Незалежна ад таго, што вы вядзеце вядзенне блогаў на працягу многіх гадоў, альбо толькі пачынаеце, ёсць адна бясспрэчная ісціна, якая нас усіх дапякае:

Гэта неверагодна непрыемна, калі наш змест працуе недастаткова. Мы бярэм на сябе ўвесь гэты час, каб пісаць і публікаваць публікацыю ў блогу, прасоўваць яе на нашы сацыяльныя каналы і спіс электроннай пошты, і, здаецца, ніхто не хвалюе. Чаму гэта?

Вядома, калі вы толькі што апублікавалі свой першы дзённік, не варта чакаць ад чытачоў і пераважнай колькасці каментароў і зваротнай сувязі. Але для астатніх з нас гэта можа быць надзвычай раздражняльным, калі мы публікуем новую публікацыю ў блогу, і гэта бомбы.

Вядома, поспех адносны. Для вас гэта можа быць ацэнена трафікам, альбо абанентам, альбо продажам. Вашай мэтай можа быць дасведчанасць аб марцы альбо новыя чытачы альбо вынікі бізнесу. Незалежна ад ацэнкі, паведамленні ў блогу не паддаюцца.

І ўсё ж такія людзі, як я, працягваюць прасоўваць блогі і кантэкстны маркетынг як эфектыўны сродак для росту бізнесу.

Такім чынам, давайце тут быць сумленнымі. Што здарылася з гэтымі паведамленнямі ў блогу? Чаму яны працуюць так дрэнна ці нават увесь ваш блог? Часам нам трэба зрабіць крок назад і ззяць яркае святло інспекцыі нашай працы. Часам нам трэба ацаніць тое, што мы робім, і шукаць месцы для паляпшэння.

З гэтай мэтай я буду падзяліцца з вамі дзесяццю спосабамі, якія вы можаце весці блог цалкам і зусім няправільна. Дзесяць памылак у вядзенні блога, якія ў вашу абарону, калі вы не ведалі, што здзяйсняеце гэтыя штучныя пасты, наўрад ці можна папракнуць. І вось, на шчасце, у вас ёсць магчымасць распазнаць і выправіць гэтыя праблемы з блогамі!

Блог памылка № 1 - Не даследаванне ключавых слоў загадзя

Адна з першых памылак, якую я часта бачу ў блогерах, і адна, у якой я нават вінаватая, - гэта не вывучэнне ключавых слоў і тэм загадзя.

Гэта частка працэсу планавання блога і ідэі, дзе мы вызначаем, над якімі публікацыямі мы будзем працаваць і публікаваць у бліжэйшыя тыдні, месяцы і год. Мазгавы штурм і стварэнне ўласных ідэй вельмі неабходныя. Але за гэтым варта толькі ўважлівае даследаванне.

Разумееце, калі б я вёў блог на тэму, якую я прыдумаў, не выконваючы хатняе заданне, я хацеў бы стварыць змест пра тое, пра што нікога не цікавіў. Часам гэта ўсё яшчэ добрая ідэя - я называю гэта мэтавым крокам - але звычайна гэта першая прычына, калі нашы паведамленні не атрымліваюць ніякай бачнасці і цікавасці. Тэма проста не такая, якую людзі актыўна шукаюць, таму Google нічога не можа зрабіць, каб дапамагчы нам.

Таму зрабіце хатняе заданне і пераканайцеся, што ваш час, праведзены ў блогах, будзе ўзнагароджаны.

Блог памылка № 2 - Не аптымізацыя для ключавых слоў

Такім жа чынам, як і памылка вядзення блога № 1, яшчэ адна няўдача, якую я асабіста перажыў, не з'яўляецца аптымізацыяй майго змесціва для пошукавых сістэм.

Паколькі ў апошні час назіраецца такая колькасць зваротных рэакцый у дачыненні да практыкі SEO, што наносіць шкоду чытачу, для некаторых ківач кінуўся ў другі бок і заклікаў цалкам ігнараваць SEO на карысць "пісаць для людзей".

На жаль, гэта сапраўды азначае марнаваць магчымасці. Проста няма прычын, каб вы не маглі пісаць так, каб людзям спадабалася, адначасова аптымізуючы гэты кантэнт для вялікіх рэйтынгаў пошукавых сістэм.

