе, і гэта выклікала няўдачу. Наш банкінг усё яшчэ абмежаваны, а зборы высокія.

3. Здзейсніце хутчэй! Хацелася б, каб я быў адважней і скакаў у бізнэсе яшчэ ў 2015 годзе, а не чакаў амаль два гады.

4. Вашы сябры і сям'я падтрымаюць вас. Выйсці з «шафы-канабіса» зрабіць было не проста. Я баяўся, што мае кансерватыўныя сябры і знаёмыя будуць судзіць мяне ці не падтрымліваюць. Я хутка зразумеў, што гэта не так, і некаторыя з маіх самых стрыманых сяброў сталі маімі самымі адданымі кліентамі.

5. З'явяцца сцярвятнікі ў каноплях. У гэтай галіне ёсць доля шарлатанаў. Яны моляцца пра ўладальнікаў новых і малых прадпрыемстваў, ведаючы, што перад імі паўстаюць шматлікія унікальныя праблемы. Яны абяцаюць прадастаўляць паслугі і прыносяць павышаны прыбытак. На шчасце, я навучыўся спадзявацца на інстынкт і ніколі не ігнараваць дрэнныя "адчуванні кішачніка". Гэта прыроджанае майстэрства перашкодзіла мне стаць ахвярай гэтых пастак.

