Ti10 парад: як напісаць літаратурную кнігу для студэнтаў або аспірантаў

Як напісаць дакумент - парады студэнта майстра

У апошні час мае адзнакі палепшыліся, і я заўважыў, што ўносіў некаторыя змены ў спосаб вучобы і пісання. Я аб'яднаў усе дробязі, якія я пачаў рабіць, бо атрымаў больш высокія адзнакі, і стварыў гэтую кароткую артыкул (і гэта відэа). Уключае мае самыя лепшыя парады для стварэння паперы "забойцы".

Парады, як напісаць дакумент:

1. Прачытайце некалькі разоў інструкцыі і, вядома, загаловак і тэму вашага праекта. Пераканайцеся, што разумееце іх. Калі праект не на вашай роднай мове, пераканайцеся, што вы разумееце кожнае яго слова.
  2. Калі вы чытаеце праект, вядзіце нататкі пра найбольш важныя аспекты і патрабаванні вашай тэмы.
  3. А. Пачніце чытаць літаратуру, як толькі атрымаеце яе / знайдзіце. Часу не будзе дастаткова! Б. Прачытайце ўсю літаратуру, маючы на ​​ўвазе гэтую тэму. Асабіста мне падабаецца чытаць літаратуру па меншай меры 2 разы, перш чым працягваць наступны крок. C. Падкрэсліце найважнейшыя рэчы альбо вядзіце нататкі, якія абагульняюць кожны абзац, альбо выконвайце абодва. (Зноў майце на ўвазе ваш праект, літаратура будзе доўгай, і вам адсюль нічога не трэба!) Гэты крок пройдзе некаторы час.
  4. Калі ў вас ёсць пытанні, зараз самы час папрасіць свайго прафесара. Вы можаце падумаць, што лепш спытаць пасля атрымання назвы альбо тэмы праекта, але не! Гэта таму, што некаторыя вашы пытанні, якія вы зараз чытаеце ў літаратуры, напэўна асвятляліся. Калі на вашы пытанні яшчэ не адказалі, папытайцеся ў прафесара. Заўвага: Калі ваш праект занадта спецыялізаваны альбо вельмі канкрэтны для той ці іншай тэмы, магчыма, нават ваш прафесар не будзе мець адказу, і вам прыйдзецца правесці некаторыя даследаванні самастойна ...
  5. Fter Пасля таго, як вы скончыце з вывучэннем, запішыце ў сшытак альбо дзе-небудзь вам будзе лёгкі доступ да структуры паперы. Пасля асноўнай структуры дадайце больш падрабязнасцей, напрыклад: кіраўнікоў, старонак, колькі слоў трэба, каб усё апісаць і г.д.
  6. ⌨ Пачніце пісаць !!! Напішыце ўсё, акрамя «уводзінаў», «рэфератаў» і «высноў». Гэтыя рэчы пішуцца заўсёды ў канцы паперы !! Калі ў вас усё ёсць, то пераходзіце да «ўвядзення», «рэферата» і «высновы». Гэта таксама працэс, які патрабуе часу! АЛЕ проста пачынайце пісаць. Чым больш пішаш, тым лягчэй будзе.
  7. Калі ў вас ёсць гатовы праект вашага дакумента, у вас яшчэ застаецца некаторы час, папытаеце яго прафесара паглядзець. Не бойцеся зваротнай сувязі, на самай справе яна вам патрэбна.
  8. Пачніце карэктуру. Калі папера доўгая, вы разумееце, што гэты крок зойме некаторы час. Вы не можаце скончыць яго праз пару гадзін, і калі вы можаце, гэта значыць, што вы робіце нешта не так.
  9. Пашліце дакумент вашаму прафесару, на гэты раз па-сапраўднаму! Скажыце яму, што вы скончылі, і вы ўдзячны водгукам. Перагледзьце паперу і пераканайцеся, што вы ўсё выправілі.
  10. А цяпер прыйшоў час адправіць газету ў часопіс альбо апублікаваць яе ў афіцыйным дазволе → паўтарыць 3 разы ўголас: "Мая папера выдатная, яны збіраюцца прыняць яе, яны павінны!"

Ок, апошні павінен быць жартам! Але, шчыра кажучы, не бойцеся публікаваць свой праект / дакумент, шмат людзей знойдуць у гэтым значэнне.

Гэта было вельмі хуткае кіраўніцтва пра тое, як пісаць дакументы. Чакайце апошняга кроку, усё астатняе надзвычай важна! Спадзяюся, мой пост дапамог вам! Калі ў вас ёсць якія-небудзь пытанні, не саромейцеся пытацца. Таксама калі ў вас ёсць якія-небудзь парады, калі ласка, пракажыце ніжэй.

Дзякуй, што знайшлі час прачытаць маю гісторыю і паглядзець маё відэа.

Хочаце мне кавы?! ️

Вы можаце зрабіць гэта тут → paypal.me/eleftheriabatsou

Але калі вы не можаце, гэта таксама нармальна .

Было б добра падпісацца на мой канал YouTube. Гэта бясплатна і дапамагае стварыць больш змесціва. Дзякуй.

Youtube | Codepen | GitHub | Twitter | Сайт | Instagram