А гэта азначае, што вашы ключавыя словы і версіі ключавых слоў рассыпаюцца па ўсім.

Блог памылка № 3 - не адказваючы на ​​пытанні

Наступная памылка, якую здзейснілі шматлікія блогеры і прадпрыемствы, звязаная з неразуменнем некаторых асноўных асноў змесцівага маркетынгу.

Калі бізнэс-мадэль вашага блога цалкам абумоўлена трафікам, гэта значыць, вы атрымліваеце даход на аснове прагляду аб'яў і клікаў, то вы можаце проста працягваць ствараць усё больш цікавага змесціва вакол абранай вамі тэмы.

Але калі вы спрабуеце што-небудзь прадаць, няхай гэта будзе тавар, паслуга ці сяброўства, вы павінны ўлічваць падарожжа свайго пакупніка і як выглядае ваша варонка продажаў. З кожнай пакупкай, якую хтосьці робіць, яны патрабуюць прынамсі хвіліны, каб разгледзець альтэрнатывы. Яны задаюць сабе параўнальныя і кантрасныя пытанні і пытанні па цане, на якія вы б добра адказалі.

Гэта дно змесціва варонкі - гэта тое, што лепш за ўсё пераўтварае, але тэмы часта здаюцца нам нецікавымі, таму мы не пішам пра іх.

Блог памылка № 4 - Не абмен гісторыямі

Калі я ўпершыню займаўся вядзеннем дзённікаў, я дзяліўся парадамі і інфармацыяй, што мая мэтавая аўдыторыя - іншыя прадпрыемствы - будзе цікавай і карыснай.

Гэтыя пасады выконваліся дастаткова добра, але не вельмі добра. Але потым аднойчы я пішу пост пра тое, як я карыстаўся Google+, і пра некаторыя спосабы, як я бачыў іншых людзей, якія карыстаюцца платформай, якія былі негатыўна ўспрыняты. Я падзяліўся сваёй гісторыяй пра поспех на платформе, і гэта стала адным з маіх найбольш эфектыўных паведамленняў калі-небудзь.

Як стваральнікі кантэнту, гэта можа здацца, што мы павінны ісці па слядах Джо Пятніцы з Драгнета і блогу "Проста факты, мэм". Але вы думаеце пра гэта, прычына ў пятніцу вымушана была зноў і зноў спыняцца ад сваіх пашыраных наратываў, таму што, па-людску, мы праводзілі дзяліцца і спажываць гісторыі.

Мы прагнем такога зместу.

Фактычны, інфармацыйны змест вельмі неабходны. Але пераканайцеся, што вы пляцеце ў гісторыі альбо ў рамках такіх паведамленняў у блогах, альбо як уласныя допісы дзённікаў - у дзелавым свеце іх часта называюць Case Case.

Блог памылка № 5 - не пісаць тое, што вы ведаеце

Мае новыя студэнты і чытачы блогаў часта наракаюць на тое, што вядзенне блога займае занадта шмат часу. Пры націсканні на падрабязнасці яны часта падзяляюць, што для таго, каб напісаць артыкул, спатрэбіцца ім шэсць-восем гадзін.

Што, вядома, памылка. Хоць я ніколі не чакаю, што іншыя блогеры пішуць так хутка, як я магу, ваш сярэдні пост у блогу павінен заняць у вас максімум палову гэтага часу. І прычына гэтай канкрэтнай памылкі ў блогах у тым, што новыя блогеры часта адчуваюць, што ім трэба ствараць добра дакументаваныя навукова-даследчыя працы, а не дзяліцца тым, што яны ўжо ведаюць, у добра структураванай артыкуле.

Таму што глядзі, я не хачу чытаць даследчую працу! Я магу выкарыстоўваць Google як прафесіянал і самастойна шукаць неабходную інфармацыю. Я хачу ведаць, што вы ведаеце. Які ваш досвед і перспектыва - інфармацыя, якая цалкам унікальная для вас і вашага брэнда.