Whitney Beatty, Apothecarry Brands

1. Рабіце свае даследаванні. Перш за ўсё, ключавым у тым, каб стаць паспяховым прадпрымальнікам, не абавязкова ведаць усё - але каб атрымаць доступ да людзей, неабходных для запаўнення прабелаў у ведах. У галіны, якая мяняецца так хутка, як і прастора канабіса, гэта апынуцца вельмі складана. Там няма доўгіх выніковых дадзеных, тэматычных даследаванняў і стандартных аперацыйных працэдур. Правілы мяняюцца штодня і шмат людзей не любяць дзяліцца інфармацыяй, каб захаваць сваю канкурэнтную перавагу. Вы павінны інававаць і быць спрытнымі. Я не магу сказаць вам, колькі людзей мне сказалі, што яны хочуць зайсці ў каноплі і стаць кветкаводам - ​​таму што гэта адзіная праца, якую яны могуць прыдумаць у раёне канабіса. Цяпер я магу зразумець, калі вы патрацілі апошнія 15 гадоў на вырошчванне канопляў - але калі вы ніколі ў жыцці не падтрымлівалі папараці, гэта НЕ тое, што вы павінны кінуць сваю працу з 5 па 5. Вы павінны глядзець на галіны канабіса ў цэлым і высвятляць, як вашыя навыкі ўпісваюцца ў тое, што мы тут робім. Так што калі вы бухгалтар, калі ласка, перанясіце свае навыкі бухгалтара ў галіны канабіса. Калі вы маркетолаг, прыносьце свае маркетынгавыя навыкі ў прастору канабіс. Калі вы медсястра, вынесці вашыя медыцынскія экспертызы ў космас. Не рашайце гэта, таму што вы зрабілі дамавік з канабісам у05 годзе, вы павінны пачаць кампанію для спажывання.
  2. Загрузка! Будзьце маленькімі, чубатымі і спрытнымі. Укласці грошы ў пачатак не так проста. Вам трэба даказаць сваю прастору. Вам трэба зрабіць хатняе заданне. Трэба будаваць адносіны. Загрузка столькі, колькі вы фізічна можаце, каб дабрацца да месца, якое мы гатовыя перайсці на наступны ўзровень. Калі гэта азначае, што вам трэба будзе будаваць свой бізнес-план па ночах і выхадных днях, калі вы працуеце са звычайнай працай. Дабярыцеся да моманту, калі ў вас ёсць MVP і нейкая цяга. Ён пакажа інвестарам, што вы зрабілі хатняе заданне, што вы ўкладваеце ў гэта столькі, колькі вы хочаце, і што вы гатовыя бачыць, што ў вашай кампаніі ёсць магчымасці для доўгага гандлю.
  3. Рабіце хатняе заданне. Чытайце столькі, колькі вы можаце пагаварыць з вялікай колькасцю людзей у галіны, ведаеце прастору, якую вы ведаеце, куды канабіс ідзе да правілаў у вашым рэгіёне, ведаеце, што законна і незаконна, калі правілы ў вашым прасторы ідуць? генераліст. Лёгка сказаць: "О, канабіс - гэта прамысловасць на 50 мільярдаў долараў. Але вы ведаеце, якая вертыкаль, у якую вы спрабуеце патрапіць? Ці ведаеце вы дэмаграфію вашага ідэальнага кліента? Мы больш не ў той час, калі можна проста сказаць, што каноплі і ўсе прыбягаюць - у людзей ёсць сімпатыі і антыпатыі. Вы накіраваны на кветкавы рынак? рынак здабычы? Ядомыя? Вы шукаеце на баку B2B ці B2C? Гэта ваша кампанія - Папоў з канабіса альбо Шэры гусак? Якая дэмаграфія вашых кліентаў? Вы размаўляеце з жанчынамі, мужчынамі, з большым узроўнем даходу альбо з меншым прыбыткам? Тая ж дэмаграфічная і рынкавая праца, якая неабходная кожнай іншай галіны, тут таксама неабходная - і людзі звычайна забываюць пра гэта. Неабходна пераканацца, што крок накіраваны і беспамылковы. Каб ваш бізнес-план быў шчыльным, а рэзюмэ рэзюмэ паказвае значэнне вашай кампаніі. Гэта час, каб пераканацца, што ваш IP гатовы, гандлёвыя маркі гатовыя… не напалову, бо лічыце, што прастора канабіса проста. Гэта не так - гэта складаней, чым любы іншы бізнес, у нас ёсць усе чаканні любога іншага бізнесу - з дадатковым узроўнем рэгулявання.
  4. Збярыце «Не» на шляху да так: памятайце, што як прадпрымальнік усё, што мы чуем, - не! Я не чую ўвесь дзень - ад інвестараў, ад партнёраў, ад прадаўцоў я не чую, не ад кліентаў. Я павінен прызвычаіцца чуць Не - і ўсё яшчэ магу прачнуцца і на наступны дзень і зрабіць усё зноў. І ключавым фактарам у тым, каб памятаць, мне трэба толькі ТАК. І ў той жа час мне трэба памятаць, што ва ўсіх тых, хто не, мне не трэба спальваць масты. Таму што, нягледзячы на ​​тое, што гэта не час для гэтага інвестара, каб увайсці ў ваш раунд насення - гэта можа быць час, калі вы падымаеце свой круг або круг. Таму вам трэба наладзіць гэтыя адносіны, каб падтрымліваць гэтыя сеткі.
  5. Ведайце сваю каштоўнасць: Цяжка, калі пачынаеш працаваць і адчуваеш, быццам пастаянна пытаешся ў нечага, прасіш у інвестараў грошай. Вы просіце людзей пра іх падтрымку. Вы просіце новых партнёраў зрабіць стаўку на вас. Вы просіце ў іншых прадпрымальнікаў інфармацыю і інфармацыю. Мне часта здавалася, што я быў тым героем Чарлі Чапмана, у якім я ў капелюшы казаў: "Калі ласка, сэр, можна яшчэ крыху". І менавіта тады для мяне найбольш важна памятаць, што я таксама прапаную ўсім гэтым людзям штосьці - я прапаноўваю інвестарам выдатную магчымасць зарабіць грошы, я прапаную сваім партнёрам выдатны брэнд, каб іх выраўнаваць, прапаноўваючы сваім кліентам фантастычны прадукт. Важна, каб вы ведалі сваю вартасць. Вось што захоўвае вашу недатыкальнасць. Менавіта гэта перашкаджае выбару гэтага інвестыцыйнага партнёра. Ці зрабіць здзелку з дрэнным дзелавым партнёрам

Леслі Апгар, доктар медыцынскіх навук і Джына Дабб, парніковы велнес

Мы нічога, калі не ўпартыя і не любім прымаць не за адказ. З самага пачатку людзі з галіны канабіса казалі нам: "вы не можаце гэтага зрабіць". Але заўсёды ёсць шлях, і мы застаемся вернымі свайму бачанню, якое заўсёды было дэвізам нашага прафілакторыя: вылячэнне развівалася, жыццё пашыралася.

Мы даведаліся велізарную колькасць за сваё падарожжа. Некаторыя ўрокі чакалі, некаторыя не. Некалькі ўключаюць:

1. Вы страціце сяброў. Некаторыя людзі не могуць прыняць канабіс як альтэрнатыўны метад лячэння і нават не могуць пагадзіцца з гэтым з-за ранейшых вераванняў. Гэта здарылася з намі.

