10 парад, як весці асінхронную размову ў Інтэрнэт-класе

Мой досвед працы са студэнтамі ў асінхронных размовах быў выдатным, і я лічу, што гэта выдатны інструмент у інструментары інструктара. Безумоўна, для таго, каб зрабіць усё, трэба час і ўвагу. Але, калі ў інструктара ёсць пэўны набор мэтаў навучання, гэты метад заняткаў можа стаць выдатным спосабам дасягнення сваіх мэтаў.

На мой досвед было некалькі рэчаў, якія зрабілі асінхронныя дыскусійныя форумы эфектыўнымі:

1. Невялікі набор пытанняў, каб выклікаць дыскусію. Чатыры-пяць пытанняў дастаткова, каб дзясяткі студэнтаў былі актыўнымі і занятымі. Занадта шмат пытанняў разбаўляе дыскусію. Занадта мала прыводзіць да скарачэння адказаў. Відавочна, што пытанні трэба з улікам мэтаў навучання інструктара і ўзроўню курса.
  2. Студэнты займаюцца тэкстамі і фарматамі форуму па-рознаму, таму лічу, што лепш за ўсё прапанаваць спалучэнне тыпаў пытанняў. У той час як некаторыя студэнты будуць пазбягаць пытанняў, якія вы лічыце найбольш цікавымі і важнымі, яны ўсё роўна даведаюцца з дыскусіі, якую маюць іншыя студэнты ў Інтэрнэце. Я б прапанаваў студэнтам тры катэгорыі пытанняў, якія адлюстроўваюць таксанамію Блума: 1) разуменне чытання; 2) аналітычныя / сінтэзныя пытанні; 3) пытанні па ацэнцы / меркаванні.
  3. Калі клас абмяркоўвае тэкст, разгледзім, уключаючы пытанні, якія вучні аналізуюць, звязаныя з нетэкставымі сродкамі масавай інфармацыі (напрыклад, музыка, фільм, мастацтва) - і наадварот.
  4. Рэгулярна адсочвайце і ўдзельнічайце ў размове, каб заахвоціць гутарку паглыбіцца, змяніць курс або пайсці на новыя шляхі даследавання. У мяне заўсёды былі размовы на мінулым тыдні, што дае студэнтам дастаткова часу, каб разгледзець ідэі.
  5. Прадэманструйце, як выглядае добры пост і як выглядае добры адказ перад пачаткам дыскусіі. Гэта задасць тон для тыпаў адказаў, якія прапануюць студэнты.
  6. Падайце канкрэтныя рэкамендацыі па паспяховасці студэнтаў. У ходзе аглядальных курсаў я падкрэсліваю важнасць тэксталагічнага аналізу, пабудовы лагічных аргументаў і выкарыстання эмпірычных фактаў для аргументаў. Такім чынам, я кажу ім, каб яны разглядалі свае допісы як міні-нарысы. З-за гэтага першыя дзве публікацыі, якія студэнты прымушаюць рэдка чытаць як штодзённыя размовы. Я не хвалююся з гэтай нагоды; гэта не з'яўляецца часткай маіх мэтаў навучання. Але я лічу, што для кластара студэнтаў яны працягваюць удзельнічаць у размове і пасля выканання мінімальных патрабаванняў. І менавіта ў гэты момант размова становіцца значна больш натуральнай.
  7. Навучыце студэнтаў, як прадуктыўна і паважліва не пагаджацца адзін з адным, перш чым пачаць свой дыскусійны форум.
  8. Выкладзіце мінімальныя чаканні, але заахвочвайце студэнтаў працягваць займацца, прапаноўваючы дадатковы крэдыт. Гэты крэдыт можна прапанаваць некалькімі спосабамі, але прадумайце стварэнне дадатковай крэдытнай ніткі, у якой студэнты пераследуюць пытанне, якое вынікае з размовы. Настаўнікі могуць стварыць гэта ў любы час падчас размовы на тыдні.
  9. Я імкнуся звесці свае інструкцыі да кожнай задачы да мінімуму, аддаючы перавагу прадастаўляць набор знешніх рэсурсаў для іх дапаўнення. Гэтыя рэсурсы могуць утрымліваць інфармацыю пра тое, як напісаць эфектыўны адказ, як дамовіцца альбо не пагадзіцца альбо як уключыць цытаты ў пост. Я мог бы таксама дадаць рубрыку, калі лічу, што гэта неабходна альбо карысна для студэнтаў.
  10. Заўсёды праглядзіце размову ў прэзентацыі да класа. У мінулым я выступаў з міні-лекцыямі пра тое, што мы даведаліся, якія праблемы былі і пра якія вобласці мы перамаглі. Я таксама выкарыстаў гэта, каб глыбей паглыбіцца ў грані размовы, якія былі нязручнымі альбо праблематычнымі.