Гэта не значыць, што вы не можаце рабіць якія-небудзь даследаванні (агляд Blogging Mistake # 1), альбо нават мець тэму час ад часу, на якую трэба прысвяціць больш часу і энергіі. Але ў цэлым вы павінны мець магчымасць прыдумаць жыццяздольную тэму і напісаць пра гэта, не марнуючы занадта шмат часу за межамі кампазітара.

Гэты артыкул - выдатны прыклад. Пасля таго, як я вызначыў, што хачу падзяліцца некаторымі памылкамі ў вядзенні блога, з якімі я бачыў сябе і іншых, якія робяць на працягу многіх гадоў, я знайшоў момант, каб пералічыць і выкласці тое, што хацеў бы асвятліць, і праз некалькі хвілін напісаў усе гэтыя памылкі ўніз. Я замовіў і структураваў іх, а потым сеў, каб запоўніць падрабязнасці ў межах кожнай памылкі ў блогах, як вы бачыце тут. Я абмежаваўся памылкамі, над якімі я мог думаць, і не трэба было рабіць ніякіх дадатковых даследаванняў. Увесь працэс, уключаючы напісанне і публікацыю, займаў менш за дзве гадзіны.

Блог памылка № 6 - Не выкарыстоўваецца дастаткова малюнкаў

Памылка вядзення блога неверагодна распаўсюджана ў буйных выдаўцоў, таму я занадта часта бачу, як блогеры і меншыя прадпрыемствы трапляюць у тую ж пастку. У верхняй частцы блога не будзе прыведзена малюнкаў і малюнкаў у самой артыкуле.

Гэта прыводзіць да зместу, які не аптымізаваны для сацыяльных акцый і не падтрымлівае чытачоў і працягвае працу на працягу ўсяго артыкула.

Кожны раз, калі вашы паведамленні ў блогу будуць распаўсюджаны на Facebook, LinkedIn або Twitter, гэтыя сеткі будуць спрабаваць стварыць «Папярэдні прагляд спасылак», які паведамляе карыстальнікам сетак пра тое, што ідзе ў змесце, уключаючы загаловак, апісанне і выяву, выцягнутыя з самой вашай публікацыі. Калі вы не ўкажыце малюнак, сетка можа выцягнуць выпадковыя выявы са сваёй старонкі альбо наогул не выкарыстоўваць іх - любы з гэтых варыянтаў не з'яўляецца ідэальным.

І калі чытачы пачынаюць пераглядаць вашу артыкул, уключаючы малюнкі, якія так часта будуць забяспечваць іх вочы і розум, яны будуць больш зацікаўлены, чым калі б яны проста чыталі цвёрдыя блокі тэксту. Гэты метад дапаможа больш людзей працягваць чытаць паведамленні ў блогу да канца, што дае ім больш падстаў падзяліцца або сачыць за заклікам да дзеяння.

Блог Памылка № 7 - Не пісаць допісы ў доўгатэрміновай форме

Людзі кажуць, што яны ненавідзяць пісаць.

Людзі таксама кажуць мне, што сённяшніх спажыўцоў цікавіць толькі ўтрыманне закускі.

Таму гэтыя людзі, калі яны наогул вядуць блог, пішуць толькі адносна кароткія матэрыялы.

Яны памыляюцца, і гэта вялікая памылка, якую яны робяць.

Справа ў тым, што змест доўгай формы - звыш 2500 слоў - які цудоўна тлумачыць тую ці іншую тэму альбо грунтоўна адказвае на пэўнае пытанне, заўсёды пераўзыходзіць кароткія паведамленні. Проста больш верагодна, што чым больш адказ будзе, тым даўжэй будзе артыкул, тым дакладнейшая крыніца інфармацыі, і Google гэта прызнае.

Добрая навіна заключаецца ў тым, што вы можаце наладзіць стварэнне "The Ultimate Guide on X", паколькі яно звязана з чымсьці ў вашай галіны, і таму, што большасць людзей не гатовы да гэтага артыкула і дагэтуль верыць у памылковасць таго, што кароткая форма выйграе, вы можаце перасягнуць конкурс.

Блог памылка № 8 - Не марнаваць дастаткова часу на загалоўкі

Калі я шчыра кажу, гэта чарговая памылка ў вядзенні блога, у якой я часта вінаваты. Няхай я патраціў гадзіну ці дзесяць на паведамленне ў блогу, да таго часу, як я скончыў яго пісаць, усё, што я хачу зрабіць, гэта апублікаваць яго і атрымаць там.