2. Гэта складаней, чым любы іншы бізнес. Шмат якія ўладальнікі дыспансэраў бачылі такую ​​магчымасць дзякуючы развіваецца рынку. Але яны не абавязкова такія кемлівыя, як на кемлівасць з канабісам. Гэта робіць гульню ў пясочніцы даволі складанай задачай. Мы назіраем гібель дыспансэраў з-за безгаспадарчага кіравання.

3. Канабіс - гэта сапраўды ўплывовая медыцына, якая ўплывае на тое, чаго мы не меркавалі. Мы дапамагалі нашым пацыентам, як яны жывуць, і ў сумныя часы, калі яны паміралі. У раздзеле High Heals вы прачытаеце пра сапраўдных пацыентаў, жыццё якіх значна палепшылася пасля дадання да іх рэжыму канопляў.

4. Немагчымасць рэкламаваць рост бізнесу вельмі цяжка. Facebook не дазволіць вам павялічыць або падзяліцца шмат, калі ключавое слова "канабіс" ці любы іншы сінонім. На самай справе, мадэратары выдаляюць вашы старонкі ў Facebook і Instagram, калі ёсць якія-небудзь скаргі альбо яны звяртаюцца да іх увагі. І вы губляеце ўсё ... .. вашы паслядоўнікі і гісторыя.

5. Рыхтуйцеся гуляць па чужых правілах ... .. не ўсе маюць сэнс. Камісія ў штаце Мэрыленд змяняе правілы часта і хутка.

Liz Sprinkle, Liz CBD Oil

1. Дужка для ўдару. Прадпрымальнікі з канабісам кажуць пра тое, што я звычайна называю «жыватом звера», і прадаюць адну з самых супярэчлівых тэм у гэтай краіне ў нязведаных водах, і гэта не для слабанервных. Без федэральнай карты дарог і вялікай мнагазначнасці гэта не пытанне "калі", гэта пытанне "калі" няўдачы адбудуцца. Калі ў вас ёсць запал і шчырая любоў да таго, што вы робіце, вы навучыцеся надвор'е і арыентавацца ў горшых бурах
  2. Будзьце ў курсе. Заўсёды будзьце ў курсе штодзённага палітычнага, эканамічнага і ў пэўных галінах, такіх як ахова здароўя і банкаўская справа, каб не толькі навучаць людзей, але і рыхтавацца да гэтых няўдач. Раскручвайце станоўчую інфармацыю, напрыклад, новыя медыцынскія даследаванні ці гісторыі поспеху, каб падмацаваць сваё паведамленне сваёй аўдыторыі і выкарыстоўваць негатыў для падрыхтоўкі да наступнай буры. Напрыклад, я толькі што даведалася, што з чэрвеня 2020 года Паўночная Караліна забараняе паліць кветка канопляў, паколькі ён выглядае і пахне сапраўды як кветка марыхуаны. Хоць гэта канкрэтна не ўплывае на мой бізнэс, людзі будуць пытацца ў мяне пра яго меркаванне, і я заўсёды бачу гэта як магчымасць адкрыць пазітыўны дыялог пра канабіс.
  3. Стварыце сетку. З таго часу, як я скакаў на гэтай вар'яцкай паездцы, я нават не магу пачаць апісваць вам вялікую падтрымку, якую адчуваю, калі звяртаюся да калегаў-прадпрымальнікаў. Менавіта гэты рух і агульная місія звязваюць нас і кожны раз, калі я адчуваю няўдачу, я звяртаюся да сваіх давераных кантактаў, каб наракаць, шукаць парады і накіроўваць мяне ў правільным кірунку. Гэта таксама дапамагае даведацца, што мы ўсе адчуваем аднолькавыя болі і боль, і я не адзін. Перад вамі ідуць людзі, якія пракладваюць дарогу: скарыстайцеся гэтым.
  4. Будзьце гатовыя да абмежаванняў. Вы былі б здзіўлены, наколькі вы абмежаваныя тым, што займаецеся каннабісам і якія кампаніі па-ранейшаму лічаць КБР наркатычным сродкам, хаця законапраект пра ферму 2018 года выключыў яго са спісу наркотыкаў у спісе 1. Большасць буйных банкаў не дазволіць вам адкрыць бізнес-рахунак, PayPal паставіць вас у чорны спіс, калі яны застануць вас выкарыстоўваць сваю платформу паслуг для апрацоўкі плацяжоў, а Shopify дазволіць вам мець вэб-сайт КБР, але не будзе служыць плацяжом шлюз для крэдытных карт. Спатрэбіцца некаторы час, каб гэтыя буйныя кампаніі і ўстановы прыйшлі, але ў вас усё яшчэ ёсць варыянты, таму стварэнне ўласнай сеткі канопляў мае вырашальнае значэнне для атрымання саўка ўнутры.
  5. Праявіце творчасць. Платформы сацыяльных медыя, такія як Facebook і Instagram, не дазваляюць набыць спонсарскую рэкламу, таму вам трэба паслядоўна падтрымліваць арганічнае прысутнасць, каб вас заўважылі. Паверце мне, гэта нашмат складаней, чым здаецца, і гэта можа заняць шмат часу, але сацыяльныя медыя - неверагодна магутны бізнес-інструмент для ўздзеяння.