ПРЫМЕР

Ніжэй прыведзены прыклад з дыскусійнага форуму, прысвечанага дыскурсу Эйме Сезара аб каланіялізме. Вы ўбачыце, як я звеў указанні да мінімуму. Вы таксама заўважыце, што мае пытанні не надзвычай складаныя. Для гэтага ёсць дзве прычыны. Па-першае, гэта быў уступны курс для не маёраў. Па-другое, я ведаў, што з самой размовы могуць узнікнуць новыя пытанні. Пытанні дазваляюць студэнтам адказваць на пытанні разумення чытання, пытанні аналітыкі / сінтэзу і пытанні ацэнкі / меркавання.

AIMÉ CESAIRE, ДЫКУРС НА ПЫТАННІ КАЛАНІАЛІЗМУ

Мэтай гэтага форуму з'яўляецца абмеркаванне эсэ Эйма Сезара, Дыскурс пра каланіялізм. Я заклікаю ўсіх вас добра падумаць над пытаннямі і задаваць складаныя пытанні сабе і сваім аднакласнікам.

Ад вас патрабуецца зрабіць дзве рэчы:

1. Вы павінны прачытаць усе паведамленні вашых аднакурснікаў да дня абмеркавання ў класе. У Інтэрнэце ёсць інструмент, які дазваляе мне даведацца, ці прачыталі вы ўсе паведамленні, таму, калі ласка, не забудзьцеся прачытаць іх. Чытанне паведамленняў вашага калегі таксама не дасць вам паўтарыць тое, што яны ўжо сказалі, і не атрымаць крэдыт за ваш уклад.
  2. Вы павінны зрабіць як мінімум два змястоўныя паведамленні, якія павінны ўтрымліваць як мінімум адзін адказ на каментар вучня. Як напамін, вы павінны падаць факты (у тым ліку цытаты) і прыклады з выкарыстаннем акадэмічных крыніц.

Я ацэньваю вас па якасці вашых паведамленняў. Неабгрунтаваныя спекуляцыі не прынясуць вам крэдыт. Разглядайце кожны пост як кароткі нарыс з заявай дысертацыі і рэчавымі доказамі.

ПЫТАННІ

• Якім быў кантэкст, у якім Сезаер пісаў дыскурс? Якія яшчэ падзеі нядаўна адбываліся ва ўсім свеце?
  • Што такое тэза Сезарэра?
  • Што Cesaire разумее пад "паміраючай цывілізацыяй" і як ён выкарыстоўвае гэта для крытыкі "заходняй цывілізацыі"?
  • Што думае Сесар пра буржуазію? Аб нацыяналізме? Як ён бачыць іх звязанымі ў працэсе імперыялізму?
  • Ці згодны вы з Цэзары. Чаму ці чаму не?

АДНА БОЛЬШЕ ...

Калі Пяцца ўпершыню стала даступнай, я прыняў яе для выкарыстання ў якасці асінхроннага інструмента абмеркавання. Мне вельмі спадабалася, і лічу, што гэта выдатны рэсурс для вялікіх дыскусій. Вядома, ёсць і іншыя інструменты, але я б заклікаў выкладчыкаў паглядзець.