Звычайна я не зацікаўлены ў тым, каб на самой справе тэставаць загаловак ці нават ствараць некаторыя альтэрнатывы, каб паспрабаваць зрабіць гэта лепш.

І гэта глупа.

Няхай гэта будзе сацыяльная доля альбо вынік пошукавай сістэмы, загаловак вашага блога - гэта першае, што бачаць патэнцыйныя чытачы. Калі ён не адразу захапіць іх цікавасць і прапануе вам падзяліцца чымсьці каштоўным, яны не будуць чытаць вашу публікацыю.

Напрыклад, першапачатковая назва гэтага паведамлення павінна была быць "9 і палова спосабаў, якія вы вядзеце няправільна ў блогах", і я таксама разглядала такія варыянты, як "9 няёмкіх памылак у блогах і як іх пазбегнуць" або "9 крытычных памылак у вядзенні блога" Пазітыўна павінна перамагчы ”. Атрыманы тытул набраў вышэй, чым астатнія, і я пайшоў.

Блог памылка № 9 - не пісаць план

Пры памылцы нумара блога № 3 я казаў, што важна адказваць на пытанні і ствараць змест "дна варонкі". Не ствараючы падобны кантэнт, рызыкуе страціць магчымасці для пошукавага трафіку, а таксама пераўтварэнні блога.

Але гэта таксама азначае, што вам могуць спатрэбіцца змесціва "Пасярэдзіне варонкі" і "Зверху варонкі". Калі вам падаецца, што вам трэба напісаць велізарную колькасць паведамленняў у блогу, і гэта некалькі пераважная, каб падумаць, як усё гэта працуе разам, гэта таму, што вам не хапае плана.

І гэта памылка вядзення блога № 9.

Ёсць прычына, чаму я маю час, каб абнаўляць Blog Planner кожны год, і дазваляю сваім студэнтам і чытачам набываць і загружаць яго так нядорага - гэта найважнейшы складнік паспяховай стратэгіі маркетынгу блогаў і змесціва.

Хоць вам не трэба планаваць цэлы год змесціва загадзя, вы не можаце дазволіць сабе марнаваць час на вядзенне блогу і прасоўванне блога, якое не з'яўляецца часткай рэальнай стратэгіі росту вашага бізнесу.

Выдаткуйце час, каб разгледзець, якія вашы мэты на наступны год і які змест трэба мець для дасягнення гэтых мэтаў.

Блог памылка № 10 - Не марнаваць час на паляпшэнне вашага блога

Вядзенне блога, як і ўсё астатняе, - гэта навык, які можна з часам удасканаліць з дапамогай практыкі і мэтанакіраванага навучання.

Чытанне падобных артыкулаў і блогаў - выдатны спосаб атрымаць больш інфармацыі і завастрыць пілу. Але праблема, якую большасць чакае пры такім падыходзе, заключаецца ў тым, што ён некіравальны і выпадковы. Чытаючы паведамленні ў блогу, вы можаце толькі ведаць, што шукаеце пытанні, якія ў вас ёсць. Як вам можна сказаць і прайсці тое, што вам трэба ведаць?

Вось тут мой Blogging Bootcamp дапаможа вам. Я правяду вас у 10-тыднёвае падарожжа, падчас якога вы атрымаеце 10 трэнінгаў, якія ахопліваюць стратэгіі і метады, якія дапамогуць вам пазбегнуць усіх пералічаных вышэй памылак у блогах і многае іншае! Пасля кожнага сеансу ў вас будзе магчымасць задаць пытанні ці нават перайсці ў прамым відэавыкліку для аналізу і зваротнай сувязі з тыпам "гарачага сядзення". І на працягу ўсяго стартака вы будзеце мець доступ да прыватнай супольнасці, каб перагледзець урокі, задаць дадатковыя пытанні і падзяліцца поспехамі адзін аднаго.

З-за характару гэтай трэніроўкі колькасць месцаў абмежаваная. Націсніце тут, каб даведацца больш і зарэгістравацца для наступнага загрузнага кэмпа!

Зарэгіструйцеся на блогах Bootcamp