Джыл Элсуорт, Willow Industries

1. Цярпенне - ключавое. Знешне зазірнуўшы, прамысловасць, здаецца, рухаецца як карабель ракеты. Аднак, знаходзячыся знутры, гэта звычайна не так. Прыняцце ідзе павольна (глядзіце на мой папярэдні адказ), правілы і правілы пастаянна мяняюцца і развіваюцца, што патрабуе хуткага павароту, і легітымнасць павольна адбываецца. Па сутнасці, я не цярплівы чалавек, таму мне давялося капаць глыбока, каб працаваць над цярплівасцю і не спяшацца з гэтым працэсам. Гэта было няпроста!
  2. Гэта не залаты парыў. Шмат людзей называюць канабіс "залатой ліхаманкай". Вядома, знаходжанне на першым паверсе прамысловай і культурнай рэвалюцыі - захапляльнае і карыснае. Але гэта не "хутка разбагацець". Здаецца, кожны бізнес працуе ва ўмовах жорсткай рэнтабельнасці, а каноплі - не танны ўраджай. Гэта доўгая гульня і выйграюць тыя, якія могуць супрацьстаяць турбулентнасці.
  3. Дыферэнцаваць сябе. Калі я запусціў Willow, не было кампаній, якія прадстаўлялі б гэты від тэхналогій і паслуг. Пасля таго, як я заўважыў, што гэта праблема ў той галіны, якая не ў поўнай меры вырашаецца, я бачыў, як на рынку з'явіліся шматлікія канкурэнты, якія больш не вядуць справы. Няхай гэта будзе "я таксама" ці тэхналогія не працуе, вельмі важна размясціцца ў перапоўненым полі, асабліва калі вы прадаеце тавар. Спытаеце сябе: што робіць вас лепш, чым ваша канкурэнцыя? У чым ваша канкурэнтная перавага? Вы павінны знайсці спосабы расставіць сябе.
  4. Разумець захаванне і выкананне канкрэтных дзяржаўных правілаў. У кожным штаце ёсць вельмі розныя правілы і правілы, прысвечаныя канабісу, таму неабходна разумець, як выконваць правілы і правілы ў адпаведнасці з правіламі і правіламі. Ёсць некалькі сапраўды добрых кампаній, якія збіраюць усю гэтую інфармацыю (асабліва мне падабаецца CannaRegs), таму стварыце гэтую пазіцыю ў вашай арганізацыі і будзьце ў курсе. Напрыклад, у нас на дзяржаве Сярэдняга Захаду ў нас не было праблем, а потым раптам яны змянілі нарматыўныя акты і прадухілілі іх аднаўленне. Мы адразу звярнуліся з гэтым пытаннем, але нашы кліенты не адпавядаюць патрабаванням тэхнікі, што сапраўды датычыцца.
  5. Будзьце пазітыўнымі. Гэтая галіна, як ніякая іншая галіна, у якой я працаваў. Хоць настрой чорнага рынку становіцца справай мінулага, усё яшчэ ёсць рэшткі таго, што выглядала. Няхай гэта будзе чалавек ці паводзіны ці дзелавая практыка, вы можаце адчуваць, што вас перамагаюць штодня. Але захаванне пазітыву і захаванне вернасці сваім асноўным перакананням і місіі гэта лепшы спосаб зрабіць гэта праз сапраўды цяжкія дні.