10 крокаў, як запісаць свой 10-гадовы план сёння.

Якая ў вас сёння ўвага? Калі вы не плануеце сваё жыццё, іншыя людзі плануюць яго за вас (не рэкамендуецца шлях)

Я размаўляў з нейкімі сябрамі ўчора, і нядаўна я заўважыў, што я часта адзіны з аднагодкаў, які мае ў сваім тэлефоне тупу доўгую нататку, у якой запісваю, як мне хочацца выглядаць маё жыццё ў наступныя некалькі гадоў. Гэта мне вельмі дапамагло дасягнуць большага, чым звычайна, за апошнія некалькі гадоў. Дык вось яшчэ адзін лайфхак.

1. Прыміце душ і падумайце, кім вы думалі, што будзеце сёння, 10 гадоў таму. Затым гуляйце ў тыя ж практыкаванні, праз 10 гадоў.
  2. Пішыце наступныя 10 гадоў па пунктах.
  3. Напішыце кропкі дадатковай кулі за кожны год: (здароўе, дзейнасць, багацце, спадчына)
  4. Прачніцеся і падумайце, якім бы вы хацелі быць, калі б памерлі праз 10 гадоў. Чым бы вы хацелі памятаць? Гэта ваша жыццёвая мэта. Не чакайце 60 гадоў, каб усвядоміць гэта.
  5. Раз у месяц гуляйце ў парку ці так думайце, што хочаце быць праз 10 гадоў. (Гэта практыкаванне для медытацыі, якое вы можаце выконваць так часта, як толькі хочаце.
  6. Напішыце, якім вы хочаце быць візуальна праз 10 гадоў (выступленні, заняткі, багацце, спадчына). Гэтая візуалізацыя сапраўды мае большае значэнне, чым вы думаеце, бо яна будзе выступаць у якасці элементаў матывацыі, калі вы лянівыя.
  7. Напішыце некалькі дадаткаў, якія не з'яўляюцца вашай мэтай, але добра было б скласціся з поўнасцю выкананым жыццём. Гэта вашы стылі жыцця.
  8. Кожны год у вас павінна быць 4 ключавыя элементы (здароўе, дзейнасць, багацце, спадчына)
  9. Па крайняй меры, раз на тыдзень вы павінны думаць аб сваім спісе жыцця і нагадваць сабе, якія прадметы трэба перакрэсліць, каб быць выкананы ў гэтым годзе / таксама абнавіць і выдаліць прадметы, якія, на вашу думку, больш не маюць сэнсу. Гэта частка працэсу візуалізацыі, які павысіць вашыя шанцы ажыццявіць вашыя мары.
  10. Пішыце 10-гадовы план кожную дэкаду. Але не забудзьцеся прааналізаваць свой апошні 10-гадовы план, каб даведацца, што вы зрабілі рэальным і якая ступень разыходжанасці вашага плана ў параўнанні з вашай рэальнай жыццяй.

Калі вы зацікаўлены ў захапленні жыцця, прачытайце гэтую серыю тут, тут і тут альбо таксама паглядзіце мой спіс прайгравання Youtube падчас вашых пустых часоў.

Мая найвялікшая крытычная артыкул дагэтуль: [Lifehacking] Time. І як правільна яго выкарыстоўваць на працягу абмежаванага жыцця.